Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofeer do 1500zł


wojtas0703
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Soomi napisał:

Rozumiem dlatego klipsh przypadł mi do gustu pod względem grania jak i wykonania, co do velodyne to nie miałem okazji słuchać ^^

Klipsch generuje sporo basu i to jego atut, lecz jego jakość zalicza się tylko i wyłącznie jak dla mnie do kina. Nie jest w ogóle konkurentem dla REL'a, lub Velodyne, ale te marki klasyfikują się w wyższą półkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S4Home napisał:

Klipsch generuje sporo basu i to jego atut, lecz jego jakość zalicza się tylko i wyłącznie jak dla mnie do kina.

 No proszę, S4 podzielił moje zdanie, że jak sub tylko do kina to znaczy kiepski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Warm Hoxton napisał:

No proszę, S4 podzielił moje zdanie, że jak sub tylko do kina to znaczy kiepski.

Ten Klipsch to generalnie słaby subwoofer. Zarówno do kina jak i do stereo jakość basu powinna stać na przyzwoitym poziomie. Samo generowanie dużej ilości basu nie prowadzi do uznania, że dobrze nadaje się do kina. Ten subwoofer poza naprawdę sporym basem nie ma żadnych innych atutów poza w miarę fajnym wyglądem. Muzyki z nim w ogóle nie da się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wypowiedział się gość który nawet projektora ustawić nie umie . Robisz krzywdę osobom czytający to forum i nawet sobie sprawy z tego nie zdajesz . Masz jeden sub w ponad 40m otwartych na przedpokój ustawiony też wg własnego uznania , nie słyszałeś tak naprawdę nic w " kinie domowym "  posiadając małe podstawkowe w takim metrażu do stereo a wypowiadasz się na temat subów do kina ( nawet nie znasz ustawień na swoim skoro 17db to dla Ciebie 17% ) , nie masz więc bladego pojęcia a negujesz jeden z lepszych subów w tym budżecie,  skromności trochę bo ludzie mogą się tym sugerować podczas zakupów- kumasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sf_svs napisał:

Robisz krzywdę osobom czytający to forum

Piszesz o sobie i jeszcze wątki zaśmiecasz. W jednym masz rację faktycznie policzyłem % odwrotnie (każdemu może się błąd zdarzyć). Jeśli to jeden z lepszych subów to nie chciałbym usłyszeć gorszych. I jeśli zabierasz głos w temacie to choćby zadaj sobie trud i przeczytaj o czym wątek bo na pewno nie o subach do kina. Ty masz już zaćmienie mózgu od tych subów.

Większość ludzi, którzy sugerowaliby się Twoim wpisem i kupili tego Klipscha w brodę sobie by pluli po tak udanym zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel-de, wierz mi jest wielu zadowolonych posiadaczy tego suba,

ale jesli masz cos lepszego na mysli to podaj lepsze suby w tej cenie, zapodaj listę od najlepszego do najslabszego.

pamietaj- cena max 2500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, daniel-de napisał:

Piszesz o sobie i jeszcze wątki zaśmiecasz. W jednym masz rację faktycznie policzyłem % odwrotnie (każdemu może się błąd zdarzyć). Jeśli to jeden z lepszych subów to nie chciałbym usłyszeć gorszych. I jeśli zabierasz głos w temacie to choćby zadaj sobie trud i przeczytaj o czym wątek bo na pewno nie o subach do kina. Ty masz już zaćmienie mózgu od tych subów.

Większość ludzi, którzy sugerowaliby się Twoim wpisem i kupili tego Klipscha w brodę sobie by pluli po tak udanym zakupie.

Ty pierw piszesz że i do stereo i do kina słaby a potem się czepiasz że ja pisze o kinie - WTF  ? 

Przy wystawieniu swoich opinii o subach dodaj zawsze że masz bardzo umiarkowany /znikomy apetyt na bas skoro w twoim metrażu 800w rozwala ci meble i przesuwa wyro.  No i na koniec nie wypowiadaj się na temat subów jeżeli nie masz ich dobrze ustawionych - sub nie buczy ( czy to tani czy drogi ) buczy tylko jak to źle ustawisz!!!  Takie legendy powielają laicy i potem twierdzą że sub będzie za duży albo duży to buczy albo overkill itp itd - forumowe legendy/ farmazony . 

