Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :) vol.2


Gość Sine Metu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, papageno napisał:

Wymień kilka.

Pochyl się nad przypadkiem i postaraj się sam je wskazać , możesz użyć ( złość, bezradność, poczucie winy, wstyd, zawód) może głębsze było niefortunne, chodziło o emocje, uczucia, które zaczynają dominować w przypadku niezgody na daną sytuację, poczucie krzywdy, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Less napisał:

Nawet pieniężną nagrodę za to wyznaczyli

Konfidentom się płaci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, notoryczny napisał:

Pochyl się nad przypadkiem i postaraj się sam je wskazać , możesz użyć ( złość, bezradność, poczucie winy, wstyd, zawód) może głębsze było niefortunne, chodziło o emocje, uczucia, które zaczynają dominować w przypadku niezgody na daną sytuację, poczucie krzywdy, itd.

Widzisz jest tak. Są ludzie, którzy dla ratowania życia lub zdrowia bliskich są w stanie błagać na kolanach aby coś od nich wziąć. Wierzą bowiem, że wtedy biorca dołoży należytych starań. I wtedy nie mają wątpliwości. Jestem w stanie to zrozumieć - wyższa konieczność. Ale ci sami ludzie oburzają się na tego typu zachowania, gdy już nic ich bliskim nie zagraża. Donoszą, dają do zrozumienia. Rozumiem, że udupienie marszałka to dla PiS wyższa konieczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, papageno napisał:

Widzisz jest tak. Są ludzie, którzy dla ratowania życia lub zdrowia bliskich są w stanie błagać na kolanach aby coś od nich wziąć. Wierzą bowiem, że wtedy biorca dołoży należytych starań. I wtedy nie mają wątpliwości. Jestem w stanie to zrozumieć - wyższa konieczność. Ale ci sami ludzie oburzają się na tego typu zachowania, gdy już nic ich bliskim nie zagraża. Donoszą, dają do zrozumienia. Rozumiem, że udupienie marszałka to dla PiS wyższa konieczność.

Zwykłe, pospolite k..estwo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, papageno napisał:

Widzisz jest tak. Są ludzie, którzy dla ratowania życia lub zdrowia bliskich są w stanie błagać na kolanach aby coś od nich wziąć. Wierzą bowiem, że wtedy biorca dołoży należytych starań. I wtedy nie mają wątpliwości. Jestem w stanie to zrozumieć - wyższa konieczność. Ale ci sami ludzie oburzają się na tego typu zachowania, gdy już nic ich bliskim nie zagraża. Donoszą, dają do zrozumienia. Rozumiem, że udupienie marszałka to dla PiS wyższa konieczność.

Poruszyłeś temat dotyczący naszej zgody ( pozornej zgody, bo brak wyboru)na działanie innych osób . Po czasie pojawia się refleksja( nadal nosić w sobie tę wewnętrzną niezgodę ) czy pozwolić jej na ujście ( wyrzucenie z siebie towarzyszącej od lat złości ). Nie wiem co w tym nagannego, ba, z terapeutycznego punktu widzenia nawet wsakazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie chcem ale muszem.

Teraz, notoryczny napisał:

bo brak wyboru)

Dlaczego brak wyboru. Zrozum, mówię o tych sytuacjach, gdy nikt nie żąda dodatkowej gratyfikacji, a ludzie na siłę usiłują ją dać. Jest wybór - nie dawaj. A jak żąda i od tego uzależnia działanie? Też nie dawaj. Zgłoś od razu, tu i teraz. Unikniesz - być może - późniejszych rozterek i nie będzie mowy o żadnych terapiach.

Inaczej jest to k**ewska relatywizacja, coś co mnie dogłębnie brzydzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, notoryczny napisał:

Tak samo jak ci molestowani przez księży, mogli zgłosić na Policję .

jaja sobie robisz teraz

Godzinę temu, notoryczny napisał:

Pewnie tak samo pomyślała pani profesor. A, że ruszyło ją sumienie w sytuacji gdy ktoś taki został marszałkiem, to ujawniła sprawę . Ale to jest tylko przykład jak ludzie funkcjonują w tym systemie . Trzeba poruszyć ich głębsze uczucia dopiero wtedy mają odwagę i zaczynają mówić .

czyli ofiary molestowania były niewystarczająco głęboko poruszone aby zgłosic sie na policje

41 minut temu, notoryczny napisał:

Poruszyłeś temat dotyczący naszej zgody ( pozornej zgody, bo brak wyboru)na działanie innych osób . Po czasie pojawia się refleksja( nadal nosić w sobie tę wewnętrzną niezgodę ) czy pozwolić jej na ujście ( wyrzucenie z siebie towarzyszącej od lat złości ). Nie wiem co w tym nagannego, ba, z terapeutycznego punktu widzenia nawet wsakazane.

opisujesz ceche charakteru prawdziwego polskiego katolika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cir napisał:

opisujesz ceche charakteru prawdziwego polskiego katolika

Jesteś katolikiem, że odczuwasz to samo co oni? Ciekawe.

