Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON - Kupic czy dac sobie spokoj?


robsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, robsonic napisał:

Trzeba sie pogodzic z mysla, ze winyl to tylko sentyment i nic poza tym.. (wiecej wad niz pozytywow).. ?

Być może tak, ale przed miesiącem miałeś inne zdanie, zakładając ten wątek. Winyl, pomimo swych niewątpliwych wad, dla co niektórych - wliczając w nich mnie samego - ma zarazem takie zalety, które decydują o jego atrakcyjności nawet dzisiaj. Pisząc więc, że "to tylko sentyment", sprawiasz wszystkim nam (którzy w dziesiątkach postów powyżej opisali, czym jest dla nich słuchanie płyt winylowych) zwyczajnie przykrość. Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iro III napisał:

źle paczysz,

popacz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poczekaj poczekaj jak sprzedadza w dluzszym czasie pare sztuk winyli do policzenia na palcach jednej dloni.. Szybko sobie przypomna o CD ? PS. Poza tym dla mnie to jakis niszowy zespol..i pewnie sporo takich jak ja.. 100 zl za plyte? To ci dopiero..

2 minuty temu, Łukasz_62438 napisał:

Być może tak, ale przed miesiącem miałeś inne zdanie, zakładając ten wątek. Winyl, pomimo swych niewątpliwych wad, dla co niektórych - wliczając w nich mnie samego - ma zarazem takie zalety, które decydują o jego atrakcyjności nawet dzisiaj. Pisząc więc, że "to tylko sentyment", sprawiasz wszystkim nam (którzy w dziesiątkach postów powyżej opisali, czym jest dla nich słuchanie płyt winylowych) zwyczajnie przykrość. Pozdrawiam serdecznie!

Trzeba umiec spojrzec prawdzie w oczy. Przykro mi, ze sprawiam komus przykrosc piszac prawde. Przeciez dzis mozna sobie "dzwiek z winyla" symulowac w programach DJ-skich w czasie rzeczywistym i prosze mi wierzyc sluchacze na parkiecie sie nie zorientuja, ze slysza "winyla" z mp3/CD..  Zalozylem ten watek pod wplywem naglych emocji, bo kupielm sobie pierwszego winyla i pomyslalem, ze skoro nastapila reaktywacja to moze cos sie zmienilo, czy moze o czyms jeszcze nie wiem, itd.. A pozniej posluchalem tu i tam :(.... Jako, ze technologia patefonow mnie ominela nie mam prawie zadnych emocji z tym zwiazanych dlatego tez kupno gramofonu w moim przypadku to tylko ciekawostka ale na pewno nie krok do przodu.. Dlatego tez rezygnuje tak poprostu z czystej kalkulacji "za i przeciw"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, robsonic napisał:

100 zl za plyte?

nie! masz "ode mnie" rabat -20%

przeczytaj uważniej, ceny są nieco inne.

jak już podałem przykłady - pojawił się "argument" - NISZOWY.

Dla jednego nisza, dla drugiego nic właśnie.

I tym optymistycznym akcentem, podziękuję za dalszą dyskusję w tym zacnym wątku o niszach, cenach, sentymentach, winylach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, iro III napisał:

I tym optymistycznym akcentem, podziękuję za dalszą dyskusję w tym zacnym wątku o niszach, cenach, sentymentach, winylach.

A ja dziekuje za udzial w dyskusji.. Watek w sumie mozna zamknac..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, witek_z napisał:

nadinterpretacja zgodna z tym że może być więcej niż 100%

Nie tylko może ale zwykle na wyjściu analogowym jest. Do 6dB nawet w porywach. Więc jeżeli część analogowa jest robiona z założeniem jak twoje, że nie może być więcej więc po co przepłacać, a płyta niezbyt nowa, sprzed czasów zwracania uwagi na ISP, to będzie zniekształcać aż miło. Łatwo sprawdzić nawet w cyfrze, choćby porównując poziomy szczytowe mp3 i wav. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domenie cyfrowej nie ma (a tak się pokazuje choćby zniekształcenia i szumy) czegoś powyżej 0dBFS, jeśli chodzi o wyjścia analogowe to tez nie ma bo ciut powyżej to jest fala zniekształcona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, witek_z napisał:

w domenie cyfrowej nie ma (a tak się pokazuje choćby zniekształcenia i szumy) czegoś powyżej 0dBFS, jeśli chodzi o wyjścia analogowe to tez nie ma bo ciut powyżej to jest fala zniekształcona.

