Skocz do zawartości
IGNORED

TDA1541 NOS DAC


Kris_54701
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, VIVAro napisał:

Że co ? A skąd taki sygnał uzyskasz, jak ty to zamierzasz, to możemy dalej technicznie sobie podyskutować.  A pod drugie musiał pisać to kompletny dyletant nie mający pojęcia na temat cyfry, co z czym. Bo inaczej by wiedział co to za sobą niesie, robi problemy i wywarza sobie otwarte drzwi. Ale sadzę o ile to naprawdę zrobił, to na zasadzie wydaje mi się, bo słyszę iż układ trochę gorzej gra - co do tego nie mam wątpliwości że na pewno.

Na hobbystycznych forach nie ma dyletantów. Są pasjonaci z większą lub mniejsza wiedzą.

 

Sygnał BCK 2,8 mhz da sie łatwo uzyskać. Sporo nowoczesnych odbiorników wypuszcza przetaktowany sygnał  I2S w 64fs a niektóre nawet  32fs. Poza tym mozna zrobic prosty  dzielnik.

Tu jedna z ciekawszych, nowoczesnych  aplikacji TDA dla trybu NOS. Na diyaudio jest kilkaset wpisów na ten temat. Nie bez powodu zalecane jest  2.8 mhz. I nie chodzi w tym przypadku o to, żeby była mozliwość poźniejszego podkręcania kostki w trybie równoczesnym  do 386kHz. Warto też zwrócić uwagę na częstotliwość pracy oscylatora. Jest jeszcze kilka fajnych patentów. Proponuję ten schemat potraktować jako pole do dyskusji.

>WIWAro, chętnie przeczytam Twoje uwagi jako fachowca w tej materii.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zobaczeniu tak banalnej aplikacji i wymyślonego wdrożenia "rozwiązania" z kondensatorem oscylatora i wbrew jakikolwiek zaleceniom producenta (a zmiana tego kondensatora bardzo wpływa na THD i słyszalne przetwarzanie - obydwie rzeczy sprawdzałem).
Wiem że to bedzie grało inaczej na pewno. ?
Ale znacząco gorzej pod względem jakości i pojawiajacych się zniekształceń THD.  A że dla kogoś (kto nie ma o tym  pojęcia od strony projektowej i nie robi potem pomiarów, tylko robi doświadczenia wbrew zaleceniom prawidłowej aplikacji daca) taka zmiana brzemienia przy nieprawidłowej pracy daca i wymyślne nieprawidłowe rozwiazania mu pasują to inna sprawa.
To stosuje się chyba właśnie scalaki ktorych podstawą jest coraz dokładniejsze przetwarzanie i liniowość. A tutaj sie "kastruje" słabego już TDA1541A.
Dac TDA1541 jest ogólnie słabym już od startu przetwornikiem, mającym spore braki w dokładności, ta spadająca mu mocno liniowość. Czy może, co dla wielu tutaj bardziej odczuwalne już "na słuch" ma braki przestrzenności, szczegółowości. I to wielu już stwierdziło po przesiadce na inną kość. I już taki podwójny AD1865, pojedyńczy AD1860 nie wspominając lepszych do deklasuje od pierwszego taktu.
A legenda wyrosła na nim z powodu jego innej barwy, i grania specyficznego niejako dużym wolumenem. Rozumiem że wielu się to podoba i OK, ale to nie usprawiedliwia, aby zmieniać charakter bardzo starego przetwornika o dosyć już kiepskich parametrach na zasadzie; przez wymuszanie nieprawidłowego trybu jego aplikacji i przy okacji jego "kastracji pracy" pod względem niektórych parametrów.

Ale jak ktoś uważa inaczej, bo "jest inaczej" po prostu niż zawsze...

Nawet napisałem do jednego użytkownika w tej sprawie z tego wątku, zobaczymy co odpisze, o ile...

 

Teraz, jurek napisał:

Sygnał BCK 2,8 mhz da sie łatwo uzyskać. Sporo nowoczesnych odbiorników wypuszcza przetaktowany sygnał  I2S w 64fs a niektóre nawet  32fs

Skoro jesteś w tym dobry, to rozumiem, że od razu masz już gotową aplikcje. I jeszcze napisany program gdzie tym możesz pewnie tym sterować. Skoro napisałeś "Sporo nowoczesnych odbiorników:. Prosiłbym ci o przetoczenie ich sporej ilości i zmian konfiguracji. Bo nie znosze jak w rozmowie technicznej rzuca się rozwiązaniami i bez przytoczenia dowodów pisze się jakie to łatwe. Czyli sprawdzałeś ?

