Skocz do zawartości
IGNORED

Usterki sprzętu audio.


notoryczny

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Audio.Japan napisał:

Miałem kiedyś nowy sprzęt. Kupiłem nowy zestaw Yamaha AS 700/CD s 700. Wzmacniacz działał bez problemów nawet kilka lat po gwarancji. Później poszedł do ludzi. Nie miałem z nim problemów bo nie katowalem go i nie robiłem dyskotek z rozkreconym na maxa volume co jak widać po tym forum jest częste. I zapewne z tego powodu wszelkie usterki nowego sprzętu ( katowanie, przegrzanie)

Ooo jaskółka ??

 

P.S. Yamaha za mną chodzi ? Ale muszę sprzedać Roksana ?

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę się wypowiedzieć o bezawaryjności Yamahy- RX 396. Jedyną"usterką" było zaprzestanie działania pilota na skutek zjedzenia go przez psa. ?

O CDX 396 już nie mogę tego napisać, bo zużycie paska napędowego spowodowało problemy z wyjazdem tacki. Koszt paska 6zl + przes., wymiana we własnym zakresie.

Ciekawostką może być mój kalkulator Privileg z lat 70tych- bezawaryjnie działa, nawet oryginalny futerał mam w bdb stanie. Takich ledowych wyświetlaczy nigdzie indziej nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprzęcie miałem tylko 2 awarie 

Yamaha ax 500 selektory do czyszczenia. Mój egzemplarz był już wczesniej naprawiany przez poprzedniego właściciela ale nie wiem co. 

Sony ta f 670 es wymiana przekaźników. 

Parę razy po pijaku zdarzyło się uwedzić wysokotonówki ale to za starych czasów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Kenwood KRF-V5030D  ...to nawet awaria nie była, przestał reagować na pilota i niektóre przyciski z front panela tuż po gwarancji (nowy zakup 2000r.) autoryzowany serwis stwierdził zimne luty. Od tej pory nie chce się zepsuć...no ale używany jest jako wzmocnienie do głośniczków przy kompie. Jestem ciekaw kiedy padnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "doświadczenia":

Baltlab Epoca 1 v.3 palił bezpieczniki i grzał się jak kaloryfer; amplituner 7.1 Onkyo TX-SR805 nie zapamiętywał ustawień i pobór prądu 120W w spoczynku; NAD 326BEE grzał się gorzej od Baltlab i pobór prądu w spoczynku 70 W; kolumny Magnat Qauntum 505 poluzowane i niełączące gniazda głośnikowe; odtwarzacz Yamaha CD-S700 krzywa atrapka szuflady; wzmacniacz Audiolab 8300A egzemplarz demonstracyjny strzelał z głośników mało co zawału nie dostałem i niedziałający pilot w nowym egzemplarzu; deck Sony TCK411 po małym przebiegu naprawa mechaniki; kolumny Acoustic Energy AE305 brak kolców. Prawie wszystko miało miejsce w czasie gwarancji. No i TV Panasonic 47ET60 4 lata po gwarancji padła płyta główna, wstawiono używaną od wyższego modelu inaczej poszedłby na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 12:49, Bumpalump napisał:

Denony z koncowkami AE, jeden wielki zimny lut, 3-4 lata i nadaje sie do kompletnego przelutowania

Mam Denona PMA-720AE od ponad roku, kupiłem nowy egzemplarz na wyprzedaży (końcówka produkcji), powinienem mieć powody do obaw? 

Jak objawiają się skutki zimnych lutów po 3-4 latach?
Przepraszam za banalne pytanie, ale chciałbym być przygotowany, chociaż prawdopodobnie kupię coś wyższej klasy, zanim te objawy nastąpią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity Elektra E100
na pokladzie fabrycznie Jamicony, wszystkie poza glownymi kompletnie suche, z 1000uF zostalo 100uF, ESR 140 ohmow
elementy dobrane na styk, rezystory wypalone z niebieskich zrobily sie zielone, tranzystory w zrodlach pradowych zuzyte, z 40 HFE zostalo 7-8 co objawialo sie glosnym stuknieciem w kolumny co kilkadziesiat minut uzytkowania.
to pierwszy egzemplarz tego modelu ktory robilem ale widzac budowe wiem ze tego typu problemy to napewno w nich standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bumpalump napisał:

Musical Fidelity Elektra E100

To już raczej wiekowy wzmak, w takim przypadku ryzyko związane ze zużyciem elementów wpisane jest w ryzyko zakupu. Właściwie każdy sprzęt vintage powinno się oddać do przeglądu i ewentualnie wymienić podzespoły, które przestały spełniać wymagania .

