Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy sprzet, w zamian za Marantz MCR510


Stendo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich !

Mój pierwszy post, ale od kilku dni studiuję wątki na forum.

Sprzedałem kilka dni temu swój poprzedni zestaw - odtwarzacz sieciowy Marantz MCR510 z głośnikami Bostan A25. Kilka lat służył mi dzielnie, ale czas na coś nowego, lepszego...... Dźwięk był płaski, mam wrażenie że pewnych instrumentów nie słyszałem w porównaniu ze słuchaniem na słuchawkach z telefonu tych samych plików.

Pokój ok. 20 m2 +/- kwadratowy.

Słucham rocka, bluesa, trochę popu, ale i elektronicznej muzyki - Dire Straits, PInk Floyd, Beth Hart, Jarre, Biliński, Rolling Stone, Santana, Sting. Uwielbiam polską scenę Lao Che, Kult, TLove, trochę punka czy reggee leci non stop.

Jako źródło - to ważne  - muzyka z dysku sieciowego - mam pozgrywane sporo płyt, częściowo mp3 320 kbit, częściowo flac. CD w zasadzie zbyteczny. Również dla mnie ważne jest radio interenetowe, lubię grzebać i szukać ciekawych stacji radiowych z drugiego końca świata. Wskazane aby było również FM i DAB.

Myślałem o Piano Craft, tej wyższej serii czyli 670/870 z jakimiś lepszymi głośnikami. No właśnie głośniki to też drażliwy temat bo żona mówi stanowcze NIE dużym podłogowym kolumnom i biorę pod uwagę raczej jakieś monitory podstawkowe.

Kilka dni temu poszedłem na odsłuch, ale gość mnie tak zamotał że zamiast PC dał mi od razu Yamahe 802 a zamiast podstawek BW603. Choć potem zlitował się i chwilę posłuchałem na podstawkowych BW606.

Hmmmm i mam mieszane uczucia. Nie znam się, nie znam pojęć fachowych jakie tu często czytam (schodzi mocno w dół, wysokie tony jakieś tam, niskie jakieś tam a środek jakiś ? Ale dla mnie ten zestaw grał hmmm, nie wiem jak to określić - zimno? Niby fajnie wszystko słychać, lubię jak słyszę gdzieś tam w głębi kogoś grającego na jakichś dzwoneczkach, saksofonie czy innych przeszkadzajkach. Tego mi brakowało do tej pory. Ale jednak całokształt dźwięku mi nie pasował.

Powiedzcie czego szukać, co zmienić? Czy dźwięk PianoCrafta będzie nieco inny? Czy tylko próbować szukać innych kolumn ?

Powiedzmy budżet na ten moment 5000 zł, ale jest mocno ruchomy i jak usłyszę różnicę jestem w stanie go zwiększyć. Lada moment wybiorę się na kolejne odsłuchy, ale juz chciałbym być bardziej stanowczy i asertywny i mniej więcej chociaż wiedzieć czego posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 15:37, Stendo napisał:

Myślałem o Piano Craft, tej wyższej serii czyli 670/870 z jakimiś lepszymi głośnikami. No właśnie głośniki to też drażliwy temat bo żona mówi stanowcze NIE dużym podłogowym kolumnom i biorę pod uwagę raczej jakieś monitory podstawkowe.

Lepiej już Yamahę R-N803 o ile rozmiar nie przeszkadza. Do tego dobrze pasują podstawki KEF Q350, lekko ocieplają i na pewno podkreślą niskie częstotliwości, a to się przyda bo Yamaha nie ma pokaźnych niskich tonów.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w dwóch kolorach Quadral Argentum 530 - niby monitor, ale z potężnym dźwiękiem,

smukły, trzydożny i z niezłym designem; sam bym wybrał biały - nie widać kurzu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ta Yamaha oczywiście może być; czy Piano czy RN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, audioburak napisał:

Polecam w dwóch kolorach Quadral Argentum 530 - niby monitor, ale z potężnym dźwiękiem,

Spore kolumny dobrze mi znane, to prawda Qadral w tym modelu przedstawia potęgę, jak by ktoś narzekał na brak basu z podstawki to zachęcam do posłuchania ?
Do tego R-N803 spoko zestaw, piano bym odpuścił w porównaniu do 803.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko masz miejsce to bierz Yamahe rn803d. Jest to jeden z najmocniejszych amplitunerów stereo dostępnych na rynku. Jeśli musisz wybrać kolumny podstawkowe to w takim metrażu polecam Jean Marie Reynaud Lucia, które zapewnią fenomenalną prezentację sceny dźwiękowej i nienachalne górne pasmo o dużej szczegółowości.