Aha. To doczytaj. Choćby tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, przemak napisał:

 To doczytaj.

zapytam: próbki są pobierane z częstotliwością zegara, próbka jest pobierana gdy stan zegara jest wysoki, gdy jest niski próbki nie są pobierane, na w/w stronie gość pisze coś o pikach pomiędzy próbkami - czary jakieś czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, witek_z napisał:
8 godzin temu, robsonic napisał:

Doprawdy?

nadinterpretacja zgodna z tym że może być więcej niż 100%

Widze naprawde nie czaisz co wczesniej napisalem odnosnie swojego starego playera CD. Na chlopski rozum w domenie analogowej "skala glosnosci" czy "poziomu sygnalu" zaczyna sie od zera i jest to liczba stala natomiast koncem skali jest liczba rozna od zera i jest ona zmienna. W domenie cyfrowej jest odwrotnie. Koniec skali to liczba stala i niezmienna (zero) a poczatek to liczba zmienna (i to w dodatku ujemna)... Zero jest punktem odniesienia w obu domenach tylko w odwrotna strone. To tak zgrubsza... Dlatego zanim cos sie napisze to lepiej sie gdzies doedukowac albo poprostu sie pytac wprost a nie pisac zaraz do kogos z grubej rury : "bzdura", "niedorzecznosc", "glupota", itd, itp.. W domenie cyfrowej przekroczenie 0dB oznacza straszne znieksztalcenia i nie powinno to nigdy miec miejsca. Znieksztalcenia znane z analogu to pikus przy "audio clippingu".. Dlatego tez w analogu na skali sobie mozemy schodzic po nizej zera bez zadnych problemow natomiast w cyfrowce wejscie po wyzej zera jest ZAKAZANE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, witek_z napisał:

zapytam: próbki są pobierane z częstotliwością zegara, próbka jest pobierana gdy stan zegara jest wysoki, gdy jest niski próbki nie są pobierane, na w/w stronie gość pisze coś o pikach pomiędzy próbkami - czary jakieś czy co?

Filtr jest układem inercyjnym. Zasadniczo jest obowiązkowym elementem przetwornika dac, innych pomysłów poważni ludzie nie rozważają. Ale nawet jak go wywalisz i myślisz, że masz schodki, to nadal po drodze masz układy ze skonczonym pasmem i taką sobie fazą, o głośnikach na końcu nie wspominając. A jak wygląda prostokąt ograniczony do paru harmonicznych (a taki jest zwykle sygnał na CD) to chyba wiemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, robsonic napisał:

Widze naprawde nie czaisz co wczesniej napisalem odnosnie swojego starego playera CD. Na chlopski rozum w domenie analogowej "skala glosnosci" czy "poziomu sygnalu" zaczyna sie od zera i jest to liczba stala natomiast koncem skali jest liczba rozna od zera i jest ona zmienna. W domenie cyfrowej jest odwrotnie. Koniec skali to liczba stala i niezmienna (zero) a poczatek to liczba zmienna (i to w dodatku ujemna)... Zero jest punktem odniesienia w obu domenach tylko w odwrotna strone. To tak zgrubsza... Dlatego zanim cos sie napisze to lepiej sie gdzies doedukowac albo poprostu sie pytac wprost a nie pisac zaraz do kogos z grubej rury : "bzdura", "niedorzecznosc", "glupota", itd, itp.. W domenie cyfrowej przekroczenie 0dB oznacza straszne znieksztalcenia i nie powinno to nigdy miec miejsca. Znieksztalcenia znane z analogu to pikus przy "audio clippingu"..

niech Ci będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, witek_z napisał:

niech Ci będzie

Musi byc ?

Do postu powyzej dopisalem jeszcze jedno zdanie by jeszcze bardziej uswiadomic o co chodzi.

To ja zmykam.. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to co dopisałeś jest prawdą, wcześniej napisałeś niedorzeczność... tzn. nieprawdę , super że się doedukowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, witek_z napisał:

no i to co dopisałeś jest prawdą, wcześniej napisałeś niedorzeczność... tzn. nieprawdę , super że się doedukowałeś.

