Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha WXC-50 czy Yamaha NP-S303


ach
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NP-S303 + modyfikacja.

Za - w tej wersji na plikach hi res z dysku  gra lepiej od bardzo drogich odtwarzaczy CD . Śmiesznie niska cena w stosunku do jakości brzmienia za całość .

Przeciw - uciekające godziny na słuchaniu muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

NP-S303 + modyfikacja.

Za - w tej wersji na plikach hi res z dysku  gra lepiej od bardzo drogich odtwarzaczy CD . Śmiesznie niska cena w stosunku do jakości brzmienia za całość .

Przeciw - uciekające godziny na słuchaniu muzyki ?

A gdyby do tej pary dorzucić AURALiC Aries Mini, przebije te Yamahy obsługą użytkowania, możliwościami i jakością dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ach napisał:

A gdyby do tej pary dorzucić AURALiC Aries Mini, przebije te Yamahy obsługą użytkowania, możliwościami i jakością dźwięku?

U mnie odpadł na starcie bo ja używam telefonów z androidem . Czy zagra lepiej niż fabryczna Yamaha , nie wiem ale Yamahy + mod tego nie przeskoczy . Jak pisałem z modem na hi resach gra lepie niż mój obecny odtwarzacz , topowy i jeden z najwyżej ocenianych w testach i przez użytkowników na całym świecie odtwarzaczy Ayre C-5xeMP.

Dodam jeszcze że z plików gra lepiej niż Cambridge SM6 /CXN które modyfikuje od lat i nawet lepiej niż Node 2i w roli transportu do DAC Reimyo DAP-999EX a to już nie przelewki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy WXC-50 czy iEAST PRO M30 a może faktycznie lepiej yamaszka S303?

Bodajże na alledrogo rzuciło mi się w oczy ogłoszenie, że za 600zł yamaszka staje się hajendem...

Pytanie na czym polega taki upgrade?

Czy posiada ktoś taki strumieniowiec po poprawkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, nie dojrzałem autora bo napisali takim małym druczkiem a oczy już nie...

Chętnie bym obejrzał wnętrze tego odtwarzacza bo w oryginale sporo w nim powietrza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw, ale muda nie chce sie pochwalić. Swoją drogą ja bym wolal dołozyc i kupic zewnetrzny dac, którego moge wykorzystać do innych urządzeń, celów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michal.pirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mógłby Kolega Muda się pochwalić...

Może jest ktoś na forum z takim odtwarzaczem? Jestem ciekaw opinii użytkowników S303.

O ile pamiętam starszy brat yamszki 301 dźwiękiem nie grzeszył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie daje ale każdy może sobie porównać jak to wygląda przed i po modyfikacji, ale nie wszytko zobaczy. 

Płaci się za poprawę brzmienia i to się liczy. 

Kiedyś wklejałem zdjęcia a później trafiałem na próby kopiowania tego co robię według tych zdjęć, a były też przypadki że ktoś miał do mnie pretensje o nie moją pracę. 

NP-S303 łączyłem jako transport z Reimyo DAP-999EX i DACem Resolution Audio Opus 21. 

Po modyfikacji ustępuje nieco im w plastyce ale ma większą rozdzielczość i selektywność. Obydwa sprzedałem i gram z niej po RCA dokładając do porządnej listwy zasilającej i sieciówki co tu ma to znaczenie. 

Na gęstych plikach gra lepiej od Ayre C-5xeMP który obecnie mam a to odtwarzacz ze szczytów rankingów. W 2009r kosztował 27000zl. Daje to do myślenia a ja sam zastanawiam się czy warto ten odtwarzacz trzymać i zamrozić ponad dychę. 

NP-S303 to nowość w mojej ofercie i zrobiłem dopiero kilka sztuk tak więc opinie dopiero będą się pojawiać. 

Dodam jeszcze że mając taką Yamahe można płyty zgrać na dysk i nie potrzeba odtwarzacza CD. Z dysku USB gra bardzo dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać ich jedynie z tidala i różnice jak dla mnie były żadne. Wxc-50 mała wersja np-s303 duża obudowa 3/4 powietrza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Soomi pamiętaj, że audiofilskie chińskie powietrze też musi kosztować ?

