Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :) vol.2


Gość Sine Metu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

 

„Powołałem w ministerstwie grupę roboczą pracującą nad tym, żeby ujawnić finansowanie NGO-sów, nie tylko ekologicznych, bo to przysłuży się całej Polsce, żeby wszystkie organizacje miały przejrzystość finansów. Będą mogły pokazać, czy są finansowane ze środków zagranicznych, czy nie. Te, które są, powinny poinformować o tym Polaków” – ujawnił Woś w TV Trwam 9 maja (cytuję za OKO.press).

Chodzi o fabrykowanie wrażenia, że organizacje obywatelskie w Polsce są krytyczne wobec rządu, ponieważ opłaca je wraży Zachód. Gdyby nie te pieniądze, nikt w Polsce nie sprzeciwiałby się władzy PiS, najlepszej z możliwych. Takie właśnie intencje przyświecały satrapom Rosji i Węgier, gdy wprowadzali u siebie podobne przepisy.

Akcja Wosia ma wymiar czysto propagandowy, czego dowodzi choćby to, że każda organizacja pozarządowa ma obowiązek publikacji w jawnym sprawozdaniu źródeł finansowania. Każdy może sprawdzić, kto kogo i w jakiej skali finansował.

Ale nie tylko dlatego Woś i rząd powinni się ostro puknąć w głowę. Minister środowiska przeoczył bowiem, że cała Polska jest finansowana przez wraże Zachodnie pieniądze, czyli Unię Europejską. Jak podaje Ministerstwo Finansów na swojej stronie, przez 15 lat otrzymaliśmy netto (po odjęciu wpłaconych składek) 105 mld euro. Unia wspomaga też hojnie ochronę środowiska będącą w gestii resortu Wosia. W programie operacyjnym „Infrastruktura i środowisko” (w latach 2014-20) przeznaczono na to ponad 3,5 mld euro, a jeśli do ochrony środowiska doliczyć wsparcie dla czystszej energetyki, suma wynosi ponad 6,3 mld euro.

Z tego wynika, że Woś może działać oraz żyć dostatnio jako minister nie tyle z powodu swych talentów, ile wskutek potężnych strumieni „agenturalnych” unijnych pieniędzy bogacących Polskę, w tym jego resort. To samo odnosi się do innych ministrów oraz premiera rządu PiS.

Jeśli więc Woś chce fabrykować wizerunek kogokolwiek jako „agenta zagranicy”, powinien zacząć od siebie i swego rządowego koleżeństwa. Niechże więc umieści na gmachach ministerstw napisy: „Filia unijnej agentury”. A i on sam wraz z innymi ministrami mogliby nosić plakietki: „Utrzymanek Zachodu”. Byłoby to zgodne z projektem Wosia, tylko bardziej konsekwentne.

 

https://wyborcza.pl/7,75968,25935877,czy-minister-michal-wos-to-platny-agent-zagranicy.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2020 o 22:30, Sine Metu napisał:

„Powołałem w ministerstwie grupę roboczą pracującą nad tym, żeby ujawnić finansowanie NGO-sów, nie tylko ekologicznych, bo to przysłuży się całej Polsce, żeby wszystkie organizacje miały przejrzystość finansów. Będą mogły pokazać, czy są finansowane ze środków zagranicznych, czy nie. Te, które są, powinny poinformować o tym Polaków” – ujawnił Woś w TV Trwam 9 maja (cytuję za OKO.press).

Chodzi o fabrykowanie wrażenia, że organizacje obywatelskie w Polsce są krytyczne wobec rządu, ponieważ opłaca je wraży Zachód./.../"

Ale przecież tak jest. Np. cały niemal zarząd Greenpeace Polska ( Polska??? Jaka Polska?) to są Niemcy. I skutkiem ich działalności wspomaganej jawnie przez rząd Niemiec (pod płaszczykiem Unii Europejskiej) jest np. śmierć Puszczy Białowieskiej, zjedzonej przez kornika drukarza. 

