Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-19 22:51
https://dane.gov.pl/pl
25 minut temu, soundchaser napisał:

Ja myślę, że i bez tych ograniczeń można zadbać wystarczająco o to by się uchronić przed ew. zakażeniem.

A pewnie ze tak. 

Jak to mowia wszystko dla ludzi. Ale wytlumacz to debila aby dbali o innych. Najlatwiej nakazac nosic maseczki straszyc mandatem. 

Dzieki temu ludzie ostro o tym rozmawiaja, edukuja sie co to za wirus, jak sie przed nim uchronic itp. Edukacka narodowa. ?

Jak rzad im kaze ubrac maseczke to wtedy cholota szuka po internetach po co maja nosic maseczke. Pytaja sie jeden drugiego etc. 

 

Mnie najbardziej rozbawila (czarny humor) historia o Czarnej Dzumie. Nie wiem  czy historia jest prawdziwa. Zobacz sobie umieralnosc Zydow a zwyklych ludzi.  Potem zaczely sie przesladowania, oskarzenia zydow l wywolanie zarazy, ludzie nie mogli pojac dlaczego o wiele mniej zydow umieralo. Zaczeto mordowac zydow i "palic" na stosie. 

A powod mniejszego zachorowania zydow blachy:

"Istnieje wiele żydowskich przepisow, które promują czystość: Żyd musi umyć swoje ręce przed jedzeniem chleba, oraz po skorzystaniu z toalety, to było w zwyczaju Żydów do kąpieli raz w tygodniu przed szabatem, zwłoki muszą być myte przed pogrzebem, i tak dalej". 

Nie wiem czy to prawda, ale ciekawa historia. 

 

 

 

 

PS. 

Tu sa te dane z wloskiego GUSu jakby kogos zainteresowalo. Na dole plik PDF do pobrania. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje zakazu kopulacji no bo kto jest monopartneski w życiu. 

Maseczki?, podszkol się nt. biologii. Przykro że u zarania 21go wieku jest taka świadomość. Więcej książek radzę zamiast telefonu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedom jakoś specjalnie nie zaszkodziło. Nie ma tylu zgonów co we Włoszech a tendencja umieralności spadkowa. Czy są gdzieś dane dot. ilości zaszczepionych przeciwko grypie osób starszych z północnych rejonów Włoch? Wyłamujący się włoscy lekarze wspominają o tej zależności jako przyczynie zwiększonej śmiertelności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Lolo2 napisał:

Nie porownuj Polski bo miales Lockdawn. Wypadkow samochodowych nie bylo bo miasta zamkniete, wypadkow przy operacjach duzo mniej bo nikt do lekarza nawet nie szedl nie wspominajac o zabiegach i operacjach ktore przekladano. 

A we Włoszech nie było? Nie lockdawn, tylko lockdown. Jeszcze tego brakowało by nam świt odebrano i nastała ciemność. ?
Poza tym fajnie to zabrzmiało - mniej wizyt u lekarzy, to mniej wypadków śmiertelnych.
Wniosek taki, że jak się chodzi do lekarza, czy na operacje, to liczba zgonów wzrasta.
Hahaha...powiedzenie: są 3 rodzaje białej śmierci - sól, cukier i lekarz pierwszego kontaktu - jest jak najbardziej prawdziwe. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nam więc taka maska? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest maska na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą maską? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze,nie przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest maska dla społeczeństwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jar1 napisał:

Maseczka jest jak kondom ograniczeniem wolności i wymysłem diabła. 

to jak w końcu diabeł  ? czy wielki międzynarodowy spisek ?

ciekawe co jest bardziej popularne np. u płaskoziemców

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Wypadkow samochodowych nie bylo bo miasta

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Nie porownuj Polski bo miales Lockdawn

Wypadków było mniej ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym po co porównywać wypadki do chorób? Spójrz choćby na inne choroby zakaźnie przy których covid to ułamek procenta w statystykach umieralności. Dlaczego nikt nie zrobił tego lockdawnu przy wybuchu np. epidemii HIV, gdzie w szczycie dochodziło do 3mln ofiar i która dalej trwa i zabiera więcej ofair niż covid? Wytłumacz mi to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, malikali napisał:

Wypadków było mniej ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym po co porównywać wypadki do chorób? Spójrz choćby na inne choroby zakaźnie przy których covid to ułamek procenta w statystykach umieralności. Dlaczego nikt nie zrobił tego lockdawnu przy wybuchu np. epidemii HIV, gdzie w szczycie dochodziło do 3mln ofiar i która dalej trwa i zabiera więcej ofair niż covid? Wytłumacz mi to.

