Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-19 2:33
https://dane.gov.pl/pl
9 godzin temu, jar1 napisał:

Oj,  jak dla mnie to piwo nie. Osłabia właśnie bardziej niż wóda. Pewno ten chmiel ma taki wpływ..  Jest chyba trudne do strawienia..

Ja po piwie nigdy się źle nie czuję, ale może dlatego, że nie nadużywam. Wódki nie piję wcale (kiedyś na imprezach piłem i zawsze się po niej źle czułem, chociaż wiele też w siebie nie wlewałem...dlatego odstawiłem całkowicie).
A piwo ma moim zdaniem właściwości zdrowotne i profilaktyczne. Zresztą to jest naukowo udowodnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Zbig napisał:

Jedynym wojskowym laboratorium BSL-3 dowodzi nie mający pojęcia o temacie chemik, wszyscy specjaliści odeszli lub zostali przeniesieni, ostał się jedynie personel techniczny.  Laboratorium inspekcji sanitarnej nie spełnia norm przez zaniechania napraw i konserwacji.  

tak twierdzi lewacka prasa i polskojezyczne serwisy internetowe,brak na to wiarygodnych dowodow.

wszystko po to zeby zdestabilizowac sytuacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbig napisał:

Nic nie mam do Kuby i niczego antykubańskiego w moim komentarzu nie ma.  Ciebie też nie zamierzam ośmieszać bo sam to robisz doskonale.

Po prostu sprostowałem po niedouczonym dziennikarzu któremu nie chciało się sprawdzić podstawowych danych nt. substancji czynnej.

Ne widzę, na podstawie jakiego źródła prostowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

raz w tygodniu sauna i jestem zdrowy jak koń....

Uważałbym na takie odważne twierdzenia w kontekście tego co się wydarzyło w stadninie w Janowie po nastaniu "dobrej zmiany" ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ciekawy temat, tyle ważnych informacji, pomoc w zrobieniu maseczki DIY.

Ale jeszcze jednego brakuje...

Czy ktoś udzieli porady, jak zrobić papier toaletowy DIY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
6 minut temu, Wuelem napisał:

Taki ciekawy temat, tyle ważnych informacji, pomoc w zrobieniu maseczki DIY.

Ale jeszcze jednego brakuje...

Czy ktoś udzieli porady, jak zrobić papier toaletowy DIY?

Do lasu, nazbierać liści..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Trzeba obowiązkowo zrobić dezynfekcję górnych dróg pokarmowych przez które też oddychamy. A później jakiś koncercik albo i dwa, trzeba się jakoś pocieszać że to na zewnątrz szybko minie.

Dezynfekcję należy prowadzić z umiarem tak żeby nie doprowadzić do skutków ubocznych ;-).

W tym tygodniu najwidoczniej nie zasłużyłem sobie.

Na kacu zawsze mi się przypomina piosenka Kukiza i Piersi, jej fragment właściwie

"Zachodź słoneczko, niech skończy się dzień

Jutro na pewno będę zdrowy!"

 

A patrz dzisiaj jakie piękne słoneczko właśnie. I problemów z kacem brak.

Może i COV w weekend trochę odpoczywa.

Chyba że tylko w niedzielę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Lech36 napisał:

Uważałbym na takie odważne twierdzenia w kontekście tego co się wydarzyło w stadninie w Janowie po nastaniu "dobrej zmiany" ;-).

Zaaplikowali saunę koniom?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wuelem napisał:

Taki ciekawy temat, tyle ważnych informacji, pomoc w zrobieniu maseczki DIY.

Ale jeszcze jednego brakuje...

Czy ktoś udzieli porady, jak zrobić papier toaletowy DIY?

Po co się fatygować "zeschnie i wykruszy się".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Może i COV w weekend trochę odpoczywa.

Chyba że tylko w niedzielę.

