Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON - Kupic czy dac sobie spokoj?


robsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Margol napisał:

Szanuj zdanie i punkt widzenia innych a wszczególności nie hejtuj takich ludzi ja Gandy,czy Tiefenbrun,bo oni już nic udowadniać nie muszą.

wiesz innowacyjna myśl techniczna to jedno , a przedstawiania wad jako zamierzonych zalet - nie zdzierżę , jestem uczulony na taki pseudo-naukowy marketing. Nie ważne czy , roy czy boyd. Ten temat zostawiliśmy w poprzednim wątku .

22 minuty temu, Margol napisał:

Grovetracer to jest na prawdę fantastyczny projekt. Drogi jak cholera(wliczając zakupy w USA) ale wart kazdego dolara.

widzisz cały ten hejt z tego wypływa , że jest drogo za coś co powinno być tanie. Tyczy się to i deski. A mydlenie oczu gandym to "woda na młyn" tym którzy to widzą. Wspomniał o prostocie , a biedak nie wspomniał o cenie. Jakby powiedział , że gramofon musi być najprostszy i najtańszy jak to tylko jest potrzebne - i tak zrobił , byłby fajny tt na początek , a tak 4k za stock + upgrejdy za kolene tyle . Drogo. 

 

Wyobraź sobie , że za całe łożyska z ceramiki i kulki zapłaciłem 30zł do as212 , łożysko główne zrobił mi średnio utalentowany tokarz za stówkę , całość z używanym ramieniem orto (dajmy na to 1k) wychodzi 1130 złotych i co byś o mnie pomyślał , jakbym to zaczął sprzedawać za 5k jako mod do lenco ?

Złodziej czy geniusz ? Z jednej strony masz ciekawość z drugiej rozsądek. Tu jest to samo , tylko chcę zaspokoić twoją ciekawość , a i tak zrobisz co uważasz.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margol napisał:

Grovetracer to jest na prawdę fantastyczny projekt. Drogi jak cholera(wliczając zakupy w USA) ale wart kazdego dolara.

Rzeczywiście to dobry mod dla Regi.

Do tego biały lub czerwony pasek, zewnętrzny zasilacz i jest przeskok co najmniej o klasę.

 

 

6 minut temu, bolo_senor napisał:

(...)jestem uczulony na taki pseudo-naukowy marketing.(...)

A ja jestem uczulony na psucie fajnych gramofonów takich jak stare Thorensy czy Lenco przez różnej maści kowali pod pozorem poprawy dźwięku.

 

 

1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

(...)mam nawet ortofona as212 na łożyskach tlenku cyrkonu , nie tyle dla audiofiskiej próżności co właśnie dla zmniejszenia oporów toczenia.

  

6 minut temu, bolo_senor napisał:

Wyobraź sobie , że za całe łożyska z ceramiki i kulki zapłaciłem 30zł do as212 , łożysko główne zrobił mi średnio utalentowany tokarz za stówkę , całość z używanym ramieniem orto (dajmy na to 1k) wychodzi 1130 złotych i co byś o mnie pomyślał , jakbym to zaczął sprzedawać za 5k jako mod do lenco ?

 

Szkoda, że zniszczyłeś fajne ramię.

Co prawda total budżet ale jednak klasyka.

Powinni ci zakazać takich wpisów, żeby nie kusić młodych i nieogarniętych adeptów analogu do takiego wandalizmu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bolo_senor napisał:

wiesz innowacyjna myśl techniczna to jedno , a przedstawiania wad jako zamierzonych zalet - nie zdzierżę , jestem uczulony na taki pseudo-naukowy marketing. Nie ważne czy , roy czy boyd. Ten temat zostawiliśmy w poprzednim wątku .

widzisz cały ten hejt z tego wypływa , że jest drogo za coś co powinno być tanie. Tyczy się to i deski. A mydlenie oczu gandym to "woda na młyn" tym którzy to widzą. Wspomniał o prostocie , a biedak nie wspomniał o cenie. Jakby powiedział , że gramofon musi być najprostszy i najtańszy jak to tylko jest potrzebne - i tak zrobił , byłby fajny tt na początek , a tak 4k za stock + upgrejdy za kolene tyle . Drogo. 