Mysl sobie co chcesz...Widze, ze dalej nie czaisz..trudno..prosciej sie nie da..

To nie ja robie z siebie durnia takimi postami.. Takze wybacz ale to bylo niepotrzebne... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko, że zasadniczo obaj opowiadacie bajki, bo wszystkie te uwagi o nieprzekraczaniu zera są prawdziwe tylko dla arytmetyki stałoprzecinkowej, czyli współcześnie praktycznie tylko dla przetworników ad i da. Cała reszta toru jest już zmiennoprzecinkowa i ma te dywagacje w głębokim poważaniu. Tak więc dopóki piszemy o przetwornikach, płycie CD albo komercyjnych plikach nawet hires, to ok, ale w ogólności to nieprawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, przemak napisał:

Pamiętajcie tylko, że zasadniczo obaj opowiadacie bajki, bo wszystkie te uwagi o nieprzekraczaniu zera są prawdziwe tylko dla arytmetyki stałoprzecinkowej, czyli współcześnie praktycznie tylko dla przetworników ad i da. Cała reszta toru jest już zmiennoprzecinkowa i ma te dywagacje w głębokim poważaniu. Tak więc dopóki piszemy o przetwornikach, płycie CD albo komercyjnych plikach nawet hires, to ok, ale w ogólności to nieprawda. 

Skoro az tak to na dobra sprawe jakby sie uprzec to wszyscy piszemy bajki, bo wszystko zalezy jaki sobie obierzemy punkt odniesienia a tych moze byc nieskonczenie wiele.. I tak na przyklad 0db nie oznacza zawsze zero Volt , Wat, Tesli, Jouli, Newtonow, Culombow czy co tam chcecie.. Dlatego niech kazdy wraca do swoich przyjemnosci, zarabiania pieniedzy niz sie tu produkuje, bo to jak widac do niczego pozytywnego nie prowadzi.. Ten watek powinien byc juz zamkniety, gdyz temat wyczerpany z "99% nawiazka" (czyt. 99% bullshit)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbladłem kiedy zobaczyłem temat "Gramofon kupić czy nie kupic".

Fakt że ja nie mam takiego dylematu mając około 1000 płyt nie tylko czarnego koloru bo i inne się trafiają, a nawet takie z obrazkami......

Jednak miałem kiedyś 10 letnią przerwę, kiedy sprzedałem wszystkie gramofony, zbierałem tylko CD i czego brakowało ?

Ano tego nieskrępowanego, mięsistego grania już na najtańszym Adamie. Chociaż na tamte czasy wydawał sie szczytem luxusu.

Kiedy jakieś 10 lat temu powróciłem do zbierania i słuchania winyli nie zrezygnowałem z CD. Pojawiły się też SACD i pliki. Mam też kolekcję DVDAudio. Kolekcja odtwarzaczy to tylko osłoda, czy wisienka na torcie jak kto woli.

 Teraz właśnie słucham Rodziców Budgie własnie z czarnej płyty, chociaż oczywiście mam całą dyskografię również na CD i w plikach, Beatlesów też wolę z winyli, podobnie Norah Jones czy Pata Metheny, ale już Dream Theater to poezja z CD, podobnie Led Zeppelin czy nowe koncerty King Crimson.

Prtoblem mam tylko z plikami, najlepiej brzmią BluRay ISO koncerty. Gęste ścieżki na tych krążkach są praktycznie nieosiągalne dla CD czy plików, chyba że prawdziwe Studio Master.

Jednym słowem winyle traktuję jako wzór dobrego, naturalnego brzmienia, którego potem szukam w cyfrze, bo przecież cyfra jest przyszłością.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, robsonic napisał:

przyklad 0db nie oznacza zawsze zero Volt

no nie wiem mi zawsze się wydawało , że to 0,775v

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, robsonic napisał:

To ja zmykam.. ?