Dlaczego nie wspomnialeś o tym, że masz taki układ już wbudowany w DAC? Bo uwierz, że to zmienia też postać rzeczy do dalszej grzebania i nadaje sens bawienia się dalej. A tak TRAGICZNY fabryczny odbiornik tylko 44.1k, który, sam sprawdzałem (Sony) - jaki jest w tym dacu MF. On nie pozawala nawet na 50% rozwinąć skrzydeł temu TDA1541 w podstawowej już aplikacji, co byś się tam nie poprawiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Akurat w tym przypadku widoczne  modyfikacje w części cyfrowej  poprawiają standardowe parametry kostki TDA i optymalizują pod tryb NOS.  Warto zapoznać się z tematem przez wydawaniem osądów.

2. Żeby daleko nie szukać : 32 ramki wypuszcza urządzenie skonstruowane przez jednego z członków tego forum.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa odpowiedź kogoś kto tego kompletnie nie sprawdził.

33 minuty temu, jurek napisał:

Akurat w tym przypadku widoczne  modyfikacje w części cyfrowej  poprawiają standardowe parametry kostki TDA

Przestań pisać rzeczy o czym nie masz pojęcia. Traktój mine poważnie. A teraz mnie i forumowiczów obrażasz kłamstwami - nieprawdą. Bo jeszcze wykazałeś, teraz że niestety nie znasz za bardzo tematyki cyfry i dzialania układu daca. Bo byś nie odwazył sie publicznie takich rzeczy pisać o poprawianu parametrów daca. ?

Nie ustosunkowałeś sie nic, a nic do moich długich wywodów i wyjaśnień. Co oznacza że nie traktujesz tego poważnie, albo po prostu nie rozumiesz tematu, oco w tym chodzi.

Widzę iż nie masz też żadnego układu w zamian do odbiornika w dacu - a to fabryczne rozwiazanie w tym MF to masakra, na które szkoda zachodu. I to szczera rada od kogoś kto to miał i modyfikowal.

33 minuty temu, jurek napisał:

Żeby daleko nie szukać : 32 ramki wypuszcza urządzenie skonstruowane przez jednego z członków tego forum

O szukać trzeba bardzo daleko, bo nie przedstawiłeś  żadnego rozwiazania poza próbą popisania się i mówieniem jakie to łatwe. I kłamstwem o opcji modyfikacji u wiekszości odbiorników. A skupiłes sie na czym czego ani nie testowłeś i czego nie sprawdziłes.

I czym chciałeś sie pokazać, popisać? Pisząc mi "Warto zapoznać się z tematem przez wydawaniem osądów"

Nie dajac nic od siebie, kłamiąc i uciekajac do innych rozwiązań, jak ktos ci dobrze radzi i tłumaczył co i jak? Nawet się nie ustosunkowałeś do wielu kwestii. Wszystko wyszło teraz.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVAro

Dziękuję za wnikliwą i dogłębną analizę mojej wrednej osobowości.

Przypominam jednak, że tematem wątku jest działanie TDA1541 w trybie NOS.

Wracając do tematu: rozumiem, że zapoznałes się dokładnie z powyższym schematem.  Jeśli nie- tu jest  link, resztę informacji znajdziesz na diyaudio. Zwróć uwagę, poszukaj, kim  są autorzy tych nietypowych rozwiazań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu konwerter forumowego kolegi 3lite, posiadający wyjście I2S z ramką 32x Fs:

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, VIVAro napisał:

legenda wyrosła na nim z powodu jego innej barwy, i grania specyficznego niejako dużym wolumenem.

Czy znasz kostkę o podobnym charakterze brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Z 16 bitowych (czyli jak TDA) jedynie PCM56 ma podobne "skłonności". Oczywiście kostka ta jeśli chodzi o szczegółowość, dokładność wyprzedza już lichego w tym TDA1541. Troszke z innym charakterem. Ale ma też taką specyficzną ciemniejszą "maniere"  i gra dużym wolumenem. Ma to "coś", w przeciwieństwie do 18bit brata (PCM61).  No i też PCM58 ma coś z tego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ta kość jest idealna, czy nie jest.

Wiem, że wkrótce zamawiam MHDT Orchid z tą kością i wówczas będzie okazja do porównań z moją Havaną na Burr Brown PCM56P, też NOS DAC, ale mówią, że w TDA1541 naprawdę można się zakochać. ? Jak mi nie podpasuje to oddam córce, ale coś czuję, że Havana stoczy z Orchidem piękną walkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tda jak się aplikuje książkowo z filtrem, to nie gra dobrze. Ale na partyzanta w trybie NOS to całkiem inne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, il Dottore napisał:

Nie wiem, czy ta kość jest idealna, czy nie jest.

