Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-03-28 21:34
https://dane.gov.pl/pl
40 minut temu, hi_aro napisał:
8 godzin temu, Patrykowski napisał:

Dynamika wzrostu.

No i jest nasz pisdrak-budyń, a od czego zależy ta dynamika wzrostu i co to jest, może mi powiesz. Od przekazów w TVPIC, czy od nie analizowania wektorów rozchodzenia. 

Zapytałem ci czy wiesz co to jest dynamika wzrostu ale jak widać pytać buraka o cokolwiek  mija się z sensem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patrykowski napisał:

ale jak widać pytać buraka o cokolwiek  mija się z sensem. 

Pytaj Sok z buraka. Szczebelek wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaro_747 napisał:

Dziś piąty dzień pod rzad jak mamy powyżej 300 nowych zachorowań dziennie. Jeżeli ktoś tu widzi spadek to chyba się pospieszył. Raczej mamy stabilizację właśnie w okolicy 300 przypadków z wyskokami w górę i w dół.

No właśnie. Pisałem o tym już kilka razy że korelację widać na długim odcinku, więc trudno tu o przypadek.

A jak dodamy coś takiego, to powinien odezwać się dzwonek ostrzegawczy:

"Stan na 5 maja wskazywał, że w Polsce przeprowadzono 394 270 testów na koronawirusa. To daje mniej więcej jeden test na stu mieszkańców. Na tle Europy wypadamy w tej statystyce blado - plasujemy się na 23. miejscu spośród 27 krajów Unii Europejskiej."

I jak tu debilom wytłumaczyć, że liczba chorych nie zależy od liczby testów. Ktoś podpowie, bo mi się już skończyły pomysły :) 

3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Ludzie, weźcie stąd tego niedouczonego pajaca!

Opowiedz lepiej bajeczkę o autobusie albo historyjkę o tylnej klapie w AN 225 - dawno nie było tu tak wesoło jak wtedy ?  

33 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Dziś piąty dzień pod rzad jak mamy powyżej 300 nowych zachorowań dziennie. Jeżeli ktoś tu widzi spadek to chyba się pospieszył. Raczej mamy stabilizację właśnie w okolicy 300 przypadków z wyskokami w górę i w dół.

Następny nie rozumie co to spadek dynamiki... 

Ty powinieneś, do spółki z tym całym hi aro, jakąś uczelnie nauk ścisłych otworzyć :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patrykowski napisał:

I jak tu debilom wytłumaczyć, że liczba chorych nie zależy od liczby testów. Ktoś podpowie, bo mi się już skończyły pomysły ?

Opowiedz lepiej bajeczkę o autobusie albo historyjkę o tylnej klapie w AN 225 - dawno nie było tu tak wesoło jak wtedy ?  

 

Tradycyjnie kłamco i nieuku dyskutujesz sam ze sobą, a dokładniej z pierdołami które wymyślasz, po czym przypisujesz je innym.

Nieukom twojego pokroju wypadałoby wyjaśnić, że od ilości testów nie zależy liczba chorych, co twierdzisz, tylko liczba potwierdzonych przypadków.

Jeżeli nie rozumiesz tej zasadniczej różnicy to czas wrócić do szkoły.

A co do Antonowa - jak chcesz się pośmiać to mogę przypomnieć wszystkim, że sam to wymyśliłeś. Chcesz po raz kolejny zrobić z siebie durna?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COVID-19 rozprzestrzeniał się we Francji pod koniec grudnia 2019 roku, na miesiąc przed oficjalnym potwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w kraju – informuje zespół lekarzy z Groupe Hospitalier Paris Seine w Saint-Denis w artykule opublikowanym w „International Journal of Antimicrobial Agents”. Oficjalnie pierwszy przypadek SARS-CoV-2 stwierdzono we Francji 24 stycznia 2020 u osoby, która przybyła z Wuhan.

Jak udało się ustalić, że koronawirus był we Francji już w grudniu? Lekarze postanowili przebadać próbki pobrane od pacjentów, którzy zgłosili się do szpitala z objawami grypy w dniach od 2 grudnia do 16 stycznia. Próbki zostały zamrożone, gdy u chorych nie stwierdzono grypy. Nikt wtedy nie badał ich pod kątem obecności koronawirusa.

