Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON - Kupic czy dac sobie spokoj?


robsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, robsonic napisał:

Proponuje zgrac to co uwazasz, ze nie wyszlo nigdy na CD a nastepnie przechwycony material wyczyscic z trzaskow. Tu masz racje, ze patefon sie moze przydac w celu "poszukiwania" unikatowych nagran. Jednakze tylko i wylacznie do tego celu. Wmawianie sobie, ze winyl jako glowny odsluch czy wzorzec to gruba przesada.

Gdyby to było 5-10 płyt to czemu nie?

Ale 2-3 tysiące?

Masz tyle czasu? Bo ja nie.

25 minut temu, robsonic napisał:

Nie do konca. Nie wszystkie napedy to sanyo. Poza tym raczej sa niezawodne. Bardziej zawodne sa decki bez napedu bezposredniego (czyli znaczna wiekszosc niestety). Z gramofonami tez bywaja problemy z mechanika tylko troche innej natury. W CD szybciej wypali sie dioda laserowa niz zuzyje sie mechanizm. Glowice laserowe nie sa tak drogie jak wkladki do gramofonu (te oczywiscie z gornj polki). Glowica laserowa moze byc i najtansza, bo odczytywanie bitow nie ma wplywu na jakosc koncowa na gniazdach RCA. Co najwyzej szybciej sie wypali i trzeba bedzie czesciej serwisowac.

Ostatni poważniejszy CD jaki miałem to Mac MCD-500 własnie na Sanyo, który zaczął być nieprzewidywalny. Pozbyłem się go bo po kiego grzyba robić sobie kłopot. Niby można serwisować ale w rodzimych majsterklepków unikam jak ognia a producent zaproponował naprawę owszem ale cena naprawy wystarczyła mi na zakup rocznego strumieniowca Linna.

Generalnie mam zasadę, że jeżeli szwankuje mi mechanika w audio - nie bawię się w naprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rochu napisał:

Gdyby to było 5-10 płyt to czemu nie?

Ale 2-3 tysiące?

Masz tyle czasu? Bo ja nie.

Prosze Ciebie.. To jest wymowka! Wymowka, ktora ma usprawiedliwic winyla i koniecznosc posiadania tego wszystkiego. Mozesz sobie tak zorganizowac czas, by zgrywac kilka plyt w kazdy weekend. Za rok bedziesz mial wszystko zdigitalizowane. Jak tak zrobilem kiedys ze wszystkimi swoimi filmami z VHS, 8mm i DV. Oczywiscie nie zaluje, bo mam natychmiastowy dostep do kazdych okolicznosci swojego zycia, ktore byly zarejestrowane. Ty mialbys natychmiastowy dostep do wszystkiego co tam upodobales sobie z winyla - to bardzo wygodne.

13 minut temu, rochu napisał:

Generalnie mam zasadę, że jeżeli szwankuje mi mechanika w audio - nie bawię się w naprawę.

I tu dochodzimy to miazdzacej przewagi cyfry. Bity danych audio/wideo dzis mozna czytac bez zadnej mechaniki. Raz zripowany CD czy przechwycony winyl zostaje w formie cyfrowej w pamieci dysku twardego (SSD) badz pendrive czy karty pamieci bez koniecznosci uzywania "tak zawodnej" jak piszesz mechaniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, robsonic napisał:

 

Raz zripowany CD czy przechwycony winyl zostaje w formie cyfrowej w pamieci dysku twardego (SSD) badz pendrive czy karty pamieci bez koniecznosci uzywania "tak zawodnej" jak piszesz mechaniki.

Do puki nie padnie mu tablica alokacji ?. Warto wspomnieć też o archiwizowaniu tego typu danych w kilku miejscach , bo mój kolega już się raz przejechał jak zdechł mu dysk z multimediami ( potem przyjeżdżał na zgranie jedynie 5 TB danych na nowy magazyn ). Nie twierdze , że to częste przypadki , ale jeśli intensywnie używasz dysk ( SSD też się to tyczy ) , to warto wybrać do przechowywania danych markowe dyski ( czy SSD czy HDD) z długą gwarancją i najlepiej opcją odzyskania danych w przypadku ich awarii . Bo kiepski dysk może się wysypać  nawet po 3 latach i wtedy cała kolekcja znika (czasami nawet bezpowrotnie ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omnidirectional
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, robsonic napisał:

Prosze Ciebie.. To jest wymowka! Wymowka, ktora ma usprawiedliwic winyla i koniecznosc posiadania tego wszystkiego. Mozesz sobie tak zorganizowac czas, by zgrywac kilka plyt w kazdy weekend. Za rok bedziesz mial wszystko zdigitalizowane. Jak tak zrobilem kiedys ze wszystkimi swoimi filmami z VHS, 8mm i DV. Oczywiscie nie zaluje, bo mam natychmiastowy dostep do kazdych okolicznosci swojego zycia, ktore byly zarejestrowane. Ty mialbys natychmiastowy dostep do wszystkiego co tam upodobales sobie z winyla - to bardzo wygodne.