Zapraszamy do umówienia się na odsłuch w naszym salonie lub do kontaktu z nami w sprawie wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie, przepraszam że chwilę nie odpisywałem, ale nawał pracy nie pozwolił się zająć tematem.

Dziś miałem okazję podjechać i posłuchać chwilę. Jednak jest mega różnica pomiędzy monitorami a podłogowymi. Słuchałem z żonką Focal Aria 906 i Pylon Ruby 25. Były też Klipsche RP600M. I powiem tak Klipsche strasznie mnie zmęczyły po 15 minutach słuchania, Focal już sporo lepiej. Ale Pylony grało najprzyjemniej, ciepło i melodyjnie. Tylko budżet za zestaw mocno przekroczony. Jakie jeszcze kolumny zbliżone do tych Pylonów (ale chętnie tańsze) jeszcze szukać z Yamahą 803 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny charakter dźwięku masz już w nieprzyzwoicie tanich Koda EX 569 F ( od 700 )

ale patrząc  dalej po cenach ładne Quardale Argentum 550 czy Indiana Line Nota 550.

Można też w ofercie Pylona znaleźć tańsze kolumny a na 20 m2 wystarczą choćby

Pearl 25, Opal 23 czy kolumny z serii Sapphire:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobały Ci się Ruby 25 mk2 to posłuchaj jeszcze Heco Aurora 700, Dali Oberon 7 lub Q Acoustic 3050i.

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że RN 803 ma też swoje ograniczenia. Sądzę, że kolumny do 4 k to wszystko co można zrobić. Spróbuj posłuchać ich z Pylonem, seria Ruby albo Klipschem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba tylko przeczytać, o co chodzi:

I powiem tak Klipsche strasznie mnie zmęczyły po 15 minutach słuchania

napisał autor wątku 4 wpisy temu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 15:37, Stendo napisał:

 

Kilka dni temu poszedłem na odsłuch, ale gość mnie tak zamotał że zamiast PC dał mi od razu Yamahe 802 a zamiast podstawek BW603. Choć potem zlitował się i chwilę posłuchałem na podstawkowych BW60

Powiedzmy budżet na ten moment 5000 zł, ale jest mocno ruchomy i jak usłyszę różnicę jestem w stanie go zwiększyć.

BW daruj sobie. Wszystko, co słyszałem od BW bylo suche a bas pudełkowy.... A w połączeniu z suchą yamahą piano...

Przereklamowane to BE i tyle, za mniejszą kasę można znaleźć dużo lepszy dźwięk.

Ale wjesz, ze jak zaczniesz słyszeć różnicę, to budżet rozciągnie się moze jeszcze bardziej ?

STX robi też dobre kolumny w kategorii cena/jakość ale znam tylko ich podłogówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

trochę czasu minęło, niestety pandemiczny czas nie umożliwia zbyt wielu ruchów w kierunku odwiedzenia sklepów i odsłuchów na miejscu oraz rozmowy z obsługą.

Ale dzięki uprzejmości @Q21 udało mi się wypożyczyć sprzęt do domu i nieco posłuchać. Jako źródło była Yamaha 803 i miałem 3 zestawy monitorów: Elac Debut Reference, Pylon Ruby oraz Audio Monitor Silver 100. Najbardziej byłem zawiedziony Pylonami, stanowczo mniej na nich słychać niż na pozostałych, mniej basu, płasko. Elac i AM grało podobnie, ale to jednak MA miały więcej basu i chyba na nie się zdecyduje. W zasadzie już byłem zdecydowany.

Ale gdy oddawałem sprzęt w sklepie, miałem chwilę okazję porozmawiać. No i podpowiedziano mi że może warto posłuchać jeszcze tych Audio Monitorów z lepszym źródłem. Zaproponowano mi np. Audiolaba 6000a Play, choć musiałbym zaakceptować brak FM. Rozmawiałem jeszcze w jednym ze sklepów i tam zaproponowano mi znowu Marantza 1200 - ma również FM, jako lepsze rozwiązanie niż Yamaha 803.

Podpowiedzcie, czy jest sens? Czy faktycznie próbować jeszcze i iść w kolejne odsłuchy?

Co ważne  - u mnie źródłem praktycznie tylko i wyłącznie będą Spotify oraz pliki mp3 320kb z dysku sieciowego. Czy przy takim źródle zagra coś lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 bardzo często proponuje Audiolaba - wiadomo.  Warto posłuchać . Jak przełkniesz brak FM  to jest to fajna propozycja. Jak chodzi o Marantza 1200 a Yamahe 803 to tu zdecydowanie zostałbym przy 803. Czy iść w kolejne odsłuchy to zależy od Ciebie na ile jesteś zdecydowany bądź nie na dany zestaw , który już odsłuchałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.