Ja jestem zabarykadowany w domu ale pewnie nieskutecznie bo moja żona kursuje na zewnątrz w ramach swojego zawodu (nauczycielka), więc bezpieczeństwo jest iluzoryczne. Jak tylko wróci to zacznę weekendowe odkażanie, ale oczywiście z umiarem żeby nie osłabić organizmu. Umiar to podstawa, powinni tego uczyć w szkole ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacje słusznie ocenił pewien dziennikarz pisząc....

Nikt mi nie wierzył, gdy 2 mce temu pisałem o groźnym wirusie, więc teraz pewnie też nikt nie uwierzy. ? Zamykanie ludzi w domach, zamykanie barów, klubów, siłowni itp. to nie troska o obywateli, ale wyraz paniki w rządzie - nie ma pieniędzy na testy, na zaopatrzenie szpitali, na leczenie, więc lepiej "bydło" pozamykać niż badać (jak w cywilizowanych krajach) i leczyć. Kwarantanna jest ważna, ale testy przede wszystkim! Jaki będzie efekt? Na COVID-19 i tak zachorujemy wszyscy, ale rząd zrobi wrażenie, że działa, Duda wygra wybory, bo bryluje w mediach, natomiast dramat zacznie się później. Wiele knajp, barów, sklepów w galeriach po prostu padnie. Do punktów usługowych ludzie i tak nie pójdą, więc zaczną padać. Ludzie będą wywalani z roboty, bo jak szef likwiduje pracę, to pracownik leci za drzwi. Inflacja już teraz sięga 5 proc. (nowy odczyt), więc ci co przetrwają, podniosą ceny, aby zrekompensować sobie straty - możliwa inflacja na poziomie 6-7 proc.? Czemu nie. Tam, gdzie są umowy o dzieło i zlecenia, ludzie zorientują się, że bez pracy nie zarabiają i nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, więc pierdzielną taką robotą - dla części firm będzie to dodatkowy szok. Problemy hotelarzy, linii lotniczych, przewoźników, transportowców... A co z wirusem? I tak trafi do każdego, część osób zabije (normalny cykl życia na planecie), ale zamykając wszystkich w domach rząd nie wyda kasy na testy, na leczenie, i nie będzie się tłumaczył, że nie uratował dużej części ludzi, bo nie ma respiratorów, lekarzy, pielęgniarek itd. Czekam tylko na moment, aż ktoś w rządzie wpadnie na pomysł, by skonfiskować nasze oszczędności - wiadomo, sytuacja wagi państwowej, trzeba ratować kraj. Wystarczy stan wyjątkowy i wszystko wolno. Już raz mówili - nam się to po prostu należało.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jar1 napisał:

Zaaplikowali saunę koniom?  ?

Chyba nie zdążyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, tomek7776 napisał:

tak twierdzi lewacka prasa i polskojezyczne serwisy internetowe,brak na to wiarygodnych dowodow.

wszystko po to zeby zdestabilizowac sytuacje.

jak ktoś czerpie wiedzę z pasków TVP Info to faktycznie dla niego jest to wiedza tajemna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

to chyba tyle ile wydajemy rocznie na 500+. Straszna jest ta UE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sly30 napisał:

 

Na potwierdzenie Twoich słow

tzw kwarantanna...

"Kuba jest jedną z tysięcy osób objętych kwarantanną. Do Sanepidu dodzwonił się po trzech dniach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"

"Nikt tego nie pilnuje"

Dla porządku kończę rozmowę pytaniem, na ile Kuba czuje się zaopiekowany przez Państwo. Zaczyna się śmiać.

- Z mojej perspektywy system kwarantann to jeden wielki burdel. Nikt tego nie pilnuje. Do stacji sanitarno-epidemiologicznej dodzwoniłem się po trzech dniach i kilkudziesięciu połączeniach. Miałem to szczęście, że dzwoniłem z drobnostką, w porównaniu do problemów, jakie mogą mieć teraz ludzie - podsumowuje.

