Jump to content
SZROT

DAC Topping D10 - tak dobry jak o nim pisza??

Recommended Posts

Poprosze o opinie szczesliwych i nieszczesliwych uzytkownikow DAC Topping D10. W prasie zbiera calkiem dobre opinie ale wiadomo co informacje z pierwszej reki to wiadomo 馃檪聽Warto go kupic do 400 zl za nowy? Poprosze o kilka zupelnie subiektywnych opinii na temat jego charakteru. Z jakimi innymi DAC w podobnej lub wyzszej cenie moznaby go porownywac? Dziekuje.

Edited by SZROT

12 godzin temu, SZROT napisa艂:

Warto go kupic do 400 zl za nowy?

Mam tego Toppinga i potwierdzam, 偶e wszystko co dobre o nim pisz膮 to prawda. Por贸wnuj膮c do mojego Sabaja D5 nie ma si臋 czego wstydzi膰 pod wzgl臋dem konwersji plik贸w cyfrowych. Obrabia wszystko jak leci i wypluwa ca艂kiem fajny d藕wi臋k. Walory u偶ytkowe to czytelny wy艣wietlacz i mo偶liwo艣膰 wykorzystania jako konwerter USB na SPDIF gdyby艣 mia艂 na przyk艂ad lepszy dac bez wej艣cia USB. Minus to brak wej艣膰 cyfrowych pr贸cz USB. Ma tylko wyj艣cia coax i optyczne. Moim zdaniem warto. Pozdrawiam.聽

Edited by MariuszZ.

xavian

Ja mam D20 i D30 to jakby oczko wy偶sze modele ale bardziej ze wzgl臋du wi臋kszej ilo艣ci wej艣膰, i bez tego czere艣niackiego wy艣wietlacza 馃槈聽D10 jest por贸wnywalny wi臋c mog臋 tylko poleci膰 馃檪

BRAN呕A

Cos wiecej na temat charakteru brzmienia? Przestrzeni? Analitycznosci? Szczegolow? Jakies bardziej subiektywne opinie???

Topping D10 to rewelacyjny przetwornik w tej kategorii cenowej. Jeszcze jaki艣 czas temu nie by艂o konkurencji dla Cambridge Audio Dac Magic 100 je艣li chodzi o USB do czasu a偶 wyszed艂 model D10 od Toppinga oraz Ifi Audio Zen DAC. Brzmienie jest dok艂adne, posiada 艣wietn膮 kontrol臋 do艂u i jest nieco ja艣niejsze od Dac Magic 100.聽

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny 馃檪

Pomagamy, doradzamy, wypo偶yczamy, zapraszamy na indywidualne ods艂uchy.

Najlepsze ceny dla forumowicz贸w magazynu Audiostereo - zapytaj o ofert臋!聽Pe艂na oferta na stronie www.Q21.pl.

Czyli jednak Topping D10 nie dla mnie, bo juz o dacmagic 100 wiele osob pisze ze jest zbyt jasny, a jesli Topping D10 mialby byc jeszcze jasniejszy to nie tego szukam.

50 minut temu, SZROT napisa艂:

Czyli jednak Topping D10 nie dla mnie, bo juz o dacmagic 100 wiele osob pisze ze jest zbyt jasny, a jesli Topping D10 mialby byc jeszcze jasniejszy to nie tego szukam.

Obejrzyj sobie ten filmik. Te偶 szukam daca, zastanawiam si臋 nad D30. Wed艂ug recenzenta jest troch臋 lepszy od D10.

Niestety chyba kolejny raz potwierdza sie teza o brzmieniu Ess Sabre 馃槥聽Chyba pozostaje mi juz tylko szukanie wsrod dac'ow z AKM na pokladzie. Czy ktos moglby polecic cos dobrego i niedrogiego z AKM???

U mnie D30 pracuje jako rezerwowy DAC,odby艂 konfrontacj臋 z DAC-m za du偶o wi臋ksze pieni膮dze,radz臋 osobi艣膰ie聽 pos艂ucha膰 i nie powtarza膰 przypadkowych opinii.Nowy to teraz chyba 550z艂 cena symboliczna.

Breeze Audio by艂 jaki艣 fajny na AKG4390.
Ale jestem za tym 偶e wszystkiego warto pos艂ucha膰.. co z tego 偶e ja艣niejszy... a n贸偶 dojdzie lepsza separacja i Ci si臋 spodoba.