Większość tych rozlicznych jaczejek Sorosa prowadzi działalność jawnie antypolską, promując ideologię gender, lewactwo, rozwiązłość seksualną, zboczenia płciowe i mordowanie nienarodzonych Polaków.

Rząd PiS robi ostatnio same kretynizmy ale zdemaskowanie źródeł finansowania antypolskich jaczejek zasługuje jak najbardziej na poparcie. To przecież nic innego jak agentura wpływu, dla zmylenia przeciwnika zakamuflowana jako NGO.

Osobiście uważam, że nakaz ujawnienia źródeł finansowania i oflagowanie organizacji, które biorą pieniądze z zagranicy to za mało.

Należy po prostu wprowadzić ścisły zakaz finansowania z zagranicy. Czy to bezpośredniego, czy pośredniego, np.poprzez zarejestrowane w Polsce zagraniczne firmy. I to nie będzie wylewanie dziecka z kąpielą, gdyż żadna pożyteczna inicjatywa nie została nigdy przez zagranicę sfinansowana. Ktoś słyszał, by pomagali kombatantom, Żołnierzom Wyklętym, bohaterom walki z komunizmem, chorym i niedołężnym Polakom? Pewno i są jakieś tam wyjątki potwierdzające regułę ale gender, niszczenie polskiej przyrody i gospodarki oraz mordowanie nienarodzonych Polaków mają bezwzględny priorytet.

Tu macie film - co zrobili Niemcy ze skarbem naszej przyrody. Myślicie że to przypadek?

Im szybciej rząd PiS powstrzyma antypolskie jaczejki - tym lepiej dla nas wszystkich!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


Też uważam, że trzeba sk***ysyński rząd PiS odciąć od pieniędzy z EU.

Mam dokładnie to samo zdanie. Zresztą nawet nie poczujemy. Biorąc pod uwagę wysokość składki do budżetu EU, koszty obsługi tych pieniędzy, obłędnie drogi i psu na budę potrzebny aparat urzędniczy i fakt że do UE wraca 80% tych pieniędzy, to jesteśmy w sytuacji człowieka, który zarabia 3000 i raptem straci 50.

Wielkie mi coś.

Nie powinno być żadnych dotacji unijnych. Tylko wolny przepływ ludzi, towarów, usług i kapitału. Tyle. Wszelkie dotacje to zło wcielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, il Dottore napisał:

Większość tych rozlicznych jaczejek Sorosa prowadzi działalność jawnie antypolską

Kolejny propagandzista Moskwy. PiS to nie Polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

PiS to nie Polska.

PiS to polski rząd. Stało się tak, gdyż mają oni większość parlamentarną.

A stało się tak, gdyż większość Polaków na nich głosowała.

Ja akurat pluję na demokrację, ale ty, skoro się branzlujesz do tego fetysza, to uszanuj wybór Suwerena! ?

3 godziny temu, Sine Metu napisał:


 

 


Moment, bo się pogubiłem. Ty piszesz "my" jako sk***ysyński rząd PiS? emoji6.png

My - Polska. Przeżyjemy bez tych dotacji. Mało tego! Przeżyjemy bez tej całej Unii. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, il Dottore napisał:

A stało się tak, gdyż większość Polaków na nich głosowała.

Nieprawda. Zawdzięczają władzę wyłącznie metodzie d'Hondta przeliczania głosów na mandaty. Na PO + SLD + PSL oddano łącznie 880 tys głosów więcej niż na PiS. Gdyby Kosiniak-Kamysz nie strzelił focha i PSL poszłoby w jednym bloku koalicyjnym z opozycją - PiS miałby w sejmie mniejszość i to zdecydowaną.

17 minut temu, il Dottore napisał:

My - Polska.

Ty to Irlandia przybłędo. Więc urządzaj sobie życie w tamtym kraju a nie nam tutaj. Od zawsze jestem za odebraniem obywatelom narodowości polskiej, mieszkającym stale za granicą prawa głosu. Albowiem nie ponoszą konsekwencji swoich wyborów. Prawo głosu powinno się mieć tam, gdzie się płaci podatek dochodowy.

