Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-25 22:04
https://dane.gov.pl/pl
4 minuty temu, Lolo2 napisał:

wczesniej byl dostep do respiratorow. 

 

Teraz co sie dowiaduje respiratorow brakuje....  Sorry gregory. 

Teraz? Obudź się! Zawsze czegoś brakuje - a gdy brakuje, to dostaje lepiej rokujący przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoły zamknięte, powiadacie...

No cóż, jako że natura nie znosi próżni, to za tych nieboraków, którzy umrą, przyjdą nowi.

Przewiduję bowiem za dziewięć miesięcy wysyp młodych matek.

Spory wysyp naprawdę bardzo młodych matek.

"W czasie deszczu dzieci się nudzą".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Przewiduję bowiem za dziewięć miesięcy wysyp młodych matek.

Część dzieciaków będzie pogrobowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomek7776 napisał:

oni w tym kierunku zrobili przez 8 lat?

Co oni zrobili przez 8 lat z koronawirusem, którego nie było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)

O godzinie 20 zaraz po pracy poszedłem do Lidla na zakupki, a tam taki oto obrazek:

zakupki.thumb.jpg.6670ee970d75c46dea073185002433f9.jpg

Brak mi słów..

U Was też taka panika?

BTW  według TYCH danych korona będzie zbierać żniwo na poziomie 3-4% w stosunku do 1% wirusa zwykłej grypy, więc jakby trochę więcej.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Kauflandzie pół godziny przed zamknięciem. Było lepiej, bo wykupionej zostały najtańsze produkty. Produkty droższe były dostępne. Wczoraj kupiłem 2 worki papieru toaletowego, ale tylko dlatego, że takie rzeczy kupuję raz na kilka miesięcy. Dziś widziałem tam puste półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mushi napisał:

 

BTW  według

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) danych korona będzie zbierać żniwo na poziomie 3-4% w stosunku do 1% wirusa zwykłej grypy, więc jakby trochę więcej.. ?

Skad masz takie dane na temat zwyklej grypy? Sam wymysliles?  

Nie 1% tylko 1 osoba na 1000.  z Czego 90% zgonow to ludzie starsi niz 60 lat. 

 

Nie wspominajac juz ze okres wylegania grypy wynosi 1 - 2 dni. Osoba zarazajaca moze zarazic dzien przed wystapieniem objawow. 

 

Korona jest wiekszym draniem, bo bedziesz 2 tygodnie chodzil zanim ujzysz jakies dolegliwosci a kolejne kilka dni bedziesz myslal ze dostales zwykla grype zanim w jakikolwiek sposob zaczniesz na to reagowac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód zamknięcia szkół jest oczywisty... i to jest jedyna racjonalna i zarazem bezpieczna decyzja. Ale polski naród w swojej mądrości życiowej i tak będzie łamał zakazy, "no bo mnie wirusy się nie imają", a kościelne "leczenie dusz" jest najważniejsze.

Tu nie chodzi o to, że śmiertelność jest stosunkowa niska, ale transmisja i przyrost wykładniczy zachorowań ro***erdoli polski system zdrowia w kilka dni.  Już teraz zwykłe szpitale nie mają środków jednorazowych a oddziały zakaźne, lekarze i cały personel na nich pracują 24h. Przy dopiero kilkunastu przypadkach. Labolatoria już teraz nie dają rady obrobić próbek. Samych testów też zresztą nie ma w zapasie. A cyniczny minister zdrowia wraz GIS pier**lą, "że procedury i służby zadziałały książkowo" przy 1 czy kilku przypadkach. 

Jak będzie tych przypadków 100 dziennie, to się dopiero okaże jak rozpierdzielony jest system i tak samo jak we Włoszech trzeba będzie wybierać tych pacjentów którzy mają szansę a reszta w statystyki... 

Nie życzę  takiego scenariusza, ale takie systemy medyczne jak niemiecki czy francusko poległy pomimo lepszej kondycji, dzięki tępemu narodowi...

I tego właśnie boi się PIC-owska propaganda, która przez 5 lat wyhodowała tabuny cwaniaczków... to widać doskonale po wpisach tutaj.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz chca ten kosciol, niech puszczaja codziennie dwa razy dziennie nabozenstwa z mszy swietej w telewizji i gitara. Nikomu by to nie przeszkadzalo. 

No ale tak, koscioly musza byc otwarte aby kasa na tacy sie zgadzala. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, hi_aro napisał:

Powód zamknięcia szkół jest oczywisty... i to jest jedyna racjonalna i zarazem bezpieczna decyzja. Ale polski naród w swojej mądrości życiowej i tak będzie łamał zakazy, "no bo mnie wirusy się nie imają", a kościelne "leczenie dusz" jest najważniejsze.

