Skocz do zawartości
IGNORED

Edifier r1600tiii aktywne DAC fx-audio x3 porażka co dalej? Szybki rozsądny wybór kolejnego DAC


lukebarnowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam to co mam i w ciągu 10 lat nie zmienię bo mnie nie stać. Głośniki aktywne Edifier R1600TIII - wiem słabo - taka pozostałość po komputerze. Ostatnio wpadłem na pomysł że użyje ich do TV Samsung. Poczytałem, poszperałem - pewnie za mało - kupiłem DAC fx-audio x3. Podłączyłem RCA, Toslink i niestety moc mnie rozczarowała zwłaszcza gdy odtwarzam na tv przez dysk USB ripy filmów najczęściej wiadomo AC3 i DTS. Mam ustawione głośniki na max a siła dźwięku jakby była na 20%. Wkurzające. Ktoś na Allegro stwierdził po moim zapytaniu że ten DAC ma słabą moc wyjściową cokolwiek miał na myśli. Polecił żebym zainwestował w smsl M8A. Na aliexpress cena jeszcze do ogarnięcia przeze mnie odstawszy na dwa miesiące papierosy. Pytanie czy będzie jakaś zmiana mocy i dźwięku? Po za tym wolałbym aby DAC który kupię miał możliwość połączenia się z komórką i odtwarzania z niej muzy. Podsumowując filmy z USB dysku i tv cyfrowy Polsat - Głośne odtwarzanie MOC i muzyka MP3 FLAC inne lepsze formaty z komórki. Miejsce sypialnia z TV i Edifier R1600TIII. MAX BUDŻET NA DAC 750 zł bo jeszcze muszę kupić dobrej jakości RCA i Toslinka. Pozdrawiam i ufam że mi pomożecie. Lubię neutralne granie podążające w stronę analitycznego rzeczywistego brzmienia - tutaj improwizuję przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukebarnowski
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba takiego urządzenia potrzebuję Audiolab Q-DAC...w opisie... Analogicznie jak w przypadku M-DAC, cyfrowy przedwzmacniacz wbudowany w QDAC daje możliwość kontroli głośności. Pozwala to na współpracę ze wzmacniaczem stereo, takim jak Audiolab M-PWR lub parą AKTYWNYCH GŁOŚNIKÓW...

TYLE ZE KOSZTUJE PONAD 1000 a ja mam budżet do 800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lukebarnowski napisał:

kupiłem DAC fx-audio x3

Zobacz jaki ma poziom sygnału na wyjściu. Jeśli standardowe 2V to nie powinno być problemu. Jeśli gra cicho to wina słabych głośników, a nie DAC-a. Poza tym przełącz wyjście audio w TV na stereo, to czasem daje spore podbicie głośności.

OK, sprawdziłem. Ma 1,1V na wyjściu, czyli DAC rzeczywiście daje słaby sygnał. A próbowałeś przez wyjście słuchawkowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego, dziś sprawdziłem full opcji. Między innymi podłączenie do kompa z dac i bez - karta dźwiękowa zintegrowana. Szło to dużo głośniej, byłem zadowolony. Jednak ten zestaw chce mieć podłączony do TV. Z twojej wypowiedzi wnioskuję że powinienem kupić DAC z 2V. Do 750 zł jaki polecasz, fajnie jakby miał możliwość odtwarzania plików muzycznych z telefonu.

Pozdrawiam i dziękuję za sprawdzenie mocy sygnału wyjściowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zwróć uwagę na M2tech Hiface DAC lub Cambridge Audio Dac Magic 100 . Cambridge Audio to delikatniejsze brzmienie stawiające na muzykalność. Zyskujesz w tym przypadku zdecydowanie większą funkcjonalność. M2Tech to zdecydowanie lepsza dynamika oraz czystość dźwięku. Dużym atutem jest możliwość podłączenia do telefonu za pomocą kabla OTG.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w specyfikacji Edifier r1600tiii coś takiego: 

Input sensitivity: PC: 700mV +- 50mV

                             AUX: 550mV +- 50mV

Czy to jest istotna informacja przed kupnem DAC i co mówi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.