 

Wyobraź sobie , że za całe łożyska z ceramiki i kulki zapłaciłem 30zł do as212 , łożysko główne zrobił mi średnio utalentowany tokarz za stówkę , całość z używanym ramieniem orto (dajmy na to 1k) wychodzi 1130 złotych i co byś o mnie pomyślał , jakbym to zaczął sprzedawać za 5k jako mod do lenco ?

Złodziej czy geniusz ? Z jednej strony masz ciekawość z drugiej rozsądek. Tu jest to samo , tylko chcę zaspokoić twoją ciekawość , a i tak zrobisz co uważasz.

 

 

 

 

Czyli znowu kasa boli. Nie jesteś w stanie zrozumieć,że nie wszystkich? Usiłujesz zrobić frajerów z tych,którzy skorzystali z oferty Groovtracera i cieszą się dobrym dźwiękiem. Ty w tym czasie latasz po ślusarzach i wyliczasz,jak na „Misiu”ile zaoszczędziłeś. No comments.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Margol napisał:

Czyli znowu kasa boli.

No widzisz , myślę że jednak chodzi wam / ci tylko o reklamę , bo cudza kasa nie boli , a swojej i tak nie wydajecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bolo_senor napisał:

No widzisz , myślę że jednak chodzi wam / ci tylko o reklamę , bo cudza kasa nie boli , a swojej i tak nie wydajecie.

Gdybym sprzedawał nowe, brytyjskie gramofony a zwłaszcza te pod marką Rega, Roksan, czy Linn na pewno bym użył ciebie i tego forum.

Ty się wykłócasz a google indeksuje.

I jeszcze nie trzeba ci płacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bolo_senor napisał:

@robsonic może czas zrobić porządek w wątku - miały być konkrety , a są same bzdety.

Czyli skasowac calosc i napisac nowy watek ponownie? Te forum powinno miec jakis czat i odsylanie dyskutantow tam. Ja nie widze powodow do sprzeczek. Kazdy przeciez bedzie chwalil to co ma badz to co lubi. Za tydzien poslucham ADAMA u kolegi. Od tego powinienem zaczac od poczatku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rochu napisał:

Gdybym sprzedawał nowe, brytyjskie gramofony a zwłaszcza te pod marką Rega, Roksan, czy Linn na pewno bym użył ciebie i tego forum.

Ty się wykłócasz a google indeksuje.

I jeszcze nie trzeba ci płacić.

jakby nie patrzeć.

podejrzewam , że pierwsi w kolejce byście się zapisali , jakbym taką podróbę tanio sprzedawał , a ostatni jakby było zamówienie na oryginał.

2 minuty temu, robsonic napisał:

Czyli skasowac i napisac ponownie?

kasuj wszystko nie na temat. Wpisy , jak trzeba to banuj z wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bolo_senor napisał:

jakby nie patrzeć.

podejrzewam , że pierwsi w kolejce byście się zapisali , jakbym taką podróbę tanio sprzedawał , a ostatni jakby było zamówienie na oryginał.

Naprawdę,staram się jak mogę,ale co Ty bredzisz?jaka podróba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bolo_senor napisał:

podejrzewam , że pierwsi w kolejce byście się zapisali , jakbym taką podróbę tanio sprzedawał , a ostatni jakby było zamówienie na oryginał.

Widzę, że jesteś nieodrodnym Synem Tej Ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oto historia:na Vinyl Engin facet pyta o zasadność zakupu TT PSU Neo do swoejej Regi Planar3,odzywają się użytkownicy tego zasilacza i dzielą się swoimi doświadczeniami. Jedni piszą,że świetny zakup inni twierdzą,że nie usłyszeli różnic z,lub bez.Nikt nie kontestuje pytania zainteresowanego,nikt też nie usiłuje wmówić mu,że jest ciulem a w najlepszym razie frajerem,który Royowi nabija kabzę. Ten sam jegomość, o to samo rozwiązanie pyta tutaj,na dzień dobry dowiaduje się,że chyba postradał zmysły,skoro chce za tak banalny zasilaczyk zapłacić 1200pln i żeby przestał się wygłupiać,tylko zaopatrzył się w deskę do krojenia z GS-u,sznurek od snopowiązalki,dwie bateryjki R-6 i kwarc przywieziony z wycieczki z Gór Świętokrzyskich. Poklecił to wszystko bluetackiem i podpiął do swojego gramiaka. Koszt parę wymienionych diwajsów,plus bilet na PKS do Św. Katarzyny i z powrotem. Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Margol napisał:

Naprawdę,staram się jak mogę

ja też próbuje was zrozumieć , nie wiem czy wam chodzi tylko o wydawanie pieniędzy czy co ?

skoro kasa nie gra roli dla ciebie , to czemu do biedronki po winyle chodzisz ?