Tu nie chodzi o to, że śmiertelność jest stosunkowa niska, ale transmisja i przyrost wykładniczy zachorowań ro***erdoli polski system zdrowia w kilka dni.  Już teraz zwykłe szpitale nie mają środków jednorazowych a oddziały zakaźne, lekarze i cały personel na nich pracują 24h. Przy dopiero kilkunastu przypadkach. Labolatoria już teraz nie dają rady obrobić próbek. Samych testów też zresztą nie ma w zapasie. A cyniczny minister zdrowia wraz GIS pier**lą, "że procedury i służby zadziałały książkowo" przy 1 czy kilku przypadkach. 

Jak będzie tych przypadków 100 dziennie, to się dopiero okaże jak rozpierdzielony jest system i tak samo jak we Włoszech trzeba będzie wybierać tych pacjentów którzy mają szansę a reszta w statystyki... 

Nie życzę  takiego scenariusza, ale takie systemy medyczne jak niemiecki czy francusko poległy pomimo lepszej kondycji, dzięki tępemu narodowi...

I tego właśnie boi się PIC-owska propaganda, która przez 5 lat wyhodowała tabuny cwaniaczków... to widać doskonale po wpisach tutaj.    

nie tylko pisowska,popaprancy tez nie byli na to przygotowani,ani nikt przez ostatnie 40lat,

komuna byla za to swietnie przygotowana i zorganizowana,bo III wojna swiatowa wisiala na wlosku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

,popaprancy tez nie byli na to przygotowani,

Na co? Ich rząd nie sprowadził do Polski pandemii. 

3 minuty temu, tomek7776 napisał:

komuna byla za to swietnie przygotowana i zorganizowana

Ale epidemię ospy we Wrocławiu sprokurowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, hi_aro napisał:

Ale polski naród w swojej mądrości życiowej i tak będzie łamał zakazy, "no bo mnie wirusy się nie imają"

W pierwszej chwili wczoraj pomyślałem, że zamknięcie szkół to dobra decyzja (sam mam syna w podstawówce), ale dzisiaj uważam, że dzisiaj cała ta dzieciarna wychowywana przez Januszy rozpełznie się po wszelkich galeriach.

Nawet wczoraj, kiedy szkoły jeszcze były normalnie otwarte, to jeszcze przedpołudniem, jak przechodziłem obok McSyfu to kłębił się tradycyjnie tłumek pryszczatych. To co będzie dzisiaj?

7 godzin temu, mushi napisał:

Brak mi słów..

U Was też taka panika?

To mnie chyba bardziej przeraża, od samej choroby. Na szczęście na osiedlu mam eko-sklep, gdzie praktycznie kupię wszystko, a gawiedź tam nie chodzi bo drogo. Zresztą w osiedlowych sklepikach na razie nie widać pustych półek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Meloman napisał:

W pierwszej chwili wczoraj pomyślałem, że zamknięcie szkół to dobra decyzja (sam mam syna w podstawówce), ale dzisiaj uważam, że dzisiaj cała ta dzieciarna wychowywana przez Januszy rozpełznie się po wszelkich galeriach.

Nawet wczoraj, kiedy szkoły jeszcze były normalnie otwarte, to jeszcze przedpołudniem, jak przechodziłem obok McSyfu to kłębił się tradycyjnie tłumek pryszczatych. To co będzie dzisiaj?

Zrobia tak jak Wlosi. 

Zamkna wszystkie sklepy - oprocz tych z zywnoscia i lekami.  Zreszta kto ma troche oleju w glowie ten ograniczy zycie towarzyskie. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Meloman napisał:

Nawet wczoraj, kiedy szkoły jeszcze były normalnie otwarte, to jeszcze przedpołudniem, jak przechodziłem obok McSyfu to kłębił się tradycyjnie tłumek pryszczatych. To co będzie dzisiaj?

No widzisz, cwaniaków wirusy nie atakują. Właśnie o tym piszę... Ale PIC sam sobie ich wychował. 

A statystyki z Włoch mówią, że największe piki zachorowań, były po piątkowych wyjściach do knajp i kin (i ciągłym całowaniu się na przywitanie) oraz po niedzielnych mszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lolo2 napisał:

Zrobia tak jak Wlosi. 

Zamkna wszystkie sklepy - oprocz tych z zywnoscia i lekami.  Zreszta kto ma troche oleju w glowie ten ograniczy zycie towarzyskie. 

 

 

 

Pryszczaci nie ograniczą, a nawet wprost przeciwnie. Wiesz - "starych nie ma, chata wolna, oj będzie bal...".