Naprawdę nie wiem czemu tak zaciekle się tu udzielasz skoro nie masz kina ?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, donsalieri napisał:

zapodaj listę od najlepszego do najslabszego

Unikam takich stwierdzeń ale jeśli miałbym rozważać suby w tej cenie to odsłuchy sprowadziłyby się do: SVS PB-1000, SVS SB-1000, Rel T5i, Rel HT1003, XTZ 12.17 oraz P12-300SB-PR. Dla mnie największe znaczenie ma jakość generowanego basu a nie jego ilość.

8 minut temu, Sf_svs napisał:

Naprawdę nie wiem czemu tak zaciekle się tu udzielasz skoro nie masz kina ?!

Naprawdę powiadam Ci wypowiadam się bo większość ludzi kupuje sprzęty do zwykłych pokoi -salonów (tak jak ja) i zwykle nie mają możliwości nieograniczonego "idealnego" ustawienia kolumn, subwooferów, projektorów. Więc radzenie komuś, żeby kupił sobie cokolwiek a później bawił się w jego nieustanne ustawianie bo mu buczy można sobie w kieszeń schować. Wiadomo, że nie ma rzeczy, w pełni uniwersalnych ale jeśli ktoś chce używać subwoofera w 60% do kina i w 40% do stereo to zakup Klipscha całkowicie mija się z celem. To jest subwoofer wyłącznie do kina i tylko jeśli mamy możliwość jego prawidłowego ustawienia i skalibrowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz jedno i tylko jedno miejsce w całym salonie ( pokoju ) i to takie bo akurat tak wyszło to na 70% jest to słabe miejsce na jego umieszczenie i w ogóle daj sobie spokój z subem bo narobisz więcej szkody niż pożytku. Musisz zostawić miejsce na dopasowanie głośników/subów jeżeli chcesz mieć je dobrze rozmieszczone i tym samym dobrze grające a nie wrzucić tam gdzie zostało miejsce bo nie ma innego wyjścia- nie tędy droga i dramat gwarantowany.  Sam pomiar modów pomieszczenia dał by ci do myślenia w tym temacie ale wątpię że wiesz o czym mowa skoro nie umiesz nawet projektora ustawić prawidłowo ( to ci już udowodnili dość dobitnie)

21 minut temu, daniel-de napisał:

 oraz P12-300SB-PR. 

Co to za sub ? Jakiś limited edition? ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

 

Co to za sub ? Jakiś limited edition? ??

To sub z firmy BK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwyciezca avforum w swojej klasie cenowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele opinii, że:  SVS PB-1000, SVS SB-1000 buczą, gdy zbliżyć do nich ucho (gdy są podłączone do zasilania bez podłączonego sygnału). Skoro ten Klipsch tylko do kina to rzeczywiście nie do końca dla mnie. Budget już naciągnięty, ale to nie zakup na rok więc jakoś przeżyję. W cenie tego Klipscha R-112sw mogę kupić SVS SB12-NSD. Czy ten sub będzie lepszy? Przypominam 60% kino, 40% stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to poprzednik modelu SVS SB-2000 czyli model wyżej niż SVS SB-1000. A można kupić za 2tyś. Ktoś może ma taki i mógłby coś o nim napisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sf_svs napisał:

Co to za sub ? Jakiś limited edition? ??

Ale z ciebie ekspert ??

 

2 godziny temu, Sf_svs napisał:

skoro nie umiesz nawet projektora ustawić prawidłowo

I jak zwykle problemy ze zrozumieniem   tekstu??

