Jump to content
Sign in to follow this  
plastik1989

Haiku Audio Selene 6550

Recommended Posts

Jeżeli można to zapytam. Jaki sprzęt towarzyszący brał udział w testowaniu oraz z jakimi głośnikami i źródłem przedmiotowy wzmacniacz wypadał najkorzystniej? Dziękuję. 

DYNAUDIO EVOKE 10 vs ATC SCM 11 vs JMR LUCIA

W dniu 29.01.2020 o 16:38, Adam 38 napisał:

Jeżeli można to zapytam. Jaki sprzęt towarzyszący brał udział w testowaniu oraz z jakimi głośnikami i źródłem przedmiotowy wzmacniacz wypadał najkorzystniej? Dziękuję. 

Sorry, że tak późno (nie widziałem wcześniej tego pytania). 

Mi najfajniej, tak całościowo to zagrał ten Haiku z AA 9th moon. Dobrze się te sprzęty uzupełniały - detaliczność i przejrzystość AA plus masa i w sumie spora wydajność prądowa Haiku dawały fajne połączenie. Ale próbowałem też, z Dynaudio Evoke 20, Spendor Classic 1/2 , Spendor d7 (z nimi też było fajnie), różne konstrukcje kolumn DIY (odsłuchy robiliśmy intensywnie w trzech miejscach, sprzętu było sporo, trzy całkiem różne pomieszczenia i ok 5 osób - większość naszych opinii się pokrywała). Jeden z odsłuchów w 25m dedykowany pokój pod audio, cały zawalony dyfuzorami, ale byly też mniejsze pokoje 12m i 18m - typowe, domowe. 

Więc kombinacji i podejść do tematu sporo. Reszta elektroniki, to nie pamiętam już dokładnie... Na pewno, kilka różnych gramofonów, Rega, Thorens TD3001, CD Accuphase był DP 560, Mcintosh MCD1000 i DAC Mcgyvera też grał, kaseciaki Nakamichi CR7 i Aiwa 9000, CD Ayon1 sc, jakiegoś Krella ktoś przyniósł... No sporo tego było. Ja w opisie starałem się u wyciągnąć jakąś średnią jeśli chodzi o wnioski. Np. z kolumnami Dynaudio zagrało mi już za wolno i zbyt misowato - ale były osoby, którym taki dźwięk pasował najbardziej. Duże Spendory bez problemu ten wzmacniacz gonił na basie, ale brakło trochę pazura i zadziorności na średnicy - z dynamicznym i ostrym źródłem mogłoby być super.   

PS Jako ciekawostka, bardzo dobrze zagrały też z tym wzmacniaczem (jak na swoją cenę oczywiście) 20 letnie kolumny z seri ES , SS-B3 - to kolumienki kosztujące poniżej 1 tys... 

Edited by plastik1989
  • Thanks 1

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

xavian

bardzo mocno kibicuję polskim firmom, ale za prawie 11 tyś zł, te trafa powinny być obudowane - najlepiej z przegrodami magnetycznymi

• Like 1

3 godziny temu, Bogdan napisał:

bardzo mocno kibicuję polskim firmom, ale za prawie 11 tyś zł, te trafa powinny być obudowane - najlepiej z przegrodami magnetycznymi

Dołączę się do wniosku, powiem nawet więcej, designe nie jest atrakcyjne dla współczesnego widza (dopiero po tym klienta), mocno trąci myszką ... 

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!