Skocz do zawartości
IGNORED

Usterki sprzętu audio.


notoryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym aby wpisywać usterki jakie pojawiły się w trakcie użytkowania sprzętu. Dałoby to jakiś obraz, którego urządzenia unikać, z którym był problem żeby w ogóle naprawić( dostępność części ).

Może zacznę-Cambridge Audio 651 A, po kilku latach(3-5) przestał grać na wyjściu 8 Ohm. Po naprawie problem na nowo się pojawił .

DAC Xindac 8-po kilku latach padło wejście lampowe.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony STR GX-315. Po burzy się nie uruchomił. Serwis autoryzowany stwierdził usterkę procka sterującego, nie dało się go sprowadzic nawet z centrum serwisowego na Europę (D). Miał blisko 7 lat. 

Mikrofalówka Szajsung- padla 4 mce po zakonczeniu gwarancji. Wymiana kpl płyty głównej, to 2/3 ceny nowej. Poszła do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywanie pojedynczych usterek raczej nie ma sensu bo to niczego nie potwierdza. Opisze wiec te ktorych mialem conajmniej kilkanascie

Wzmacniacze Vincent, 3-4 lata i wypalone rezystory, brumiace trafa, wyschniete kondensatory 

Wzmacniacze NAD z koncowkami BEE, kilka lat i zweglone rezystory ograniczające w zasilacza (powod oszczednosc, zastosowane elementy na styk, rezystor 1W na ktorym moc tracina wynosi 0.99W) trzeszczace i nierowno dzialajace potencjometry.

Wszystko od Cambridge Audio podobnie jak w nadach, elementy na styk, tragiczne lutowanie, dochodza do tego marnej jakości kondensatory

Wzmacniacze Xindak glowny problem to szumiace tranzystory, kilka lat i pojawiaja sie trzaski, stuki w glosnikach, jakosc lutowania to jakas tragedia, po 2-3 latach nadaje sie do przelutowania.

Wzmacniacze electrocompanieta, liczne bledy konstrukcyjne, oszczednosci w efekcie czego dochodzi czesto do uszkodzenia stopni koncowych

Denony z koncowkami AE, jeden wielki zimny lut, 3-4 lata i nadaje sie do kompletnego przelutowania

To tyle jesli chodzi o w miare nowy sprzet.

W starszym to standardowo zimne luty z racji wieku, i niedomagania przelacznikow i potencjometrow rowniez z racji wieku.

Poza tym sporadyczne awarie nie wynikajace z bledu uzytkowania np padniety uklad regulacji glosnosci aava w accuphase e550, padniety wzm. Operacyjny od dc servo w accuphase e 405

Reszta to usterki i awarie spowodowane blednym uzytkowaniem lub osprzetem, zwarcia na wyjsciu, awarie gramofonow w efekcie czego ulega uszkodzeniu pre gramofonowe.

 

Nie robilem nigdy szczegolowych statystyk ale na serwis trafia najwiecej nowego sprzetu z powaznymi awariami, pozniej kilka vintage na tzw. Renowacje czyli sprzet dziala dobrze 30 lat ale z racji wieju trzeba go odswierzyc, pozniej kilka sztuk uszkodzonych z winy uzytkownika i na koncu z 1 sztuka w miesiacu ktora sie po prostu zepsula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bumpalump napisał:

Opisywanie pojedynczych usterek raczej nie ma sensu bo to niczego nie potwierdza. Opisze wiec te ktorych mialem conajmniej kilkanascie

Wiem, że pojedyncze usterki nie dają całościowego obrazu. Niemniej gdy poczytamy o doświadczeniach użytkowników, to będziemy mieli obraz tych które ulegają awarii. Ty masz doświadczenia z racji wykonywanych napraw, zresztą, nie dalej niż wczoraj rozmawiałem z osobą, która prowadzi serwis audio i jej spostrzeżenia były podobne. To znaczy podobne w obszarze nowego sprzętu, który najczęściej się psuje. 
Kwestia  puchnącymi kondensatorów we wzmacniaczach ( w zasilaniu) jak się okazuje nie jest li tylko przypadłością sprzętu vintage, przykład-Roksan Kandy.