Bardziej irytująca jest awaryjność sprzętów sprzed paru lat.

Jakiś czas temu celowo wstawiano nieodpowiedni kondensator w zasilaczu TV ( nie pamietam marki)aby  po pewnym czasie padł . Pewnie liczono na to, że nie każdy zdecyduje się na naprawę i kupi nowy TV.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA 525 R i Denon PMA 725R (wytrzymał około 10 - 15 lat, ten późniejszy był używany, padło w obydwu zasilanie , nieopłacalny koszt naprawy, poszły precz).

Radiator do tranzystorów tam był z cienkiej, falcowanej blachy i nie było sposobu, by go odkurzyć.

Denon DCD 725R (20 lat wytrzymał, ale i serwo i laser nie działają [kurz zapewne] ).

Mam go jeszcze, ale nie działa, nie pójdzie do utylizacji, bo zalety po oczyszczeniu ten "laser" ma.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sprzęt jaki kiedykolwiek mi się popsuł, to wzmacniacz NAD C320 za co byłem mu wdzięczny, bo większej kupy w życiu nie słuchałem i awaria owa jakoś zneutralizowała moje wyrzuty sumienia towarzyszące chęci wyrzucenia go z 4-tego na podwórko :-)))).

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

A kiedy zepsuje się kuweta (albo inna podstawka) pod listwę sieciową, to kto to* serwisuje ?

[*tak ma być]

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bob* napisał:

No i TV Panasonic 47ET60 4 lata po gwarancji padła płyta główna, wstawiono używaną od wyższego modelu inaczej poszedłby na złom.

A u mnie sony trinitron z 2002 ciągle działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma Samsung PS-42C91H, 2007r., nie pamięta ustawień głośności po przejściu w standby, zawsze po włączeniu volume=11, przez co klawisz od volume up na pilocie wymęczony do granic. Tryb ochrony przed wypalaniem czyli skok pikseli zwariował i działa zbyt szybko,  jakby 4 razy krótszy interwał niż ustawiony i to od dawna. Cewki czy inne układy zaczynają piszczeć, szczególnie na białym ekranie. Ale poza tym brak wypaleń, obraz nadal na tyle dobry, że nie mam potrzeby zmiany na nowy dopóki się nie skończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, notoryczny napisał:

Jakiś czas temu celowo wstawiano nieodpowiedni kondensator w zasilaczu TV ( nie pamietam marki)aby  po pewnym czasie padł

To był Samsung. Problem dotyczył miejsca instalacji tego kondensatora. Wlutowany był bardzo blisko gorącego radiatora, chociaż było wolne miejsce obok. Po przegranych procesach sądowych (głównie w Stanach) zaprzestał takich praktyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A-30 fabrycznie nowy wyjety z pudełka, nie wychodzi z trybu protect, po odczytuaniu kodu usterek na podstawie błysków diody (niczym w polonezie) dostajemy sugestie ze usterka dotyczy napiec zasilania, szybki pomiar napiec wykazal anomalie w zasilaniu -15V, zamiast -15V było -5V odpiecie odbiorów tego napiecia nie zmieniło sytuacje, głównym podejrzanym wiec był sam stabilizator, szybka wymiana, reset procesora i wzmacniacz wrocil do zywych

 

Filmik z Musical Fidelity Elektra E100 z poprzedniego postu
https://www.youtube.com/watch?v=bzFz6hXfJxI

I Pioneer A-30
https://www.youtube.com/watch?v=YPGC6jlnDtU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 12:13, Audio.Japan napisał:

 z rozkreconym na maxa volume co jak widać po tym forum jest częste

Czyżby ?

