Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-18 23:12
https://dane.gov.pl/pl
4 minuty temu, TomekL3 napisał:

A niby z czyjej woli jak nie Twojej. Ty wybrałeś bycie lekarzem.

wiec nie pisz mi o stresie jak guzik wiesz jak zyje  i nie pouczaj tonem mentorskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

niech sam zachowuje środki ostrożności a nie bawi sie w policjanta

Jeszcze w marcu zrobiłem na własne potrzeby duży import z ChRL (AliExpress) certyfikowanych masek KN95. Są wielorazowego użycia. Piorę i parzę wrzątkiem. Założyłem wtedy, że pandemia potrwa dłużej niż 4 tygodnie. 

Dopiero niedawno znalazłem w mediach opinię, że profesjonalne maski KN95 mają najwyższy parametr ochrony na poziomie 75%. Gdy dwie osoby mają takie maski to radykalnie maleje ryzyko zarażenia. Więc za apel jak wyżej dziękujemy. Dowodzi kompletnego niezrozumienia powagi sytuacji.

Rząd PIS ustami byłej vice- premier ujawnił nam, że mamy najwięcej maszyn do szycia w Unie Europejskiej. Szyte z byle czego maski przed niczym nie chronią. To taki podły cynizm PiS-u i objaw pełnej pogardy dla zakochanego w nim społeczeństwa.

Przypomina mi się stara zasada: RZĄD SIĘ ZAWSZE WYLECZY !!!  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
wiec nie pisz mi o stresie jak guzik wiesz jak zyje  i nie pouczaj tonem mentorskim

Niepotrzebnie się unosisz. Nie pouczam, pokazuję mechanizm przyczynowo skutkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, TomekL3 napisał:


Niepotrzebnie się unosisz. Nie pouczam, pokazuję mechanizm przyczynowo skutkowy.

cóz to powinienem juz dawno nie życ

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z tej imprezy /Łódź   i okolica -wspólny hotel /  juz jest 5 chorych wsród uczestników a pisze to bo wszedzie były w lokalnych mediach ich zdjęcia bez masek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sam twierdzisz że szmaciane maski nic nie dają,  to po co wdajesz sie w kłótnie w sklepach? zeby jeszcze Cie ktos zarazil?  omijaj wszystkich z daleka,  rób zakupy gdy pusto,  a od jutra w porze seniorów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, janunio napisał:

Są wielorazowego użycia. Piorę i parzę wrzątkiem. Założyłem wtedy, że pandemia potrwa dłużej niż 4 tygodnie. 

pranie niszczy strukture

o ile wiem jedynym sprawdzonym sposobem jest piekarnik /cieplarka na 60 stopni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News taki, że Szumowski wylądował w szpitalu. Niezłe jaja.

Oto harmonogram wydarzeń:

  • najpierw nakradł z bratem miliony,
  • później zrezygnował z pracy (podał się do dymisji), 
  • pojechał do Hiszpanii (zakopał miliony na kupionej nieruchomości ?) ,
  • wrócił z rozpoznanym wirusem, został szybko wyleczony,
  • obecnie trafił do szpitala bo nie był uprzednio zarażony, zarażony naprawdę jest dopiero teraz.  

Obecni tu ziomale coś kumają ? To taki wypadek przy pracy w służbie PiS-u ?

Proszę o jasne wytłumaczenie prostemu człowiekowi o co come on !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, janunio napisał:

Dopiero niedawno znalazłem w mediach opinię, że profesjonalne maski KN95 mają najwyższy parametr ochrony na poziomie 75%. Gdy dwie osoby mają takie maski to radykalnie maleje ryzyko zarażenia.

KN95 sa dopuszczone do ciagłej pracy przy covidzie

tyle ze co innego ciagła praca a co innego mijanie sie w sklepie

jesli dwie osoby maja szmaciane maski to na 100% zmniejsza sie mozliwosc przeniesienia co wychodzi w statystykach a nie w mniemanologii stosowanej internetowych ekspertów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosze maski certyfikowane od 3 miesiecy, wokol zarazilo sie kilkadziesiat osob, ja jeszcze nie, jestem badany raz w tygodniu. Wolalbym sie w tym okresie nie zarazic, bo przy ciezkim przebiegu odlacza jakiegos pacjenta zeby mnie podlaczyc wiec dla mnie jest jasne, ze unikam zarazenia. Co do zwyklych zjadaczy chleba jest mi obojetne czy sie zaraza i kiedy gdyz nie bede wykonywal selekcji pacjentow do respiratoroterapii. Nie nadaje sie do roli Mengele tak dobrze jak niektorzy forumowicze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

po co wdajesz sie w kłótnie w sklepach?

Zrobiłem znacznie więcej.

Napisałem dziś list do Gminy/Rady Gminy z apelem o bezwzględne karanie wysokimi grzywnami osób z odkrytym nosem. Żeby ekipa Zarządu Gminy się przejęła ujawniłem im, że kopie maila poszły do Starosty Powiatowego, Gazety Powiatowej. Dopiszę im adres tego forum. Doskonale wiem, że Oni boją się tylko utraty pracy.  

