Skocz do zawartości
IGNORED

Nie mam CD, a bardzo chciałbym mieć.(2-3kPLN, może taniej))


$A$F
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem tu nowy choć to forum zdarza mi się wertować od paru lat. Przy różnych okazjach.

Problemem moim jest brak CD, a właściwie to czasami bym posłuchał sobie ze srebrnego krążka,

a nie Spotify/FLAC/mp3/itd/itp. Nie jestem jakimś tam superaudiofilem.

No i mam rozkminę.

Około 1k:

Yamaha CD-S300 - tania, podobno solidna

Pioneer PD10 - tani, z SACD

Okolice 1,5k:

Pioneer PD30 - coś jak PD10(jeśli miałby robić za transport to chyba nie ma sensu)

Okolice 2k

Yamaha CD-S700 - (tak jak z PD30)

Cambridge audio CXC (ładny, jedni mówią że o.k. inni że nie)

Audiolab CDT6000 (ładny, ale się boję szczelinowego napędu i tak za dużo opinii o nim nie ma(albo ja nie dotarłem))

Był tu jeszcze ten francuz(chyba) jak mu tam? Z SACD, ale podobno nawet nowych płyt nie czyta poprawnie.

Już sobie przypomniałem. Advance Acoustic X-CD5.

Okolice 3kPLN:

Vincent cd-400 (podobno b. dobry akustycznie, ładny, ale czy nie trafię na felerną sztukę?, drogi.)

Podłączone to będzie do Yamahy RN602, więc nie koniecznie musi być to odtwarzacz CD na początek, potem można lepszy

DAC podłączyć. Słuchana muza - metal, rock, punk, rap, jazz się czasami trafi, techno(chemical bros. itp, nie jakaś łupanka), różnorodna nawet BFF, ale nie disko polo. ?

Wolałbym nowe produkty. Z używek podoba mi się Linn majik i Mikromegi stage(ale tu patrzę raczej oczami).

Gdyby nie napęd szczelinowy(podobno potrafią rysować płyty) najbardziej leży mi Audiolab.

Może Ktoś z Was drodzy forumowicze coś doradzi?

Pozdrawiam $A$F

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muda44 napisał:

Pioneer PD-30AE którego podepniesz kablem coaxialnym do wejścia cyfrowego Yamahy .

A to nie taniej wyjdzie PD 10? Czy warto dopłacić te 2 stówy do PD30 jako transport?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje spojrzeć na takie cudeńko ?
maxresdefault.jpg
Pro-Ject CD BOX S2 - warte ceny i zastanowienia. Zmieścisz się w 2k na spokojnie.

CXC i PD-30AE - oba świetne. Jak masz czas pobaw się w odsłuch tych CD.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, $A$F napisał:

A to nie taniej wyjdzie PD 10? Czy warto dopłacić te 2 stówy do PD30 jako transport?

ZDECYDOWANIE PD-30AE .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w niższej cenie to pionek 30 oczywiście połączony cyfrowo. Jeżeli coś wyżej to Yamaha 700 ale tu już po analogu a i stylowo do 602 będzie pasował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, S4Home napisał:

Proponuje spojrzeć na takie cudeńko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Pro-Ject CD BOX S2 - warte ceny i zastanowienia. Zmieścisz się w 2k na spokojnie.

CXC i PD-30AE - oba świetne. Jak masz czas pobaw się w odsłuch tych CD.
Pozdrawiam.

Pytanie czy warto dołożyć 700PLN Do CXC względem PD30? Ten Pro-Ject mi się podoba, ale trochę boję się szczelinowców.

10 minut temu, bob* napisał:

Tylko nie pomyl się i nie kup PD10 AE - nie odtwarza płyt SACD.

Na stronie Pioneera podają że ma SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PD-30AE i połączyć cyfrowo .

Te amplitunery Yamahy lepiej grają w ten sposób bo wejścia analogowe mają średniej jakości .

30AE nie czyta SACD a SACD tu i tak nie puścisz cyfrowo .

Yamaha 700 zdecydowanie nie. Ani cyfrowo ani analogowo .

Jak masz na CXC to do PD-30AE dokup lepszy kabel cyfrowy i zasilający . Więcej w ten sposób zyskasz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2020 o 17:32, $A$F napisał:
W dniu 23.01.2020 o 17:22, bob* napisał:

Tylko nie pomyl się i nie kup PD10 AE - nie odtwarza płyt SACD.

Na stronie Pioneera podają że ma SACD.

PD-10 odtwarza SACD, PD-10AE nie odtwarza SACD ? 

W dniu 23.01.2020 o 17:32, $A$F napisał:

Pytanie czy warto dołożyć 700PLN Do CXC względem PD30? Ten Pro-Ject mi się podoba, ale trochę boję się szczelinowców.