Dlatego napisałem o "wysypie młodych matek" za dziewięć miesięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tym, którzy analizują na chłodno aktualną sytuację polecam lekturę

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/162575/stan-wyjatkowy

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Dlatego napisałem o "wysypie młodych matek" za dziewięć miesięcy.

Raczej wśród jedynaczek. A co mają robić te, które mają rodzeństwo?

Mnie kiedyś wysłano do kina...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po "biznesach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lolo2 napisał:

Jeśli ktoś jest między 80. a 95. rokiem życia i ma ciężką niewydolność oddechową, prawdopodobnie nie zastosujemy dalszego leczenia (z użyciem respiratora)

– przyznał doktor Christian Salaroli w wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera”.

brakuje brakuje bardzo istotnego fragmentu cytowanego wpisu    / ma RDS i dodatkowo 3 narzady niewydolne/    stąd  w/g skal anestezjologicznych rokowania są  100% zgon

robia selekcje /triaż jak na wojnie lub klęskach zywiołowych kiedy srodki posiadane robia sie niewystarczające

26 minut temu, malikali napisał:

I po "biznesach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bardzo dobrze wiekszosc tych aukcji to oszustwa ze starym numerem z płatnoscia w ciemno

1 godzinę temu, hi_aro napisał:

. A cyniczny minister zdrowia wraz GIS pier**lą, "że procedury i służby zadziałały książkowo" przy 1 czy kilku przypadkach. 

własnie zablokowali jedna z przychodni w Łodzi bo geniusz z goraczka i dusznoscia wrócił własnie z Norwegii z kontaktu i przyszedł sobie do tej poradnii

wszyscy pracownicy ida na kwarantanne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

O same dane nie, ale o manipulację nimi owszem. Bo gdyby z 65+ dla Covid nie wyodrębniono 80+, to najwyższy słupek nie wyje...łby na 15%, a na pewno nie więcej niż 8%, a być może na około 5%

???

 

16 minut temu, cir napisał:
41 minut temu, malikali napisał:

I po "biznesach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

17 minut temu, cir napisał:

bardzo dobrze wiekszosc tych aukcji to oszustwa ze starym numerem z płatnoscia w ciemno

 

decyzja idiotyczna

która mógł podjąc tylko umysł socjalucha

w takich wypadkach Rząd ogłasza   ZAMROŻENIE CEN

w obecnym przypadku, towar nie trafia na rynek, gdzie go brakuje

szpital nie ma maseczak, a u kogoś w domu jest 1 000 szt bo ma zakaz sprzedaży

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, toptwenty napisał:

Ale epidemię ospy we Wrocławiu sprokurowała.

Wyjątkowo skandaliczna wypowiedź. Charakterystyczna dla nicka nastawionego na trolling i hejt, a nie rzetelną wymianą poglądów. W dodatku świadczy o minimum wiedzy w temacie. Dlatego proponuję zacząć od wikipedii: 

"Epidemia ospy we Wrocławiu – ostatnia w Polsce i jedna z ostatnich w Europie epidemia ospy prawdziwej, która wybuchła latem 1963 roku we Wrocławiu. (...) Ospa prawdziwa jest jedną z najgroźniejszych chorób zakaźnych, jakie kiedykolwiek wystąpiły na świecie[7][8][9]. Jej śmiertelność sięga od 1 (przy łagodnym przebiegu) do niemal 100% (w rzadkich przypadkach ospy krwotocznej) (...) W latach 1950–1971 choroba wystąpiła także w Czechosłowacji, Belgii, Francji, NRD, RFN (w Niemczech po zakończeniu wojny odnotowano 12 epidemii[13]), Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, ZSRR, Holandii, Szwajcarii i Szwecji[11]. Ostatnią epidemią w Europie była epidemia w Jugosławii w roku 1972, w której odnotowano 175 zachorowań, z czego 35 (20%) było śmiertelnych[11][14]."   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fakty świadczą, że ówczesne władze PRL poradziły sobie z tą epidemia co najmniej dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
O godzinie 20 zaraz po pracy poszedłem do Lidla na zakupki, a tam taki oto obrazek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Brak mi słów..
U Was też taka panika?
BTW  według
danych korona będzie zbierać żniwo na poziomie 3-4% w stosunku do 1% wirusa zwykłej grypy, więc jakby trochę więcej..
Dzisiaj rano byłem w tej samej piekarni społemowskiej co zawsze, by kupić sobie chlebek Hetman. Zawsze jak przyjeżdżałem ok. 8:15-8:20, chleba było pełno, świeżego cieplutkiego wypieczonego... Dzisiaj gdybym spóźnił się z minutę czy dwie to pewnie już bym nie kupił. Wziąłem ostatni bochenek.

