Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-03-28 16:06
https://dane.gov.pl/pl
9 minut temu, Sine Metu napisał:

Z tym że to nie służba zdrowia jest temu winna. Plujcie dalej na służbę zdrowia, a sami będziecie się leczyć.

Ja jeździłem w pogotowiu, jak milicja zabiła Przemyka i nie było przyjemnie po tym jak wrobili w to załogę karetki.


 

 


Opisałeś praktyki części LEKARZY ale zaatakowałeś całą służbę zdrowia. Róbcie tak dalej, a zostaniecie bez pielęgniarek i paramedyków.

 

To tak jak z kościołem ☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JuG napisał:

Niestety żenujący sen trwa nadal. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Coś czuję, ze niedługo i wyjedziesz na San Escobar ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Taka jest perspektywa stojąca za odmiennym stanowiskiem Zjednoczonego Królestwa, które utrzymuje szkoły otwarte , przynajmniej do czasu, gdy to piszę.


17 marca. Aktualnie wszystko pozamykane.

b711950c6efc425e059cbb7448cfcc83.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, antymalkontent napisał:

Ekonomiczne będzie tragedia jak chcemy siedzieć w domu jak teraz do czasu aż powstanie lek.

W końcu ktoś mądry, tylko czy my chcemy siedzieć?

Nikt nie pisze o dramatach na porodówkach, dializach, kardiologii. Świat wg oszalał z powodu tego wirusa.

Niektórzy postulują, aby wprowadzić przepisy zmniejszające prędkość na drodze, aby ofiar wypadków drogowych było jak najmniej (co akurat jest szczytnym zawsze celem), ale głównie po to, aby "nie robić tłoku" w szpitalach.

To może od razu wprowadźmy ustawę, że ludziom nie wolno na nic chorować.

Teraz mieć nie daj boże jakiś zawał, udar to naprawdę tragedia. Ciekawe ile osób więcej umarło z powodu innych chorób, w związku z tym, że wszystko przyporządkowuje się COVID-19.

W Polsce umiera rocznie ponad 100 tysięcy osób na nowotwór czyli co daje ponad 270 osób dziennie.

Jeżeli to do końca maja się politycy nie opamiętają czego nas tragedia gospodarcza i klimaty rodem z Mad Maxa.

Kwestia kwarantanny to kwestia braku ruchu, dotlenienia organizmu. Jednym słowem osłabia to nas wszystkich. Czemu o tym nikt nie pisze?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Bo dostawała wywdziękę za dodatkowe doglądanie. Tu odmawiam skutecznie.
To jest ewidencja, czy szara strefa praktyku?


Komuna. Sami tworzycie taką praktykę.
To jest właśnie to szambo, ten kraj nie będzie normalnie funkcjonował dopóki to pokolenie nie wymrze.
PiS pokazał wyraźnie, że Misiewiczów nigdy nie zabraknie.



Wczoraj udostępniono post lekarza, który operował wraz z asystentem, asystent się zaraził , bo nie miał maseczki !


Gdzie ten wpis? Przecież to brednie są. Maseczka chroni pacjenta, a nie lekarza i bez maseczki na blok nie wejdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pasqual napisał:

Lepiej więc moim zdaniem żeby USA ukradło choćby 100 mln maseczek i żeby III Wojny Światowej nie było

Z Iranem mają walczyć ? Tego nie zrobią ze względu na przypuszczalne zmiecenie Izraela z powierzchni ziemi i następstw w kraju ( wiadomo o co cho )

Z Koreą Północną ? Też nie, bo po pierwsze to nie ma sensu, a po drugie nie zrobią tego Japonii i Korei Południowej

Z Chinami ? Nie są samobójcami.....

No to z kim ? Z Burkina Faso :-) ?

II wojnę światową USA mogło rozpętać, bo mieli w Europie Hitlera, który był przykrywką usprawiedliwiającą ich zakulisowe działania.

Po wojnie znaleźli sobie Stalina.

Teraz to takie łatwe nie jest. Są w klinczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SynSama napisał:

Z Iranem mają walczyć ? Tego nie zrobią ze względu na przypuszczalne zmiecenie Izraela z powierzchni ziemi i następstw w kraju ( wiadomo o co cho )

Z Koreą Północną ? Też nie, bo po pierwsze to nie ma sensu, a po drugie nie zrobią tego Japonii i Korei Południowej

Z Chinami ? Nie są samobójcami.....

