Jump to content
fant

Który gramofon jako pierwszy?

Recommended Posts

4 godziny temu, fant napisał:

Kurcze, zawsze walczyłem żeby nie było żadnych opa w torze. A tu taka historia.. czyli np. Lar-1 pewnie lepszy..

Niezależnie od tego jak leży telefon wynik jest taki sam.

A widziałeś nudę czy gold-note-ph-10 w środku?

Albo inny przykład. Słynny  mbl-1531

Aplikacja jest ważna i nie zawsze lampki wygrywają 🙂

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Jasne, że Gold Note PH-10 byłby lepszy od NUDAmini. Chętnie widziałbym go u siebie, zwłaszcza że trafia idealnie w moją estetykę i na półce też się doskonale mieści... Tyle, że cena x5, i do tego potrzebny byłby jeszcze porządny zasilacz 😒

Dobre opampy nie są złe, zaś np. w moim secie preamp lampowy zupełnie się nie sprawdził.

Edited by Łukasz_62438

3 godziny temu, daru0105 napisał:

Aplikacja jest ważna i nie zawsze lampki wygrywają 🙂

Myślę , że to raczej sprawa nakładania się różnych niedoskonałości toru , niż samej aplikacji.

Jeżeli wkładka ma , dajmy na to +/- 2db w pewnych miejscach , pre +/- 0,5db , kolumny +/- 3db i to wszystko jeszcze jak się ułoży by uzupełniać braki w akustyce pokoju i przypadnie do gustu - to gra dobrze. Także raczej taki zlepek parametrów i preferencji do tego mocno subiektywny. 

4 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Jasne, że Gold Note PH-10 byłby lepszy

Dla tego jednym lepszy innym gorszy. Co komu i do czego. Ceną też nie ma co się sugerować , bo logo czasem bywa drogie.

xavian
6 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Jasne, że Gold Note PH-10 byłby lepszy od NUDAmini. Chętnie widziałbym go u siebie, zwłaszcza że trafia idealnie w moją estetykę i na półce też się doskonale mieści... Tyle, że cena x5, i do tego potrzebny byłby jeszcze porządny zasilacz 😒

Kumpel miał PH10 i Husarię oraz Sensora i stwierdził, że niestety Gold Note to inna lina niż nasz polskie wynalazki

Idą lampy...

Mialem LAR, Phasta lampowego z trafami Lundhal i teraz Gold Note PH10. 

Gold Note wypożyczyłem tylko na próbę, ale juz po 5 minutach sluchania słałem email z zamówieniem. Na moim poziomie jest to pre docelowe. Gra z lampą i wkładkami MC. Świetnie sie dogadują. 

20200209_112203.jpg

Edited by Therion

jest jeszcze heed , bez opamów zrobiony cały na tranzystorach.

11 godzin temu, Therion napisał:

Na moim poziomie jest to pre docelowe.

tak dziwnie ten ekran wygląda , jakby riaa była cyfrowa. Czy to tylko taki bajer?

Edited by bolo_senor

Panel zawiera informacje o ustawieniach Nr wejścia, MC czy MM, Gain i Load. Można też zmieniać korekcję i żeby wiedzieć jaka jest nastawiona, jest nazwa i graficzny wykres krzywej. Bajer i nie bajer - krzywa się nie modyfikuje, ale ładnie przedstawia różnice pomiędzy np RIAA i RIAA+  czy DECCA-LONDON lub AMERICAN-COLUMBIA. A przy okazji świetnie wygląda. 

goldnote_ph-10-0019.jpg

Edited by Therion