Kolego Muda44 wybacz mi moje ostrożne podejście ale zanim bym zlecił taką usługę wolałbym widzieć na czym ona polega a gdy czytam Twój post wyżej to odnoszę wrażenie, że z automatu wrzucasz zabezpieczenie, że jak coś nie zagra jak było obiecywane to wina kabelka. Zapewne potem przy ewentualnej reklamacji okaże się, że odpowiedni kabelek kosztuje kilkakroć ceny samego streamera a więc małe prawdopodobieństwo, że ktoś nadal będzie sobie udowadniał tą rację... Oczywiście mam nadzieję, że się mylę.

Co do zdjęć, jeśli ktoś będzie chciał kopiować Twoją pracę to zapewne i tak mu nic nie stanie na przeszkodzie a dla mnie widok zmniejszenia tej "audiofislkiej" przestrzeni wewnątrz tej yamaszki jak najbardziej przekona w decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez giagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tuningu, Yamaha WXC-50 jest bardziej funkcjonalna (ma wejście optyczne, sterowanie głośnością z aplikacji) i gra ciut lepiej od NP-S303. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, giagi napisał:

 ?

Kolego Muda44 wybacz mi moje ostrożne podejście ale zanim bym zlecił taką usługę wolałbym widzieć na czym ona polega a gdy czytam Twój post wyżej to odnoszę wrażenie, że z automatu wrzucasz zabezpieczenie, że jak coś nie zagra jak było obiecywane to wina kabelka. Zapewne potem przy ewentualnej reklamacji okaże się, że odpowiedni kabelek kosztuje kilkakroć ceny samego streamera a więc małe prawdopodobieństwo, że ktoś nadal będzie sobie udowadniał tą rację... Oczywiście mam nadzieję, że się mylę.

Co do zdjęć, jeśli ktoś będzie chciał kopiować Twoją pracę to zapewne i tak mu nic nie stanie na przeszkodzie a dla mnie widok zmniejszenia tej "audiofislkiej" przestrzeni wewnątrz tej yamaszki jak najbardziej przekona w decyzji.

Opis jest w aukcji i to powinno wystarczyć. Płaci się za poprawę brzmienia a nie za to co, jak, czym i gdzie zmieniam. Nie chodzi też o zapełnianie przestrzeni ale o przemyślane i celowe zmiany. Chcesz to Ci tam wsadzę wielkie trafa i ogromne kondensatory za które dopłacisz dużą kasę która nic tu nie da. 

A kabel, listwa, to oczywiste elementy w sprzęcie najwyższej klasy. Oczywiście możesz grać na oryginalnym kablu i też będzie znacznie lepiej niż w wersji fabrycznej ale warto wiedzieć że można w ten sposób jeszcze to brzmienie poprawić. 

W tym momencie oprócz mojego egzemplarza grają już 3 inne a 2 użytkowników potwierdziło jak dużą różnice robi taki kabel zasilający który poleciłem. 

Jeżeli wypuszczam modyfikacje to zmiany muszą być na tyle duże żeby każdy niezależnie od słuchu czy reszty sprzętu mógł je stwierdzić. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

W tym momencie oprócz mojego egzemplarza grają już 3 inne a 2 użytkowników potwierdziło jak dużą różnice robi taki kabel zasilający który poleciłem. 

Jeżeli wypuszczam modyfikacje to zmiany muszą być na tyle duże żeby każdy niezależnie od słuchu czy reszty sprzętu mógł je stwierdzić. 

 

A możesz napisać ile kosztuje ten kabel który polecasz do tej Yamaszki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ach napisał:

A możesz napisać ile kosztuje ten kabel który polecasz do tej Yamaszki?

Oczywiście.

Shunyata Diamondback + wtyczki Viborg . A cena , kabel tylko używany więc jak się trafi . Wtyczki Viborg to około 250zł .

Trochę lepiej - Oyaide GPX RE V2 i takich używam do tej Yamahy i odtwarzacza CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie rozważam i stwierdzam, że brak wejścia cyfrowego w tej yamaszce S303 w moim przypadku jednak dyskwalifikuje ten wybór.

Idealny na moje potrzeby wydaje się być streamer od CA  ale budżet też sporo większy... tak więc WXC-50 wydaje się być chyba rozsądnym kompromisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, giagi napisał:

Tak sobie rozważam i stwierdzam, że brak wejścia cyfrowego w tej yamaszce S303 w moim przypadku jednak dyskwalifikuje ten wybór.

