Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-19 10:23
https://dane.gov.pl/pl

Dlatego napisałem - bezinteresownie pomagający lekarze to rzadkość. Przecież nawet nie chodzi o to, żeby udzielali skutecznej pomocy za darmo, ale aby robili wszystko co w ich mocy, by pomóc choremu (nawet prywatnie). Niestety często nawet wizyty prywatne sprowadzają się do "załatwienia" szybko sprawy, przepisania leków i... następny proszę.
Ja nie choruję, ale moi rodzice przed śmiercią chorowali i spędziłem kilka długich lat w różnych szpitalach, miałem do czynienia z różnymi lekarzami, chodziłem też z matką prywatnie i nigdy nie byłem zadowolony z otrzymanej pomocy. Lekarz powinien słuchać historii pacjenta. Słuchać i zadawać wiele pytań. Nigdy nie trafiłem na takiego, który byłby na tyle cierpliwy i dociekliwy. Rzucenie okiem w kartę choroby, czy na zdjęcia nie wystarcza by wszystko wiedzieć. Potrzebny jest szczegółowy wywiad, zwłaszcza gdy przyczyna i przebieg choroby nie są oczywiste.
Spotkałem się nawet z oporami ze strony lekarza w trakcie wizyty prywatnej przed wykonaniem oczywistego badania usg, bo mu się zwyczajnie nie chciało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozważania i uogólnienia do niczego nie prowadzą .Ważniejsze jest moim zdaniem jak obecnie wyjść z tej epidemii ( która była rozdmuchana ) i jej skutków  w miarę z jak najmniejszymi stratami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Ja mogę to samo napisać np. o prawnikach czy nauczycielach .

Prawnicy są bardzo podobni do lekarzy-karierowiczów.
Nauczyciele? Polemizowałbym...to jednak grupa ludzi o zupełnie innej mentalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli jesteś nauczycielem ? Nauczyciela rozpoznaję po 2 min. rozmowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Ja mogę to samo napisać np. o prawnikach czy nauczycielach .

Czyżby metoda PiS, Wojciechu?

Można napisać ale to nie zmieni faktów o których wspomniał Grzegorz7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że takie rzeczy się zdarzają .Ale wszystkich niezadowolonych wysyłałbym na leczenie np . do W.Brytanii .Jestem przekonany ,że po powrocie całowaliby ziemię .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 Tak,  to jest tragedia w Polsce   . W marcu miałem kontakt ze szpitalami w   Bydgoszczy i we Włocławku  ... brat miał udar ..... myślałem ze wyjdę z siebie i stanę obok ...

Nie pisz głupot ...  co to za argument ze gdzieś jest gorzej .. jedz do Korei Pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

.Ale wszystkich niezadowolonych wysyłałbym na leczenie np . do W.Brytanii

Ja bym jednak wolał, żeby w Polsce służba zdrowia działała lepiej. 

Byłem przez jakiś czas po drugiej stronie lekarskiego biurka. Nie mówiłem, że jestem lekarzem. Cierpliwie poddałem się wszystkim procedurom rejestracji, oczekiwania, przyjęcia, badania. Koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsza pani czuje się już lepiej. Żona i znajoma są w kontakcie z oddziałem. 

Całe to zamieszanie wynika z faktu, że pewna grupa ludzi opiekuje się nieformalnie ludźmi starszymi i samotnymi. To znajoma naszej teściowej.

Boję się nawet myśleć co może się dziać w polskich domach. Przecież tacy ludzie umierają najprawdopodobniej w swoich domach...

 

Problem Polski to problem rozmaitych idiotów aparatczyków. Zazwyczaj ma się tu wszystko w dupie, łącznie z procedurami i dobrymi praktykami.  Jak coś pierdyknie to zaczyna się szukać winnych a potem wprowadza się nowe coraz bardziej idiotyczne przepisy...