Niestety chyba kolejny raz potwierdza sie teza o brzmieniu Ess Sabre 聽Chyba pozostaje mi juz tylko szukanie wsrod dac'ow z AKM na pokladzie. Czy ktos moglby polecic cos dobrego i niedrogiego z AKM???
Jasny d藕wi臋k w tanich urz膮dzeniach cz臋sto 艂膮czy si臋 z ostry. Wy偶sza klasa sprz臋tu, pomimo 偶e d藕wi臋k ja艣niejszy nie powoduje zm臋czenia ostro艣ci膮, a wr臋cz przeciwnie. Jest bardziej szczeg贸艂owy, dok艂adny, a przez to przyjemny.
Polecam pos艂ucha膰 przed publicznym os膮dem urz膮dzenia bez ods艂uchu.

Daphile聽 |聽 iFi iDSD Nano LE聽 |聽 Takstar TS-671

Niestety reszte toru mam taka ze wszelkie zbytnie jasnosci i wyostrzenia od razu za bardzo wychodza, musze isc w druga strone zeby to zrownowazyc. Teraz testuje Nuforce uDAC3. Na razie sie wygrzewa, dam mu szanse 馃檪

I niech mi ktos tutaj napisze ze DACki to sie nie wygrzewaja, ze to nie ma wplywu 馃檪聽Teraz mam porownanie Nuforce聽uDAC3 nowego po wyjeciu z pudelka i po kilku dniach. Warto uzbroic sie w cierpliwosc 馃檪

• Like 1

Ja mam sprz臋t pod艂膮czony ju偶 kilka miesi臋cy, gra przepi臋knie, naturalnie, ciep艂o, z mas膮 szczeg贸艂贸w, ale s膮 dni 偶e siadam, w艂膮czam, a tu p艂asko i kartonowo...
Niestety, ale to samopoczucie, zm臋czenie, ci艣nienie etc, wszystko to ma wp艂yw na nas, jako odbiorc贸w. Elektronika zapewne dzia艂a ka偶dego dnia tak samo...

• Like 1

Daphile聽 |聽 iFi iDSD Nano LE聽 |聽 Takstar TS-671

Mia艂em u siebie D30.聽
Nie powiedzia艂bym, 偶e gra jasno.聽
Barwowo gra baardzo podobnie do Hegla HD30.聽
Nie zamula, ma 艣wietn膮 dynamik臋 i naprawd臋 piekielnie dobr膮 g贸r臋, a w tym aspekcie jestem mocno wyczulony.聽
I IHMO D30>HD30.聽
Dzi臋ki dynamice nie jest zupe艂nie m臋cz膮cy, g贸ra jest koherentna i nie wieje cyfr膮. Jest mocno zbita, taka jak powinna by膰, nie ma tego efektu "myjki drucianej", czyli takiej granulacji na werblu.聽
Po prostu nie jest brudna.聽

Tu juz nawet nie chodzi o duza ilosc wysokich tonow takich powyzej 5-6kHz ale o jakas taka zbytnia dzwiecznosc i natarczywosc w wyzszej srednicy i nizszych wysokich, trudno mi dokladnie okreslic o jakie czestotliwosci chodzi, na pewno podbicie 1 kHz czesciowo i chyba cos pomiedzy 2-4 kHz? Objawia sie to taka nadmierna dzwiecznoscia np. damskich wokali i natarczywoscia ostrzejszej muzyki rockowej. Szukam dalej... na razie poruszam sie w przedziale cenowym do 500 zl, zobaczymy czy nie trzeba bedzie uderzyc wyzej...

W dniu 5.02.2020 o 12:53, SZROT napisa艂:

Niestety chyba kolejny raz potwierdza sie teza o brzmieniu Ess Sabre 馃槥聽Chyba pozostaje mi juz tylko szukanie wsrod dac'ow z AKM na pokladzie. Czy ktos moglby polecic cos dobrego i niedrogiego z AKM???

Tym bym si臋 raczej nie kierowa艂 , dwa DACi na tej samej kosci mog膮 zabrzmie膰 聽zupe艂nie inaczej, wa偶niejsza jest aplikacja , sekcja analogowa i zasilanie

natomiast Topping D10 w kategori cenowej do 1000pln to fajne urz膮dzenie . Jakbym mia艂 go okre艣li膰 jednym s艂owem powiedzia艂bym : przejrzysty

Ilu聽ludzi tyle opini