Idealny na moje potrzeby wydaje się być streamer od CA  ale budżet też sporo większy... tak więc WXC-50 wydaje się być chyba rozsądnym kompromisem.

A co chcesz cyfrowo podpiąć pod taki strumieniowiec ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, muda44 napisał:

A co chcesz cyfrowo podpiąć pod taki strumieniowiec ?

strzelam, że TV ? Taki mały to możesz schować gdziekolwiek, tylko kabli będzie więcej. W takim wypadku bierz WXC-50 ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, giagi napisał:

SAT/DVD, wiem, że można dokupić jeszcze tani dac ale chodzi mi aby zminimalizować ilość pudełek na ołtarzyku

Jeżeli mniejsza ilość pudełek a nie brzmienie jest priorytetem to wybór jest prosty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy WXC-50 też Kolega podnosi na wyższy poziom?

Muszę przyznać, że ten pilocik do WXC to taki lipny... ?

Ten do S303 jakoś bardziej do mnie przemawia, robię się niezdecydowany jak baba przed księżycem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, giagi napisał:

Czy WXC-50 też Kolega podnosi na wyższy poziom?

Muszę przyznać, że ten pilocik do WXC to taki lipny... ?

Ten do S303 jakoś bardziej do mnie przemawia, robię się niezdecydowany jak baba przed księżycem...

Niestety nie .

Taka modyfikacja wymaga czasu , wielu prób i porównań . Dlatego kolejne urządzenia pojawiają się co pewien czas .

 

Niezależnie ile będziesz miał pieniędzy zawsze będą jakieś kompromisy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Yamaha NP-S303 brzmi gorzej od starego Arcama rDAC (ten na Wolfsonie WM8741).

 

W czym i jak mocno gorzej, nie będę pisał żeby ktoś tego nie wykorzystał mówiąc że modyfikacja poprawia właśnie te aspekty.

 

Podkreślam, mówię o brzmieniu czyli o DAC.

 

Natomiast jeżeli ktoś chce wykorzystać NP-S303 jako transport/streamer i pasuje mu apka, to czemu nie. Zawsze można podłączyć do Yamahy zewnętrzny DAC.

 

Aha, Arcam rDAC kosztuje na eBay 100 funtów - czyli w sumie wyjdzie tyle samo co z modyfikacją ale bez utraty gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sine Metu napisał:

 

Dokładnie tak jak opisałem powyżej, NP-S303 jako transport - z własnym DAC vs z zewnętrznym DAC.

Ciekawe . Arcama znam , był robiony w 2 wersjach . Można go też poprawić o czym kiedyś tu założyłem wątek . Można też zrobić zasilacz na regulatorze zakupionym u Teddy Pardo i wtedy gra dobrze . Zaledwie dobrze jak na dzisiejsze czasy i bardzo dobrze jak za 500zl. 

Yamaha ma dobre wyjścia cyfrowe , zaznaczam  dobre  więc żeby to naprawdę zagrało z zewnętrznym przetwornikiem ( piszę o wersji fabrycznej ) potrzeba przetwornika trochę lepszej jakości niż rDAC a do tego kilka stów na adekwatnej jakości kabel cyfrowy . Mi wyszło że można jednak taniej i lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, giagi napisał:

Czy WXC-50 też Kolega podnosi na wyższy poziom?

Muszę przyznać, że ten pilocik do WXC to taki lipny... ?

Ten do S303 jakoś bardziej do mnie przemawia, robię się niezdecydowany jak baba przed księżycem...

z pilota i tak pewnie korzystać nie będziesz, bo tablet albo chociaż smartfon tutaj jest potrzebny. Nie wyobrażam sobie poruszać się po bibliotece plików z pilota na jednoliniowym wyświetlaczu...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dołączę sie z zapytaniem, mianowicie jak się sprawdzi WXC z Yamahą AS 1100 ? dźwiękowo rzecz jasna . Planuję zakup w/w do mojego wzmaka AS1100 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził wypożyczyć na odsłuch. WXC ma dobry przetwornik ESS w torze przedwzmacniacza. Jeżeli nie masz dobrego DAC-a może warto wypróbować. Jeżeli masz dobrego DAC-a taniej  będzie kupić NP-S303.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.