Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON - Kupic czy dac sobie spokoj?


robsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, robsonic napisał:

A moze "stanie" jak bede porownywac do tej "trabki" z wieży kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie? - Takie gadanie bez polotu...

PS. Konkrety mnie interesuja "myster" (a moze majster) Witekk... !!!

taki z Ciebie audiofil jak z koziej dupy trąbka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, witek_z napisał:

taki z Ciebie audiofil jak z koziej dupy trąbka

Nigdy siebie nie uwazalem za audiofila.. co najwyzej elektronik ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

U mnie ta pani brzmi rewelacyjnie z plików 44,1. Nie mogę sobie wyobrazić żeby mogło być lepiej z gorszego technicznie systemu.

Sory ale 44.1 to najgorszy z możliwych formatów. Nawet w studiach z tej "dobroci" nie korzystają. 

Jeśli artysta nagrywa w studio analogowo (to obecnie bardzo popularne wśród najlepszych jak Jarre, Black Sabbath czy wielu innych), to kupujesz winyla, a jeśli nagrywa cyfrowo to ściągasz oryginał ze studia w postaci Studio Master 24/192 i tyle.

Ja zbieram wciąż płyty CD bo mnie stać, takie mam swoje zboczenie, ale nigdy w życiu nie dlatego że płyta CD jest lepsza od studyjnego oryginału DSD128.

Wszystko w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

U mnie ta pani brzmi rewelacyjnie z plików 44,1. Nie mogę sobie wyobrazić żeby mogło być lepiej z gorszego technicznie systemu.

A posłuchaj Pan Youn  Sun Nah najlepiej coś z Coverów Metallica. Wogóle polecam te wydawnictwa ze z logiem Act brzmią rewelacyjnie. 

10 minut temu, przemak napisał:

Ty jednak chyba jesteś @Audroc ?

What ?

W dniu 23.01.2020 o 07:46, iro III napisał:

Kupiłeś JEDNĄ płytę...dla okładki myślę. Kup wypasioną ramkę i na ścianę z nią!

Będzie cieszyć oko, ucho dopieścisz z kasety.

Tymczasem to co w ramce, może kiedyś nabierze wartości niebanalnej? Dla wnuków zapisz. ?

Nie śmiej się z ramek. Ja swoje bardzo drogie winyle z obrazkami (dla tych co sie nie znaja- Picture Disc), właśnie w ramkach wieszam na ścianie. 

Właśnie czekam na nowy Opeth i Sepulturę. Zawisną właśnie na scianie, a grać będę na zwykłych czarnulkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, andaudion napisał:

What ?

Czyli jesteś, takie same głupoty i spacja przed znakiem zapytania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś powiedział "...Albo sikaj, albo nie rozpinaj rozporka..".

Napisz coś od od siebie, bo nie rozumiem Twoich orientacji...

Słuchasz muzyki czy sprzętu, płyt czy CD ?

A może masz jakieś problemy i nie przyjęli Cię do wspomnianej Policji ?

Nie było mnie tu parę lat, ale kiedyś był tu jakiś poziom, dzieciaki nie swirowały, albo po nosie...

 

PS- oczywiście bez urazy, miałem na myśli tylko i wyłącznie korektę słowna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andaudion Dlaczego Ciebie nie bylo tutaj kilka lat? Miales swoj jakis inny nick? Co sie stalo? Ja tam mam w powazaniu jakies ostrzezenia i bany.. Jak nie pasuje to "papa".. Za duzo tego wszystkiego w sieci. Forow jest naprawde masa.. Ten watek to naprawde spontan i jestem w szoku, ze ludzie sie moga sprzeczac o jakies winyle kontra woodooo. Ja wole isc na basen , do sauny , itd.. Wlasnie szukam kolejnego sprzetu audio (kolumny rowne badz po wyzej 93 db).- taki experymencik do wzmakow lampowych ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2020 o 15:52, robsonic napisał:

Kordowicz prawie nigdy nie puszczal nic z winyli

Żartujesz? Pierwszą płytę Klausa, jaką usłyszałem, to "Mirage" u Kordowicza w okolicach roku 1977. Z CD ją puszczał, podobnie jak potem "Cyborga" i inne KS???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, burz napisał:

Żartujesz? Pierwszą płytę Klausa, jaką usłyszałem, to "Mirage" u Kordowicza w okolicach roku 1977. Z CD ją puszczał, podobnie jak potem "Cyborga" i inne KS???

Dlatego napisalem "prawie". Zapytaj sie Go wprost (ma fanpage) ile na antenie bylo z CD a ile z winyla.. W latach 90 sluchalem jakis czas regularnie i nic jakos nie utrafilem z winyla.. Mialem pecha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, robsonic napisał:

W latach 90 sluchalem jakis czas

A mowa była o tym, że dzisiaj grają w radiu z winyla. W latach 90. wszyscy zachłysnęli się CD ...od tamtej pory minęło blisko 30 lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, andaudion napisał:

Sory ale 44.1 to najgorszy z możliwych formatów.