1 minutę temu, Margol napisał:

facet pyta o zasadność zakupu TT PSU Neo do swoejej Regi Planar3

tu facet nie pytał o regę , a jednak o redzę bredzisz. Bierz przykład z linku co sam podałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bolo_senor napisał:

ja też próbuje was zrozumieć , nie wiem czy wam chodzi tylko o wydawanie pieniędzy czy co ?

skoro kasa nie gra roli dla ciebie , to czemu do biedronki po winyle chodzisz ?

Bo kupuję tam razowy chlebek do śniadania. Wystarczy? Poza tym kasę oczywiście liczę,z szacunku do własnej sumiennie wykonywanej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bolo_senor napisał:

kasuj wszystko nie na temat.

Od tego sa moderatorzy. Kazde forum ich ma. Jesli ktos Cie tutaj obraza to raportuj poprostu a najlepiej nie wdawaj sie w personalne dyskusje, bo to nie ma sensu. To nie pierwszy watek w ktorym 90% tresci jest nie na temat.. Prosze mi wierzyc, mam inne lepsze zajecia do roboty niz tracenie czasu na kasowanie postow, ktore i tak sie zaraz na nowo pojawia.. Chciazby obejrzenie Terminatora Dark Fate w 4k ? - zaraz odpalam i takze polecam zrobic to samo - wyloozowac sie ? - Jesli chcecie sie tutaj nadal sprzeczac i marnowac energie to Wasza wolna wola. Ja w tym nie zamierzam uczestniczyc. Pozdrawiam i zycze milej reszty niedzieli!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, rochu napisał:

A ja jestem uczulony na psucie fajnych gramofonów takich jak stare Thorensy czy Lenco przez różnej maści kowali pod pozorem poprawy dźwięku.

tu się niechętnie ale z tobą zgodzę.

2 minuty temu, robsonic napisał:

Od tego sa moderatorzy. Kazde forum ich ma. Jesli ktos Cie tutaj obraza to raportuj poprostu a najlepiej nie wdawaj sie w personalne dyskusje, bo to nie ma sensu. To nie pierwszy watek w ktorym 90% tresci jest nie na temat.. Prosze mi wierzyc, mam inne lepsze zajecia do roboty niz tracenie czasu na kasowanie postow, ktore i tak sie zaraz na nowo pojawia.. Chciazby obejrzenie Terminatora Dark Fate w 4k ? - zaraz odpalam i takze polecam zrobic to samo - wyloozowac sie ? - Jesli chcecie sie tutaj nadal sprzeczac i marnowac energie to Wasza wolna wola. Ja w tym nie zamierzam uczestniczyc. Pozdrawiam i zycze milej reszty niedzieli!

domyślam się , ja się przezwyczaiłem.

5 minut temu, Margol napisał:

Bo kupuję tam razowy chlebek do śniadania.

w sklepie dla biedoty , no wiesz 

6 minut temu, Margol napisał:

Poza tym kasę oczywiście liczę,z szacunku do własnej sumiennie wykonywanej pracy.

wreszcie , każdy liczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bolo_senor napisał:

 

 

w sklepie dla biedoty 

 

Nigdy,nawet przez ułamek sekundy nie przyszło mi do głowy takie wartościowanie tego sklepu. Natomiast twój pogardliwy stosunek,wobec ludzi robiacych tam zakupy a wiec i wobec mnie,mówi wiecej niz tysiąc słów. Pogrążasz się bolu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Margol napisał:

Nigdy,nawet przez ułamek sekundy nie przyszło mi do głowy takie wartościowanie tego sklepu. Natomiast twój pogardliwy stosunek,wobec ludzi robiacych tam zakupy a wiec i wobec mnie,mówi wiecej niz tysiąc słów. Pogrążasz się bolu.

sam robię tam zakupy , bo jest taniej i tego się nie wstydzę . Ale skoro oszczędzacie na jedzeniu , to czemu gardzicie ludźmi , którzy oszczędzają na naprawach w tym gramofonów ? Hipokryzją mi tu zalatuje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bolo_senor napisał:

sam robię tam zakupy , bo jest taniej i tego się nie wstydzę . Ale skoro oszczędzacie na jedzeniu , to czemu gardzicie ludźmi , którzy oszczędzają na naprawach w tym gramofonów ?

Kupy się to nie trzyma ? 

Ponieważ nie starczyło argumentów,to zaczynasz kreować równoległą rzeczywistość. Nikt niczego takiego nie napisał,nie zmyślaj. Natomiast zaprzestań robienia idiotów z ludzi,tylko dlatego,że postanowili sfinansować jakiś zakup dla swojego hobby,miast dawać strugać z wędki i koszyka piknikowego urządzenia,które są oczywiście lepsze od tych krwiopijczo kapitalistycznych dziadostw,bo wykonane przez pana Henia w garażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, robsonic napisał:

Ten GRAMOFON ADAM ma moj kolega i wiem mniej wiecej jaka to ma wartosc. On sobie go chwali. Celowo pytam i daje link do tej konkretnej aukcji, byc moze o czyms jeszcze nie wiem i chetnie sie dowiem na co zwrocic uwage przy zakupie patefonu

Gramofon - pre - wkładka są najważniejsze i dobiera się cenowo do pozostałych urządzeń wzmacniacz + kolumny , jak i ich brzmienia .

Przyzwoity gramofon to solidny cichy napęd bez szumu czy stukania , trzymanie obrotów , równo kręcący talerz bez falowania , w miarę uniwersalne ramię na którym  będzie można powiesić większość wkładek gramofonowych .

Jak masz wzmacniacze i kolumny z wyższej półki , szykuj niemałe pieniądze na tą zabawę , podłączenie czegoś budżetowego mija się z celem , takie  mam zdanie .

 

A jeszcze jedno , spór między nowymi "deskami " i gramofonami z epoki jeszcze nie raz będzie się toczył , to nie koniec .?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, witek_z napisał:

Wiciu ci mówi że choćbyś się zesrał to nie jesteś w stanie z tego co napisałeś powyżej coś zrobić.

Rozmowa między mną i bolo byłaby inna gdybyś miał chłopie w sobie trochę pokory. a tak rzucasz się w prawo i w lewo jak wesz na grzebieniu i z dumą raz po raz oznajmiasz że masz jakąś tam ilość papierków,  od łopaty te papierki cię nie uratują więc wyluzuj.

Postaraj się ten jad przepisać,najlepiej w języku polskim,to może Ci odpowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bolo_senor napisał:

No widzisz , myślę że jednak chodzi wam / ci tylko o reklamę , bo cudza kasa nie boli , a swojej i tak nie wydajecie.

To mi umknęło. To już całkowite kuriozum. Czyją niby kasę,Twoim zdaniem ja wydaję? Śmiało,bo widzę,że wyobraźnię masz tak samo nieograniczoną jak wszechświat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu. Czy kupić gramofon...? 

Kupić!!! 

ale taki do 1000 - 1200 zł. Używany. Po pełnym serwisie, odnowiony, ze złotej ery gramofonów. Taki na początek wystarczy. 

Gramofon to przede wszystkim mechanika. Za dźwięk odpowiada wkładka i igła. Dalej przedwzmacniacz gramofonowy i reszta toru. W tej kolejności. 

Musisz zwrócić uwagę na stan wizualny, czy jest zadbany. Czy winda opuszcza się lekko i płynnie. Czy gramofon trzyma obroty. 

Ja za swój gramofon zapłaciłem 850 zł. Gramofon po pełnym przeglądzie, wymienione smary, pokrywa po profesjonalnej polerce. Ramię typu S, dobrze ułożyskowane, stroboskop, regulacja obrotów, pół automat. Z wyglądu jak nowy. A ma ponad 30 lat.. 