W Polsce tego pełno. Zadzwońcie do jakiegokolwiek urzędu publicznego. Przez minutę głos będzie pieprzył o ochronie danych osobowych, ble, ble,... Jak zadzwonią do was z banku to przez minutę głos będzie nawijał o nagrywaniu rozmowy i zapytywał o zgodę... Jak wejdziecie na dowolną stronę to ciągle będą wyskakiwały okienka o tym kto jest administratorem waszych danych osobowych... i polityce ciasteczek,...

Rzygać się chce. To Polska właśnie. Ktoś wymyślił idiotyzm albo wymóg przejściowy, zapomniał a on będzie trwał wiecznie... Odhaczono wykonanie. I to się liczy a nie optymalizowanie interakcji społecznych. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grzegorz7 napisał:

Jak coś pierdyknie to zaczyna się szukać winnych a potem wprowadza się nowe coraz bardziej idiotyczne przepisy...

Tak jest. Epidemia przykładem. Służba zdrowa w dużym stopniu przyczyniła się do jej rozprzestrzenienia. Nie było na czas adekwatnych i spójnych procedur  profilaktycznych, nie wspominając o totalnym braku niezbędnego sprzętu. A  jak się mleko rozlało zaczęła się improwizacja.

Tak, (tu przekleństwo) ja z synowcem na czele i jakoś to będzie.

Oprócz PiS przekleństwem tego kraju jest to "jakoś". Albo "pożyjemy, zobaczymy", "tak, ale", "gdzieś, coś, ktoś", "jest zbyt wcześnie, by o tym mówić" no i słynne, jeszcze z czasów Gierka "będziemy chcieli" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę to samo napisać np. o prawnikach czy nauczycielach .

Umowmy sie, to samo mozna napisac o WSZYSTKICH grupach zawodowych. Wszedzie pracuja tylko ludzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

A czyli jesteś nauczycielem ? Nauczyciela rozpoznaję po 2 min. rozmowy .

To ciekawe. Rozpoznałeś we mnie nauczyciela, którym nie jestem, znając mnie tyle lat. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Problem Polski to problem rozmaitych idiotów aparatczyków. Zazwyczaj ma się tu wszystko w dupie, łącznie z procedurami i dobrymi praktykami.  Jak coś pierdyknie to zaczyna się szukać winnych a potem wprowadza się nowe coraz bardziej idiotyczne przepisy...

W Polsce tego pełno. Zadzwońcie do jakiegokolwiek urzędu publicznego. Przez minutę głos będzie pieprzył o ochronie danych osobowych, ble, ble,... Jak zadzwonią do was z banku to przez minutę głos będzie nawijał o nagrywaniu rozmowy i zapytywał o zgodę... Jak wejdziecie na dowolną stronę to ciągle będą wyskakiwały okienka o tym kto jest administratorem waszych danych osobowych... i polityce ciasteczek,...

Rzygać się chce. To Polska właśnie. Ktoś wymyślił idiotyzm albo wymóg przejściowy, zapomniał a on będzie trwał wiecznie... Odhaczono wykonanie. I to się liczy a nie optymalizowanie interakcji społecznych. 

Trafiasz w sedno. Pomoc dla przedsiębiorców w ramach tarcz antykryzysowych i finansowych jest najlepszym przykładem tego jak postępuje nasz rząd. Oczywiście odezwą się tacy co dostali pieniądze i są zadowoleni, ale nie macie wszyscy pojęcia jaką gehennę przechodzi większość z tymi wnioskami o dofinansowanie. Mam to na co dzień. Takiego galimatiasu i rzucania kłód pod nogi świat nie zna. Odrzucanie prawidłowo wypełnionych, wzywanie do uzupełnienia z byle pierdoły, albo wymyślanie błędów typu odwrotna kolejność wpisania miesięcy przy ustalaniu spadku przychodów, czy wzywanie do potwierdzenia, że podany rachunek bankowy jest naprawdę ważny i nasz...takich kuriozalnych rzeczy jest więcej. Ostatnio pani urzędnik przyczepiła się, że we wniosku, w którym wpisany był NIP, regon i dodatkowo PESEL brakuje nr dowodu osobistego, podczas gdy od wielu lat nigdzie on już nie jest potrzebny, bo posługujemy się tylko nr pesel, dodatkowo żądała wypełnienia części dotyczącej pełnomocnika składającego wniosek, którego nie było, ale uparła się, że tym pełnomocnikiem jest sam dla siebie składający wniosek. k**wa jego mać... ?