Tylko po co?

Skoro mam natychmiastowy dostęp do wszystkiego?

Po to tylko by się pozbyć winyli i gramofonu?

Bardzo cie proszę. Nie ustawiaj mi życia według swojego widzimisię bo ty nie lubisz analogów.

 

25 minut temu, robsonic napisał:

I tu dochodzimy to miazdzacej przewagi cyfry. Bity danych audio/wideo dzis mozna czytac bez zadnej mechaniki. Raz zripowany CD czy przechwycony winyl zostaje w formie cyfrowej w pamieci dysku twardego (SSD) badz pendrive czy karty pamieci bez koniecznosci uzywania "tak zawodnej" jak piszesz mechaniki.

Widzisz. Odkąd pobyłem się odtwarzacza CD i przeszedłem na streaming, słucham samych analogów a streamer służy mi wyłącznie do słuchania Radia Swiss Classic.

Pików bowiem nie mogę się doszukać.

Otagowanie mojej kolekcji płyt CD to zadanie na dziesięciolatkę albo i na dwie. Pisałem wielokrotnie na tym forum o tym jak niewykonalne jest otagowanie i uporządkowanie płyt z klasyką w obecnych realiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, omnidirectional napisał:

Do puki nie padnie mu tablica alokacji ?. Warto wspomnieć też o archiwizowaniu tego typu danych w kilku miejscach , bo mój kolega już się raz przejechał jak zdechł mu dysk z multimediami ( potem przyjeżdżał na zgranie jedynie 5 TB danych na nowy magazyn ). Nie twierdze , że to częste przypadki , ale jeśli intensywnie używasz dysk ( SSD też się to tyczy ) , to warto wybrać do przechowywania danych markowe dyski ( czy SSD czy HDD) z długą gwarancją i najlepiej opcją odzyskania danych w przypadku ich awarii . Bo kiepski dysk może się wysypać  nawet po 3 latach i wtedy cała kolekcja znika (czasami nawet bezpowrotnie ) .

Pelna zgoda. Ja u siebie mam oprocz glownej kopii przechwyconych z analogu/innej cyfry wszystkich prywatnych i najwazniejszych danych 2 inne kopie z ktorych jedna "lezy" u tesciow. To takie dodatkowe zabezpieczenie w razie jakby ktos mi ukradl, badz jakis nieszczesliwy wypadek (pozar, powodz, trzesienie ziemii), itd Druga kopia jest na dysku magnetycznym (one sa trwalsze pod warunkiem, ze nikt nimi nie rzuca - w razie awarii elektroniki mozna podmienic z innego egzemplarza i wciaz miec dostep do swoich danych).. Mam jeszcze dodatkowo markowego pendriwe z absolutnie najwazniejszymi danymi (wybrane i najstarsze pliki ponad 25 letnie) - co wazne tego pena uzywam tylko do odczytu.. Zatem archiwizujac swoje najwazniejsze dane nie do podrobienia trzeba miec na uwadze porzadne backupy. Co wazne raz do roku proponuje sprawdzac swoje dyski, bo niestety zab czasu moze nas bardzo zaskoczyc. W razie pojawienia sie pierwszych bledow nalezy bezwzglednie zgrac calosc na inny nowy dysk, a pliki z bledami uzupelnic z innej kopii (mi sie to juz raz przydazylo lecz dysk byl 2,5 cala 4TB (magnetyczny) i byl w ciaglym uzyciu - spadl mi kilka razy)...

PS. Z doswiadczenia polecam raczej HDD Seagate niz WD. Tak jakos juz kilka razy padly mi te drugie a te pierwsze wciaz sie dobrze maja..

24 minuty temu, rochu napisał:

Bardzo cie proszę. Nie ustawiaj mi życia według swojego widzimisię bo ty nie lubisz analogów.

Kompletnie nie zrozumiales mojego przeslania... Ale ok.. Rob jak tam uwazasz..