17 minut temu, il Dottore napisał:

Przeżyjemy bez tej całej Unii.

W objęciach Moskwy kremlowski trollu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



My - Polska. Przeżyjemy bez tych dotacji. Mało tego! Przeżyjemy bez tej całej Unii.


Piszesz to, żyjąc sobie wygodnie w należącej do EU Irlandii. Czyż to nie hipokryzja?



PiS to polski rząd. Stało się tak, gdyż mają oni większość parlamentarną.
A stało się tak, gdyż większość Polaków na nich głosowała.
Ja akurat pluję na demokrację, ale ty, skoro się branzlujesz do tego fetysza, to uszanuj wybór Suwerena!


Raczej Victora D'Hondta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sine Metu napisał:


Piszesz to, żyjąc sobie wygodnie w należącej do EU Irlandii. Czyż to nie hipokryzja?

Ależ z moją wiedzą, wykształceniem i talentem ja mogę pracować wszędzie. Wczoraj Polska, dziś Irlandia, jutro Dubaj... Nie musi być EU.

Zresztą ja jestem jak najbardziej za EU: wolny przepływ ludzi, towarów, usług i kapitału. I taką EU bym na kolanach wychwalał! Obecnie, w swej wynaturzonej formie, nie ma ona niestety już nic wspólnego z wolnością.

21 minut temu, Sine Metu napisał:

Raczej Victora D'Hondta.

To bez znaczenia. Jakoś trzeba przeliczać głosy na mandaty. Problemem jest sama tfu! demokracja. To jest zasadniczy problem a nie przyjęta metoda liczenia głosów, faworyzująca partie większe kosztem mniejszych, zgodnie z biblijną zasadą, że : "tym co mają, będzie jeszcze dodane, a tym, co nie mają, będzie jeszcze odjęte". ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, il Dottore napisał:

Ależ z moją wiedzą, wykształceniem i talentem ja mogę pracować wszędzie. Wczoraj Polska, dziś Irlandia, jutro Dubaj... Nie musi być EU.

Patrzysz w lustro i podziwiasz geniusza. Jako osoba która tak chętnie powołuje się na nauki KK powinieneś wiedzieć, że pycha jest jednym z grzechów głównych.

6 minut temu, il Dottore napisał:

"tym co mają, będzie jeszcze dodane, a tym, co nie mają, będzie jeszcze odjęte"

Więc gdyby nie rozbicie Koalicji Europejskiej z wyborów do PE przez PSL - opozycja miałaby dziś w sejmie ok. 50 głosów przewagi.

9 minut temu, il Dottore napisał:

nie ma ona niestety już nic wspólnego z wolnością.

Dla Ciebie wolność = ideologiczny terror religii przez Ciebie wyznawanej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:

Więc gdyby nie rozbicie Koalicji Europejskiej z wyborów do PE przez PSL - opozycja miałaby dziś w sejmie ok. 50 głosów przewagi.

Ale nie ma. Rozmawiajmy o faktach. Jak to mówili za czasów PO: "to wygrajcie sobie wybory i wtedy będziecie mogli sobie rządzić i decydować". No to wygrali! ?

6 minut temu, Bobcat napisał:

pycha jest jednym z grzechów głównych

Ja tylko stwierdzam fakty. Otwieram gazetę a tam kupa ogłoszeń z całego świata. Wszędzie w mojej branży rekrutują. Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Emiraty, Saudowie... nawet Papua Nowa Gwinea. Najbardziej egzotyczne co widziałem to było ogłoszenie z Tristan da Cunha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, il Dottore napisał:

Ja tylko stwierdzam fakty.

Przy okazji podlewając je obficie sosem pychy.

6 minut temu, il Dottore napisał:

Otwieram gazetę a tam kupa ogłoszeń z całego świata.

A skąd pewność że gdybyś tam się zgłosił to by Cię natychmiast i z automatu przyjęli z otwartymi ramionami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

A skąd pewność że gdybyś tam się zgłosił to by Cię natychmiast i z automatu przyjęli z otwartymi ramionami?