??‍♂️?

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co o tym pisać, przecież ogólnie wiadomo że współczesna produkcja to szajs. Sprzęt ma wytrzymać kilka lat a później klient ma kupić nowy. Zaskoczeniem dla mnie jest fakt, że psują się nawet Accuphase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek.pap napisał:

Po co o tym pisać, przecież ogólnie wiadomo że współczesna produkcja to szajs. Sprzęt ma wytrzymać kilka lat a później klient ma kupić nowy. Zaskoczeniem dla mnie jest fakt, że psują się nawet Accuphase.

Zamysł był taki, pisać po to żeby mieć ogląd.  Wolę tutaj przeczytać niż na jakimś portalu gdzie płaci się za opinie i każdy sprzęt jest mega i petarda, a rzeczywistość jest taka jaka jest-czyli to co niby fajnie gra, co rusz leży w jakimś serwisie.

Portale samochodowe mają np. wykaz awaryjności konkretnych modeli aut. Oczywiście nic nie jest pewne, miarodajne, ale pokazuje co nas może czekać . 
Nikt nikogo nie zmusza-nie chcesz nie pisz.?

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Bardzo dobry pomysł.

Tylko trzeba się ustrzec subiektywnym opiniom oceniających np. konstrukcję. Albo coś się psuje albo nie...

 

Dzięki ?

Konstrukcje raczej nie. Ale np. Ktoś poda przykład - odtwarzacz cd, kupiony w salonie, kilka razy naprawiany( firma, model).

Wzmacniacz-współczesna produkcja, padły tranzystory mocy, koszt wymiany determinował jedną myśl-śmietnik ( firma, model.

Trudno przewidzieć co kto napisze, ale może jakieś informacje uzyskamy.

P.S. Mariusz trochę przerzucił sprzętu , sam zastanawiałem się nad Electrocompaniet, a teraz już „czerwone światełko”się swieci ?☺️

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, porlick napisał:

Sony STR GX-315. Po burzy się nie uruchomił. Serwis autoryzowany stwierdził usterkę procka sterującego, nie dało się go sprowadzic nawet z centrum serwisowego na Europę (D). Miał blisko 7 lat. 

 

Twój STR GX-315 to miał 7 czy 27 lat?

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka przykladów:
Wzmacniacze Audiolab 8000A i 8000S bardzo czeste przypadki uszkodzen stopni mocy z powodu przegrzania, zbyt maly radiator w stosunku do mocy traconej

Odtwarzacze Pioneera z lat 90 - bardzo duzo przypadkow odklejajacych sie kolimatorow

Wzmacniacze AKAI z dawnych lat, padajace tranzystory stabilizujace zasilanie z powodu przegrzania

Denony PMA-1560, POA-4400, POA-6600 tranzystory zrodel pradowych pracujace na granicy, znalezc teraz takiego ktory jest jeszcze fabryczny to sztuka

Krell KAV-300i zasilacz +/-15V pracujacy na granicy wytrzymalosci, po latach dokonuje zywota ciagnac bardzo czesto za soba drogie wzmacniacze operacyjne w servo i uklad egulacji glosnosci

Yamaha C2A - problematyczne rezystory ktore wygladaja jak kondensatory ceramiczne, zmieniaja wartosci - kazda taka C2A nadaje sie do kompletnego odnowienia z wymiana wszystkich rezystorow jak leci, w C2X rozwiazano ten problem

Luxman M-02 z powodu konstrukcji mechanicznej i montazu pøyty PCb "do gory nogami" dochodzi do powaznych uszkodzen, kazdy taki luxman poki jeszcze dziala powinien przejsc remont generalny z wymiana wszystkich rezystorow, tranzystorow

Wszystkie odtwarzacze Philipsa z dawnych lat, po latach kondensatory osiowe sa calkowicie suche