Wiem, że wkrótce zamawiam MHDT Orchid z tą kością i wówczas będzie okazja do porównań z moją Havaną na Burr Brown PCM56P, też NOS DAC, ale mówią, że w TDA1541 naprawdę można się zakochać. ? Jak mi nie podpasuje to oddam córce, ale coś czuję, że Havana stoczy z Orchidem piękną walkę.

Przez jakiś czas miałem możliwość słuchania Havany.  Wokale przepiękne. Jako techniczna ciekawostka: sygnał  z PCM56 wychodzi z wyjścia napięciowego kostki (uważanego często za kiepskiej jakości) a nastepnie jeszcz raz  "psuty" jest  wtórnikiem katodowym pracującym na napięciu  +/- 20V. Zniekształcenia na buforze rosną o rząd wielkości w stosunku wyjścia "gołej"  kostki. Warto sprawdzić jak DAC gra z pominięciem lampowego  bufora- to prosta modyfikacja- trzeba dać dwie zwory w podstawce zamiast  lampy.

Ciekaw jestem porównania. Orchid ma ciekawie zrobioną  konwersje IV- na opampie   OPA861 ( bez sprzężenia), plus prawdododobnie taki sam bufor jak w Hawanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Jak nie ma co robić, to trzeba coś zrobić. 

TDA1541 w trybie jednoczesnym/ symultanicznym 352,8 kHz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20201227_232023_compress29.jpg

IMG_20201227_231914_compress64.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Otwieram rano oczy, zapuszczam losową płytę i zastanawiam się jak to jest, że przez czterdzieści lat nie wymyślono lepiej grającej kostki od TDA1541?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kris_54701 napisał:

zastanawiam się jak to jest, że przez czterdzieści lat nie wymyślono lepiej grającej kostki od TDA1541?

No przecież niedawno znalazłeś taką kość - PCM63 . 

I co teraz będzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, arturp napisał:

No przecież niedawno znalazłeś taką kość - PCM63 . 

I co teraz będzie ?

Jest dobra, ale prawdziwym objawieniem była przesiadka na kostkę filipsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 1540, ale na 352 kHz go nie wkręcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kris_54701 napisał:

Jest dobra, ale prawdziwym objawieniem była przesiadka na kostkę filipsa

To raczej powrót do TDA1541 bo miałeś coś na tym scalaku wcześniej - o ile dobrze pamiętam  .

A w jakim układzie teraz grasz na TDA1541 ? Z czego bierzesz sygnał , co na wyjściu itd ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pozmieniało od tamtego czasu. Jest praktycznie nowy analog, bo nowe lampy 6n23p-ev, inne wartości rezystorów katodowych jak i zmieniła się ich jakość. Nowe kondensatory na wyjściu miflexa kcpu. We wzmacniaczu wyjścia zapięte na 3.5k transformatora. Trochę opanowana korekcja cyfrowa dla szerokopasmowych głośników, choć z tda1541 jest niemalże liniowa. Odrobinę góry podbijam, bo i słuch już nie taki jak przy cycku. Odrobinę przycięte w okolicach pracy portu BR. Ciut obcięte na 1.4 kHz. Wszystko w okolicach 0.5 - 3 dB na prawym końcu wykresu. Najważniejsze jednak co duży postęp wniosło to tda1541 w trybie symultanicznym z prędkością 352 kHz. Różnica jak słabe opampy vs dopracowana analogowka na lampie. Lepsza rozdzielczość i cisza w muzyce. Efekt taki że chce się słuchać. Bardzo naturalny i przyjazny dla ucha dźwięk. Taki organiczny, nie odróżniający się 9d dźwięków w naturze. 

Samo źródło sygnału też się zmieniło, bo gram teraz z Neutron Music Player, co jest postępem od poprzedniego uapp jak FLAC do MP3 128. Nowy jest też konwerter od JLSound taki wszechmogący I2SoverUSB że wszystkimi możliwymi postaciami wyjść do każdej kości. Niestety nie miałem możliwości porównania go bezpośrednio do xmosa od diyinhk, bo nie wiem jak skonfigurować go do zwykłego trybu i2s.

Duży wpływ mają nasze rodzime Miflexy kpcu-1. Pasują do szerokopasmowych głośników jak mąż do żony. A raczej kobieta do mężczyzny.

Dodając pikanterii, to głośnik jest mężczyzna, a kondensator kobietą. Tak dla lepszego zobrazowania synergii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak ksiądz do ministranta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał że TDA 1541 ma specyficzne granie i dużym wolumenem......chmmm widocznie nie słuchał muzyki na żywo  ,nie ma pojęcia o wielkości instrumentów .Najbardziej zabawni sa ci  którzy w skupieniu,kontestują muzykę na drogim sprzęcie a instrumenty są wielkości orzecha włoskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do schematu z AVT TDA1541, czy tam gdzie na czerwono podkreśliłem jest błąd połączenia ? -5V jest połączone z +5V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pdyn napisał:

Mam pytanie co do schematu z AVT TDA1541, czy tam gdzie na czerwono podkreśliłem jest błąd połączenia ? -5V jest połączone z +5V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, nie wiem czy kiedyś to poprawią.