Ceny za artykuły wszelakie idą w górę. Wczoraj cena detaliczna w sklepie to dzisiaj takiej samej wysokości hirtowa. A gdzie marża?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Joseph K. napisał:

Dzisiaj rano byłem w tej samej piekarni społemowskiej co zawsze, by kupić sobie chlebek Hetman. Zawsze jak przyjeżdżałem ok. 8:15-8:20, chleba było pełno, świeżego cieplutkiego wypieczonego... Dzisiaj gdybym spóźnił się z minutę czy dwie to pewnie już bym nie kupił. Wziąłem ostatni bochenek.

Obecnie kupuję pieczywo w namiarze, porcjuję i wkładam do zamrażarki. 

8 minut temu, Joseph K. napisał:

Ceny za artykuły wszelakie idą w górę. Wczoraj cena detaliczna w sklepie to dzisiaj takiej samej wysokości hirtowa. A gdzie marża?

Niestety w dużej mierze pozostaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, billy idol napisał:

???

 

decyzja idiotyczna

która mógł podjąc tylko umysł socjalucha

w takich wypadkach Rząd ogłasza   ZAMROŻENIE CEN

w obecnym przypadku, towar nie trafia na rynek, gdzie go brakuje

szpital nie ma maseczak, a u kogoś w domu jest 1 000 szt bo ma zakaz sprzedaży

 

Decyzja bardzo dobra. 

Bo janusz biznesu zostanie z tym 1000 maseczek w domu i juz nie dokupi kolejnego 1000 na handel... 

Zreszta jak znudzi mu sie je trzymanie to sprzeda sasiada za wiele nizsza cene 

 

 

Co do zamrozenia cen to tak. Tylko pamietaj ze zamrozenie cen dotyczy tylko producentow i hurtownie.   Janusz biznesu i tak by sprzedawal wyzej bo jego to prawo by nie dotyczylo. 

 

 

ps. jeszcze zapomnieli wylaczyc sprzedaz na facebooku. 

 

ps2 jak juz sie troche uspokoi, to urzad skarbowy powinien poprosic od allegro dane wszystkich sprzedawcow maseczek itp. I zapukac do drzwi do tych co nie mieli zarejestrowane dzialalnosci gospodarczej i uczciwie zarzadac od nich VAT i podatek dochodowy.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Obecnie kupuję pieczywo w namiarze, porcjuję i wkładam do zamrażarki.


Ja dzisiaj wyjątkowo pojechałem do innego sklepu Społem, by też kupić drugi ostatni bochenek, czego do tej pory nigdy nie robiłem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lolo2 napisał:

Decyzja bardzo dobra. 

Bo janusz biznesu zostanie z tym 1000 maseczek w domu i juz nie dokupi kolejnego 1000 na handel... 

ale nie rozumiesz ze jest zablokowane w ten sposób mnóstwo towaru którego brakuje

wiec taka decyzja powoduje że bedzie go brakować jeszcze bardziej

zamrożenie cen spowodowałoby , że "Janusz" już wiedziałby że nei zarobi, i na rynek wchodzi mnóstwo towaru  niezwykle potrzebnego i poszukiwanego , po cenie sprzed "pandemii"

 

ale widze że ty tez wolisz żeby nie było najpotrzebniejszych środków, byle "Janusz" wtopił

6 minut temu, Lolo2 napisał:

Co do zamrozenia cen to tak. Tylko pamietaj ze zamrozenie cen dotyczy tylko producentow i hurtownie.   Janusz biznesu i tak by sprzedawal wyzej bo jego to prawo by nie dotyczylo. 

to sie wprowadza stan nadzwyczajny i uchwala sie zamrożenie cen detalicznych na wybrane produkty

i tyle

7 minut temu, Lolo2 napisał:

Zreszta jak znudzi mu sie je trzymanie to sprzeda sasiada za wiele nizsza cene 

ale one sa potrzebne teraz

a nie za pół roku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Skad masz takie dane na temat zwyklej grypy? Sam wymysliles?  

Nie 1% tylko 1 osoba na 1000.  z Czego 90% zgonow to ludzie starsi niz 60 lat.

Pomyliłem się, dochtore z podcastu z Roganem powiedział point one, więc nie 1% a 0,1%.

Dalej spekuluje z obliczeniami i porównuje do grypy hiszpanki - 3,2% oraz obecnych statystyk z Chin, gdzie śmiertelność jest na poziomie 2-3%. Między 34:50 a 38:30 tłumaczy, jak wygląda nasza sytuacja.

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.