Chcesz powiedziec ze od 1985 do 2019 roku jak zmarlo 1400ludzi w polsce na hiv to jest gozej niz covid? 

Ile ludzi na covida zmarlo w polsce przez te pol roku? 

 

Podstawowe informacje epidemiologiczne

HIV i AIDS w Polsce – dane od początku epidemii (1985 r.) do 30 września 2019 r. roku

 

25 020  zakażonych ogółem

3 741 ma AIDS

1 424 chorych zmarło

 

Więcej na ten temat:   www.pzh.gov.pl

 

 

A poza tym. 

Czy idac do sklepu, do kina, na basen itp jestem narazony na HIV? I czy jestem narazony na Covid? 

Nie wiem co ty chcesz porownywac? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lolo2 napisał:

Podstawowe informacje epidemiologiczne

HIV i AIDS w Polsce – dane od początku epidemii (1985 r.) do 30 września 2019 r. roku

 

25 020  zakażonych ogółem

3 741 ma AIDS

1 424 chorych zmarło

 

Więcej na ten temat:   www.pzh.gov.pl

Podałem Ci stronę wcześniej dane na świcie porównaj to globalnie i powiedz która epidemia lub choroba jest groźniejsza

42.101.821 Osób zakażonych HIV/AIDS
1.192.136 Zgony spowodowane przez HIV / AIDS w tym roku
9.206.103 Zgonów z powodu chorób zakaźnych w tym roku
5.824.275 Zgonów spowodowanych rakiem w tym roku
695.604 Zgonów spowodowanych malarią i w tym roku

 

"W Polsce od 5 marca do 13 maja 2020 r. zmarło 80 324 osób – to łączna liczba zgonów spowodowanych wszelkimi chorobami (nie tylko COVID-19), wypadkami i wszelkimi innymi możliwymi przyczynami. Gdyby nie pandemia koronawirusa, szacowana oczekiwana liczba zgonów w tym samym okresie wynosiłaby (w zależności od oszacowania) od 74 491 do 87 259 zgonów – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Najprawdopodobniej pandemia paradoksalnie nie doprowadziła do nadmiernej śmiertelności, ale wręcz zmniejszyła ogólną liczbę zgonów (o ok. 1-2 tys. zgonów – 100-200 tygodniowo). Można też wnioskować, że niedoszacowanie liczby zgonów związanych z COVID-19 w Polsce najprawdopodobniej nie jest wysokie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, malikali napisał:

Podałem Ci stronę wcześniej dane na świcie porównaj to globalnie i powiedz która epidemia lub choroba jest groźniejsza

42.101.821 Osób zakażonych HIV/AIDS
1.192.136 Zgony spowodowane przez HIV / AIDS w tym roku
9.206.103 Zgonów z powodu chorób zakaźnych w tym roku
5.824.275 Zgonów spowodowanych rakiem w tym roku
695.604 Zgonów spowodowanych malarią i w tym roku

 

"W Polsce od 5 marca do 13 maja 2020 r. zmarło 80 324 osób – to łączna liczba zgonów spowodowanych wszelkimi chorobami (nie tylko COVID-19), wypadkami i wszelkimi innymi możliwymi przyczynami. Gdyby nie pandemia koronawirusa, szacowana oczekiwana liczba zgonów w tym samym okresie wynosiłaby (w zależności od oszacowania) od 74 491 do 87 259 zgonów – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Najprawdopodobniej pandemia paradoksalnie nie doprowadziła do nadmiernej śmiertelności, ale wręcz zmniejszyła ogólną liczbę zgonów (o ok. 1-2 tys. zgonów – 100-200 tygodniowo). Można też wnioskować, że niedoszacowanie liczby zgonów związanych z COVID-19 w Polsce najprawdopodobniej nie jest wysokie."