12 minut temu, papageno napisał:

Tak, nie chcem ale muszem.

Dlaczego brak wyboru. Zrozum, mówię o tych sytuacjach, gdy nikt nie żąda dodatkowej gratyfikacji, a ludzie na siłę usiłują ją dać. Jest wybór - nie dawaj. A jak żąda i od tego uzależnia działanie? Też nie dawaj. Zgłoś od razu, tu i teraz. Unikniesz - być może - późniejszych rozterek i nie będzie mowy o żadnych terapiach.

Inaczej jest to k**ewska relatywizacja, coś co mnie dogłębnie brzydzi.

Nikt wprost nie żąda, niemniej nieśmiało sugeruje. Wybór nie dawaj, heh, iluż to ludzi postawiono przed sytuacją w której wybór był tylko jeden ( życie lub smierć ) i dawali naiwnie wierząc ( dam to uratuje). O jakim Ty relatywizmie piszesz. Relatywizujesz natomiast postawę biorcy( trzeba było nie dawać, nie byłoby później rozterek) masz gdzieś sytuacje człowieka, który jest gotów oddać „ wszystko” aby ktoś bliski wyzdrowiał . Bo przecież nie musiał dawać ( wspomagać ) mógł poczekać aż bliska osoba umrze. A wówczas mieć pretensje do Boga, bo Bóg tak chciał i uważasz, że człowiek z taką traumą byłby szczęśliwy, pogodzony . Załamka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, notoryczny napisał:

Jesteś katolikiem, że odczuwasz to samo co oni? Ciekawe.

mieszkam wystarczajaco długo w tym kraju aby wiedziec co czuje i jak sie zachowuje

pis katolik jest przewidywalny jak pory dnia i nocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, notoryczny napisał:

Chcesz powiedzieć, że decyzję o przyznaniu dotacji podejmuje samodzielnie minister? Weź się puknij .

Nie, nie chcę tego powiedzieć bezczelny oszuście. Powiedziałem dokładnie to, co chciałem powiedzieć i nie wmawiaj mi metodą Patrykowskiego rzeczy których nie powiedziałem.

Naucz się tego, ze nie wszyscy bezładnie bełkoczą i maja gonitwę myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cir napisał:

mieszkam wystarczajaco długo w tym kraju aby wiedziec co czuje i jak sie zachowuje

pis katolik jest przewidywalny jak pory dnia i nocy

Aha, mistrz.

5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nie, nie chcę tego powiedzieć bezczelny oszuście. Powiedziałem dokładnie to, co chciałem powiedzieć i nie wmawiaj mi metodą Patrykowskiego rzeczy których nie powiedziałem.

Naucz się tego, ze nie wszyscy bezładnie bełkoczą i maja gonitwę myśli.

Odejdź faceciku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, notoryczny napisał:

Jesteś katolikiem, że odczuwasz to samo co oni? Ciekawe.

Nikt wprost nie żąda, niemniej nieśmiało sugeruje. Wybór nie dawaj, heh, iluż to ludzi postawiono przed sytuacją w której wybór był tylko jeden ( życie lub smierć ) i dawali naiwnie wierząc ( dam to uratuje). O jakim Ty relatywizmie piszesz. Relatywizujesz natomiast postawę biorcy( trzeba było nie dawać, nie byłoby później rozterek) masz gdzieś sytuacje człowieka, który jest gotów oddać „ wszystko” aby ktoś bliski wyzdrowiał . Bo przecież nie musiał dawać ( wspomagać ) mógł poczekać aż bliska osoba umrze. A wówczas mieć pretensje do Boga, bo Bóg tak chciał i uważasz, że człowiek z taką traumą byłby szczęśliwy, pogodzony . Załamka.

Czy Ty na pewno nie piszesz o rampie w Auschwitz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, notoryczny napisał:

Chcesz powiedzieć, że decyzję o przyznaniu dotacji podejmuje samodzielnie minister? Weź się puknij

Chcesz powiedzieć, że podlegający ministrowi urzędnicy przygotowujący decyzje o przyznaniu dotacji dla brata owego ministra, poszli do niego i powiedzieli, że dotacja to tak nie bardzo, bo nie wypada, bo konflikt interesów, i uczciwiej by było, by jednak dotacji w takiej sytuacji nie przyznawać, a minister się na to zgodził i jeszcze nagrodził owych urzędników za kryształową uczciwość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są równi i równiejsi,  lepszy i gorszy sort!

ePiSkopat nadal dzieli Polaków. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20200525_160116.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, 23031970 napisał:

Są równi i równiejsi,  lepszy i gorszy sort!