Wielu analityków jest zdania, że epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się we Włoszech na tak dużą skalę przede wszystkim dlatego, że Włosi nie przestrzegali zasad kwarantanny. Mówił o tym w Polsat News nawet Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Pomijając osobistą odpowiedzialność, a raczej jej brak, Włochów bardzo długo nikt nie pilnował."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Ja jestem zabarykadowany w domu ale pewnie nieskutecznie bo moja żona kursuje na zewnątrz w ramach swojego zawodu (nauczycielka), więc bezpieczeństwo jest iluzoryczne. Jak tylko wróci to zacznę weekendowe odkażanie, ale oczywiście z umiarem żeby nie osłabić organizmu. Umiar to podstawa, powinni tego uczyć w szkole ;-).

Dobrze odsłonić okna i wpuścić dużo słońca, to też ubit vroga.

Let the sunshine in! (Hair)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr_1 napisał:

Dobrze odsłonić okna i wpuścić dużo słońca, to też ubit vroga.

Let the sunshine in! (Hair)

Okna odsłonięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sly30 napisał:

Sytuacje słusznie ocenił pewien dziennikarz pisząc....

Nikt mi nie wierzył, gdy 2 mce temu pisałem o groźnym wirusie, więc teraz pewnie też nikt nie uwierzy. ? Zamykanie ludzi w domach, zamykanie barów, klubów, siłowni itp. to nie troska o obywateli, ale wyraz paniki w rządzie - nie ma pieniędzy na testy, na zaopatrzenie szpitali, na leczenie, więc lepiej "bydło" pozamykać niż badać (jak w cywilizowanych krajach) i leczyć. Kwarantanna jest ważna, ale testy przede wszystkim! Jaki będzie efekt? Na COVID-19 i tak zachorujemy wszyscy, ale rząd zrobi wrażenie, że działa, Duda wygra wybory, bo bryluje w mediach, natomiast dramat zacznie się później. Wiele knajp, barów, sklepów w galeriach po prostu padnie. Do punktów usługowych ludzie i tak nie pójdą, więc zaczną padać. Ludzie będą wywalani z roboty, bo jak szef likwiduje pracę, to pracownik leci za drzwi. Inflacja już teraz sięga 5 proc. (nowy odczyt), więc ci co przetrwają, podniosą ceny, aby zrekompensować sobie straty - możliwa inflacja na poziomie 6-7 proc.? Czemu nie. Tam, gdzie są umowy o dzieło i zlecenia, ludzie zorientują się, że bez pracy nie zarabiają i nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, więc pierdzielną taką robotą - dla części firm będzie to dodatkowy szok. Problemy hotelarzy, linii lotniczych, przewoźników, transportowców... A co z wirusem? I tak trafi do każdego, część osób zabije (normalny cykl życia na planecie), ale zamykając wszystkich w domach rząd nie wyda kasy na testy, na leczenie, i nie będzie się tłumaczył, że nie uratował dużej części ludzi, bo nie ma respiratorów, lekarzy, pielęgniarek itd. Czekam tylko na moment, aż ktoś w rządzie wpadnie na pomysł, by skonfiskować nasze oszczędności - wiadomo, sytuacja wagi państwowej, trzeba ratować kraj. Wystarczy stan wyjątkowy i wszystko wolno. Już raz mówili - nam się to po prostu należało.

 

a kto wywolal te pandemie,ten powinien poniesc wszystkie mozliwe konsekwencje.

Bill Gates,ostatnio o nim sie mowi  dosc czesto,maczal w tym palce,zreszta chyba wczoraj zrezygnowal z waznych funkcji,

usa maczala w tym palce,i finansjera,ktora na tym najwiecej zarobi,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, asterix1 napisał:

Na potwierdzenie Twoich słow

tzw kwarantanna...

