Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-25 11:32
https://dane.gov.pl/pl
1 godzinę temu, Jacchusia napisał:

Ale masz gdzie mieszkać. No i jeszcze zależy ile zarabiasz. W PRL wszyscy po równo czyli gó....no

W PRL-u też zawsze miałem, gdzie mieszkać. Najpierw była to służbówka mojego dziadka, gdzie na 16 m kw. pod koniec lat 1950 mieszkało 6 osób. W kilka lat później rodzice wybudowali własny dom o pow. 70 m kw. i mieszkało tam już tylko 4 osoby. PRL stworzyła do tego warunki w postaci spółdzielni budownictwa jednorodzinnego - była działka, materiały budowlane, plany, nadzór budowlany i dogodny kredyt, który nawet przy niskiej pensji był nieodczuwalny. I nie był to oryginalny pomysł dobrej władzy, tylko przejaw mądrego przejęcia pomysłu przedwojennego PPS. Ta forma budownictwa jednorodzinnego później upadła.Myślę, że jedną z przyczyn były nadużycia, jakie popełniali członkowie ich zarządów. Przywłaszczenia materiałów budowlanych, lewe faktury, itp powodowały, że państwo (społeczeństwo, szeregowi członkowie spółdzielni) ponosiło straty, a członkowie zarządów bogacili się. A po zakazaniu nigdy nie poczuwali się do winy, bo przecież nikogo poza państwem nie okradali. Świadomość społeczna w Polsce zawsze była i długo jeszcze nadal niska. W latach 1980 dużo korzystałem z autobusów PKS. Kierowcy nagminnie nie wydawali biletów, a inkasowali opłaty za nie do własnej kieszeni. Rentowność spadała. W następstwie autobusów było coraz mniej i w coraz gorszym stanie. Ludzie nigdy nie narzekali na kierowcę-złodzieja, tylko na państwo. W ich świadomości okradał on państwo, a nie pasażerów. To tylko jeden z przykładów z jakimi się spotkałem. O nagminnym podkradaniu prądu i gazu, okradaniu własnych przedsiębiorstw, czy hodowaniu świń nowej rasy - tj. bez szynek w wielu rolniczych spółdzielniach rolniczych na pewno wielu słyszało albo widziało to na własne oczy. A potem narzekania i protesty, że wszystkiego za mało, że reglamentacja, że ceny rosną, a poziom życia malej. I nie jest to obrona ówczesnej władzy, tylko pokazywanie że społeczeństwo samo do tego w dużym stopniu się przyczyniło. Z jedną uwagą, że najwięcej demoralizuje zła władza. Tak było wówczas i tak jest dziś.

1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

No nieee...

Od czasów PRL nic się przecież nie zmieniło.

Zwłaszcza zakute łby starych komuchów.

Wtedy też byli tacy jak ty - wiedzący wszystko najlepiej, nie uznający odmiennych opinii i mający niewyparzoną gębę. Tylko internetu nie mieli. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I komu Panie ten PRL przeszkadzał! Było pięknie i wspaniale ale imperialiści postanowili to zepsuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, antymalkontent napisał:

służba zdrowia nie jest przygotowana na poważne zagrożenia jak panademia

Służba zdrowia w zasadzie już na niewiele rzeczy jest przygotowana.

Podczas prawdziwej pandemii a nie tej telewizyjnej sraczki nawet by nie bryknęła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Zyzol napisał:

W PRL-u też zawsze miałem, gdzie mieszkać. Najpierw była to służbówka mojego dziadka, gdzie na 16 m kw. pod koniec lat 1950 mieszkało 6 osób. W kilka lat później rodzice wybudowali własny dom o pow. 70 m kw. i mieszkało tam już tylko 4 osoby. PRL stworzyła do tego warunki w postaci spółdzielni budownictwa jednorodzinnego - była działka, materiały budowlane, plany, nadzór budowlany i dogodny kredyt, który nawet przy niskiej pensji był nieodczuwalny. I nie był to oryginalny pomysł dobrej władzy, tylko przejaw mądrego przejęcia pomysłu przedwojennego PPS. Ta forma budownictwa jednorodzinnego później upadła.Myślę, że jedną z przyczyn były nadużycia, jakie popełniali członkowie ich zarządów. Przywłaszczenia materiałów budowlanych, lewe faktury, itp powodowały, że państwo (społeczeństwo, szeregowi członkowie spółdzielni) ponosiło straty, a członkowie zarządów bogacili się. A po zakazaniu nigdy nie poczuwali się do winy, bo przecież nikogo poza państwem nie okradali. Świadomość społeczna w Polsce zawsze była i długo jeszcze nadal niska. W latach 1980 dużo korzystałem z autobusów PKS. Kierowcy nagminnie nie wydawali biletów, a inkasowali opłaty za nie do własnej kieszeni. Rentowność spadała. W następstwie autobusów było coraz mniej i w coraz gorszym stanie. Ludzie nigdy nie narzekali na kierowcę-złodzieja, tylko na państwo. W ich świadomości okradał on państwo, a nie pasażerów. To tylko jeden z przykładów z jakimi się spotkałem. O nagminnym podkradaniu prądu i gazu, okradaniu własnych przedsiębiorstw, czy hodowaniu świń nowej rasy - tj. bez szynek w wielu rolniczych spółdzielniach rolniczych na pewno wielu słyszało albo widziało to na własne oczy. A potem narzekania i protesty, że wszystkiego za mało, że reglamentacja, że ceny rosną, a poziom życia malej. I nie jest to obrona ówczesnej władzy, tylko pokazywanie że społeczeństwo samo do tego w dużym stopniu się przyczyniło. Z jedną uwagą, że najwięcej demoralizuje zła władza. Tak było wówczas i tak jest dziś.

Wtedy też byli tacy jak ty - wiedzący wszystko najlepiej, nie uznający odmiennych opinii i mający niewyparzoną gębę. Tylko internetu nie mieli. ?

Nie martw się historia lubi się powtarzać i w przyszłości może znowu wrócić gospodarki państwowe. Jak przy prywatnych nadejdzie kryzys którego nie będzie się dało ogarnąć to wiele może się zdarzyć wraz z "zabieramy prywaciarzom biznesy bo to przez nich taka bieda"

12 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Tak jak tamten pierwszy filmik z Braunem był kiepski, tak ten drugi o Billu Gatesie nie. I ten po amerykańsku z 2014r opisujący scenariusz pandemii też mocny, ale nie wszystkie słówka zrozumiałem.

A co jeżeli najbardziej prymitywny i chamski, a tym samym najtrudniejszy wariant do uwierzenia jest prawdziwy. Tzn. zrobili wirusa i rozprowadzili go w przemyślany sposób po świecie. I mają szczepionkę. I ten wirus faktycznie jest i jest groźny i wiele osób umiera. Dlaczego USA tak późno przeżywają kryzys. Dlaczego aż miesiąc po Włochach i Hiszpanii. Czy Amerykanie nie latają po świecie? Nie przylatują tam Chińczycy? Czy ktoś może umie to wytłumaczyć dlaczego USA ostatnie i tak późno?

Bo gospodarka najważniejsza. Ale jak zaczęło robić się za dużo chorych to żeby nie wq..c obywateli musieli zrobić to co pozostali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, antymalkontent napisał:

Nie martw się historia lubi się powtarzać i w przyszłości może znowu wrócić gospodarki państwowe. Jak przy prywatnych nadejdzie kryzys którego nie będzie się dało ogarnąć to wiele może się zdarzyć wraz z "zabieramy prywaciarzom biznesy bo to przez nich taka bieda"

Na to prywatne wyciąga łapę po państwowe, bo samo strat nie chce ponosić. A przecież rynek rządzi się swoimi prawami i ingerencja państwa w gospodarkę zawsze jest be.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zyzol napisał:

ingerencja państwa w gospodarkę zawsze jest be.

Np. w postaci systemu powszechnej grabieży zwanego ubezpieczeniami społecznymi.

Pomoc w postaci odpuszczenia składek ZUS byłaby jedynie chwilowym zaniechaniem pobierania haraczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Less napisał:

Np. w postaci systemu powszechnej grabieży zwanego ubezpieczeniami społecznymi.

Pomoc w postaci odpuszczenia składek ZUS byłaby jedynie chwilowym zaniechaniem pobierania haraczu.

Powiedz to tym emerytom, którzy  przepracowali 40 lat i teraz dostają ok. 4000 PLN ZUS-owskiej emerytury. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Less napisał:

Nie wiedzą, ile odprowadzili (lub odprowadzone za nich) składek

Doskonale wiedzą. ZUS przedstawia to im na bieżąco. Niedawno pomagałem jednej z takich osób w wypełnianiu papierów o emeryturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jezz napisał:

Chyba czas przypomnieć kto zamieścił informację o zamkniętych sklepach.

 

No i ?

