Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-25 12:31
https://dane.gov.pl/pl
2 godziny temu, Chicago napisał:

Republikański senator z Florydy Rick Scott wezwał Kongres do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie WHO. Chodzi o zaangażowanie Światowej Organizacji Zdrowia w ukrywaniu prawdy i pomaganiu Chinom w ukrywaniu zagrożenia, które wywołuje najnowszy wirus.

Dowody dostarczy jak zwykle niezawodna CIA, a poprze je równie niezawodna MI5. Albo na odwrót. A tak ogóle autor tego wezwania jest interesującą postacią. Otwarcie krytykował Maduro i atakował firmy inwestujące w Wenezueli, a jednocześnie sam wraz z żoną posiadał akcje spółek, które prowadziły interesy w tym kraju.

"Ameryka siedzi po uszy nie tylko w pandemii, ale i w środku jednego z większych skandali politycznych ostatnich czasów" napisał 16 marca br. tygodnik "Przegląd" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . Dzisiaj w TVN 24 bis w korespondencji z USA powiedziano, że przyczynami tak wielkiej skali epidemii w tym kraju jest nieudolność administracji federalnej i stanowej oraz posługiwanie się fałszywymi testami w jej początkowej fazie.

Poszukiwania wroga na zewnątrz trwają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zyzol napisał:

Dowody dostarczy jak zwykle niezawodna CIA, a poprze je równie niezawodna MI5. Albo na odwrót. A tak ogóle autor tego wezwania jest interesującą postacią. Otwarcie krytykował Maduro i atakował firmy inwestujące w Wenezueli, a jednocześnie sam wraz z żoną posiadał akcje spółek, które prowadziły interesy w tym kraju.

"Ameryka siedzi po uszy nie tylko w pandemii, ale i w środku jednego z większych skandali politycznych ostatnich czasów" napisał 16 marca br. tygodnik "Przegląd" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . Dzisiaj w TVN 24 bis w korespondencji z USA powiedziano, że przyczynami tak wielkiej skali epidemii w tym kraju jest nieudolność administracji federalnej i stanowej oraz posługiwanie się fałszywymi testami w jej początkowej fazie.

Poszukiwania wroga na zewnątrz trwają.

WHO jest finansowana w 80% przez podmioty prywatne. Sprawdzić czy to Chińczycy i po sprawie. Tylko wiadomo, że sponsorzy to głównie  "Chińczycy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krak_oN napisał:

W mediach mówią że wybuchły epidemie koronawirusa na Amerykańskieh lotniskowcach ponieważ są tam wręcz idealne warunki do epidemii.

jesli wypuscili ich w porcie w Wietnamie na ląd jak piszą to postapili bardzo ryzykownie

zapewne WHO im nie zabroniło wiec poszli na rynek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piotr_1 napisał:

Jackowski miał dzisiaj wizję że w USA będzie "dramat", dość jednoznaczną.

Aha.

A co mówią w magazynie 'Wróżka'?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Grzegorz7 napisał:

To jest ten lek bo nie mam czasu słuchać zbierającego myśli Gadowskiego.

trzeba czekac do nastepnego odcinka

coraz bardziej spuchniety się robi, za dużo pracuje , za duzo kawy pije i mysli przeskakuja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Chicago napisał:

Aha.

A co mówią w magazynie 'Wróżka'?

NIe wiem, ale zrobiłem budyń z posypką z cukru, jak za dziecka za komuny. Może z tych cukrowych kałuż by można co powróżyć, ja nie umiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, cir napisał:
3 godziny temu, Krak_oN napisał:

W mediach mówią że wybuchły epidemie koronawirusa na Amerykańskieh lotniskowcach ponieważ są tam wręcz idealne warunki do epidemii.

jesli wypuscili ich w porcie w Wietnamie na ląd jak piszą to postapili bardzo ryzykownie

zapewne WHO im nie zabroniło wiec poszli na rynek

Możesz rozwinąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piotr_1 napisał:

NIe wiem, ale zrobiłem budyń z posypką z cukru, jak za dziecka za komuny. Może z tych cukrowych kałuż by można co powróżyć, ja nie umiem.

Przez tego wirusa to się utuczymy. 

Moja Żonka upiekła dziś sernika. Rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Przez tego wirusa to się utuczymy. 

Moja Żonka upiekła dziś sernika. Rewelacja.

Niestety chyba tak, przytyłem 1,4%. Jednak się dużo nie ruszam oprócz ciągłego chodzenia po schodach i porządków.

Czas rozpocząć dłuższe spacery chyba.

Ja na zakupach nie byłem 18 dni. Mam takie fajne zapasy że nic mi się nie zmarnuje i mniej więcej się równo kończy. A i jem dość ciekawie.