Kondensatory ROE w plastikowych obudowach w starszych krellach - po latach kompletnie suche, rekordzista mial 0,5uF pozostale z 470uF i ESR na poziomie 120ohm

Pioneer M-73 po latach wypalony calkowicie przekaznik zprzelaczajacy napiecia pomiedzy klasa A i AB, podczas usterki pali bezpieczniki

Roksan Kandy K2 - wysuszone kondensatory

Sony TA-N80ES juz w momencie wyjscia  fabryki pracowal na napieciach bliskich granicznemu dla kondensatorow, po latach i przy pracy przy napieciu 230V+ obowiazkowy recap calosci

moze sobie cos jeszcze przypomne, kazdy przypadek w/w mialem conajmniej kilkanascie razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, porlick napisał:

Miał 7.

Nie pisałem, że to było wczoraj.

 

Zasugerowałem się bo mój GX-215 działa i ma gdzieś z 26 lat.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, remak123 napisał:

A jeżeli mamy sprzęt, który mimo 20 letniej wysługi nie chce się zepsuć tak jak moja lodówko-zamrażarka Liebherr, to też zamieszczamy?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

W przypadku jak używasz jej jako sprzętu audio to czemu nie.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, remak123 napisał:

A jeżeli mamy sprzęt, który mimo 20 letniej wysługi nie chce się zepsuć tak jak moja lodówko-zamrażarka Liebherr, to też zamieszczamy?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli słuchasz swojej lodówki ( w tytule jest-usterki sprzętu audio) to jak najbardziej . Korzystając z okazji-możesz opisać z jakimi kolumnami słuchasz tejże lodówki ??‍♂️

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz swojej lodówki ( w tytule jest-usterki sprzętu audio) to jak najbardziej . Korzystając z okazji-możesz opisać z jakimi kolumnami słuchasz tejże lodówki

Altusy 100 z bierną membraną, które mają ze 40 lat i też dalej grają 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, remak123 napisał:

Altusy 100 z bierną membraną, które mają ze 40 lat i też dalej grająemoji41.png 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

To jest jakaś wskazówka-może ktoś weźmie pod uwagę Twoje doświadczenia ze sprzętem i skompletuje sobie tego typu zestaw...??‍♂️

 

 

 

 

 

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż- wspolczesnych lodówek można i posłuchać, i pooglądać, przecież niektóre modele mają duży ekran, łącze z internetem, można sobie z jutuba obejrzeć, jak zrobić karpatkę, czy przyrządzić kaczkę z jabłkami, to czemu nie zapodać koncertu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wbudowany glosniczek to kpina jest do tego ekran jest w ulozony pionowo.

 

 

Ale oczywiscie ze sie da tylko po co.

 

 

Zeby nie byl calkiem offtop: w mojej lodowce Samsunga z ekranikiem komputerek dostawal zadyszki na kazdej czynnosci skonczylo sie wymiana drzwi (z komputerkiem i ekranem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bumpalump napisał:

Wzmacniacze Audiolab 8000A i 8000S bardzo czeste przypadki uszkodzen stopni mocy z powodu przegrzania, zbyt maly radiator w stosunku do mocy traconej

Bo nie powinno się do nich podłączać kolumn 4 ohm. Już przy 8 temperatura jest wysoka. Ale nie na tyle żeby coś uszkodzić. Te wzmacniacze mają naprawdę mocne zasilanie i świetnie kręcą nawet trudniejsze kolumny ale warto im podrasować chłodzenie. Myślę że nawet jakiś cichutki wiatraczek by nie zaszkodził żeby wymusić ruch powietrza.

W dniu 1.02.2020 o 12:49, Bumpalump napisał:

Nie robilem nigdy szczegolowych statystyk ale na serwis trafia najwiecej nowego sprzetu z powaznymi awariami, pozniej kilka vintage na tzw. Renowacje czyli sprzet dziala dobrze 30 lat ale z racji wieju trzeba go odswierzyc, pozniej kilka sztuk uszkodzonych z winy uzytkownika i na koncu z 1 sztuka w miesiacu ktora sie po prostu zepsula.