Wg mnie, nawet gdy ktoś tak żyłuje końcówkę mocy i na źródle reguluje poziom, to piec to wytrzyma. Nie do przewidzenia, jak długo.

Przy poziomie 0 VU ciśnienie akustyczne raczej jest nie do wytrzymania. Mieszkanie to nie sala koncertowa.

Sam żyłuję  na gałce tłumika co najwyżej do 13/17, bo na konwerterze też mam gałkę tłumika. Tylko wtedy, gdy reszta domowników gdzieś się ulotni.

W dniu 5.02.2020 o 11:23, margaryna85 napisał:

Parę razy po pijaku zdarzyło się uwedzić wysokotonówki ale to za starych czasów 

?

Na sygnale "akustycznym" ?

Co prawda tam najlżejsze i najcieńsze aludruciki często są, ale to i tak ewenement. 

Przy próbach lutowania (bez dostatecznego odprowadzania ciepła) to owszem - nie udało mi się ich sfinalizować z dobrym skutkiem. Ktoś znajomy takiej "regeneracji" u mnie próbował, ale było to parę przeprowadzek temu.

21 godzin temu, Audio.Japan napisał:

A u mnie sony trinitron z 2002 ciągle działa 

To był szczyt możliwości klasycznych kineskopów. Kontrast, paleta barw i płynność najmniej mi męczyły wzrok.

Z praktycznych powodów teraz płaskie, do wieszania na ścianę. 

Niech dalej Ci działa - komfortowy jest nadal (zależy, co kto przez to rozumie).

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotel rcd 971

używany 1999 - 2019

piec laserów - pierwszy po 10 latach

rok temu - procesor główny - taka dizgnoza serwisu

to jedyny sprzet który uległ awari z jakichkolwiek jakie psiadam / posiadałem

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 letni amplituner Yamaha RX-V596, pięknie brzmi i mocy nadal nie brakuje (nieśmiertelne kondensatory??)

Odtwarzacz DVD Yamaha dvd-S520 - dwukrotnie się poddawał (w odstepach 5-6 la), jakaś płytka cyfrowa. Napęd philipsa, dzisiaj już trup.

Swoją droga, czy można kopic jakiś zewnętrzny dekoder/procesor DolbyTrueHD/DolbyAtmos/DTS-HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 13:30, GREGO3city napisał:

Swoją droga, czy można kopic jakiś zewnętrzny dekoder/procesor DolbyTrueHD/DolbyAtmos/DTS-HD ?

Można

Emotiva, Nuforce, Oultalw, Onkyo, Marantz to takie, które przychodzą jako pierwsze do głowy.

 

1. 40 letni tuner Technics st-8080. Działa. Problemy typowe dla wieku, czyli potencjometr output nie styka i jak się nim kręci to czasem nie gra lewy, czasem prawy kanał. Po ustawieniu w trybie fixed (brak kontroli głośności w tunerze czyli stały poziom output) Radyjko gra pięknie. Jedna żarówka wypalona ?

2. Budżetowy i 30 letni wzmacniacz Onkyo A 8620 - przeszedł jedynie czyszczenie potencjometru i wymiana "klikaczy" od przełączania źródeł. Dało się go używać wcześniej ale sprawiał dyskomfort bo czasem przy niskich głośnościach nie grał lewy kanał. Oprócz tego, że dbałem o niego odkurzając, czyszcząc i nie rzucając nim gdzie popadnie ? to wzmacniacz nie miał lekko. Grał w moich latach nastoletnich, więc był żyłowany oraz obsłużył może z 5 domówek. Do dzisiaj gra w moim rodzinnym domu.

3. Już ponad 30 letni magnetofon Onkyo Integra ta-2570, sprzęt uznawany za klasyk swojej półki (może tak, nie wiem) kupiłem niby sprawny bo działał poprawnie z 2h. Pojawił się w nim najbardziej powszechny dla tego tego modelu mankament. Czyli problem z serwomechanizmem. Wg wielu opinii, usterka łatwa do wyleczenia ale niestety mam problem z czasem żeby się za to zabrać ;(

4. 20 letni flagowy wzmacniacz kina domowego Yamahy. Yamaha AX1. Działa. Ale chyba dręczą go problemy wieku, może ktoś się wypowie czego to może być przyczyna. Nie należy go wyłączać, bo po wyłączeniu np przez godzinę traci swoje ustawienia i wraca do fabrycznych (chyba kwestia jakiejś baterii więc raczej problem łatwy do rozwiązania)

druga sprawa to problem z kanałami surround (szczególnie prawy). Lubią zupełnie nie grać. Dopiero jak podkręcę volume to ruszają. Jest to coś co porównałbym do efektu zatkania czyli nie gra, nie gra, jak się puści większe ciśnienie to się "odtyka" i gra nawet przy mniejszych poziomach głośności.