A myślisz, że kogo tam biorą? Supermanów? Nie święci garnki lepią! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, il Dottore napisał:

A myślisz, że kogo tam biorą? Supermanów? Nie święci garnki lepią! ?

Domyślam się, że na każdą taką ofertę pracy jest N zgłoszeń (gdzie N to duża liczba). Uważasz że wszędzie masz 99% szans?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TomekL3 napisał:

Jeżeli ma takie przekonanie jego szanse znacznie wzrastają.

Ale tylko do pewnego momentu. Gdy motywacji nadmiar, efektywność maleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Ależ z moją wiedzą, wykształceniem i talentem ja mogę pracować wszędzie. Wczoraj Polska, dziś Irlandia, jutro Dubaj... Nie musi być EU.


No przecież to jest właśnie Twoja hipokryzja. Dlaczego wyjechałeś z Polski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, il Dottore napisał:

PiS to polski rząd. Stało się tak, gdyż mają oni większość parlamentarną.

A stało się tak, gdyż większość Polaków na nich głosowała.

Ja akurat pluję na demokrację, ale ty, skoro się branzlujesz do tego fetysza, to uszanuj wybór Suwerena! ?

My - Polska. Przeżyjemy bez tych dotacji. Mało tego! Przeżyjemy bez tej całej Unii. ?

Irlandia korzysta z unijnych dotacji tak jak i inne kraje UE .Czemu Irlandia może a Polska nie ?Ty mieszkając w Irlandii również z tych dotacji korzystasz ( pośrednio ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Domyślam się, że na każdą taką ofertę pracy jest N zgłoszeń (gdzie N to duża liczba). Uważasz że wszędzie masz 99% szans?

Skąd mam wiedzieć? Nie liczyłem. Wiem, że nigdy w życiu nie szukałem pracy. Zawsze było tak, że widziałem ogłoszenie, o! fajna oferta! Więc dzwoniłem, czy mailowałem, potem reszta procesu i praca była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sine Metu napisał:


 

 


No przecież to jest właśnie Twoja hipokryzja. Dlaczego wyjechałeś z Polski?

?

Krótko mówiąc: uznałem, że mam obowiązki wobec całej Ludzkości, a nie tylko jednego kraju. ?

A na poważnie - otworzyli granice, to co będę marnował swój talent za psi grosz? Raz się żyje a potem umiera. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sine Metu napisał:


 

 


Ok. No ale co teraz? Z tego co pamiętam, to w 2015 na PiS głosowałeś.

No głosowałem. A jaka była alternatywa? Kontynuacja rządów Partii Oszustów? Przecież dzisiaj już byśmy po niemiecku mówili, jakby dalej pozwolić rządzić Chyżemu Rójowi i Komoruskowi. Pamiętasz Możeła z czekulady, bez korony, za to na kupie gówna? To była doskonała alegoria ich rządów. Także Stronnictwo Pruskie i Ruskie: WON!

Co by nie powiedzieć o obecnie rządzącym Stronnictwie Amerykańsko-Eskimoskim, to ich polityka obijania kijem klatki z eurofederastami bardzo mi się podoba. Bruździmy Niemcom na maxa i tak powinno być! ? Do tego blokujemy wszelkie europejskie inicjatywy zdejmowania sankcji z Rosji. Czyli postępujemy najwłaściwiej z punktu widzenia polskiej geopolityki. Niestety - straszna polityka gospodarcza PiS skłoniła mnie do głosowania na Konfederację w ostatnich wyborach. Bo nie budujemy Wielkiej Polski dla samej jej wielkości. Wielka Polska ma być krajem ludzi wolnych a nie socjalistycznym kołchozem. PRL był dużo potężniejszy militarnie i gospodarczo.  A i tak upadł, bo Polacy bardziej od potęgi cenią sobie wolność.  Gospodarczą i polityczną.

Dlatego Konfederacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.