"Kuba jest jedną z tysięcy osób objętych kwarantanną. Do Sanepidu dodzwonił się po trzech dniach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"

"Nikt tego nie pilnuje"

Dla porządku kończę rozmowę pytaniem, na ile Kuba czuje się zaopiekowany przez Państwo. Zaczyna się śmiać.

- Z mojej perspektywy system kwarantann to jeden wielki burdel. Nikt tego nie pilnuje. Do stacji sanitarno-epidemiologicznej dodzwoniłem się po trzech dniach i kilkudziesięciu połączeniach. Miałem to szczęście, że dzwoniłem z drobnostką, w porównaniu do problemów, jakie mogą mieć teraz ludzie - podsumowuje.

Wielu analityków jest zdania, że epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się we Włoszech na tak dużą skalę przede wszystkim dlatego, że Włosi nie przestrzegali zasad kwarantanny. Mówił o tym w Polsat News nawet Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Pomijając osobistą odpowiedzialność, a raczej jej brak, Włochów bardzo długo nikt nie pilnował."

zawsze i wszędzie informacje płynące z rządu na temat zagrożeń będą uspokajające. Niestety w naszym przypadku dochodzi jeszcze propaganda, którą ten rząd dosyć dobrze opanował. Co chwilę mamy oświadczenia, konferencje itp, a od samych lekarzy płyną prośby o maseczki, kombinezony, proste środki ochrony. Rząd miał sporo czasu, żeby się przygotować. Wszystko wskazuje na to, że zrobił niewiele, bo bardziej zainteresowany był niszczeniem sądów, wsparciem TVP, jakąś Gryzeldą i innymi pierdołami. Teraz, jak wszystkie ostatnie działania tego rządu, gasi pożar. Na bieżąco rozwiązuje problemy, za które sam jest odpowiedzialny. Standard.

Żeby nie było, że tylko krytykuję. Biorąc pod uwagę zapaść w naszym lecznictwie, uważam, że jedynym sensownym działaniem jest maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Wprowadzone ograniczenia traktuję jako rozsądne. Może, jak wpłyną 32 mld z UE znajdą się nawet maseczki. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za brak maseczek,i testow,odpowiadaja konkretne osoby,warto je wskazac i rozliczyc.

a takze grodzkiego za jego wyjazd do zarazonych wloch

4 minuty temu, asterix1 napisał:

Ktos mi powie może gdzie zniknął samiec alfa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tam,gdzie wszyscy brylujacy w mediach do tej pory,i pouczajacy nas jak mamy zyc cwelebryci,

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Służba Ochrony Państwa odradzała i nie rekomendowała wyjazdu do Włoch marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Mimo to, polityk udał się w podróż do kraju, który w Europie ma największą liczbę zgonów i zachorowań na koronawirusa. Senatorowie PiS domagają się jego dymisji

 

podobno lekarz.

napewno lapowkarz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wiele decyzji, zwłaszcza Chin i krajów europejskich było mocno spóźnione.

Radykalne decyzje to się podejmuje nie kiedy już problem występuje, ale aby jemu zapobiec.

Co zrobiła do tej pory EU? Jakiś jeden konkretny przykład proszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, asterix1 napisał:

Ktos mi powie może gdzie zniknął samiec alfa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tym samcem to chyba przesadziłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecala pieniadze?bo boi sie konsekwencji,a kasa i tak wroci do bankow i koncernow,korporacji.

unia jest wykastrowana przez lewakow populistow,komuchow.

wstyd byc w takiej unii

Teraz, jar1 napisał:

Z tym samcem to chyba przesadziłeś ?

jurny jarek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, osimar napisał:

zawsze i wszędzie informacje płynące z rządu na temat zagrożeń będą uspokajające. Niestety w naszym przypadku dochodzi jeszcze propaganda, którą ten rząd dosyć dobrze opanował

Jedyny, jaki się wyróżnia na plus jest Szumowski. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.