Raz tylko byłem w Żabce awaryjnie po Jima 0,2 i Pepsi , bo mnie wkurzyli 2x i byłem już w proszku totalnie, do końca dnia załatwiony, a tak to nie piłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Ruscy w odpowiedzi na amerykańskie sankcje zaoferowali USA pomoc medyczną. To już drugi kraj, po Włoszech, który prawdopodobnie skorzysta z pomocy "upadłego reżimu - imperium zła" .


"La Stampa", powołując się na „źródła polityczne wysokiego szczebla”, sugeruje, że rosyjski sprzęt, zdaniem ministra Di Maio „o fundamentalnym znaczeniu dla naszych lekarzy”, w istocie niewiele się przyda do walki z koronawirusem. W odróżnieniu od Chińczyków, którzy przywieźli ze sobą m.in. respiratory i maski, Rosjanie przybyli ze sprzętem do dezynsekcji bakteriologicznej, m.in. laboratorium polowe do sterylizacji i prewencji chemiczno-bakteriologicznej, które, znowu zdaniem źródeł gazety, jest zupełnie bezużyteczne. Podobnie „La Repubblica” zaznacza, że sprzęt, który przywieźli Rosjanie, ma wątpliwą przydatność do walki z koronawirusem i służy raczej do analizowania broni chemicznej, a rosyjscy wojskowi to raczej eksperci od iperytu i sarinu. Taki sam sprzęt ma zresztą wojsko włoskie, ale jak dotąd nikt nie uznał, że należy po niego sięgnąć.

Nikt poza Di Maio nie mówi o maskach i respiratorach. Jeżeli minister spraw zagranicznych nie potrafi odróżnić antonowa od iła, to może też myli się co do innych „szczegółów”?

Rosyjska operacja wpływu podczas epidemii

Zdaniem „La Stampy” pomoc medyczna to tylko pretekst. Putin zdecydował się pomóc ze względów propagandowych. Oto opuszczonemu przez NATO i Unię Europejską państwu przychodzi z pomocą „wróg”, niesłusznie obłożony przez Zachód sankcjami.

https://wyborcza.pl/7,75399,25821028,koronawirus-we-wloszech-podejrzana-pomoc-z-rosji.html



zasady panuja jasne
personel medyczny ma przestac krazyc pomiedzy placówkami medycznymi i roznosic ew. wirusa
sa to podstawowe zasady spisane na papierze przez nadzór sanepidowski i dostał to kazdy podmiot medyczny
zadaniem zarządu który jest nad placówka medyczna jest takie dopasowanie personelu aby nie było tego słynnego krązenia gdzie sie da
wiadomo ze to skrajnie trudne ale takie sa zasady , opisana sytuacja jest niejako na własne zyczenie i ktos podjał takie ryzyko
personel zawsze mozna zdjac z dyzuru wystarczy niektórych obudzic i zrobic zastepstwo a na dyzur przyjdzie kadra medyczna  kierownicza
takie sa uroki pracy w tym zawodzie od zawsze


Natomiast praktyka jest taka, że kadra kierownicza (czyli Oddziałowa) wyciąga pielęgniarki z łóżka i każe im się stawić na dyżur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



kazdy nawet słabo rozgarniety osobnik jest w stanie zdjąc rekawiczki tak aby sie nie zabrudzic
nauka trwa 5 sekund
robienie ze wszystkiego problemu a nie próba zwalczenia problemu i pojscia dalej to nasza typowa ludzka cecha
ludzie ogarnijcie sie wreszcie bo nawet jak zle zdejmiesz to chyba nadal myjemy ręce ? czy juz nie myjemy :)


Zwykli ludzie nie mają zielonego pojęcia o częstotliwości mycia rąk przez personel medyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Mnie nauczyli Chińczycy jak postawić ogromny szpital w krótkim czasie a to chyba bardziej skomplikowany temat jak produkcja maseczek, rękawic jednorazowych i ubrań ochronnych.


Pamiętaj że Chińczycy odcieli raptem jakieś 4-5% ludności, a reszta 95% zapieprzała normalnie.

Anglicy tylko w Londynie robią tymczasowy szpital na 4 tys pacjentów. I oczywiście też wojsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sine Metu napisał:

Rosyjska operacja wpływu podczas epidemii

Zdaniem „La Stampy” pomoc medyczna to tylko pretekst. Putin zdecydował się pomóc ze względów propagandowych. Oto opuszczonemu przez NATO i Unię Europejską państwu przychodzi z pomocą „wróg”, niesłusznie obłożony przez Zachód sankcjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Innej opinii od Pana Adama i tej jego wytwórni spodziewać się nie należało. Wydawca wiernie służy tym samym właścicielom i ich ideologia jest jasna - od lat straszą upadkiem Rosji, a guru Balcerowicz przewiduje załamanie gospodarki. Tam czas się zatrzymał. I czy to nie Wyborcza wypowiedziała się tak pochlebnie o Włochach ostatnio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ArturR
Dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Innej opinii od Pana Adama i tej jego wytwórni spodziewać się nie należało. Wydawca wiernie służy tym samym właścicielom i ich ideologia jest jasna - od lat straszą upadkiem Rosji, a guru Balcerowicz przewiduje załamanie gospodarki. Tam czas się zatrzymał. I czy to nie Wyborcza wypowiedziała się tak pochlebnie o Włochach ostatnio?