Tylko dalej nie rozumiem, dlaczego porownujemy Covida w Polsce, gdzie miales lockdown, obustrzenia itp itd. W polsce nie mamy pandemi bo mamy obustrzenia. 

Jakie masz obustrzenia na hiv? Ile z tych zarazonych to ludzie chociazby z europy.  Jaki sensu porownywac "afrykanskiego" hiva do Europejskiego Covida, ktorego wszyscy trzymaja w ryzach. 

 

Porownaj HIVa we wloszech lub hiszpanii.  Gdybysmy w polsce nic nie zrobili w zwiazku z covidem to teoretycznie mielibysmy takie same statystyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Czy idac do sklepu, do kina, na basen itp jestem narazony na HIV? I czy jestem narazony na Covid? 

Jesteś tak samo narażony na złapanie dowolnego wirusa. Odmian jest wiele i nie wszystkie są łagodne dla każdego organizmu, a bywa, że taka choroba też kończy się poważnymi powikłaniami i dużym uszczerbkiem na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach śmiercią. Dokładnie tak samo jak w przypadku zarażenia covidem, z tym że jak pokazuje rzeczywistość wiele tych zarażań przebiega bezobjawowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Tylko dalej nie rozumiem, dlaczego porownujemy Covida w Polsce, gdzie miales lockdown, obustrzenia itp itd. W polsce nie mamy pandemi bo mamy obustrzenia. 

Jakie masz obustrzenia na hiv?

Kuźwa...jakie "obustrzenia". Raz można się pomylić, ale 3 razy???
Ponawiam pytanie - we Włoszech nie było lockdownu? O ile mi wiadomo - był.
 

1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Gdybysmy w polsce nic nie zrobili w zwiazku z covidem to teoretycznie mielibysmy takie same statystyki. 

Pierdoły opowiadasz. Uważam, że gdyby nie wprowadzono ŻADNYCH restrykcji to byłoby dokładnie tak samo.
Oczywiście mogliby manipulować statystykami, by wykazać że bez lockdownu zakażeń jest więcej,
ale nie ma sensu akurat Ciebie o tym przekonywać, bo jesteś z "branży".
To co robią w niektórych innych krajach z covidem to polityka i nic więcej. Tam nie ma takiej sytuacji jaką przedstawiają media.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TomekL3 napisał:

Szwedom jakoś specjalnie nie zaszkodziło. Nie ma tylu zgonów co we Włoszech

Przewaga protestantyzmu nad katolicyzmem. Mateczka pokazuje figę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, soundchaser napisał:

Kuźwa...jakie "obustrzenia". Raz można się pomylić, ale 3 razy???
Ponawiam pytanie - we Włoszech nie było lockdownu? O ile mi wiadomo - był.
 

Pierdoły opowiadasz. Uważam, że gdyby nie wprowadzono ŻADNYCH restrykcji to byłoby dokładnie tak samo.
Oczywiście mogliby manipulować statystykami, by wykazać że bez lockdownu zakażeń jest więcej,
ale nie ma sensu akurat Ciebie o tym przekonywać, bo jesteś z "branży".
To co robią w niektórych innych krajach z covidem to polityka i nic więcej. Tam nie ma takiej sytuacji jaką przedstawiają media.

 

Byl, jak juz trupy ciezarowkami zaczeli wywozic.... A nie tak jak u nas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lolo2 napisał:

Byl, jak juz trupy ciezarowkami zaczeli wywozic....

Taaa...i gdzie wywozili? Do lasu, by zakopać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TomekL3 napisał:

Szwedom jakoś specjalnie nie zaszkodziło. Nie ma tylu zgonów co we Włoszech a tendencja umieralności spadkowa. Czy są gdzieś dane dot. ilości zaszczepionych przeciwko grypie osób starszych z północnych rejonów Włoch? Wyłamujący się włoscy lekarze wspominają o tej zależności jako przyczynie zwiększonej śmiertelności.

