Jump to content
notoryczny

Usterki sprzętu audio.

Recommended Posts

Cyrus klasa D , to już lepiej kupić ICEpower, taki jak z wątku ( budowa integry/ końcówki )...tak myślę.😉

Dawaj innym to samo, co chciałbyś Ty dostać.

46 minut temu, Robert 7800 napisał:

firma Cyrus chwali sie, ze 80% ich sprzetu z przed 30stu lat nadal działa, nikt tu nie wspomniał o Cyrus

Stosunkowo mało tego sprzetu jest w polsce, te 20-30 letnie trapia problemy kondensatorow i trzeszczacych potencjometrow

Z nowymi podobnie, zimne luty, potencjometry, to nie wina firmy tylko ekologii

• Like 1

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

5 minut temu, notoryczny napisał:

Cyrus klasa D , to już lepiej kupić ICEpower, taki jak z wątku ( budowa integry/ końcówki )...tak myślę.😉

Doczytaj dokładnie jakie końcówki i wzmacniacze pracują w klasie D a jakie w AB.Są takie i takie w ofercie.

2 minuty temu, Bumpalump napisał:

Stosunkowo mało tego sprzetu jest w polsce, te 20-30 letnie trapia problemy kondensatorow i trzeszczacych potencjometrow

Z nowymi podobnie, zimne luty, potencjometry, to nie wina firmy tylko ekologii

Nowe tylko encodery.Brak potencjometrów.

Edited by Nikonman
  • Like 1

xavian

Doczytaj dokładnie jakie końcówki i wzmacniacze pracują w klasie D a jakie w AB.Są takie i takie w ofercie.

Miałem wrażenie, że ostatnie lata, to już produkcja wzmacniaczy w klasie D. Doczytam )))

Teraz, Nikonman napisał:

Stary Cyrus ONE I TWO to inna bajka.Tam były tradycyjne potki.Ale to było ok. 1985r.

Impulsator (bo taka jest poprawna nazwa tego elementu) to rowniez tarcza stykowa i slizgacz, rowniez podlega procesowi sniedzienia stykow i po kilku latach wymaga naprawy lub wymiany

6 minut temu, Bumpalump napisał:

Impulsator (bo taka jest poprawna nazwa tego elementu) to rowniez tarcza stykowa i slizgacz, rowniez podlega procesowi sniedzienia stykow i po kilku latach wymaga naprawy lub wymiany

Teraz są piloty więc mniej się kręci;-) Ja nie polecam NAD-a.Tuner C-420.Wyświetlacz po 7 latach wypalony.Switche nie kontaktują,przekłamują.Wciskasz 1 a stacja nr 4 wskakuje np.Cd -541 laser po 7 latach umarł(sprzęt nowy fabryczny 1 właściciel),Kość HDCD 1 kanał uszkodzony.Wzmak NAD C-350 trzeszczące potencjometry.

NAD1.jpg

NAD c541.jpg

Edited by Nikonman
  • Like 1
  • Sad 1

Taki plus chociaz, ze regulacja z pilota zawsze bedzie dzialac poprawnie, tactswitche to tez zmora wspolczesnego sprzetu, naprawa tania i prosta ale jak takie cyrki dzieja sie w kilkuletnim sprzecie to jest to irytujace

Miałem marantza ok 20 lat. PM-78,CD-67OSE,ST-57. Sprzęt bezawaryjny i dziennie użytkowany.Co jakiś czas robiłem mu przegląd.Kondy Elna -wszystkie trzymają parametry.Nic nie trzeszczy.

Co do Cyrusa-nic się nie grzeje,obudowa to odlew 6mm magnezowo-aluminiowy.Dobrze odprowadza ciepło.Mam nadzieję ,że dzięki temu nie degradują się elementy po czasie.

Edited by Nikonman
  • Like 2

Nie pojawił się Atoll, a gdzieś czytałem o buczących transformatorach. Niby to taka „ usterka” z cyklu-ten typ tak ma. Oby tylko buczenie było mankamentem tegoż produktu.

W dniu 15.02.2020 o 19:18, Bumpalump napisał:

Kolejny NAD C-326BEE na serwisie, 5 letni wszystkie potencjometry trzeszcza jakby mialy 30 lat, wszystkie kondensatory suche jak wiór, standardowo potencjometry do regeneracji, wszystkie kondensatory do wymiany, rezystory do wymiany na te o wiekszej mocy, caly wzmacniacz do rozlutowania i polutowania spoiwem olowiowym

odnośnie reakcji na ten post 🙂 tu nie nie ma co śmiać.

Co do sprzętu marki Cyrus: mam transport CD-t, chyba już ze 3 lata. Śmiga elegancko i nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń. Kiedyś tylko miał problemy z "zauważeniem" płyt, tzn. po załadowaniu płyty nie wczytywał TOC, napis "Reading" był włączony i po minucie napęd wyrzucał płytę. Pomogło czyszczenie i konserwacja, wykonana przez bardzo dobry, lokalny serwis - a więc niekoniecznie trzeba Cyrusa odsyłać do UK.