Według uznania pod względem brzmienia, ten CD BOX gra na prawdę świetnie, również jak i CXC które współpracuje z dobrym DAC ? Jedno jest pewne CXC świetnie dociąża niskie rejestry w porównaniu z konkurencyjnym odtwarzaczami CD jak Onkyo, Yamaha itp.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2020 o 18:36, muda44 napisał:

Tylko PD-30AE i połączyć cyfrowo .

Te amplitunery Yamahy lepiej grają w ten sposób bo wejścia analogowe mają średniej jakości .

30AE nie czyta SACD a SACD tu i tak nie puścisz cyfrowo .

Yamaha 700 zdecydowanie nie. Ani cyfrowo ani analogowo .

Jak masz na CXC to do PD-30AE dokup lepszy kabel cyfrowy i zasilający . Więcej w ten sposób zyskasz .

Możesz napisać dlaczego nie Yamaha 700 jestem zainteresowany tym CD, mam Pioneer PD-30 ale nie pasuje mi głośna praca napędu i szukam innego CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CivisRK napisał:

Możesz napisać dlaczego nie Yamaha 700 jestem zainteresowany tym CD, mam Pioneer PD-30 ale nie pasuje mi głośna praca napędu i szukam innego CD

Bo Pioneer znacznie lepszy po RCA i po coaxie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, muda44 napisał:

Bo Pioneer znacznie lepszy po RCA i po coaxie 

Czyli zostawić Pioneera, można go jakość wyciszyć. Poprawić pracę napędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CivisRK napisał:

Czyli zostawić Pioneera, można go jakość wyciszyć. Poprawić pracę napędu.

Ja piszę o PD-30AE .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, S4Home napisał:

PD-10 odtwarza SACD, PD-10AE nie odtwarza SACD ? 

Według uznania pod względem brzmienia, ten CD BOX gra na prawdę świetnie, również jak i CXC które współpracuje z dobrym DAC ? Jedno jest pewne CXC świetnie dociąża niskie rejestry w porównaniu z konkurencyjnym odtwarzaczami CD jak Onkyo, Yamaha itp.
Pozdrawiam.

DAC była by w/w Yamaha(RN-602)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupujesz cd to chyba po to by łączyć analogowo? Inaczej niczego innego niż to co dotąd uzyskujesz słuchając z plików nie osiągniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, $A$F napisał:

DAC była by w/w Yamaha(RN-602)

CXC odpuść bez dobrego DAC nie ma to sensu, chyba że planujesz w przyszłości zakupić coś lepszego to CXC ma sens. Spróbuj analogowo np: PD-30AE lub wspomnianego CD BOX 2. 
Pro-Ject jak dla mnie dysponuje lepszą rozpiętością tonalną, PD-30 również się wyróżnia graniem jak na taką kwotę ? Jak masz więcej pytań pisz priv. - odpowiem na wszystkie.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potruję jeszcze wam głowy. Poczytałem o Atoll CD100SE-2 i jest podobno power i drive. Znaczy się ma kopa. Używany za niecałe 2,5kPLN vs nowy za 3800(no tu już musiałbym wziąć raty). Wiem że zaraz inni rzucą tekst że mam ampli do d..., ale od czegoś trzeba zacząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, $A$F napisał:

Potruję jeszcze wam głowy. Poczytałem o Atoll CD100SE-2 i jest podobno power i drive. Znaczy się ma kopa. Używany za niecałe 2,5kPLN vs nowy za 3800(no tu już musiałbym wziąć raty). Wiem że zaraz inni rzucą tekst że mam ampli do d..., ale od czegoś trzeba zacząć.

Już pisałem . Amplitunery te mają średniej jakości wejścia analogowe a przyzwoite cyfrowe więc nawet jak podepniesz odtwarzacz który nowy kosztował 10 000 to stawiam że i tak z PD-30AE po coaxie zagra to lepiej . A jak masz dokładać to amplituner zmień na 803D i też z PD-30AE .

Chyba że wystarczy granie z samych płyt CD to wtedy amplituner zmień na wzmacniacz stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wszystkim szukającym odtwarzacza "na początek" polecam rotela rcd 971 (lub 981, 991). Każdy z nich lepszy, im wyższy numer, ale już ten 971 to bardzo dobry odtwarzacz. Kto wie, czy nie lepszy od nowych, wyżej wymienionych. Trzeba by zrobić porównanie, ale ja go wspominam bardzo dobrze. Służył mi przez 4 lata bez zarzutu. Używane są za nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, $A$F napisał:

Potruję jeszcze wam głowy. Poczytałem o Atoll CD100SE-2 i jest podobno power i drive. Znaczy się ma kopa.

