Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o poradę /tańsze kid plus stereo?


Autek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o poradę. Temat pewnie jest już trochę otrzaskany, jestem „początkujący” i wdzięczny będę za pomoc. Chcę kupić zestaw kina domowego (raz na tydzień obejrzeć film, na co dzień słychać radia i CD), przy tym możliwie dobrze móc odtwarzać muzykę. Czy ktoś mógłby doradzić co warto kupić – jaką firmę. Jako sam zestaw kina sprzedawca polecał mi Pioneera (za ok. 1600 zł). Słyszałem z kolei, że chcąc przy tym w miarę dobrze odtwarzać muzykę lepsza jest Yamaha (ok. 3-3,5 kzł). Czy można jakoś pokombinować kupując dobry amplituner stereo i kolumny a do tego jakiś podstawowy odtwarzacz DVD?

Czy warto inwestować w zestaw kina powyżej 3 kzł czy lepiej tańsze kino (powiedzmy do 2 kzł) i niezależnie dokupić zestaw stereo? Czy warto ściągać sprzęt np. z Niemiec? Co sądzicie o zakupie sprzętu używanego (gdzie go szukać, jak sprawdzić)? I jeszcze dylematy początkującego: czy zwracać uwagę na format odwarzania (m.in. płyt zapisanych jako "-" i "+")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tańszy sprzęt za 2tys PLN to jedynie plastikowe pierdzidełka. Znajoma dostała w prezencie Mantę, za ok 600-700 PLN. Dudni to niesamowicie chociaż hałasu potrafi narobić, ku mojemu zdziwieniu, bo głośniczki posiada wielkości myszy komputerowej. Generalnie nie polecam. Za 3,5 tys PLN poskładasz zestaw który powinien Cię zadowolić. Sprzęt używany możesz śmiało kupować ale tylko amplituner bądz wzmacniacz. DVD osiągneły w tej chwili takie ceny że chyba nie warto kupować używek. A propo Elfan ma ciekawą Yamahę 640 za 1200PLN. W tej cenie warto się zainteresować. Jeżeli nowy sprzet z tych tańszych to Denon 1705 albo Yamaha 450. Na Allegro masz prywatny import z Niemiec głównie, i to wystarczy za odpowiedz na twoje kolejne pytanie. Porównaj ceny w sklepach i na Allegro i już wiesz co się opłaca:). Teraz kolumny, tu najlepiej samemu poszukać , odsłuchać. I na początek kupić dwie porządne jako fronty. Resztę możesz pózniej skompletować, zwłaszcza że będziesz głównie słuchać muzyki w stereo. Dobre firmy produkujące kolumny w przyzwoitych cenach (nie budzetówki) to Wharfedale np Diamond, Dali z serii Blue, KEF Q, Eltax np Liberty, itd itd. Wybór masz naprawdę duży bo wszystkich firm nie chce mi się wymieniać. I pamieaj że warto kupić tańszy amplituner i porządne kolumny bo one głównie odpowiadają za brzmienie systemu. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, nowe dvd posiadają dzisiaj prawie wszystkie formaty odtwarzania płyt, no może divix jest standartem w ciut droższych odtwarzaczachy nie licząc Manty czy jakichś Medionów itp. Także to też zależy od ciebie co wybierzesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie sprzętu audio to potwierdzam powyższe odpowiedzi.

Natomiast jeżeli idzie o odtwarzacz dvd to wszystko zależy co będziesz chciał oglądać( chodzi o nośnik)płyty oryginalne czy nagrywane. Jeżeli idzie o płytki oryginalne to maly problem -schody zaczynają się z płytami nagrywanymi (kilkadziesiąt nośników) i często zdarza sie że z daną płytką nie radzi sobie odtwarzacz za kilka tyś PLN a odtwarza bez problemów odtwarzacz DVD za 250 PLN (np manta)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 nie jesteś w stanie złożyć porządnego zestawu do kina, przy takim budżecie zdecydowanie się na amplituner stereofoniczny i dwie kolumny + odtwarzacz dvd to dużo lepszy, choć dla niektórych pewnie obrazburczy wariant. Jeżeli chodzi o sprzęt używany , to jak najbardziej jest to opcja warta rozważenia - kupując znacznie tańsze kilkuletnie urządzenie jesteś w stanie złożyć wcale nie gorzej grający zestaw niż kupując nowe klocki w sklepie.

 

Aha - będą ci proponować yamahę 640 za 1200zł - nie kupuj :) można ją dostać i za 800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aha - będą ci proponować yamahę 640 za 1200zł - nie kupuj :) można ją dostać i za 800."

 

 

jestem bardzo ciekaw gdzie??mógłbys to udowodnic:) a jesli nie pokarzesz to wyjdziesz niezłego jak ja to mówie "dzieciaka z piaskownicy";)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.