Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z plikami wav DTS i DD!


sebaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z poprawnym odtworzeniem plików wav DTS i DD nagranych na CD-R jako cd audio. Nie wiedzieć czemu losowo przy rozpoczynaniu utworu amplituner (ONKYO TX-SR501) gubi, bądz nie rozpoznaje strumienia DTS lub DD i przełącza sie na PCM i tylko szkoda uszu od tych trzasków i pisków. Pliki sciągnięte z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nagrane w NERO, prędkość x8. Może w prędkości zapisu płyty tkwi problem bądz innych ustawieniach w NERO? W kompilacji domyślnej cd-audio wyłączyłem tylko usuwanie ciszy na końcu utworów. Tak żeby zachować 100% orginalnego materiału!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie pozwalajcie się amplitunerowi przełączać.

 

1) koniecznie w DVD musicie ustawić aby na wyjściu sygnał DTS przeleciał przez DVD bez konwersji downmixu czy innego przetwarzania - jednym słowem DVD ma puścić sygnał i pozwolić go zdekodować dopiero w ampli

 

2) to samo dotyczy sygnału DD - zero obróbki w DVD tylko "wysyłka" do ampli

 

3) w ampli ustawcie wejście na digital - nie ustawiajcie na auto bo wtedy właśnie może przełączyć się na PCM - szkoda głosników a przede wszystkim uszu

 

Sądzę że nagrywacie dobrze (sam z ww strony nagrywałem audio-cd z 5.1. i 6.1 kanałowum wav-em i wszystko śmigało że hej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Nie powiem że na sto procent bo to pewnie zależy od DVD. No ja na przykład takie demostracyjne kawałki w DD czy DTS i DTS-ES nagrywaem wyłącznie na cd-rw i wszystko grało. Kwestia pewnie aby nagrać to jako audio-cd no i zamknąć sesję co akurat przy audio nie jest trudne bo nie mozna nagrac w inny sposób niż z zamknięciem sesji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.