Projektor może u mnie stać gdziekolwiek mi się podoba bo ustawiam zarówno projektor jak i ekran. Projektor może stać na podłodze lub wisieć na suficie, może być ustawiony na prawo lub lewo ekranu (wszystko załatwi odpowiednie ustawienie obiektywu a nie samego projektora). Jedyną zasadą jakiej muszę się trzymać tu zachowanie osi prostopadłej (bo akurat ten model nie posiada ustawienia geometrii w poziomie). Dlatego kupuję sprzęty takie, które mogę wrzucić do zastanego pomieszczenia i nie będę martwił się czy uda mi się to ustawić prawidłowo czy nie. Wyciągasz błędne wnioski na podstawie zdjęcia i nie czytasz ze zrozumieniem tego co napisałem. 

42 minuty temu, wojtas0703 napisał:

SVS PB-1000, SVS SB-1000 buczą, gdy zbliżyć do nich ucho

Ten drugi maiłem na odsłuchu i żadnego buczenia nie było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, wojtas0703 napisał:

W cenie tego Klipscha R-112sw mogę kupić SVS SB12-NSD.

Nie wiem na ile jesteś wrażliwy na jakość brzmienia i czy poszukujesz basu zdyscyplinowanego, rytmicznego czy rozlazłego i nienadążającego za rytmem i akcją. Te subwoofery to jak ogień i woda. Dwie różne szkoły i całkowicie odmienne konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wojtas0703 napisał:

Klipsch R-112sw  vs  SVS SB12-NSD ktoś coś????    (60% kino, 40%stereo) najlepszy sub za 2tyś

A do jakiej w ogóle muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Klipsch to do żadnej. I nie wierzę, że ten subwoofer da się tak ustawić i skalibrować aby w muzyce był choćby w połowie taki dobry jak przyzwoity subwoofer zamknięty w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, daniel-de napisał:

Jak Klipsch to do żadnej.

Tego nie wiem, bo nie używam. Do tego są kolumny ogólnie. Ale jednak w kinie to coś innego. Do muzy pewnie ani jeden ani drugi.

A ten svs to konstrukcja zamknięta (to mi umknęło). To w muzie na pewno ok. Ale czy w kinie da radę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipscha polecił mi sprzedawca twierdząc, że to bardzo dobry sprzęt (wcześniej posiadałem suby JBL, Jamo itp.). Mówił do dużego salonu tylko i wyłącznie duży otwarty sub. Męczyłem się z nim kilka dni. Latałem po całym pokoju i zmian praktycznie żadnych. W kinie nie nadążał za akcją a w stereo był dramat. Później bawiłem się Elac Debut i już było lepiej aż na końcu facet mówi sprawdź Rela T5i. Popatrzyłem i parsknąłem śmiechem, ale jak go podłączyłem zdębiałem. Takiej jakości basu z subwoofera jeszcze nie słyszałem. Został ze mną na długi czas i dopiero jak zacząłem oglądać więcej filmów postanowiłem pójść oczko wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 R-112SW - otwarty salon 40 m2 niezaadaptowany akustycznie. Chociaż pomieszczenie nie jest puste - dwie duże sofy dużo mebli, duży gruby dywan. Jakość dźwięku naprawdę przyzwoita bo swojego systemu słuchałem w zaadaptowanej sali odsłuchowej salonu audio. Największą wadą tego subwoofera była bułowatość basu i straszna powolność. Lubię i czuję rytm i subwoofer nie powinien przeciągać brzmienia, powinien szybko uderzyć i jeszcze szybciej wygasić dźwięk jeśli jest to potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od preferencji. Zmiana fazy też coś zmienia. Takie pomieszczenie, taki sub to nie mogło za dobrze grać. Nie będę się tu wymądrzać ani bronił tego sprzętu. Ale ja miałem jeden i było bardzo ok, a teraz mam dwa i też świetnie dają radę. W strzelankach jest szybki i dokładny i wcale nie przeciąga basu. Nie lubię przeciągniętego. Wybuchy są mocne i mięsiste. U mnie.

Nikt nikomu nic nie udowodni, bo trzeba by było posłuchać.

Po za tym gdyby przy zakupie pierwszego nie pokazał tego wszystkiego nie było by drugiego takiego samego. Tylko inny kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daniel-de napisał:

Nie wiem na ile jesteś wrażliwy na jakość brzmienia i czy poszukujesz basu zdyscyplinowanego, rytmicznego czy rozlazłego i nienadążającego za rytmem i akcją. Te subwoofery to jak ogień i woda. Dwie różne szkoły i całkowicie odmienne konstrukcje.