Widocznie uznali, że skoro w centrum Warszawy mogą się zbierać przedsiębiorcy niebędący przedsiębiorcami + Jachira.
Wcześniej Ci sami + Braun z Sabiną.
Skoro Nitras zbiera podpisy za pomocą Michała na kartach wyborczych łamiąc kilka przepisów.

No cóż.
Mamy problem ogólnonarodowy czyż nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 23031970 napisał:

Są równi i równiejsi,  lepszy i gorszy sort!

Tak jak np Pinokio w restauracji ...

"Rzecznik rządu przeprasza za premiera w restauracji: Nie wiedział, że to zalecenie, został źle poinformowany

Rzecznik rządu przeprosił za to, że z winy doradców Mateusz Morawiecki nie wiedział, że zachowanie 1,5-metrowego dystansu w kawiarniach czy restauracjach dotyczy osób, z którymi nie mieszka się w jednym gospodarstwie domowym. Piotr Müller przekonywał, że premier nie wiedział, że jest to obowiązujące zalecenie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ten pajac nie zna rozporządzeń swoich ludzi?

Komentarze poniżej polecam pis-olubnym do poczytania ...np.

"glencok

:)))) Już się nie dziwię, czemu na pis najwięksi idioci głosują. :))))"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, xniwax napisał:

Widocznie uznali, że skoro w centrum Warszawy mogą się zbierać przedsiębiorcy niebędący przedsiębiorcami + Jachira.
Wcześniej Ci sami + Braun z Sabiną.
Skoro Nitras zbiera podpisy za pomocą Michała na kartach wyborczych łamiąc kilka przepisów.

No cóż.
Mamy problem ogólnonarodowy czyż nie.

 

Mamy,  mamy .....

Europa się śmieje,  a Putin zaciera ręce....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, 23031970 napisał:

Mamy,  mamy .....

Europa się śmieje,  a Putin zaciera ręce....

 

Rosja tańczy, Europa płacze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, papageno napisał:

Rosja tańczy

Mogąc z dużym prawdopodobieństwem założyć, że dane tyczące epidemii (szczególnie zgony) mocno, starym, dobrym zwyczajem "podrasowane" to u nich raczej danse macabre...

Jak zrobił się szum w necie pielgrzymkę nasi dzielni mundurowi jednak zatrzymali. Ciekaw jestem za to czy tak jak w przypadku warszawskim były spisywania, wrzucanie do suk i aresztowania też?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Jakąż to głęboką traumę w umysłach pisowych poczyniła Platforma. 6 rok nieograniczonych rządów, wszystkie instytucja w łapach, a oni ciągle PO to, PO tamto, a za PO to itd.
Nie odwołują się do Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego, SLD, tylko do PO. Starają się, gospodarskim okiem doglądają, nie śpią po nocach, bo głosują, są wierni, bezkrytycznie wykonują wszystkie polecenia. Odejmują sobie od ust by Polska wstała z kolan, no żyły sobie wypruwają, cieszą się ogromnym szacunkiem w Europie, ba! na  Świecie i nawet w Kosmosie. Sukces! Ale PO.., bo za PO..., a co PO robiła...;
Jak się taka aberracja nazywa? PTSD?
Ja bym raczej obstawiał F43.2 ale nie jestem specjalistą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xniwax napisał:

Widocznie uznali, że skoro w centrum Warszawy mogą się zbierać przedsiębiorcy niebędący przedsiębiorcami + Jachira.
Wcześniej Ci sami + Braun z Sabiną.
Skoro Nitras zbiera podpisy za pomocą Michała na kartach wyborczych łamiąc kilka przepisów.

No cóż.
Mamy problem ogólnonarodowy czyż nie.

 

Mamy ogólnopolski problem - totalne skretynienie części PiSowskiego elektoratu.

Przykładowo - ci biedacy nie są w stanie pojąć, że obywatel ma prawo protestować przeciwko czemuś, co mu się nie podoba.

No bo jak to? Im podoba się wszystko co robi waadza. Nawet jak kradnie i oszukuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:

Ja bym raczej obstawiał F43.2 ale nie jestem specjalistą

Może być ?  Bardziej malownicze jest jednak PTSD. Późniejsze badania poczytalności wyjaśnią wątpliwości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mamy ogólnopolski problem - totalne skretynienie części PiSowskiego elektoratu.
Przykładowo - ci biedacy nie są w stanie pojąć, że obywatel ma prawo protestować przeciwko czemuś, co mu się nie podoba.
No bo jak to? Im podoba się wszystko co robi waadza. Nawet jak kradnie i oszukuje.
A w TVN nie mówili o pandemii i zakazach gromadzenia się, pewnie zapomnieli .

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.