A co mu dolega?

Godzinę temu, iro III napisał:

A mowa była o tym, że dzisiaj grają w radiu z winyla.

Na internetowym Swiss Radio Jazz też czasem puszczają coś z winyla. Rzadko się to zdarza, ale zdarza. Na innych stacjach jazzowych też mają takie rejestracje. Poznać to można po lekkim smażeniu się nagrania. Oczywiście bardzo lekkim "smażeniu" bo te z większą dozą "smażenia" do radia się raczej nie nadają, chyba że jakaś historyczna perełka.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lech36 napisał:

Poznać to można po lekkim smażeniu się nagrania.

Zawsze słyszysz to "smażenie"... zupełnie tak jak słyszący druty, zawsze słyszą. ?

21 minut temu, Lech36 napisał:

Oczywiście bardzo lekkim "smażeniu"

...takim na granicy percepcji i autosugestii? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, iro III napisał:

Zawsze słyszysz to "smażenie".

Tylko wtedy kiedy występuje, możliwe że na tej stacji częściej grają z winyli, ale jak się nie "smaży" to trudno jest odróżnić. W końcu to tylko radio internetowe więc to mp3 i do tego ta w/w stacja to 128 kbps. Mimo takiego niskiego bitrate jakość techniczna rejestracji na tej stacji czasem mocno zadziwia na plus.

14 minut temu, iro III napisał:

...takim na granicy percepcji i autosugestii?

Już z dawnych czasów nauczyłem się ignorować lekkie, sporadyczne "smażenie". Nie przeszkadza mi ono, ale oczywiście lepiej jak go nie ma w ogóle, ale o to na płycie czarnej trudno. Uwaga, to nie jest przejaw rasizmu z mojej strony, to że płyta jest czarna nie ma znaczenia ;-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Lech36 napisał:

ale o to na płycie czarnej trudno.

Właśnie o to chodzi, że z tą trudnością to mit.

38 minut temu, Lech36 napisał:

to że płyta jest czarna nie ma znaczenia ;-))).

Oczywiście!

Traktuję i czarne i kolorowe winyle z jednaką atencją. ?

Ostatnio nabyłem np. wznowienia dwóch pierwszych Wishbone Ash - w kolorach brązowa i orange (podobno "limited 1000 copies only"). Master oczywiście z taśm oryginalnych, analogowych - mimo, że to nie remastery, brzmią w porównaniu do CD - o klasę lepiej...i nie "smażą" w nawet najmniejszym stopniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, iro III napisał:

Wishbone Ash

Świetny zespół, dobrze że jeszcze grają.

45 minut temu, iro III napisał:

Właśnie o to chodzi, że z tą trudnością to mit.

Zawsze na czarnej są jakieś artefakty wynikające z jej drapania przez igłę odczytującą. Nie ma siły żeby tego uniknąć. Taki system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójce dość  często grają z winyla nawet nie informując o tym , słyszę po kilka   pyknięcia na utwór , po tym rozpoznaje .

Wczoraj była jakaś godzinna audycja gdzie grali z winyla .

Mnie nie zachwycają nowe wydania , wyprzedałem , zostawiłem dosłownie kilka sztuk .

Może to zależy od dobrania  audio i dżwieku jakiego oczekujemy , u mnie stare wydania grają lepiej od nowych .

Aa i nie piszcie " smażą " bo to strasznie zniszczona płyta musi być .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

To już od dawna niestety nie to samo.

Jak ktoś gra długo w tym samym stylu to słuchacze mówią że jest nudny ;-). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

drapania przez igłę odczytującą

Poprawnie ustawiona i o dobrym szlifie igła - pieści płytę!

Drapać to się można za uchem(w konfuzji niemałej)  ...szczególnie będąc sceptykiem winylu i słysząc jak może brzmieć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KALIBER napisał:

Aa i nie piszcie " smażą " bo to strasznie zniszczona płyta musi być .

To tylko takie zgrubne określenie negatywnych artefaktów charakterystycznych dla winylu. Wiadomo że nie chodzi o ciągłe "smażenie", choć to też czasem występuje, ale o pojedyncze lub w małych seriach trzaski wynikające z różnych przyczyn w przypadku mechanicznego odczytu ścieżki dźwiękowej.

3 minuty temu, iro III napisał:

Poprawnie ustawiona i o dobrym szlifie igła - pieści płytę!

Jasne ;-).

4 minuty temu, iro III napisał:

Drapać to się można za uchem(w konfuzji niemałej)  ...szczególnie będąc sceptykiem winylu i słysząc jak może brzmieć.

Nie jestem żadnym sceptykiem, tylko na chłodno podchodzę do jednej techniki i drugiej porównując je.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Jak ktoś gra długo w tym samym stylu to słuchacze mówią że jest nudny ;-).

