Skocz do zawartości
IGNORED

vTuner o co chodzi i czy są jakieś alternatywy


Deodekabokat

Rekomendowane odpowiedzi

W tym przypadku jest tylko rendererem, czyli odbiera stream z telefonu. Na razie przetestowałem jeszcze odtwarzanie radia i plików z NAS Synology przez Audio Station. Teraz telefon jest tylko sterownikiem za pomocą aplikacji DS Audio. Dopiero testuję Chromecast audio, więc nie znam jeszcze jego wszystkich możliwości. Ale skoro posiada funkcję Spotify Connect, to chyba jest pełnoprawnym streamerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tamiolki napisał:

Marantz umywa ręce: https://marantz.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/7106/~/internet-radio-service-by-vtuner

Jeśli zdecydujesz się nie subskrybować, usługa vTuner będzie ograniczona tylko do Dodanych stacji z radiomarantz.com i Ostatnio odtwarzanych stacji. Żadne inne stacje nie będą przeszukiwane ani dostępne. Ta zmiana pochodzi bezpośrednio z vTuner i Marantz nie ma kontroli nad swoimi zasadami. Po prostu wykonujemy ich obsługę w naszych produktach. Jeszcze raz przepraszamy za związane z tym niedogodności i mamy nadzieję, że będziemy mogli nadal służyć Twoim potrzebom w przyszłości.

Marketingowy góvniany bełkot ... marantz nie ma kontroli nad swoimi zasadami ... to się akurat im udało.

Wyskakiwać z kasy bo to denon/marantz /napis na dropsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, costa brava said:

czyli czym jest to chromecast audio, pełnoprawnym streamerem czy tylko odbiera streamy z telefonu?

O ile się orientuję, to skoro można zapuścić z telefonu radio do ChromecastAudio, po czym np wyłączyć wifi w fonie a radio gra dalej, to jest pełnoprawnym streamerem.

 

3 hours ago, marek.pap said:

Jako renderer wybieram Chromecast audio. Wyjście optyczne mam podłączone do SM6.

i to jak na załączonym obrazku ten kapselek za stówkę potrafi to czego nie potrafi Camridge za 4 tysia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, costa brava napisał:

ja mam np Replaio Radio mimo że ok to flac nie obsługuje

Sprawdziłem Replaio Radio, ma funkcję przekazywania połączenia do Chromecast audio. Działa tak samo jak Spotify connect, czyli CA pobiera strumień bezpośrednio z sieci. Szkoda, że nie odtwarza stacji nadających w formacie FLAC. Na razie nie znalazłem aplikacji radiowej posiadającej taką możliwość.
Dodatkowym atutem CA jest możliwość odtwarzania Tidala, działa jak Spotify connect.

 

9 godzin temu, januss73 napisał:

i to jak na załączonym obrazku ten kapselek za stówkę potrafi to czego nie potrafi Camridge za 4 tysia

Nowsza wersja SM6 v.2 już potrafi, odtwarza natywnie Spotify i Tidala oraz stacje radiowe nadające w formacie FLAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zamiast strumieniowania z telefonu do streamera, jak w przypadku innych streamerow, Chromecast audio  samo przełącza sie w tryb pobierania strumienia bezposrednio z sieci a telefon służy później  tylko jako pilot? ciekawe...

w Pionku mam funkcję Chromecast, i aplikacja z telefonu wysyła wtedy strumień do niego jako rendera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, costa brava said:

czyli zamiast strumieniowania z telefonu do streamera, jak w przypadku innych streamerow, Chromecast audio  samo przełącza sie w tryb pobierania strumienia bezposrednio z sieci a telefon służy później  tylko jako pilot? ciekawe

Zależy,.. jak np puszczę strumień z apki spotify mogę wyłączyć telefon i gra dalej. Jak zrobię to nie z apki a z systemu, czyli użyje smartview wtedy strumień wysyła telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne ograniczenia ze strony vtunera na marantz-nie wyświetla jakości streamingu i nie można przechodzić ze stacji na stacje kursorami w pilocie.Jeśli chce się zmienić stację trzeba zacząć od pierwszej,kursorem przewinąć do szukanej i jeszcze nacisnąć play.