Podobny efekt występuję na kanałach stereo (main lub front jak kto woli) ale ma miejsce o wiele rzadziej, może to kwestia tego, że są częściej używane?

Czy to jest wina kondensatorów? Może ktoś coś podpowie przy okazji.

5. i ostatni z mojej listy to ultra budżetowy Philips CD690 z chyba 93-95 roku. Działa do dzisiaj. Raz za jakiś czas potrafi przy pierwszej próbie włączenia pokazać error. Wystarczy ponownie przycisnąć play czy inną funkcję i odtwarza. Jeszcze nie miałem okazji wymienić w nim lasera. Co ciekawe sprzedawca powiedział, że jest to sprzęt który ostatnie 25 lat spędził w jakimś magazynie po likwidacjach sklepów RTV w Niemczech xD? i jestem w stanie w to uwierzyć bo obudowa żadnych rys, wyświetlacz żadnych rys. niezdarte nadruki. W środku zero kurzu i widać, że nie był odkurzany bo odkurzany sprzęt widać, że był odkurzany ?.

 

Tak czy inaczej to potwierdza, że kiedyś nawet budżetowy sprzęt był warty swojej ceny i życie nie polegało na zamartwianiu się czy jak wydam pieniądze to wydam je na coś co będzie mi służyć przynajmniej dekadę.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelMitsu napisał:

druga sprawa to problem z kanałami surround (szczególnie prawy). Lubią zupełnie nie grać. Dopiero jak podkręcę volume to ruszają. Jest to coś co porównałbym do efektu zatkania czyli nie gra, nie gra, jak się puści większe ciśnienie to się "odtyka" i gra nawet przy mniejszych poziomach głośności.

To są częste objawy braku kontaktu na stykach przekaźnika załączającego kanały surround.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny NAD C-326BEE na serwisie, 5 letni wszystkie potencjometry trzeszcza jakby mialy 30 lat, wszystkie kondensatory suche jak wiór, standardowo potencjometry do regeneracji, wszystkie kondensatory do wymiany, rezystory do wymiany na te o wiekszej mocy, caly wzmacniacz do rozlutowania i polutowania spoiwem olowiowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bumpalump napisał:

Kolejny NAD C-326BEE na serwisie, 5 letni wszystkie potencjometry trzeszcza jakby mialy 30 lat, wszystkie kondensatory suche jak wiór, standardowo potencjometry do regeneracji, wszystkie kondensatory do wymiany, rezystory do wymiany na te o wiekszej mocy, caly wzmacniacz do rozlutowania i polutowania spoiwem olowiowym

Rozglądam się za jakimś współczesnym wzmacniaczem i chyba trudno będzie trafić na taki, który bezawaryjnie pohula długie lata. ???

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, notoryczny napisał:

Rozglądam się za jakimś współczesnym wzmacniaczem i chyba trudno będzie trafić na taki, który bezawaryjnie pohula długie lata.

firma Cyrus chwali sie, ze 80% ich sprzetu z przed 30stu lat nadal działa, nikt tu nie wspomniał o Cyrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat temu używano innej cyny.Teraz statystyki mogą się pogorszyć.Aktualnie sprzęty Cyrusa to 90% montaż SMD.Na plus jest to ,że jedno urządzenie montuje od A do Z jeden inżynier.Nie ma tam ludzi z przypadku.Produkcja  w dwóch zakładach w Anglii.Żadne made in China.

https://nintronics.co.uk/blog/post/cyrus-factory-visit.html

 

Do tego serwis tylko w Anglii ,gdyż w Polsce "fachowcy" nie dają rady.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.