26 minut temu, rochu napisał:

Radia Swiss Classic

Faktycznie dostepne w analogu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Moderację o przesuniecie niniejszego wątku do zakładki PC Audio.

Z tematyką zakładki Analog temat przestał już dawno korespondować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2020 o 19:59, robsonic napisał:

JPRDL widze, ze ten watek sie szybko nie zakonczy.. Czuje zazenowanie, przeciez to tylko (albo i az) stary winyl.. Bez jaj ludzie.. !!!

Chciałbym Ci delikatnie przypomnieć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy sobie słucha na czym chce. Jakie to ma w ogóle znaczenie?

Chcesz gramofon i płyty, to sobie kup. Wolisz pliki, to sobie słuchaj z plików.
Dziwi mnie, że nie szkoda wam czasu i życia na takie miałkie dyskusje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2020 o 11:13, zbyszek 1982 napisał:

Niech każdy sobie słucha na czym chce. Jakie to ma w ogóle znaczenie?

Chcesz gramofon i płyty, to sobie kup. Wolisz pliki, to sobie słuchaj z plików.
Dziwi mnie, że nie szkoda wam czasu i życia na takie miałkie dyskusje.

Dokładnie. Ja głównie słucham z plików, ale jak chcę to włączam cd i słucham z cd. A jak chcę to nakładam na talerz czarną płytę i słucham. A nawet sporo rzeczy nagrywam na kasety i jak mam ochotę to słucham z kaset. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam podobny dylemat. Nigdy nie planowałem gramofonu i nie mam płyt. Słucham na CD i plikach. Ale ostatnio podczas wizyty u człowieka od którego kupowałem kolumny strasznie namieszałem sobie w głowie. Najpierw słuchaliśmy na źródle cyfrowym i to bardzo wysokiej klasy: AudioResearch DAC 8 + transport CD Sonic Frontiers, bardzo dobry soczysty dźwięk. W pewnym momencie przełączyliśmy się źródło analogowe: Gramofon Audio Linear td4001 z ramieniem SME 3009, wkładka Goldring Eroica i pre DIY na jakichś ponoć high-endowych płytkach. Zagrało to tak pięknie, tak przyjemnie dla ucha i wciągająca, a do tego tak realnie, że nie mogę pozbyć się tego dźwięku z głowy i cały czas myślę, że nie zbudować toru analogowego i nie zacząć kupować płyty, bo chcę mieć taki dźwięk w domu, a już sam nie wiem czy z cyfry to osiągnę. Wojna toczy się pomiędzy tą myślą, a zakupem jeszcze lepszego DAC niż AudioResearch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek80 to nie takie proste kupić i już. Szczególnie jak mierzysz wysoko.

Moja rada ogarnąć na tip-top cyfrę łącznie z akustyką pokoju , a potem analog pójdzie już górki.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Arek80 napisał:

W pewnym momencie przełączyliśmy się źródło analogowe: Gramofon Audio Linear td4001 z ramieniem SME 3009, wkładka Goldring Eroica i pre DIY na jakichś ponoć high-endowych płytkach.

Akurat gramofon Audio Linear nie miał dobrych notowań w czasach gdy był wytwarzany.

Była to licencja Michella (Transcriptor), która miała jakiś feler z silnikiem.

Wytwarzała to belgijska manufaktura o wdzięcznej nazwie “Hi-Fi Dynamics International”.

Raczej niewysoka półka.

Za to klony Michela wytwarzane przez Transrotora w latach 70-tych są warte grzechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rochu napisał:

 

Akurat gramofon Audio Linear nie miał dobrych notowań w czasach gdy był wytwarzany.

Była to licencja Michella (Transcriptor), która miała jakiś feler z silnikiem.

Wytwarzała to belgijska manufaktura o wdzięcznej nazwie “Hi-Fi Dynamics International”.

Raczej niewysoka półka.

Za to klony Michela wytwarzane przez Transrotora w latach 70-tych są warte grzechu.

To tym bardziej skoro nie był to najwyższych lotów gramofon, a już było tak dobrze to upatruję w tym pomyśle mega potencjał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja upatruję nieszczęśliwie zestawionego toru audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, bolo_senor napisał:

@Arek80 to nie takie proste kupić i już. Szczególnie jak mierzysz wysoko.

Moja rada ogarnąć na tip-top cyfrę łącznie z akustyką pokoju , a potem analog pójdzie już górki.