Jedno z badań przeprowadzonych obecnie dało wynik pozytywny. Pacjent, który w grudniu przeszedł infekcję SARS-COV-2, to 42-letni Algierczyk pracujący jako handlarz ryb. Od lat mieszka we Francji, nie był w Chinach. Na grypopodobną infekcję zachorowało też w grudniu jedno z jego dzieci. Według lekarzy, którzy prowadzili badania, oznacza to, że już w grudniu 2019 koronawirus rozprzestrzeniał się we Francji.

 

Źródło informacji: rp.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, cir napisał:

to jeszcze nie to aby było ze spada

moze jak śląsk opanują

to krótkie kariery ale czesto pomagaja własnie w pracy

tak czy siak widziałem jak pracował i powtarzam z pracy własnych rak tak do bólu a akurat na tym się znam

co do byłych to pracowałem dokładnie juz z 3 wice i nigdy nie stracili na epizodach w MZ

Nikt kto jest najlepszy nie pójdzie do polityki. Nie ma takiej możliwości. Chyba, że na emeryturze, niepraktykujący. Ida właśnie tacy, co później nie stracą, wyrabiają sobie kontakty itd., ale tak jest ze wszystkimi stanowiskami. Nie jestem przeciwny stanowiskom i nie boję się stanowisk, ale sorry, polityka, szczególnie ci wice z PIS-u, zwykłe gnojki, barachło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nieukom twojego pokroju wypadałoby wyjaśnić, że od ilości testów nie zależy liczba chorych, co twierdzisz, tylko liczba potwierdzonych przypadków.

Przecież ja to napisałem. Czy ty człowieku masz jakiś oczopląs?  To samo robiłeś przy okazji "dyskusji" o samolotach - ciągle wtykałeś mi słowa, których nie powiedziałem.

To dokładnie napisałem:
"I jak tu debilom wytłumaczyć, że liczba chorych nie zależy od liczby testów. Ktoś podpowie, bo mi się już skończyły pomysły :) "

A tu link do wypowiedzi. Ty na prawdę masz coś z głową... 

mojej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz istotna, ze nawet najlepszy lekarz praktyk to nie musi być dobry menager, organizator, rzadko to idzie w parze i tym bardziej wzmacnia moją tezę. Trzecia rzecz, że ktos, kto jest dobrym lekarzem i kocha to co robi nie zostawi tego dla polityki, a zawsze trzeba w pewnym momencie wybrać między zarządzaniem , a praktyka. Skrajne upolitycznienie ochrony zdrowia w Polsce prowadzi własnie do takich patologii, że lekarze pchają się do polityki, zapisują się do partii. Jest to conajmniej dla mnie tak dziwne jak ksiądz zapisujący się do partii. Lekarz nie może mieć w pracy poglądów i nie może leczyć elektoratu tylko jednej partii wiec kiedy traci dziewictwo tracić powinien też szacunek. Niestety lekarze pchają się, chcą cos znaczyć i są analnie wykorzystywani, przestają być dziewicami analnymi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, electro napisał:

Nikt kto jest najlepszy nie pójdzie do polityki. Nie ma takiej możliwości. Chyba, że na emeryturze, niepraktykujący. Ida właśnie tacy, co później nie stracą, wyrabiają sobie kontakty itd., ale tak jest ze wszystkimi stanowiskami. Nie jestem przeciwny stanowiskom i nie boję się stanowisk, ale sorry, polityka, szczególnie ci wice z PIS-u, zwykłe gnojki, barachło.

Chyba, że dla koś kasa nie jest najważniejsza. Ale to się co niektórym nie mieści w głowie...

4 minuty temu, electro napisał:

Trzecia rzecz, że ktos, kto jest dobrym lekarzem i kocha to co robi nie zostawi tego dla polityki

Masz na myśli Grodzkiego, Kopacz czy Arłukowicza? Chociaż w tych, konkretnych przypadkach możesz mieć rację. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Patrykowski napisał:

Chyba, że dla koś kasa nie jest najważniejsza. 

Jeśli stać nas na to zeby kształcic wyśmienitych specjalistów, którzy moga ratowac codziennie życie ludzkie, a oni wystepują o 10ej czy 13ej codziennie w telewizji jak nie przymierzając czarnecki czy nie obrażając nikogo schetyna i dyskutuja z półgłowkami o sprawach trzeciorzednych to oczywiście zgoda. Niemniej ja uwazam, ze nie po to sie pracuje kilkanascie, dziesiąt lat w zawodzie żeby póżniej jezdzic po tvn-ach i tracić czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Tobie to się nawet pojedyncze liczby w głowie nie mieszczą Patrykowski.