W kinie jak jest wybuch to musi walnąć:) , jezeli ma mi w stereo dodać więcej niskich tonów to musi nadążać za rytmem bo inaczej to bez sensu go używać. Czy ten svs to ogarnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wojtas0703 napisał:

W kinie jak jest wybuch to musi walnąć:) , jezeli ma mi w stereo dodać więcej niskich tonów to musi nadążać za rytmem bo inaczej to bez sensu go używać. Czy ten svs to ogarnie?

No właśnie ogarnie to czego nie do końca potrafi ogarnąć Klipsch. Jeśli nastawiasz się więcej na kino to kup svsa z bass refleksem nie ma obawy, że nie poradzi sobie z efektami kinowymi ale za to w stereo będzie znacznie lepiej. Niestety nie ma złotego środka na wszystko. Wymieniając suba znacznie poprawiłem odbiór seansów filmowych ale pewne obszary w muzyce zostały zaniedbane. Oczywiście jest lepsze zejście, wypełnienia ale ucierpiała nieco szybkość i twardość basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet ograniczony więc nie ma pola do popisu. Tak jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -de napisał ten klipsch do muzy się nie nadaje. I tj fakt. Więc zostaje Ci ten SVS. Masz 22,5m2 pokój. Czy on załatwi filmy z dobrym basem? Ja Ci tego nie powiem.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojtas0703 napisał:

Czy ktoś się wypowie o SVS SB12-NSD?

Tak obiektywnie patrząc wszystkie SVS mają bardzo dobry stosunek jakości, mocy wykonania do ceny. Z ferowaniem wyroków czy akurat ten jest najlepszy czy nie to byłbym ostrożny. Każdy z nas ma inne preferencje inny sprzęt inne pomieszczenie i to co dla jednego będzie najlepsze dla drugiego może okazać się niewypałem. Nie zmienia to jednak faktu, że subwoofery SVS to dość wysoka półka spokojnie mogąca konkurować z REL czy Velodyne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście Klipsch bardziej mi się podoba wizualnie, ale skoro tylko do kina to chyba wypróbuje tego svs.  Kłuje mnie trochę w oczy ten metalowy grill ?  choć to praktyczne rozwiązanie przy dwójce dzieci w domu. Rozumiem, że nie ma złotego środka i muszę sam wypróbować. 

Godzinę temu, STELVIO napisał:

Budżet ograniczony więc nie ma pola do popisu. Tak jak@daniel-de napisał ten klipsch do muzy się nie nadaje. I tj fakt. Więc zostaje Ci ten SVS. Masz 22,5m2 pokój. Czy on załatwi filmy z dobrym basem? Ja Ci tego nie powiem.

 

 

 

 

 

 

Też tego nie wiem, ale na pewno będzie lepiej niż bez suba ? 

Następny sub w kolejce to dodanie kolejnego 500zł czyli z budżetu 1500 na 2500. Nie jestem pewny czy warto. Wszyscy wychwalają Rel HT 1003, ale czy on naprawdę będzie dużo lepszy od tego svs żeby ryzykować ciche dni z żoną bo wydam 1000zł więcej niż mam na to przeznaczone ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, daniel-de napisał:

Ten Klipsch to generalnie słaby subwoofer. Zarówno do kina jak i do stereo jakość basu powinna stać na przyzwoitym poziomie. Samo generowanie dużej ilości basu nie prowadzi do uznania, że dobrze nadaje się do kina. Ten subwoofer poza naprawdę sporym basem nie ma żadnych innych atutów poza w miarę fajnym wyglądem. Muzyki z nim w ogóle nie da się słuchać.

Coś w tym jest, ale to że generuje go sporo ma duże atuty w większych pomieszczeniach. Dwie 15-stki i masz konkret bas w kinie nawet na 100m2. Z drugiej strony wolał bym bardziej jednego REL HT1508 Predator! ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.