Coś mi się zdaje, że już niedługo nawet te w ulubionych zamilkną na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 22:00, darwroc napisał:

I kolejne ograniczenia ze strony vtunera na marantz-nie wyświetla jakości streamingu i nie można przechodzić ze stacji na stacje kursorami w pilocie.Jeśli chce się zmienić stację trzeba zacząć od pierwszej,kursorem przewinąć do szukanej i jeszcze nacisnąć play.

Coś mi się zdaje, że już niedługo nawet te w ulubionych zamilkną na amen.

M-CR611 - przycisk "INFO"na pilocie wyświetla jakość , NASTĘPNY i POPRZEDNI przełączają stacje.

O jakim Marantzu piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 12:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jeśli chodzi o Yamahę, to odezwij się na priv. Podeślę instrukcję

Dzień dobry, w nawiązaniu do wątku dot. dostępu do vtunera w sprzęcie Yamaha znalazłem komentarz dający nadzieję na rozwiązanie problemu. Czy mogę prosić o jakieś wskazówki umożliwiające dostęp do radia internetowego w Yamaha RX-V673
Oczywiście wg. oficjalnej strony nie ma możliwości aktualizacji oprogramowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, żeby korzystać z radia internetowego w starszych modelach urządzeń Yamahy?

Ostatnia aktualizacja oprogramowania zmieniła dostawcę internetowych usług radiowych urządzeń sieciowych Yamahy z vTuner na airable.radio. Niestety w starszych modelach nie ma możliwości softwarowej zmiany dostawcy  usługi. Co zatem zrobić, żeby korzystać z radia internetowego?

Modele CD-N301, CD-N500, CRX-N560, CX-A5000, HTR-4065, HTR-4066, HTR-4067, HTR-5066, HTR-5067, HTR-6064, HTR-6065, HTR-6067, HTR-7065, HTR-8063, HTR-9063, MCX-A300, MCX-P200, MCX-RC100, NP-S2000, R-N301, R-N500, RX-A1000, RX-A1010, RX-A1020, RX-A1030, RX-A1040, RX-A2000, RX-A2010, RX-A2020, RX-A2030, RX-A2040, RX-A3000, RX-A3010, RX-A3020, RX-A3030, RX-A3040, RX-A710, RX-A720, RX-A730, RX-A740, RX-A810, RX-A820, RX-A830, RX-A840, RX-S600, RX-S600D, RX-V1067, RX-V1071, RX-V1073, RX-V1075, RX-V1077, RX-V2065, RX-V2067, RX-V2071, RX-V2073, RX-V2075, RX-V2077, RX-V3067, RX-V3071, RX-V3073, RX-V3075, RX-V3077, RX-V3900, RX-V473, RX-V475, RX-V477, RX-V500D, RX-V573, RX-V575, RX-V577, RX-V671, RX-V673, RX-V675, RX-V677, RX-V771, RX-V773, RX-V775, RX-V777, RX-V867, RX-V871, RX-Z7, TSR-67 odtwarzały radio internetowe tak długo jak vTuner to umożliwiał. Kiedy firma vTuner przeszła na model komercyjny, czyli płatny, radio internetowe przestało działać.

Jedynym sposobem, aby tę funkcjonalność odblokować, jest wnieść opłatę na rzecz vTuner w wysokości 3 dolarów na rok za pomocą dedykowanej strony dostępnej pod tym adresem.

Kliknij w Please click here i zostaniesz przeniesiony na stronę, na której należy wpisać kod dostępu wyświetlany na panelu przednim przez nasze urządzenia Yamaha.

Jak uzyskać kod dostępu?

1)      Otwórz aplikację NET RADIO na urządzeniu Yamaha.

2)      Wybierz z menu opcję GET ACCES CODE.