Swoją drogą, 470 pF dla układu DEM to jest ponad 200 kHz oscylacji, a po i2S można tylko popędzić do 96k. Ekstremalnie do 192 ale w specjalnej 32 bitowej ramce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tedi02 napisał:

Najbardziej zabawni sa ci  którzy w skupieniu,kontestują muzykę na drogim sprzęcie a instrumenty są wielkości orzecha włoskiego.

Zawsze jest, kto ma wieksze/większego. Z tym, że wielkości orzecha włoskiego to chyba bardzo dobrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2020 o 00:01, Kris_54701 napisał:

Jak nie ma co robić, to trzeba coś zrobić. 

TDA1541 w trybie jednoczesnym/ symultanicznym 352,8 kHz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20201227_232023_compress29.jpg

IMG_20201227_231914_compress64.jpg

Czy JLsound nie wydobywa z siebie niepożądanych  trzasków przy przełączniu utworów przy takim ( jednoczesnym) połączeniu? Pytam bo producent zaleca układ wyciszania do takiego połączenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastanawiam sie nad kupnem. Jak sprawy zamawiania/przesyłki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawa w okolicach dwóch tygodni. Bardzo dobry kontakt. 

Co do spraw technicznych, to producent oferuje za niewielkie pieniądze układ Mute dedykowany do tej płytki. Ponoć są trzaski, jednak u mnie niczego takiego nie zauważyłem. Analog jest na lampie z opóźnieniem anodowego. Podczas słuchania program jest stale zesprzęgniety z konwerterem, wiec nie ma przerw w działaniu xmosa i nie ma też żadnych niepokojących odgłosów. Oczywiście zaoszczędziłem parę zyli i gram bez tej płytki Mute.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie to są przerwy w pracy i2soverusb, o czym świadczy zapalająca się dioda w zasilaczu, która gaśnie przy przetwarzaniu z powodu granicznej wydajności tego zasilacza. Mimo wszystko nie ma żadnych odgłosów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy album Harmony of Difference Kamasi Washingtona brzmi dobrze, a wręcz bardzo dobrze. Na wszystkich poprzednich dacach ten wyjątkowy materiał brzmiał jak dziesiąta kopia kasety magnetofonowej. Na tda gra prawidłowo jak każde inne dobrze zrealizowane nagranie. Jestem pod wrażeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVAro wyżej pisał że 1541 jest taka sobie.

Ciekawy jestem jaką opinie ma na temat 1541a?

Trochę różnych przetworników słuchałem, 10-15 lat temu widywałem na forach ochy i achy na jego temat ale nie chciało mi się wierzyć gdy pisali że TDA1541A to nr1 na świecie, doznałem szoku gdy usłyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, witek_z napisał:

nie chciało mi się wierzyć gdy pisali że TDA1541A to nr1 na świecie, doznałem szoku gdy usłyszałem.

Ja też nie wierzyłem w zachwyty Łukasza Fikusa ma temat TDA1541A w trybie nos i z analogiem lampowym  SRPP na 6N2P-EW  .

No i do tej pory nie znalazłem nic co mi bardziej odpowiada . Chociaż PCM1702 w trybie nos z takim samym analogiem lampowym też potrafi zachwycić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tez jestem "fanem"  TDA1541/A. Sam mam m. in. Philipsa Cd-472 z licznymi modyfikacjami, w tym NOS. Świetnie mi się tego słucha od kilku miesięcy. Rozmawiałem kilka dni temu z naszym przemiłym moderatorem McGyver, no i On zasiał we mnie trochę niepewności. Chodzi o niebezpieczeństwo generowania częstotliwości ponad akustycznych. Na sąsiednim forum przeczytałem, zacytuję:

"Niestety NOS dla małych częstotliwości próbkowania (w tym wypadku 44,1 kHz) to głupota i już tłumaczę dlaczego. Nadpróbkowanie jest wymagane w celu prostego filtrowania analogowego na wyjściu DAC (filtr gładzikowy). Bez tego filtru (a w NOS go usuwasz, ponieważ nie da żadnych efektów) wyjście DAC wygląda jak drabinka i jest to bardzo niebezpieczne dla wzmacniacza i naszych kolumn".

Jakie jest Wasze zdanie, czy spotkaliście się z uszkodzeniem jakiegoś elementu toru, w konfiguracji TDA1541 NOS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.