No to z kim ? Z Burkina Faso ? ?

II wojnę światową USA mogło rozpętać, bo mieli w Europie Hitlera, który był przykrywką usprawiedliwiającą ich zakulisowe działania.

Po wojnie znaleźli sobie Stalina.

Teraz to takie łatwe nie jest. Są w klinczu.

Tylko Rosja. Ale tego głupka za prezydenta Rosja wspierała właśnie po to żeby te plany zatrzymać. Ale jak będzie poważny kryzys to głupek i tak nie będzie decydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa żywiołowa tej skali co epidemia koronawirusa jest skrajnie trudnym wyzwaniem dla najbardziej sprawnych i najlepiej zorganizowanych rządów.

Kryzys bezwzględnie obnaża słabości.

Miesiąc po zdiagnozowaniu pierwszego pacjenta polskie państwo okazało się iluzoryczne, a rząd sam zapowiada własną porażkę:

Polska jest na krawędzi bankructwa (premier), państwo stoi na brzytwie i może się zapaść (minister zdrowia), w czasie stanu klęski żywiołowej państwo ma pieniądze tylko na trzy miesiące (wicepremier).

(Onet)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak przepowiadany scenariusz świata The Walking Dead nadchodzi !!! Będzie moc !!!! :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Meloman napisał:

Kwestia kwarantanny to kwestia braku ruchu, dotlenienia organizmu. Jednym słowem osłabia to nas wszystkich. Czemu o tym nikt nie pisze?

JAK to nikt. Pisałem ja, pisał Zbig, pisała Justyna Kowalczyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Less napisał:

JAK to nikt. Pisałem ja, pisał Zbig, pisała Justyna Kowalczyk.

Okej. Wyjątki potwierdzają regułę. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie jak wzrośnie śmiertelność, gdy ludziom odetną internet i zostanie sama TVP, zaraz po wyborach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Gdzie ten wpis? Przecież to brednie są. Maseczka chroni pacjenta, a nie lekarza i bez maseczki na blok nie wejdziesz.

Michał Buczyński opublikował na swoim profilu na Facebooku post, w którym zachęca innych do noszenia maseczek. Zapewnia, że są skuteczną formą ochrony przed koronawirusem.

Koronawirus. Lekarz Michał Buczyński apeluje do internautów

W swoim poście lekarz oznajmił, że przez kilka godzin operował pacjenta, pozostając w bliskim kontakcie z asystentem. Kilkadziesiąt godzin później okazało się, że asystent jest zarażony koronawirusem, a test lekarza wyszedł ujemny.

"Maski działają, nawet te zwykle chirurgiczne. Jestem ujemny, choć operowałem kilka godzin, kilkanaście centymetrów, twarz w twarz z moim asystentem, który kilkadziesiąt godzin później rozwinął infekcję z dodatnim testem. Obecnie ma się już dobrze, ale strachu się najedliśmy. Proszę, noście maski w pracy, chroniąc siebie i innych" – apelował do internautów.
 

Jak to rozumieć ? Zważywszy, że apeluje o noszenie maseczek, wydźwięk jest taki, że asystent jej nie miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jar1 napisał:

Zobaczycie jak wzrośnie śmiertelność, gdy ludziom odetną internet i zostanie sama TVP, zaraz po wyborach.

Nie zobaczymy, bo nie będzie dostępu do - zakazanych zresztą - nekrologów.

Najwyżej trochę się dookoła przerzedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, notoryczny napisał:

Jak to rozumieć ? Zważywszy, że apeluje o noszenie maseczek, wydźwięk jest taki, że asystent jej nie miał.

 

Naprawdę nie rozumiesz? Sądzisz, że lekarz operowałby bez maseczki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seniortelefono napisał:

 

Naprawdę nie rozumiesz? Sądzisz, że lekarz operowałby bez maseczki?

Gdzie ja tak napisałem ? Mnie zdziwiło, że asystent jej nie miał .

Że dopuszcza się asystenta do zabiegu, bez zabezpieczenia, a później podnosi larum-noście maseczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, notoryczny napisał:

Gdzie ja tak napisałem ? Mnie zdziwiło, że asystent jej nie miał .

 

No ja pier.....lę ?  A asystent to kto? Księgowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seniortelefono napisał:

 

No ja pier.....lę ?  A asystent to kto? Księgowy?