17 godzin temu, asterix1 napisał:

3. Sklepy są zamknięte, ale sklepy budowlane są otwarte.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jezz napisał:
4 godziny temu, soundchaser napisał:

A Ty jesteś zwolennikiem zamknięcia wszystkiego, łącznie z zamknięciem ludzi w domach?

A czy ja coś takiego napisałem?

Poproszę o cytat..

A czy ja to kategorycznie stwierdziłem? Jeśli tak to poproszę o cytat.

Tylko pytam, bo z Twojego wpisu można było wyciągnąć wniosek, że rajcuje Cię obecna sytuacja, pełna nakazów i zakazów i lubujesz się w wyłapywaniu kto ich nie przestrzega.

3 godziny temu, jezz napisał:
4 godziny temu, soundchaser napisał:

Zdajesz sobie sprawę z tego jakie to byłyby skutki dla gospodarki za kilka miesięcy?

Nie zdaję, ale pan księgowy pewnie wytłumaczy

Skoro nie zdajesz sobie sprawy, to niech Ci ktoś inny może wytłumaczy.
Ja wymiękam, bo już nie raz moje tłumaczenie Tobie czegoś nie przynosiło efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, soundchaser napisał:

Tylko pytam, bo z Twojego wpisu można było wyciągnąć wniosek, że rajcuje Cię obecna sytuacja, pełna nakazów i zakazów i lubujesz się w wyłapywaniu kto ich nie przestrzega.

Nie odpowiadam za to, co produkuje twoja głowa.

43 minuty temu, soundchaser napisał:

Ja wymiękam, bo już nie raz moje tłumaczenie Tobie czegoś nie przynosiło efektu.

Twoje tłumaczenia jedynie poprawiają mi humor. Tak jak ten wpis powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, soundchaser napisał:

obecna sytuacja, pełna nakazów i zakazów

"Wszyscy pogodzili się z tym, że Wielkanoc spędzą przymusowo w domu. Gorsza jest wiadomość, że nie ma co planować letnich wakacji za granicą.

letnim wakacjom będą przynajmniej w tym roku towarzyszyły znaczne ograniczenia."

sorry.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także tego....

Na razie w kwestii plag egipskich mamy już jedną, na horyzoncie druga...a dalej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zyzol napisał:

W PRL-u też zawsze miałem, gdzie mieszkać. Najpierw była to służbówka mojego dziadka, gdzie na 16 m kw. pod koniec lat 1950 mieszkało 6 osób.

Po prostu high life.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jacchusia napisał:

Po prostu high life.

Ile ty masz lat luzaku? Porównujesz pierwsze powojenne 10-15 lat w Polsce do czasów obecnych? Poza tym manipulujesz małym fragmentem mojej wypowiedzi. Jaki to ma sens? Poprawiasz swoje samopoczucie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Powiedz to tym emerytom, którzy  przepracowali 40 lat i teraz dostają ok. 4000 PLN ZUS-owskiej emerytury. 
To już ogromna emerytura jak na polskie warunki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zyzol napisał:

Powiedz to tym emerytom, którzy  przepracowali 40 lat i teraz dostają ok. 4000 PLN ZUS-owskiej emerytury. 

Ci którzy całe życie prowadzili działalność, albo mieli najniższe wynagrodzenie na etacie dostają 1/4 tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny 40 latek zarabiający 4000 zł na rękę dostanie może połowę z tych 4000 zł...

Młodsi będą mieli coraz mniejsze szanse...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mediach pojawiła się informacja że jest duże prawdopodobieństwo że Indianie w Amerykańskich skansenach mogą całkowicie wymrzeć z powodu koronawirusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Zięba opowiada o tym że diagnostyka, testy jakie się obecnie stosuje to wróżenie z fusów, czyli że w ogóle nie są one miarodajne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Krak_oN napisał:

W mediach pojawiła się informacja że jest duże prawdopodobieństwo że Indianie w Amerykańskich skansenach mogą całkowicie wymrzeć z powodu koronawirusa.

W jakich mediach???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, asterix1 napisał:

 

Niech ten mądrala porówna powierzchnie ładunkowe. Nie o wagę rzecz jasna idzie ale o objętość ładunku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery transporty.Milion masek chirurgicznych, 1,5 mln specjalistycznych masek typu FFP2 N95, 100 tys. kombinezonów klasy II, 100 tys. gogli i 100 tys. przyłbic przyleci do Polski w czterech transportach.

Przewiozą ją polskie Dreamlinery. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.