Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON - Kupic czy dac sobie spokoj?


robsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, przykro mi ale wszystkich swoją miarą nie mierzę. Żal tylko ściska, że taki jesteś "stary",do tego taki z ciebie wyjadacz wiekowego sprzętu a ludziom dupsko zawracasz pytaniami " jak brzmi analog". Więc albo nie masz kompletnie pojęcia i od tego trzeba było zacząć wątek albo robisz z siebie idiotę co ten niby analogowy sprzęt widział tylko na obrazkach.

O mój wiek się nie martw bo byś się zdziwił.

Co do mojej aluzji z mercem i bmw nie o to mi chodziło ale jak jej nie zrozumiałeś to trudno. Mogę tylko ubolewać nad tym albo zaczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

P.S. Nie ma ani analogu ani cyfry za niewiele. Jedno i drugie na dobrym poziomie swoje kosztuje. Analog swoje kosztował w czasach swojej świetności do dzisiaj zresztą też. A i cyfra nie jest tania nie mając na myśli radyjek kuchennych. Jedno tylko co jest bardzo w różnicy to koszt samych nośników (np. winyl 150pln i to samo na CD 35pln). Reszta toru zależy od zasobności portfela i osiągnięcia poziomu satysfakcji z dźwięku nad którym już dalej pracować nie trzeba za wyjątkiem zbieractwa ww. nośników.

Jak brzmi winyl ?

Fajnie/ładnie/muzykalnie/itp, itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, treborzg napisał:

Uważam, że autor założonego wątku zawraca tu dupsko wszystkim analogowym wyznawcom.

Coś chce, nie wie do końca co, rzucił jakąś sumę i myśli że to wystarczy. Taki z niego elektroniczny voodoo, co przerobił hałdy sprzętu a tu się pyta jak brzmi analog. On się cieszy a wy sobie skaczecie do gardeł o wyższości nowego Merca nad używanym BMW lub odwrotnie. Sami dajecie pożywkę niedoszłym analogowcom aby ciągneli z was łacha.

To chyba swietne podsumowanie tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Dlatego odpuść sobie gramofon , szkoda czasu i pieniędzy .

Powiem Ci, ze trudna decyzja sie teraz zrobila.. ?

 

@treborzg - shamuj lejce.. Dzieciaczek z Ciebie, co z reszta widac a jesli juz sie kreujesz na tak doroslego to wciaz niedojrzaly jestes emocjonalnie skoro twierdzisz , ze ktos moze miec ubaw czytajac przepychanki na forach. Mnie to ani ziebi ani grzeje.. A z BMW to tez mnie nie zrozumiales, bo ja o czyms tam innym wogole pisze i byl to pretekst do pewnej mysli skoro juz rzuciles jakies haselka... Mozesz sie juz tutaj nie udzielac skoro "zawracam Ci dupsko"..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, rochu napisał:

Jedno wejście na allegro ?

Okazało się, że pewna rodzina pozbywa się kolekcji płyt z muzyka klasyczną po pewnym starszym panu - melomanie.

Starszy pan znał się na rzeczy i nie ma tam ani jednej nietrafionej pozycji.

 

Czasami zdarzają się takie strzały. Ale to trzeba mieć szczęście  no i gatunek muzyczny musi podejść. Lubię muzykę klasyczną, ale nie wiem, czy aż 800- set płytach. Życzę miłego odsłuchu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

w piątek przyjedzie jakieś 800 winyli.

To już chyba z pięterka do piwnicy zejdziesz .? Cat Swag GIF by moodman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, vade napisał:

Czasami zdarzają się takie strzały. Ale to trzeba mieć szczęście  no i gatunek muzyczny musi podejść. Lubię muzykę klasyczną, ale nie wiem, czy aż 800- set płytach. Życzę miłego odsłuchu 

Słucham wyłącznie klasyki.

Teraz, KALIBER napisał:

To już chyba z pięterka do piwnicy zejdziesz .?

Powoli robi się to nieuniknione.

Przy obecnej ilości płyt i tak boję się o strop. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, robsonic napisał:

treborzg - shamuj lejce.. Dzieciaczek z Ciebie, co z reszta widac a jesli juz sie kreujesz na tak doroslego to wciaz niedojrzaly jestes emocjonalnie skoro twierdzisz , ze ktos moze miec ubaw czytajac przepychanki na forach. Mnie to ani ziebi ani grzeje.. A z BMW to tez mnie nie zrozumiales, bo ja o czyms tam innym wogole pisze i byl to pretekst do pewnej mysli skoro juz rzuciles jakies haselka... Mozesz sie juz tutaj nie udzielac skoro "zawracam Ci dupsko"..