Morał z tego taki że lepiej czasami kupić straszy sprzęt i zrobić mu ewentualnie serwis. Wymienić wtyki, może jakąś elektronikę i mieć więcej spokoju niż z nowym. Zimne luty które odparowują po kilku latach to jest nieporozumienie. Jaki jest koszt przelutowania tego wszystkiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Funnykris said:

Zimne luty które odparowują po kilku latach to jest nieporozumienie. Jaki jest koszt przelutowania tego wszystkiego? 

Takie skutki ekologii. Z jednej strony cyna ze srebrem zamiast ołowiu, z drugiej wzmacniacze, których nie da się wprowadzić w tryb czuwania, czy klasa D co jak się właśnie dowiedziałem w spoczynku może brać nawet 50W.

To, że coś się może zepsuć mona zrozumieć, ale że każda pierdoła zamówiona w AS to koszt połowy klocka to już nieporozumienie. Unia zamiast wymuszać produkcję trwalszego sprzętu powinna raczej wymusić na producentach sensowny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, januss73 napisał:

Takie skutki ekologii.

Co z ekologią ma wspólnego produkowanie jednorazowych zabawek których nie ma czasami jak naprawić? Robimy ekologiczne luty które wysychają i produkujemy przez to całe kontenery rezystorów, kondensatorów itd. a całkiem sprawne w urządzeniach lądują na wysypiskach elektrośmieci w afryce... Bo nie opłaca się tego naprawiać. 

2 godziny temu, januss73 napisał:

czy klasa D

Klasa D ma swoje zalety. I potrafi świetnie brzmieć. Kwestia podejścia. 
 

 

2 godziny temu, januss73 napisał:

To, że coś się może zepsuć mona zrozumieć

No tak ale to coś innego niż produkowanie sprzętu który zepsuje się po max 5 latach... Kupuję wzmacniacz żeby go słuchać a nie naprawiać. W zestawie mojego taty przewinęło się sporo używanych wzmacniaczy. Niektóre miały po 20 i więcej lat i wszystko w oryginale. Zdarzały się też modyfikowane ale najczęściej te stare sprzęty działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Funnykris napisał:

No tak ale to coś innego niż produkowanie sprzętu który zepsuje się po max 5 latach... Kupuję wzmacniacz żeby go słuchać a nie naprawiać. W zestawie mojego taty przewinęło się sporo używanych wzmacniaczy. Niektóre miały po 20 i więcej lat i wszystko w oryginale. Zdarzały się też modyfikowane ale najczęściej te stare sprzęty działały.

I to jest koszmar współczesności, tego typu produkcja. Jeszcze zrozumiałbym, tanie, masówka, ale z moich obserwacji ( opowieści innych) okazuje się iż psują się drogie urządzenia i to woła o pomstę do nieba.

Człowiek myśli sobie-kupię drogi wzmak, to będzie działał bez zarzutu i w dodatku ucho cieszył ....?

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, war3z napisał:

Niestety nawet bardzo drogi sprzęt się psuje komponenty są obecnie robione z gorszego materiału niż kilkanaście lat temu i nic tu nie pomoże nawet firma z tradycjami.

Na pewno to wynika z polityki firm(kupią nowy) .

Ciągle mam nadzieję, że ktoś napisze-mój sprzęt od nowości zepsuł się tylko raz , a awarię spowodował brak prądu w gniazdku ?

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś nowy sprzęt. Kupiłem nowy zestaw Yamaha AS 700/CD s 700. Wzmacniacz działał bez problemów nawet kilka lat po gwarancji. Później poszedł do ludzi. Nie miałem z nim problemów bo nie katowalem go i nie robiłem dyskotek z rozkreconym na maxa volume co jak widać po tym forum jest częste. I zapewne z tego powodu wszelkie usterki nowego sprzętu ( katowanie, przegrzanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.