Odkąd zabrano nam w maju 2014 roku przywilej zamykania tego co sami otworzyliśmy ,to takie coś trzeba zgłaszać moderatorowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bolo_senor napisał:

no nie wiem mi zawsze się wydawało , że to 0,775v

 

To źle się wydawało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wykresiki z badań Rega Planar 6 i wkładki Exact, byłbym zainteresowany podobna charakterystyką, co możecie polecić zbliżonego w budżecie 2-3k z używek , ale nie vintage, 

już prawie kupiłem PJ 1-xpessions classic carbon, ale doczytałem, że on właśnie gra podbita wyższą średnicą, więc dokładnie to czego chce uniknąć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, andaudion napisał:

Jednym słowem winyle traktuję jako wzór dobrego, naturalnego brzmienia, którego potem szukam w cyfrze, bo przecież cyfra jest przyszłością.

Takim prawdziwym wzorem analogowego sygnalu audio jest szpula. Nie spotkalem sie z "winylem matka", z ktorego tloczy sie CD/Winyle. Niemal zawsze jest to "tasma matka", ktora trafia do studia w celu masteringu i nastepnie powstaja kopie w postaci roznych nosnikow. Jak ktos sluchal porzadnych zrodel analogowych z tasmy to wie, ze winyl to kilka pieter nizej jesli chodzi o jakosc, zaklocenia, szumy, przesluchy miedzykanalowe, wogole brzmienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

Poniżej wykresiki z badań Rega Planar 6 i wkładki Exact, byłbym zainteresowany podobna charakterystyką, co możecie polecić zbliżonego w budżecie 2-3k z używek , ale nie vintage, 

już prawie kupiłem PJ 1-xpessions classic carbon, ale doczytałem, że on właśnie gra podbita wyższą średnicą, więc dokładnie to czego chce uniknąć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

masz wątki o redze , czego w tytule wątku nie rozumiesz ?

wykupcie sobie reklamę , i nie róbcie z każdego wątku śmietnika?

kup se tą rege i będziesz miał co tam chcesz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, robsonic napisał:

Jak ktos sluchal porzadnych zrodel analogowych z tasmy to wie,

Wszystko pięknie tylko idź do sklepu na giełdę i kup taśmę z matki najlepiej konkretnego wykonawcy :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

Bolo zmień Sensor ? 

nowomowę zostaw kolegom z gimnazjum. A wątkach o redze udzielają się maniacy tej marki to ci lepiej doradzą

4 godziny temu, robsonic napisał:

Jak ktos sluchal porzadnych zrodel analogowych z tasmy to wie, ze winyl to kilka pieter nizej jesli chodzi o jakosc, zaklocenia, szumy, przesluchy miedzykanalowe, wogole brzmienie...

no nie wiem , to taka dyskusja z cyklu wyższości maszyny parowej nad koniem . Po co się tym przejmować skoro wszystko nowe w domenie cyfrowej jest robione. 

zaraz patefony na korbę zaczniemy kupować , bo to czystej krwi analog . Dla samej chęci posiadania analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, 4321 napisał:

Wszystko pięknie tylko idź do sklepu na giełdę i kup taśmę z matki najlepiej konkretnego wykonawcy :)))

A Ty idz do sklepu i znajdz winyla matke ?

A tak serio serio to powoli maja sie pojawiac projekty wydawane na szpulach (juz tutaj w tym watku linkowalem ciekawy artykul z tym zwiazany).. Jednakze tak szczerze to z kasety magnetofonowej uzyskasz znacznie lepsza jakosc dzwieku analogowego niz z winyla. Mam na mysli sprzet deck(tasma)/gramofon(winyl) w cenie niech bedzie do 2000 PLN..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robsonic napisał:

Jednakze tak szczerze to z kasety magnetofonowej uzyskasz znacznie lepsza jakosc dzwieku analogowego niz z winyla. Mam na mysli sprzet deck(tasma)/gramofon(winyl) w cenie niech bedzie do 2000 PLN..

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bolo_senor napisał:
13 godzin temu, robsonic napisał:

Jak ktos sluchal porzadnych zrodel analogowych z tasmy to wie, ze winyl to kilka pieter nizej jesli chodzi o jakosc, zaklocenia, szumy, przesluchy miedzykanalowe, wogole brzmienie...

no nie wiem ,

To radze posluchac, bo winyle to prawie same wady. Roznica w jakosci dzwieku z poczatku plyty i konca plyty jest znaczna a dla mnie to kolejna powazna dyskwalifikacja ? W ponizszym materiale jest takowe porownanie:

 

I jeszcze cos do porownania do CD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.