Kolego twierdzisz ze w wieku paru lat tworzyles cuda w elektronice a do dzisiaj nie slyszales o tt. I pytasz czy warto. Spróbuj zrozumiec jak to brzmi. Ludzie ktorzy maja 40/50 lat zyja analogiem a Ty sie ich pytasz czy warto. Szarpiesz sie na sile. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, LESZEK 560 napisał:

Kolego twierdzisz ze w wieku paru lat tworzyles cuda w elektronice a do dzisiaj nie slyszales o tt. I pytasz czy warto. Spróbuj zrozumiec jak to brzmi. Ludzie ktorzy maja 40/50 lat zyja analogiem a Ty sie ich pytasz czy warto. Szarpiesz sie na sile. 

Trzeba bylo przeczytac wszystko od poczatku. Winyl mnie ominal i nie mialem kompletnie z nim do czynienia mimo swojego wieku. Nie pytam o sprawy techniczne tylko o brzmienie i wogole cala otoczke "magii" z tym zwiazanej. Nie bez powodu wczesniej pisalem, ze moge kupic uszkodzone patefony i sobie je naprawic co da mi oszczednosci i moge sobie wybrac ten ktory bedzie mi najlepiej pasowal.  Poza tym analog to nie tylko przeciez winyl co mnie dziwi, bo tak wynika z Twoich wypocin.. Analog to takze szpula i kaseta! Ten co jezdzi cale zycie ciezarowka nie znaczy , ze umie jezdzic motorem.. Troche powagi i logiki w mysleniu i przede wszystkim czytania ze zrozumieniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ty jakbys czytał co ci wczesniej napisalem to bys inaczej pisal. 

W dniu 22.01.2020 o 23:48, robsonic napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, treborzg napisał:

Żal tylko ściska, że taki jesteś "stary",do tego taki z ciebie wyjadacz wiekowego sprzętu a ludziom dupsko zawracasz pytaniami " jak brzmi analog".

Wychodzisz ze złego założenia, że kolega robsonic zawraca komukolwiek dupę. W dziale Analog od lat hula wiatr, jest pusto i nudno. Bywalcy wyczekują każdego takiego pytania jak kania dżdżu, co doskonale widać po radosnej i ożywionej debacie w tym temacie.

Więcej luzu i mniej spiny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LESZEK 560 napisał:

kolego ty jakbys czytał co ci wczesniej napisalem to bys inaczej pisal. 

Nic nie napisales co byloby na temat i takze w jakis sposob mialoby to jakas uzyteczna dla mnie wartosc merytoryczna. Chociazby to:

W dniu 23.01.2020 o 19:59, LESZEK 560 napisał:

Winyl to cos wiecej. 

nie mowi mi absolutnie NIC.

Widze natomiast jakas nieudolna probe rozwalenia tego watku... Jak z reszta w kazdym temacie na tym forum... I ktos pozniej sugeruje mi czytanie innych tematow? -  ZART! Czlowiek nie ma czasu czytac kilkadziesiat stron z czego 1% uzytecznej informacji..

Na szczescie tutaj w jakis sposob mnie pare osob juz nakierowalo na pewien trop za co im pieknie dziekuje..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 10:51, LESZEK 560 napisał:

Najlepiej jakbys posluchal u kogos fajnie dobranego toru . Bedziesz cos wiedzial co mozna osiagnac. Bo pozniej przesiadka z mercedesa do malucha moze bolec. 

Jednak trzeba czytac. Paru innych kolegów tez to radzilo ale jednak pisanie dla pisania rzadzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LESZEK 560 napisał:

Jednak trzeba czytac. Paru innych kolegów tez to radzilo ale jednak pisanie dla pisania rzadzi. 

Ewidentnie cos Cie boli i nie bede wnikac co..

Tymczasem odpisalem juz (co by nie byc goloslownym):

W dniu 27.01.2020 o 13:26, robsonic napisał:
W dniu 27.01.2020 o 11:47, 1Ender napisał:

Najlepiej żeby kolega @robsonic  posłuchał kilku winyli u kogoś. I zdecydował. Moim zdaniem warto, bo klimat niepowtarzalny. Ale nie do mnie należy decyzja.

Pozdrawiam 

Tak tez zrobie. W przyszly weekend bede mial taka mozliwosc na ADAM-ie UNITRY. Kolega DJ od 25 lat, ma takze unikaty winyli przeznaczone badz dedykowane dla DJ-ow. Takze niepotwarzalne kawalki do posluchania w remixach, ktore wychodzily tylko na winylach. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LESZEK 560 napisał:

Kolego nie wymusisz u mnie wojenki. Zdrowia Ci zycze. Ja slucham winyla i Tobie na takim torze zycze posluchac. 