Żyjemy w chorym kraju.

P.S. Jeszcze coś mi się przypomniało - wpisana we wniosku nazwa przedsiębiorstwa/imię i nazwisko: handel mięsem/Katarzyna Kowalska - dane zgodne z wpisem do CEiDG. Pani urzędnik stwierdziła, że to nie jest pełna nazwa firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te banie pod gałami to nie ze zmeczenia tylko od liczenia pieniedzy żony i brata....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Sprzed chwili.

Chora trafiła na neurochirurgię. 

Tam dopiero ktoś się zainteresował, że jest spragniona i potrzebuje leków przeciwbólowych.

Służba zdrowia jak ch*j!

 

Taaak?

Czytaj to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 godziny temu, soundchaser napisał:

nasz

He he. Dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapobiegliwym Szumowskim 180 000 000 cebulionów naliczono.

 

4 godziny temu, papageno napisał:

Ja bym jednak wolał, żeby w Polsce służba zdrowia działała lepiej. 

Byłem przez jakiś czas po drugiej stronie lekarskiego biurka. Nie mówiłem, że jestem lekarzem. Cierpliwie poddałem się wszystkim procedurom rejestracji, oczekiwania, przyjęcia, badania. Koszmar.

Na drugi raz przebierz się za psa. Szybciutko, sprawnie... Bo weterynaria w Polsce jest prywatna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Nie, pół litra w Auchanie w normalnej cenie. Ze szkockiej już dawno zrezygnowałem z powodu jeszcze bardziej zuchwałych wałków w cenie powiedzmy do 100zł/litr.


£20 za litr, to singla nie kupisz. A Jack Daniels w półlitrówce, to od razu widać że wałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla Cir redaktora forum.

 

Halo, tu Ziemia..

7 godzin temu, soundchaser napisał:

To ciekawe.

 

Zidiocenie na forum przechodzi wszelkie znane dotychczas granice.

Ześwirowali przez wirusa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Maseczki świetnie spełniają swoją rolę.
Dają pełny obraz mentalnej kondycji społeczeństw. Dzięki nim udało się oszacować jak daleko można się posunąć w technikach ogłupiania społeczeństw na masową skalę i jak przebiegają same relacje międzyludzkie.


Wycofują się ze zmiany czasu, to musieli dać coś w zamian.
Żywego mnie nie zaszczepią.
Bez obaw. Jako że firma jest angielska, to będą szczepili tylko w Irlandii Północnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Pewnie ,że takie rzeczy się zdarzają .Ale wszystkich niezadowolonych wysyłałbym na leczenie np . do W.Brytanii .Jestem przekonany ,że po powrocie całowaliby ziemię .
Powielasz stereotypy o GP, rozpowszechniane przez młodych polskich gastarbeiterów, którzy z leczeniem specjalistycznym i szpitalnym się nie zetknęli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sine Metu napisał:

Ta z Oxfordu we wrześniu i w UK gratis.

Już pół miliarda dawek jest, chociaż jeszcze jej nie ma. Ot paradoks propagandowy. Ja sam nie oczekuję na nią. 

Wiadomo, że będzie na jesieni potrzebniejsza, bo mutacja wylezie.

W dniu 21.05.2020 o 11:12, il Dottore napisał:

Zaledwie pół miliona wejść. Na takiego Giganta.

Popatrz  na ilość wyświetleń "Ronnie Ferrari -Ona by tak chciała" .

Od czasu Final Cut za dużo tego Watersa- brzydki wokal ma.

Ten pikniejszy: 6IX9INE- GOOBA (Official Music Video) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.