 

 

Do tip top cyfry brakuje mi tylko tip top DACa. Transport plikowy i CD mam bardzo dobry. Akustyka bardzo przyzwoita. Zaryzykuję stwierdzenie, że dużo lepsza niż można zrobić w normalnym salonie i przeciętnie wyrozumiałej małżonce. 4 Schrödery, 7 pochłaniaczy 120x60x10.

Teraz, rochu napisał:

A ja upatruję nieszczęśliwie zestawionego toru audio.

Ale w jakim sensie? Masz na myśli to, że analog zagrał lepiej niż cyfra, bo coś było nie tak z resztą toru za źródłem? Dla jasności to nie jest tak, że z cyfrą coś było nie tak, grała mega dobrze, ale gramofon był przyjemniejszy w odbiorze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek80 napisał:

Do tip top cyfry brakuje mi tylko tip top DACa.

gramofonu pre wkładki i płyt ?

można się już się brać za analog

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

gramofonu pre wkładki i płyt ?

można się już się brać za analog

No dobra, DACa mam bardzo dobrego, ale nie jest to DAC high-endowy jeszcze.

Pytam przekornie więc, kiedy powinno się brać za analog? Jak już się ma gramofon, czy może wkładkę lub pre. A może najpierw kolekcjonować płyty przez kilka lat i oglądać je na półce i dopiero po uzbieraniu 100, 300, 500 kupować gramofon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Arek80 napisał:

Pytam przekornie więc, kiedy powinno się brać za analog?

Kiedy się zechce

ale mądrzej jest zacząć jak już wiesz , że reszta toru jest dopieszczona. Unikniesz takiej sytuacji , że będziesz zmieniał potem na oślep wszystko na chybił trafił.

26 minut temu, Arek80 napisał:

Jak już się ma gramofon, czy może wkładkę lub pre.

bez któregokolwiek elementu gramofon ci nie zagra ?

normalnie to radzę robić analog pomału , ale w twoim przypadku można startować od razu już od średniej lub wyższej półki , bo istnieje spore prawdopodobieństwo że tt nie zagra ci dużo gorzej od cyfry. Trzymając się oczywiście jakiegoś przyzwoitego pułapu jakościowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już, kupione. Nawet gra. 4 płyty w kółko te same. Muszę się zaopatrzyć w trochę czarnych placków i pobawić się jeszcze kabelkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

11 godzin temu, adam3city napisał:

KUPUJ GRAMOFON! A potem mnóstwo płyt ode mnie - zapraszam: allegro.pl/uzytkownik/adam3city/plyty-winylowe-279 ?

Rewelacyjne pozycje, serio, kupiłbym wszystkie...ale ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek80 napisał:

No i już, kupione

widzę fezz-a , taka wydmuszka w sam raz na wielkanoc ?

zawsze mnie śmieszy wstawianie niskoszumnych opamów do pre gramofonowego . 

To taki sens jak cichobieżne opony w traktorze .

Trochę mezalians z tym bat-em

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, bolo_senor napisał:

widzę fezz-a , taka wydmuszka w sam raz na wielkanoc ?

zawsze mnie śmieszy wstawianie niskoszumnych opamów do pre gramofonowego . 

To taki sens jak cichobieżne opony w traktorze .

Trochę mezalians z tym bat-em

 

 

Ten fezz jest akurat pierwszym, który jest na testy i czy zostanie to się jeszcze zobaczy, ale nie skreślam małych polskich firm i cieszę się, że się rozwijają. Chętnie jako następne posłucham czegoś na lampach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Arek80 napisał:

Ten fezz jest akurat pierwszym, który jest na testy i czy zostanie to się jeszcze zobaczy, ale nie skreślam małych polskich firm i cieszę się, że się rozwijają. Chętnie jako następne posłucham czegoś na lampach. 

Ten Ortofon Q to  potrzebuje chyba nie byle jakie pre  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Ten Ortofon Q to  potrzebuje chyba nie byle jakie pre  ?

Tak myślę, ale z ciekawości chciałem zacząć od czegoś bardziej przystępnego cenowo, bo można się niekiedy zdziwić. 

Chętnie skorzystam z podpowiedzi co z tą wkładką dobrze współpracuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta wkładka to za wysokie progi ?

Poczytaj o takim zestawieniu - pre + SUT np Ortofon Verto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Arek80 napisał:

No i już, kupione. Nawet gra. 4 płyty w kółko te same. Muszę się zaopatrzyć w trochę czarnych placków i pobawić się jeszcze kabelkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rewelacyjne pozycje, serio, kupiłbym wszystkie...ale ceny?

Boso ale za to w ostrogach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.