Posłuchaj zatem ich pierwszych pięciu studyjnych płyt (wierzę, że je znasz bo to kanon, pewnie tylko dawno nie słuchałeś )- wtedy nie zmieniali stylu ...są nudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

wierzę, że je znasz bo to kanon,

Oczywiście że znam, choć bardzo dawno ich nie słuchałem. Nawet dawno temu miałem jakąś płytę tego zespołu, ale nie z tych genialnych pierwszych. Nie była porywająca, więc podarowałem ją dawno temu koledze jak definitywnie kończyłem przygodę z analogiem drapakowym ;-). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Wiadomo że nie chodzi o ciągłe "smażenie",

Lechu , domyśliłem się bo wzięte w nawias , po prostu żle się kojarzy .?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KALIBER napisał:

W trójce dość  często grają z winyla nawet nie informując o tym , słyszę po kilka   pyknięcia na utwór , po tym rozpoznaje .

A to dobre... Po ch.. w takim razie Tobie winyl? Trzaski sobie mozna generowac i dodawac do czego tam chcesz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KALIBER napisał:

Widzę że antypatią zioniesz , nie muszę pisać w tym wątku , bądż zdrów .

Zadna antypatia tylko poprostu zaczyna wychodzic ten bezens po 15 stronach "za i przeciw"..

PS. Oczywiscie, ze nie musisz. Nic nie musisz. Fani winyla sie dla mnie osmieszyli takimi wpisami jak ten Twoj.. Tylko udowadniasz, ze winyl jest Ci zbedny jesli chodzi o "dzwiek", "brzmienie" czy jak tam wolicie.. Winyl jest potrzebny Wam chyba tylko po to by cos sie krecilo i trzeszczalo.. Taka jest prawda, choc pewnie zwolennicy winyla beda teraz pluc jadem... Trzeba spojrzec prawdzie w oczy i sobie w koncu powiedziec "dosyc"!. Winyl to przezytek i kropka. Szkoda czasu i pieniedzy, jak mozna miec CD , ktory zagra jak chcemy, bezblednie, bez udziwnien, bez wkladek za 4k, bez sladow zuzycia po kazdym odsluchu, bez trzaskow i bez "smazenia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno "ale".

Dużo, cholernie dużo materiału wydanego na winylu nie wyszło nigdy na CD ani w żadnej innej cyfrze.

Mam u siebie kilka tysięcy takich winyli. Nic nie poradzę, że jest na nich to co lubię, cenię i dlatego ich słucham.

I co teraz?

13 godzin temu, robsonic napisał:

Szkoda czasu i pieniedzy, jak mozna miec CD , ktory zagra jak chcemy, bezblednie, bez udziwnien, bez wkladek za 4k, bez sladow zuzycia po kazdym odsluchu, bez trzaskow i bez "smazenia".

Można powiedzieć także, że płyta CD to tez przeżytek.

Może nie ze względu na technologię ale z powodu braku sensownych napędów do odtwarzaczy. Producenci ratują się napędami DVD albo jakimś chińskim ścierwem które kiedyś wymyśliło Sanyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, rochu napisał:

Jest jedno "ale".

Dużo, cholernie dużo materiału wydanego na winylu nie wyszło nigdy na CD ani w żadnej innej cyfrze.

Mam u siebie kilka tysięcy takich winyli. Nic nie poradzę, że jest na nich to co lubię, cenię i dlatego ich słucham.

I co teraz?

Proponuje zgrac to co uwazasz, ze nie wyszlo nigdy na CD a nastepnie przechwycony material wyczyscic z trzaskow. Tu masz racje, ze patefon sie moze przydac w celu "poszukiwania" unikatowych nagran. Jednakze tylko i wylacznie do tego celu. Wmawianie sobie, ze winyl jako glowny odsluch czy wzorzec to gruba przesada.

37 minut temu, rochu napisał:

Można powiedzieć także, że płyta CD to tez przeżytek.

Może nie ze względu na technologię ale z powodu braku sensownych napędów do odtwarzaczy. Producenci ratują się napędami DVD albo jakimś chińskim ścierwem które kiedyś wymyśliło Sanyo.

Nie do konca. Nie wszystkie napedy to sanyo. Poza tym raczej sa niezawodne. Bardziej zawodne sa decki bez napedu bezposredniego (czyli znaczna wiekszosc niestety). Z gramofonami tez bywaja problemy z mechanika tylko troche innej natury. W CD szybciej wypali sie dioda laserowa niz zuzyje sie mechanizm. Glowice laserowe nie sa tak drogie jak wkladki do gramofonu (te oczywiscie z gornj polki). Glowica laserowa moze byc i najtansza, bo odczytywanie bitow nie ma wplywu na jakosc koncowa na gniazdach RCA. Co najwyzej szybciej sie wypali i trzeba bedzie czesciej serwisowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.