Zaatakowales jako pierwszy wiec "tego wina kto zaczyna".. Tu zadnej wojenki nie ma i nie bedzie. Ja slucham cyfry na sluchawkach, bo juz troche pozno...Dzis GRADO SR80 ? Loozik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Jedno wejście na allegro ?

Okazało się, że pewna rodzina pozbywa się kolekcji płyt z muzyka klasyczną po pewnym starszym panu - melomanie.

Starszy pan znał się na rzeczy i nie ma tam ani jednej nietrafionej pozycji.

 

Piękna sprawa. Parę lat niespiesznego słuchania. Gratuluję celnego strzał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowia kolego. Ciesz sie muzyka. Nie pytaj tylko sluchaj. Forum to strata czasu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LESZEK 560
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o żadne wojenki czy przepychanki, tylko o źle sformuowane pytania do wątku.

To co tu się dzieje jest jak Leszek napisał czystym zapychaniem tematów dla samego pisania. Można odnieść wrażenie, że autorzy się nudzą i bawią się w literki dla zabicia czasu.

Kolego robsonic piszesz, że nie masz czasu na czytanie ciekawych tematów a na analog będziesz miał czas i cierpliwość ? P.S. Szpula i decki to nie w tym temacie. Są od tego inne ciekawe wątki.

Skoro sądzisz, że dobry analog i cyfra za niewiele to bzdura, to niestety jeszcze mało wiesz. Napiszę więcej, że nie wiesz nic na ten temat.

Kszysio ... tu nie ma żadnej dyskusji, ani ożywionej ani radosnej, chyba, że żarcie się bywalców między sobą nazywasz dyskusją. Tematów do polemiki jest wiele, można wymyślać na poczekaniu ale na coś konkretnego, wnoszącego do życia analogu jak i jego bywalców. Troszkę chęci i się rozkręci ...

Nic osobiście do autora tematu nie mam. Sugeruję jedynie (jak na razie bez powodzenia lub zrozumienia) podjęcie dyskusji o bardziej sprecyzowane pytania. Takie które pomogą nie tylko jemu ale i innym przyszłym lub niedoszłym analogowcom, którzy być może będą to czytali. A i przy okazji zamiast skakać sobie do gardeł doświadczonych z analogiem stałych bywalców coś taka polemika wniesie do obecnych i trochę zaprawionych w boju znawców tematu. Będzie to miało sens a nie jak dotychczas same pierdololo o pierdoletach a i tak autor się nic nie dowiedział. Wie tylko (bez obrazy) że jest tak stary, że już go w życiu nic nie zaskoczy a uwagi być może od młodszych bywalców są wyłącznie nieemocjonalne, pozbawione sensu, i tylko autor wie co chce a inni go nie/lub źle rozumieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, treborzg napisał:

Skoro sądzisz, że dobry analog i cyfra za niewiele to bzdura, to niestety jeszcze mało wiesz. Napiszę więcej, że nie wiesz nic na ten temat.

Wazne, ze Ty wszystko juz wiesz mimo tak mlodego wieku.... Niewiele to pojecie wzgledne.

39 minut temu, treborzg napisał:

Wie tylko (bez obrazy) że jest tak stary, że już go w życiu nic nie zaskoczy a uwagi być może od młodszych bywalców są wyłącznie nieemocjonalne, pozbawione sensu, i tylko autor wie co chce a inni go nie/lub źle rozumieją.

I to jest wlasnie tworzenie kolomyji....40 lat to piekny wiek, bo sie jest jeszcze "mlodym" i ma sie juz pieniadze.. Nie tesknie za czasami studiow, gdzie nawet na wyjscie do restauracji trzeba bylo kombinowac...

39 minut temu, treborzg napisał:

Tu nie chodzi o żadne wojenki czy przepychanki, tylko o źle sformuowane pytania do wątku.

Autyzm? ?

40 minut temu, treborzg napisał:

Nic osobiście do autora tematu nie mam. Sugeruję jedynie (jak na razie bez powodzenia lub zrozumienia) podjęcie dyskusji o bardziej sprecyzowane pytania.

Zaproponuj jakies...Sluchamy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem na tyle na ile powinienem. A jak nie wiem to przynajmniej wiem o co zapytać bo niejednokrotnie z forum korzystałem i pomoc doświadczonych bywalców uzyskałem.

40 lat ... no toś zabłysnął starością.