Przy wyborze gramofonu, musisisz się zastanowić czy chcesz manual, pół automat, czy (pełny) automat. Manual, cała obsługa odbywa się "ręcznie". Tzn, wciskasz start, ustawiasz ramię na początek płyty lub wybrany utwór, opuszczasz windę, słuchasz. Po zakończeniu płyty musisz podnieść windę, cofnąć ramię i wyłączyć gramofon. 

Półautomat (semi automat), moim zdaniem bardzo dobry typ gramofonu na początek przygody. Ramię cofa się po zakończeniu płyty, gramofon wyłącza się. Natomiast musisz go uruchomić i opuścić windę na początku płyty lub wybranym utworze (jak w manualu). 

Pełny automat (full automat, full service). Start i powrót ramienia po zakończeniu płyty. Są gramofony, które można zaprogramować na wybrane utwory. 

To tak w dużym skrócie. 

Dobry drapak powinien być ciężki, masywny. Miałem do wyboru dwa gramofony, jeden znanej cenionej firmy, plinta plastikowa drugi też dobrej marki, ale obudowa drewniana. Wybrałem ten w drewnie. 

Rodzaj napędu, paskowy czy bezpośredni? Co kto lubi. Ja wybrałem bezpośredni. Dobrze trzyma obroty, jest bardzo cichy. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na typ ramienia, jego ułożyskowanie. Czy gramofon ma ustawienie Anti-Skating, VTA. O ile VTA nie wszystkie gramofony mają i tym bym się za bardzo nie przejmował, o tyle Anti-Skating jest dość istotny. Anti-Skating ( HTF, horizontal tracking force) czyli siła z jaką ramię "ucieka" do środka płyty. Źle ustawione, sprawia, że kanały mogą grać nie równo, jest zaburzony balans tonalny. 

Co jeszcze? Patrz jakie masz headshelle (koszyczek, gdzie umieszcza się wkładkę). Wybierz drapaka z headshellem 1/2"(cala). 

Gramofony rodzimej produkcji (stare) miały odwrotnie umieszczony pin w ramieniu i headshellu niż reszta świata. ? Na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią. Dlatego ja osobiście unikam tych konstrukcji. O ile uda się odnowić mechanikę i wygląd, o tyle w późniejszym użytkowaniu może być problem z doborem headshella i wkładki. A jak wiadomo wkładka i igła to dźwięk. A właśnie igły były słabej jakości. Wkładki bez opisów. Dźwięk nie najwyższych lotów. 

Jeżeli rozważasz zakup starego polskiego gramofonu, to poważnie się zastanów. No i cena gramofonu tego z Twojej aukcji mocno zawyżona. Przynajmniej dwukrotnie. Osobiście bym sam nie kupił. 

Czeka Cię nauka kalibracji. Nie jest to trudne. Ale wymaga cierpliwości i czasu. 

Z obowiązkowych akcesoriów do kupienia. Myjka do płyt winylowych z płynem wielokrotnego użytku (około 220 zł), zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową (około 50 zł), koszulki antystatyczne, waga elektroniczna jubilerska (około 30 zł). 

Płyty się myje!! To przedłuża żywotność igły i wkładki!! Ja myję nawet nowe płyty. 

Wybór preampu gramofonowego. Możesz poszukać przedwzmacniacz gramofonowy DIY z Mikołajek. Osobiście polecam. Sam mam taki. Bardzo dobra relacja cena /jakość. Już od 180 zł, wyrób polski. Kilka rodzaji. 

Czy warto? 

Absolutnie! Jak nauczysz się kalibracji możesz później kupić wkładkę lepiej grająca.

Na początek wystarczy At 95, coś z Shure'a np. M95, M71. 

Od strony praktycznej nie widzę sensu kupowania drogich gramofonów na początek (powyżej 1200 zł). Tym bardziej nowych, czy też starych polskich produkcji. 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, 1Ender napisał:

Gramofon to przede wszystkim mechanika.

 

Nie trzeba jej lekceważyć bo

31 minut temu, 1Ender napisał:

Za dźwięk odpowiada wkładka i igła.

Która przeniesie każdy syf z napędu do przedwzmacniacza - wzmacniacza i kolumn .