Zadziwiające jest z jaką łatwością przychodzi ci robienie z siebie idioty :) Szybciutko zmieniłeś temat i już bez cytatów :) Poniżej można poczytać.

 

 

4 minuty temu, electro napisał:

Jeśli stać nas na to zeby kształcic wyśmienitych specjalistów, którzy moga ratowac codziennie życie ludzkie, a oni wystepują o 10ej czy 13ej codziennie w telewizji jak nie przymierzając czarnecki czy nie obrażając nikogo schetyna i dyskutuja z półgłowkami o sprawach trzeciorzednych to oczywiście zgoda. Niemniej ja uwazam, ze nie po to sie pracuje kilkanascie, dziesiąt lat w zawodzie żeby póżniej jezdzic po tvn-ach i tracić czas.

Ja od zawsze uważam, że studia medyczne powinny być odpłatne. Z resztą nie tylko medyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patrykowski napisał:

Chyba, że dla koś kasa nie jest najważniejsza. Ale to się co niektórym nie mieści w głowie...

Masz na myśli Grodzkiego, Kopacz czy Arłukowicza? Chociaż w tych, konkretnych przypadkach możesz mieć rację. 

Grodzki emeryt, kopacz czy arłukowicz-lekarze bez jakichkolwiek osiagniec i umiejetnosci, dawaj jeszcze jakies nazwiska....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, electro napisał:

Nikt kto jest najlepszy nie pójdzie do polityki. Nie ma takiej możliwości

pójdzie np. jesli dofinansujesz potem swoja działalnosc i zyskasz mozliwosc przeskoczenia sprzętowo wyżej

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cir napisał:

pójdzie np. jesli dofinansujesz potem swoja działalnosc i zyskasz mozliwosc przeskoczenia sprzętowo wyżej

 

 

Nie, no o tym nie dyskutujemy czy się opłaca sk.rwić, bo wiadomo od tysięcy lat, ze sie opłaca....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, electro napisał:
17 minut temu, Patrykowski napisał:

Chyba, że dla koś kasa nie jest najważniejsza. Ale to się co niektórym nie mieści w głowie...

Masz na myśli Grodzkiego, Kopacz czy Arłukowicza? Chociaż w tych, konkretnych przypadkach możesz mieć rację. 

Grodzki emeryt, kopacz czy arłukowicz-lekarze bez jakichkolwiek osiagniec i umiejetnosci, dawaj jeszcze jakies nazwiska....

A dlaczego emeryt? Przestali dawać koperty? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, electro napisał:

Nie, no o tym nie dyskutujemy czy się opłaca sk.rwić, bo wiadomo od tysięcy lat, ze sie opłaca....

 

jego szef niezyjący juz  był najlepszy w Polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stworzył własciwie cały ten dział w Polsce , dzieki niemu trafiłem na Szumowskiego

są lekarze którzy sie nie sk....wią ale zrobia duzo aby isc dalej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzegorz7 napisał:

... chciałoby się przywołać choćby Religę.

Religa był ostrzejszy w działaniach - w końcu chirurg :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Religa juz byl emerytem. Szumowski to juz tyle razy zmienil zdanie, ze moze lepiej jakby wrocil do zaburzen rytmu. Juz nie chce mi sie dyskutowac o jego manii wypowiadania sie codziennie najpierw kiedy sie wysra, ktorego maja wybory beda juz bezpieczne, a chyba wersja z dzisiaj, ze za dwa lata wybory beda bepzieczne. Twarz sie ma jedna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumowski to facet wynajęty do wykonania roboty czyli pokazania ,że wybory da się zrobić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozamiatane

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-i-gowin-mamy-rozwiazanie-ws-wyborow/9bcjjej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jar1 napisał:

Nie jesteśmy w fazie spadkowej, więc powinniśmy na razie zachowywać bardzo daleko idące zdystansowanie i pilnowanie się, bo to może być problemem dla odmrażania gospodarki - mówił w "Onet Rano." Łukasz Szumowski. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może w końcu wprowadzą nakaz noszenia nie tylko maseczek na twarz ale i pampersów na dupy ?

Ceratka w kroku zabezpieczy przyszłość w kolejnym roku! ?

Sam wygląda jakby był w fazie ? Producenci pieluch powinni już się szykować żeby nie zabrakło jak maseczek, bo dopiero się narobi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Komedia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 19:23, witek_z napisał:

bardziej chodzi o przemyślenia typu: co nam zagraża, jak się w tym odnajdziemy itp.

Zagraża nam Wielkie?poczytaj statystyki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.