Koronawirus w Szwecji. Najwięcej zgonów od 150 lat

Wg danych ogłoszonych 19 sierpnia przez Urząd Statystyczny, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku w Szwecji odnotowano najwyższą liczbę zgonów od 150 lat.

Do końca czerwca COVID-19 pochłonął około 4,5 tys. ofiar śmiertelnych - obecnie liczba ta przekracza 5,8 tys. To znacznie wyższy odsetek populacji niż w innych krajach nordyckich, choć niższy niż np. w Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii - zauważa Reuters.

 

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiła, że w porównaniu do średniej z ostatnich pięciu lat, liczba zgonów jest o ok. 10 proc. wyższa - podał Urząd Statystyczny. W samym kwietniu (miesiąc z najwyższą liczbą zgonów) liczba zgonów była o prawie 40 proc. wyższa od średniej. Najgorszymi pod tym względem były 8 i 15 kwietnia - w tych dniach odnotowywano po 115 zgonów spowodowanych COVID-19.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, blomin napisał:

Wierzysz w te ciężarówki? Albo w kostnicę na stadionach. No tak kazali. Wszystko jasne

Jak wspomnialem. 

Mam znajomych w bergamo, tez tam pracowalem....  Nie musze wiezyc w gazety czy telewizje.

Dobze wiem co sie tam dzialo od najblizszych znajomych. 

5 marca wlosi pisali ze wirus to wymysl politykow itp. 24 marca pisali niech bog ma nas wszystkich w opiece. xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, blomin napisał:

Wierzysz w te ciężarówki? Albo w kostnicę na stadionach. No tak kazali. Wszystko jasne

Byli i są tacy co wierzą w to:

ansa_trumny-770x380-c-default.jpg

To i w ciężarówki też uwierzą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest jak u nas od co najmniej trzech dekad. Co to za różnica czy zimna wojna czy covid. Popyt na pieluchy dla plebsu ten sam. Jeszcze dowiedz się co to za testy wykrywają ten covid. Będzie fajnie. Jeszcze się nie wykluło a tysty już były - fascynujące TGV

1 minutę temu, malikali napisał:

Byli i są tacy co wierzą w to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To i w ciężarówki też uwierzą ?

Promocja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, blomin napisał:

Czyli jest jak u nas od co najmniej trzech dekad. Co to za różnica czy zimna wojna czy covid. Popyt na pieluchy dla plebsu ten sam. Jeszcze dowiedz się co to za testy wykrywają ten covid. Będzie fajnie. Jeszcze się nie wykluło a tysty już były - fascynujące TGV

nie wiem jakie testy byly... Nie znam szczegulow.  Conajmniej od lutego dostepne sa takie, takie mam:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG-20200916-204524.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Lolo2 napisał:

Do końca czerwca COVID-19 pochłonął około 4,5 tys. ofiar śmiertelnych - obecnie liczba ta przekracza 5,8 tys. To znacznie wyższy odsetek populacji niż w innych krajach nordyckich, choć niższy niż np. w Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii - zauważa Reuters.

Straszna liczba, naprawdę. ? Cytujesz Reutersa, który przedstawia niczym nie wyróżniające się dane tak, by wyglądały bardzo groźnie.
Włącz myślenie! Sam o tym pisałeś.

42 minuty temu, Lolo2 napisał:

Mam znajomych w bergamo, tez tam pracowalem....  Nie musze wiezyc w gazety czy telewizje.

Dobze wiem co sie tam dzialo od najblizszych znajomych. 

Ja też mam znajomych we Francji, UK i Niemczech i nikt nie potwierdza tych okropnych statystyk i fejków w postaci zdjęć trumien.

13 minut temu, Moontan napisał:

 

Dobre. Nie znałem tego, ale jak widać pasuje do obecnej sytuacji jak ulał.
Ludzka naiwność, głupota i uległość była od zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.