Mam ci napisać pytania ? chyba żartujesz ? czegoś/pomocy od ludzi oczekujesz a nie wiesz o co zapytać ? powodzenia bo chyba rzeczywiście jesteś tak nieogarnięty że szkoda na ciebie czasu. Męczysz, stękasz a i tak jesteś w punkcie wyjścia. 

pzdr i żegnam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, treborzg napisał:

Wiem na tyle na ile powinienem. A jak nie wiem to przynajmniej wiem o co zapytać bo niejednokrotnie z forum korzystałem i pomoc doświadczonych bywalców uzyskałem.

40 lat ... no toś zabłysnął starością.

Mam ci napisać pytania ? chyba żartujesz ? czegoś/pomocy od ludzi oczekujesz a nie wiesz o co zapytać ? powodzenia bo chyba rzeczywiście jesteś tak nieogarnięty że szkoda na ciebie czasu. Męczysz, stękasz a i tak jesteś w punkcie wyjścia. 

pzdr i żegnam,

I znow sie osmieszyles chlopaczku, ktorego jedyny dorobek w zyciu i cale jestestwo to wzmaczniacz z kolumnami i gramofon.

W zwiazku z powyzszym moj wniosek moze byc tylko jeden. Jestes zalosnym i zazdrosmym zameciazem i masz jakies chore zale czyli poprostu bol czterech liter... Cale szczescie, ze opusciles te szeregi, bo i tak nic tu nie wniosles... Poza tym nikt plakac nie bedzie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robsonic, trzymaj poziom bo z boku faktycznie wygląda jakbyś się dopiero urodził, propozycje już były a z Twojej strony nie widać zaangażowania, już ósma strona i nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa prosta: @robsonic, nie miałeś z winylem kontaktu a jesteś zainteresowany i masz jedną płytę? Kupuj gramofon, nawet jakiś GS-xxx Unitry fajnie zagra. Jak Ci się spodoba, pomyślisz co dalej, co dokupić, co zmienić itd. a jeśli nie - gramofon na pewno sprzedasz. Z uwagi na upływające nam lata, każdy z nas głuchnie - głównie od góry - i ideału już nie doświadczy (ja teraz słyszę do 16kHz (zbadane) a dalej głucha cisza ? ) a i tak cieszę się ze słuchania tego co lubię. Najważniejsze, żeby Tobie się podobało i brzmiało. A obsługa gramofonu to już w ogóle fajna sprawa: wyjmowanie płyty z koperty, układanie jej na talerzu, włączanie, ustawianie ramienia, istna "magia" ? ..... i masz atmosferkę której nie da się porównać z cyfrowym sprzętem gdzie CD wrzucasz, wciskasz PLAY i.... tu skończyło się Twoje obcowanie z nośnikiem (oprócz słuchania).

Ja płyty mam jeszcze z lat '70 i '80, teraz dokupuję ale tylko stare wydania z tamtych lat; takie które mi brzmią w uchu a nie konkretne ? . Gramofonu nie miałem wiele lat, w końcu dostałem za free trzy różne więc odkurzyłem płyty i... złapało mnie ? . Do tego stopnia, że w pracy mam jeden z nich podłączony do starego Zodiaka i często włączam sobie płyty dla posłuchania i umilenia 8-miu godzin w robocie ? .

Więc ogólnie - kupuj gramofon i ciesz się ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AlaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, witek_z napisał:

robsonic, trzymaj poziom bo z boku faktycznie wygląda jakbyś się dopiero urodził, propozycje już były a z Twojej strony nie widać zaangażowania, już ósma strona i nic.

Przez takie miedzy innymi wpisy dlatego "ósma strona".. po ch.?

@AlaN Dzieki za slowa otuchy. Pojutrze poslucham na zywca i podejme decyzje czy w to wchodze.. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2020 o 19:03, robsonic napisał:

Dzieciaczek z Ciebie, co z reszta widac a jesli juz sie kreujesz na tak doroslego

Każdy posiadacz BMW jest niedojrzały emocjonalnie , więc trafiła " kosa na kamień " ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

Każdy posiadacz BMW jest niedojrzały emocjonalnie , więc trafiła " kosa na kamień " 

Ooooo ... jak bym miał BMW to kupił bym dres a nie gramofon :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bolo_senor napisał:

Każdy posiadacz BMW jest niedojrzały emocjonalnie , więc trafiła " kosa na kamień " ?

To bylo prawie 10 lat temu, teraz mamy Volvo i tez dobrze ?

7 godzin temu, robbit napisał:

Ooooo ... jak bym miał BMW to kupił bym dres a nie gramofon ?

Za granicami nie bylo takich stereotypow... dobrze sie czulem w koszulach i jinsach...ale uwaga! bez krawata ? - poza tym dresy to pasuja chyba raczej do starych, wyklepanych fur..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.