3)      Wyświetli się kod dostępu

4)      Wpisz kod dostępu na stronie vTuner

Jeśli nie wiesz, jak uzyskać kod dostępu, zajrzyj do instrukcji użytkownika swojego urządzenia.

Po wprowadzeniu kodu zostaniesz przeniesiony na stronę płatności. Po zakończeniu transakcji w ciągu 24 godzin uzyskasz dostęp do funkcjonalności radio internetowego.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry wieczór!

Też mam Denona DNP 730AE. Na razie można nadal bez przeszkód dodawać do tunera stacje z poziomu Added Stations. Jeśli macie chociaż 1 taką stację dodaną w przeszłości na radiodenon to wciąż można je edytować. Adres streamingu danej stacji można wyłuskać ze strony tunein lub vtuner. Odtwarzając wybraną stację trzeba wcisnąć klawisz F12 następnie w polu search wpisać jp_audio i dać ENTER. Następnie prawym klawiszem myszy wybrać kopiuj adres i wkleić go jako adres streamu na stronie radiodenon. Następnie z tunera wejść w radiodenon added stations dać enter na nową stację i na koniec dodać ją do jednej z 50 pamięci ulubionych w odtwarzaczu. Kto z nas na co dzień słucha więcej niż 50 stacji?

Mam nadzieję że komuś pomogłem choć troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 09:55, Deodekabokat napisał:

Zapłaciłem $3 i nagle puf wszystko działa. 

Zastanawia mnie jak to jest z nowymi sprzętami, nie drążyłem tematu ale widzę że i w instrukcjach denona i główna domena radiodenon.com nie zmieniła się i od razu przekierowuje do vTunera. To jak to jest z DNP800?

Przecież dalej nowe sprzęty korzystają z vTuner od razu po zakupie trzeb wykupić usługę czy np Denon już od razu dodaje ich partumbery do bazy vTuner na jakąś darmową subskrypcję np rok czasu?

Nie można mówić że streaming to zło. Telewizora w domu nie mam więc i kablówki, to co jest w eterze to chm. nie będę się wypowiadał. Jeżeli chodzi o radio to pozostaje niestety streaming. Boli to że nie ma lokowania tego radia i tak jest ze wszystkimi usługami które są globalne. W stanach $3 to jest nic w Polsce żyje się lepiej niż kiedyś ale to już nie takie nic, ceny są ustalane na podstawie progu amerykańskiego gdzie rynek jest największy. Więc jak vTuner przejdzie z dotowania na samo utrzymanie w usługe komercyjną to obawiam się że tunery w Polsce zamilkną. 

Ja też korzystam z DNP 730AE i również zapłaciłem 3$ jednak dalej po włączeniu funkcji internet radio wyświetla się komunikat "radiodenon.com..." nie ma możliwości odtwarzania żadnych stacji internetowych nawet tych które miałem wcześniej zapamiętane w "favorite". Podpowiedzcie czy jest jeszcze wymagalna jakaś specjalna procedura, wszystkie znane mi operacje (reset procesora, przeładowanie softa, włączanie - wyłączanie z sieci) wyczerpałem. Do tego koresponduje sobie (bezskutecznie) z Vtuner, ostatni komunikat od nich był taki, że urządzenia w ich serwerze się nie zgłasza i pewnie jet to wina Denon-a. Szlak mnie trafia, zablokować umieli, a do odblokowania (pomimo zapłaty) nie maja dostępu. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy marantz, to potrwało-kilka dni,ale z wcześniej zapisanych ulubionych mogłem korzystać cały czas,choć były kłopoty z wyświetlaniem jakości czy przeszukiwaniem stacji.Ogólnie zaraz przed zapłatą i kilka dni po,urządzenie "niedomagało" na różne dolegliwości i jakoś wszystko wróciło do normy.