Rzepa ma najwyraźniej tego samego mocodawcę

Pomoc wysyłana "Od Rosji z miłością" do dotkniętych epidemią Włoch jest w 80 proc. bezużyteczna - pisze "The Moscow Times", powołując się na włoski dziennik "La Stampa"

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200329381-80-proc-rosyjskiej-pomocy-dla-Wloch---bezuzyteczne.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Przez tego wirusa to się utuczymy. 

Moja Żonka upiekła dziś sernika. Rewelacja.

Tez zaczynam miec ten problem.. 

 

Juz zaczynam sie zle czuc, ociezaly czlowiek, leniwy.  Kwarantanna, to mozna by bylo pyknac chociaz 6 vadera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sine Metu napisał:


Pomoc wysyłana "Od Rosji z miłością" do dotkniętych epidemią Włoch jest w 80 proc. bezużyteczna - pisze "The Moscow Times", powołując się na włoski dziennik "La Stampa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Też mnie to nie dziwi, w sumie od 1991 roku nie przeczytałem w naszej prasie żadnej pozytywnej informacji o Rosji, a wiele zmian pozytywnych tam jednak się odbyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ArturR napisał:

Też mnie to nie dziwi, w sumie od 1991 roku nie przeczytałem w naszej prasie żadnej pozytywnej informacji o Rosji, a wiele zmian pozytywnych tam jednak się odbyło.

Udowodnij.

A potem pokaż pozytywne informacji o Polsce w prasie rosyjskiej. 

A wiele zmian pozytywnych tutaj jednak się odbyło. Na przykład - wykrycie szpiegów rosyjskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
58 minut temu, Sine Metu napisał:

Rzepa ma najwyraźniej tego samego mocodawcę

Guano Wyborcze i RP cytują tą samą śmierdzącą rusofobską La Stampę. Ale nie cytują słowa wdzięczności władz lokalnych Bergamo, gdzie obecnie pracują Rosjanie czy zwykłych Włochów.

Rosjanie we Włoszech robią to, co uzgodnili z lokalnymi władzami: dezynfekują domy starców, w których zmarło na koronawirusa wiele osób oraz budują szpitale polowe.

Guano Wyborcze rosyjską pomoc dla Nowego Jorku też obsrywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Chicago napisał:

Módlmy się. To pomaga najbardziej.


Proszę: Wywiad z ministrem i rzecznikiem rządu w PiSkim Radio:
- Wspomniał Pan o świętym Janie Pawle II - czy uważa Pan że obecna sytuacja jest szansą na odbudowę naszej wspólnoty?

Gdybyście nie wiedzieli, to był wywiad odnośnie "Tarczy"! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tam pojechać i zobaczyć na własne oczy. Mimo sankcji i zjadliwej propagandy oraz rewelacji tak zwanej demokratycznej opozycji ludzie żyją podobnie jak tu u nas, mają takie same problemy, przeprowadzają podobne reformy. A Pan Adam od 2000 roku wieszczy, że budżet im pęka, ludzie nie mają za co żyć itp. A obrazki są takie same jak na całym świecie - mają sporo turystów (mieli, bo koronawirus zmienił wszystko).

Statystyki też mają nie najgorsze - zadłużenie niskie; rezerwy spore. To że mają dochód narodowy niski w dolarach o niczym nie świadczy - bo mają tanią swoją walutę i stąd tanie towary. No i wszędzie ich pełno - gdzie byś nie pojechał, czyli aż tak źle im się nie powodzi.

Nie koniecznie budować wolny rynek - Chiny temu są najlepszym przykładem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sine Metu napisał:

Natomiast praktyka jest taka, że kadra kierownicza (czyli Oddziałowa) wyciąga pielęgniarki z łóżka i każe im się stawić na dyżur.

praktyka zalezy od placówki , zawsze mozesz nie odbrac telefonu bo nie pracujesz w  "gotowosci "

7 godzin temu, Sine Metu napisał:

Zwykli ludzie nie mają zielonego pojęcia o częstotliwości mycia rąk przez personel medyczny.

ok ale cała nauka trwa 5 sekund

wystarczy chciec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.