Pół bidy gdy usłyszysz stuki z napędu między utworami , ale gdy będą grane  ciche partie utworu , można się zdenerwować .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, 1Ender napisał:

Za dźwięk odpowiada wkładka i igła. Dalej przedwzmacniacz gramofonowy i reszta toru.

Wprowadzasz ludzi w błąd.

Mechanizm, ramie, wkładka - taka jest prawidłowa kolejność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KALIBER

Zgoda, ale nikt nie napisał kup "szrota". 

Gramofon kupujemy lokalnie lub jedziemy po drapak własnym transportem. Trzeba zobaczyć, sprawdzić. Nie ufam kurierom, bo zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia w "podróży". 

Najlepiej z zaufanego źródła. Mam znajomego, który odnawia i naprawia gramofony. Obecnie ma ponad 40 drapaków na sprzedaż. A 100 jeszcze czeka w kolejce. Pasjonat. Jest z czego wybrać. 

Pamiętam pierwszą wizytę. Poczułem się jak dzieciak w sklepie z cukierkami ?

Mnóstwo sprzętu audio, kolumn, wzmacniaczy, tunerów. No i gramofonów. 

Druga ważna rzecz to akustyka. Gramofon odsłuchiwałem, ale u mnie zagrał zupełnie inaczej. Ciemniej. Dlatego uważam, że odsłuch to podstawa, ale we własnych 4 kątach będzie to zupełnie inny dźwięk. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, 1Ender napisał:

Mam znajomego, który odnawia i naprawia gramofony. (...)Mnóstwo sprzętu audio, kolumn, wzmacniaczy, tunerów. No i gramofonów. 

I co, ma ten twój znajomy serwisówki, oryginalne części do tego co naprawia?

Czy też jak pan Kazio, na czuja, wprawia wyluty i części wydarte z innego szrotu na zasadzie kanibalizmu, a dzięki temu uchodzi za lokalnego cudotwórcę?

53 minuty temu, 1Ender napisał:

Pasjonat.

Takich najbardziej się boję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo oryginalne części do regi z rogów jednorożców przez krasnoludki są robione , pan henio w garażu na tokarce i szlifierce do wałków pewnie takiej dokładności nie uzyska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, robsonic napisał:

Chciazby obejrzenie Terminatora Dark Fate w 4k ? - zaraz odpalam i takze polecam zrobic to samo - wyloozowac sie ?

Cześć, no i jak ten Terminator się podobał? ?

Jak zwykle na forum, niektórzy potrafią zrobić chlew w każdym wątku. @robsonic , gdybyś miał czas i ochotę to zapraszam do siebie (Lublin) na kawę, pogaduchy i posłuchanie mojego analogu - pisz na priv. Być może tak Ci będzie łatwiej podjąć decyzję?

Pozdrawiam i dobrego poniedziałku wszystkim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Cześć, no i jak ten Terminator się podobał? ?

Polecam! Swietne efekty specjalne. Bardzo realistyczne. Dobra fabula. Film trzyma w napieciu az do konca.. Wiadomo, ze teraz stopien trudnosci w zrobieniu czegos co jest legenda jest wiekszy.. ale mysle, ze udalo sie poraz kolejny ? Nowy REV-9 jest przerazajacy, niepowstrzymywalny i wrecz niezniszczalny.. Nie chce zdradzac wiecej szczegolow. Martwia mnie tylko te niskie oceny 6/10..(chociaz czytajac komentarze na google to chyba w wiekszosci pochodza od niezadowolonej gimbazy, ktora kompletnie nie zna tematu buntu maszyn i historii z podrozowaniem w czasie).. W poprzednim roku nie widzialem lepszego filmu a mam tego sporo.. Oczywiscie moja ocena jest subiektywna , bo ja sie lubuje raczej w thrillerach i horrorach sci-fi niz w komediach i melodramatach..

1 godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

gdybyś miał czas i ochotę to zapraszam do siebie (Lublin) na kawę, pogaduchy i posłuchanie mojego analogu - pisz na priv

Dzieki, szkoda, ze mam tak daleko..

Godzinę temu, 1Ender napisał:

@robsonic

Skąd jesteś? 

Olsztyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.