Pielęgniarz, instrumentariusz....

Ale tak w ogóle, to o co Ci chodzi, nie masz do kogo się przypiąć , hę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez notoryczny

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, notoryczny napisał:

Ale tak w ogóle, to o co Ci chodzi, nie masz do kogo się przypiąć , hę ?

 

Chodzi mi o to, że KAŻDY uczestnik operacji musi mieć maseczkę. Mieli obydwaj, po operacji okazało się, że asystent był zarażony. Ale że OBYDWAJ mieli maseczki, pierwszy lekarz się nie zaraził. Czy teraz wystarczająco jasno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seniortelefono napisał:

 

Chodzi mi o to, że KAŻDY uczestnik operacji musi mieć maseczkę. Mieli obydwaj, po operacji okazało się, że asystent był zarażony. Ale że OBYDWAJ mieli maseczki, pierwszy lekarz się nie zaraził. Czy teraz wystarczająco jasno?

Rozumiem, dlatego apel lekarza o noszenie maseczek jest kuriozalny, wiadomo, że wszyscy podczas operacji powinni mieć. Tak więc podawanie przykładu lekarza i asystenta jest po prostu KURIOZALNE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, notoryczny napisał:

W swoim poście lekarz oznajmił, że przez kilka godzin operował pacjenta, pozostając w bliskim kontakcie z asystentem. Kilkadziesiąt godzin później okazało się, że asystent jest zarażony koronawirusem, a test lekarza wyszedł ujemny.

lekarz nie ma prawa zaczac zabiegu chirurgicznego  bez zabezpieczenia typu czapka maska rekawice fartuch tak aby nie ryzykowac zakazeniem pola operacyjnego /czyli Pacjenta/

jesli którys z nich miał koronawirusa nawet jesli nie wiedział i operował bez zabezpieczen chorego to narazał go na nieprzewidywalne powikłania wynikające wyłacznie z zaniechania/zaniedbania lekarza podstawowych zasad

szczerze nie rozumiem co ten chirurg wypisuje i jaki ma cel

 

46 minut temu, notoryczny napisał:

Maski działają, nawet te zwykle chirurgiczne. Jestem ujemny, choć operowałem kilka godzin, kilkanaście centymetrów, twarz w twarz z moim asystentem, który kilkadziesiąt godzin później rozwinął infekcję z dodatnim testem. Obecnie ma się już dobrze, ale strachu się najedliśmy. Proszę, noście maski w pracy, chroniąc siebie i innych" – apelował do internautów.

wirus nie przenosi się za każdym razem przy nawet długim kontakcie

sytuacja niczego nie dowodzi a jedynie sugeruje

lepiej aby juz sam nie wymyślał jakichkolwiek podobnych złotych myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cir napisał:

szczerze nie rozumiem co ten chirurg wypisuje i jaki ma cel

Ja również . Zasada jest prosta, każdy pacjent jest potencjalnym zagrożeniem . Przecież nie chodzi tylko o Covid. Zawsze mnie śmieszyły pytania, czy jest pan, pani nosicielem wirusa( HIV, Hcv ) a co jeśli pacjent skłamie . Co prawda wiedza czy jest nosicielem pozwoli zwrócić szczególną uwagę, ale ona powinna być „zwracana z klucza „.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tu wcześniej wielokrotnie pisałem co daje maseczka. 

I dalej niektórzy swoje.

Owszem, sam jak mam tzw. dyżur społeczny (opieka nad starszymi), to zakładam maseczkę. Dla dobra tych starszych osób! Podobnie chirurg nosi aby nie napluć we flaki operowanemu. Sami lekarze się tych patogenów podczas służby nawdychają mnóstwo...

Dziś w pracy starłem się z człowiekiem z maseczką budowlaną (mająca wentyl wyziewny). DO łba mu nie mogło dotrzeć, że jak kichnie to ten cały syf i tak wyleci przez wentyl. Maseczka budowlana chroni przed pyłem jak coś remontujemy a ma pozwolić swobodnie wydychać.

I wbijcie sobie to do głowy i nie pitolcie dalej tu o maseczkach. Tak zaczynam być zwolennikiem aby je nosić. W obronie innych. Wcześniej zabroniłbym spluwania i smarkania na chodniki, tudzież palenia szczególnie e-papierosa...

Pomyślcie dlaczego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.