Myślę.że jeśli to trwa kilka dni,to trzeba cierpliwie poczekać. Korpa tak mają, że przypominanie im o ich obowiązkach niczego nie przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTuner można zastąpić oprogramowaniem ycast:

https://pypi.org/project/ycast/

Tyle że trzeba postawić własny serwer, np. na Raspberry PI i w ruterze oszukać DNS, żeby zamiast do vTunera przekazywał zapytania do lokalnego serwera. Nie testowałem tego, zapłaciłem $3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, tak zgadzam się to jest kompletny rip-off - ale ja tutaj za to winie Yamahę że pokazała klientom środkowy palec (mam kilka ich sprzętów w domu nie takich starych a vTuner mi przestał działać). Nawet za jedno urządzenie zapłaciłem ale już za następne nie mogłem za jakiegoś powodu zapłacić a interfejs webowy vtuner jest dramatyczny. Dodatkowo ciągłe problemy ze stabilnością. 

    Ostatecznie zdecydowałem się na postawienie serwera DLNA (Gerbera) na Raspberry Pi, tylko i wyłącznie dla radio internetowych. Plusem takiego rozwiązania, jest to że mam w jednym miejscu listę radio, które są dostępne jednocześnie na 4 urządzeniach, więc nie musze np. zmieniać w 4 różnych miejscach jeśli chcę dodać lub usunąć stacje. Mam pełną kontrolę nad jakością streamów i dodatkowo mały bonus w postaci listy radio w formacie FLAC (nie jest tego dużo jeśli idzie o dostępność) co nie było dostępne w vTuner i w sumie żadnym innym dostawcy nie ma.

Nauczkę na przyszłość mam taką, jak jeden z kolegów wspomniał powyżej - do audio trzeba skupić się na podstawach (wzmak+głośniki) a resztę dokupić/zrobić np. na Raspberry i mieć pełną kontrolę i niezależność. Inaczej z każdym "kombajnowym" rozwiązaniem będą problemy jak producent uzna że nie będzie już wspierał "starych" klientów ... 

Byłem wielkim fanem Yamahy i zimny prysznic z ich strony w związku z sytuacją z vTuner'em był bardzo trzeźwiący dla mnie ... 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.02.2020 o 12:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jeśli chodzi o Yamahę, to odezwij się na priv. Podeślę instrukcję ?

Jestem posiadaczem amplitunera Yamaha RX-V 1067. W ubiegłym roku wykupiłem dostęp do radia internetowego z te 3$.

W ostatnim czasie zauważyłem, że w czasie odbioru zaprogramowanych stacji po relatywnie krótkim czasie odbioru, zrywa mi odbiór i pojawia się komunikat Bookmarks. Jest to dla mnie mocno denerwujące. Czy jest szansa coś z tym faktem zrobić?

Może jesteś w stanie mi coś poradzić w tym względzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2020 o 22:14, Cocke5 napisał:

Jestem posiadaczem amplitunera Yamaha RX-V 1067. W ubiegłym roku wykupiłem dostęp do radia internetowego z te 3$.

W ostatnim czasie zauważyłem, że w czasie odbioru zaprogramowanych stacji po relatywnie krótkim czasie odbioru, zrywa mi odbiór i pojawia się komunikat Bookmarks. Jest to dla mnie mocno denerwujące. Czy jest szansa coś z tym faktem zrobić?

Może jesteś w stanie mi coś poradzić w tym względzie.

 

W tej sprawie należy kontaktować się z dostawcą radia internetowego, czyli w tym wypadku vtuner. Wygląda na to, że problem leży po ich stronie.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś wie, ile można czekać na odblokowanie? Trzy dni temu wykupiłem dostęp, dostałem maila z potwierdzeniem wpłaty - i do dziś dupa, w ampli marantza mam komunikat jaki był: serwer zablokowany.  

Jak sądzicie, doczekam się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem w poniedziałek wieczorem i nadal czekam na odblokowanie.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nadal czekam, dziewiąty dzień mija. W międzyczasie zgłosiłem problem, potem na maila dostałem odpowiedź, żebym podał datę, potwierdzenie płatności i MAC adres amplitunera. Podałem, mija kolejny dzień i... duppa.

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie po 7 dniach wróciła funkcjonalność wraz z starymi ustawieniami .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.