Ma power, ma drive, wysoką awaryjność i autoryzowany serwis, który ma w zwyczaju robić z ludzi idiotów. Atoll jest NIESTETY z tego znany, Ma w swej ofercie dobre końcówki mocy, względnie dobre wzmacniacze i tragiczne żródła. Tak więc jeśli chcesz wydać pieniądze i cieszyć się dobrym graniem a nie latać z zepsutym odtwarzaczem po serwisach, zapomnij o Atollu. Padło kilka ciekawych propozycji, przede wszystkim Pro-Ject i Pioneer. Na tych się skoncentruj bo warto {ja wybrałbym Pro-Ject). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piotrek7 napisał:

Ma power, ma drive, wysoką awaryjność i autoryzowany serwis, który ma w zwyczaju robić z ludzi idiotów. Atoll jest NIESTETY z tego znany, Ma w swej ofercie dobre końcówki mocy, względnie dobre wzmacniacze i tragiczne żródła. Tak więc jeśli chcesz wydać pieniądze i cieszyć się dobrym graniem a nie latać z zepsutym odtwarzaczem po serwisach, zapomnij o Atollu. Padło kilka ciekawych propozycji, przede wszystkim Pro-Ject i Pioneer. Na tych się skoncentruj bo warto {ja wybrałbym Pro-Ject). 

No to mnie wyleczyłeś. A Pro-Jecta widzisz jako transport czy odtwarzacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, $A$F napisał:

Potruję jeszcze wam głowy. Poczytałem o Atoll CD100SE-2 i jest podobno power i drive. Znaczy się ma kopa. Używany za niecałe 2,5kPLN vs nowy za 3800(no tu już musiałbym wziąć raty). Wiem że zaraz inni rzucą tekst że mam ampli do d..., ale od czegoś trzeba zacząć.

Jest to całkiem dobry kompakt. Brzmienie jest  energiczne z dużą ilością basu. Jest on trochę podbity , ale to też wszystko zależy od systemu w jakim ma grać. Może się to wpasować. Średnica barwna. Wyższa średnica jest mocno zaznaczona. Dodaje to energii , ale z niektórymi kolumnami może dawać się to we znaki przy gorszych realizacjach.  Najlepiej wybierz się do salonu lub wypożycz i porównaj do np. Pionka PD30. Osobiście wybrałbym Atolla , ale jest on też znacznie droższy. Na wyprzedaży nowe widziałem za 3k.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, $A$F napisał:

A Pro-Jecta widzisz jako transport czy odtwarzacz?

Nominalnie jest to odtwarzacz CD. Ma jedynie wyjście optyczne. Na którym wyjściu zagrałoby lepiej u Ciebie? Sam musiałbyś sprawdzić. W każdym razie marka bardzo fajna i zdecydowanie warta zainteresowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast marudzić; albo się przekonasz do formatu, albo nie kupując najtańszy na rynku nowy

odtwarzacz np. Sherwooda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mimo niskiej ceny ma też wyjście cyfrowe, które pozwala porównać jakość DAC'a

wychodząc z analogu lub po włączeniu jako transport. Decyzję o zakupie poważniejszego

sprzętu podejmiesz po zapoznaniu z możliwościami, a przede wszystkim po ocenie słyszalnych

oczywiście od razu ? wszelkich braków w brzmieniu - to pozwoli Ci na konkretny kierunek

poszukiwań. Oczywiście opisując dokładnie wady i zalety tego modelu, który chyba

idealnie się do tego celu nadaje ....Będziesz wiedział wszystko i pozbędziesz się wszelkich

wątpliwości co do zostania właścicielem tego formatu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora wątku : jeśli ktoś z zapałem godnym zawodowca próbuje Ci wciskać jakieś tanie Pioneery i nne "Prodżekty" , to znakiem tego należy się od nich trzymać jak najdalej.....:-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, audioburak napisał:

Zamiast marudzić; albo się przekonasz do formatu, albo nie kupując najtańszy na rynku nowy

odtwarzacz np. Sherwooda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mimo niskiej ceny ma też wyjście cyfrowe, które pozwala porównać jakość DAC'a

wychodząc z analogu lub po włączeniu jako transport. Decyzję o zakupie poważniejszego

sprzętu podejmiesz po zapoznaniu z możliwościami, a przede wszystkim po ocenie słyszalnych

oczywiście od razu ? wszelkich braków w brzmieniu - to pozwoli Ci na konkretny kierunek

poszukiwań. Oczywiście opisując dokładnie wady i zalety tego modelu, który chyba

idealnie się do tego celu nadaje ....Będziesz wiedział wszystko i pozbędziesz się wszelkich

wątpliwości co do zostania właścicielem tego formatu ? 

Swego czasu miałem CD.

30 minut temu, SynSama napisał:

Do autora wątku : jeśli ktoś z zapałem godnym zawodowca próbuje Ci wciskać jakieś tanie Pioneery i nne "Prodżekty" , to znakiem tego należy się od nich trzymać jak najdalej.....:-).

Pioneer PD30AE miał w jakimś teście dobre opinie jako transport. Był tam porównywany z CD-S700, jakimś tanim Denonem, PD-10 i CXC. CXC mogę mieć w cenie 1700PLN i chyba na niego postawię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.