Czas na cytat z mojego listu:

  " Mieszkańcy miasta i gminy Serock bardzo często w przestrzeni publicznej chodzą z odsłoniętym nosem albo całkowicie bez maseczek.

Jako osoba 65+ chora na astmę, POChP, Tako-tsubo muszę traktować takich mieszkańców jak potencjalnych moich morderców.

Straży Miejskiej nigdy w akcji nie spotkałem. Ani w sklepach, w przychodniach NFZ, na targu … Otoczenie patrzy na mnie jak na idiotę.

Ja wiem, że covidowego zakażenia nie przeżyję ... 

Apeluję w celu żebyście zrozumieli, że są mieszkańcy dla których przestrzeganie zasady zasłaniania nosa i ust ma naprawdę życiowe znaczenie. 

·        Oczekuję, że w trybie natychmiastowym Urząd podejmie radykalne działania.

·        Oczekuję, że te działania będą nagłośnione i spektakularne.

·        Oczekuję, że personel placówek gminnych zostanie jeszcze w dniu dzisiejszym przeszkolony i zobligowany do agresywnej postawy wobec osób łamiących obostrzenia.  

·        Oczekuję zwłaszcza, że Urząd natychmiast uzgodni system zaopatrzenia mieszkańców gminy 65+ w artykuły spożywcze i pierwszej potrzeby w porozumieniu z placówkami handlowymi, usługowymi z wykorzystaniem bazy transportowo-logistycznej Poczty Polskiej, Policji i Urzędu w Serocku.  " 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, janunio napisał:

Obecni tu ziomale coś kumają ? To taki wypadek przy pracy w służbie PiS-u ?

wyglada to kiepsko to prawda

 

9 minut temu, electro napisał:

gdyz nie bede wykonywal selekcji pacjentow do respiratoroterapii

nie jestem anestezjologiem i tyle mojego szczescia w całej tej tragedii która sie dzieje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 co innego ciagła praca a co innego mijanie sie w sklepie

To prawda, tylko, że mnie interesuje ochrona Mojej Rodziny. Nawet mijanie się w przestrzeni publicznej pozostaje śmiertelnym zagrożeniem. 

" Oczekuję zwłaszcza, że Urząd natychmiast uzgodni system zaopatrzenia mieszkańców gminy 65+ w artykuły spożywcze i pierwszej potrzeby w porozumieniu z placówkami handlowymi, usługowymi z wykorzystaniem bazy transportowo-logistycznej Poczty Polskiej, Policji i Urzędu w Serocku.  " 

W takim Serocku mieć etat w Urzędzie Gminy to top absolutny !!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a z Szumowskim to faktycznie komedia,  albo drugi raz zarażony albo nie "odlezal" poprzedniego zakażenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z Szumowskim to niechciany wypadek przy pracy oszustów z pod znaku PiS.

Rząd się zawsze wyleczy !!!

" Zakażeni nie przyznają się, że są chorzy. "

Ja też tak zrobię. Później wywiozą mnie na SOR a tam spędzę kilkadziesiąt godzin w karetce albo w namiocie. Całe życie płaciłem na NFZ by teraz zostać potraktowany jak goooowno.

Taka prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można to wytłumaczyć testem fałszywie dodatnim. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, costa brava napisał:

wyzywi tak,  ale wyleczy nie , tu nie ma mocnych, wszystko od organizmu zależy 

Napisz nam kto to ci wmówił, że wszystko zależy od organizmu ! Czekamy na ujawnienie źródła tej niebywałej głupoty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, janunio napisał:

Jeszcze w marcu zrobiłem na własne potrzeby duży import z ChRL (AliExpress) certyfikowanych masek KN95. Są wielorazowego użycia. Piorę i parzę wrzątkiem.

Co to za certyfikowane maski KN95 wielokrotnego użytku? Chińczycy wiele piszą ale często nie jest to zgodne z prawdą.

Certyfikowane można jak pisze @cir dezynfekować w piekarniku: 60 st 30 min. a nie prać i parzyć wrzątkiem. Bawełniane można prać i traktować żelazkiem, ale są mniej skuteczne, zwłaszcza jednowarstwowe.

Dobre są maski firmy 3M, np. te https://allegro.pl/oferta/maska-maseczka-ochronna-antywirusowa-2-warstwowa-9153546962 Niewygodnie je się zakłada (dwie gumki na głowę) ale dobrze przylegają do twarzy więc lepiej chronią.

Okulary nosisz? Jeżeli tak się przyjmujesz koroną to musisz mieć okulary lub przyłbicę. Wraz z maską oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mamy 6526 zakażeń koronawirusem

Pamiętaj, że tzw. przyłbica to totalny KIT.

Niczego nie filtruje tylko rozprasza wyziewy z paszczy. Kumasz ? 

SPOKO, moje maski są certyfikowane w ChRL - KN95. Wierzysz Szumowskiemu czy kaczuniowi ?

Rób tak dalej ...

Ja już zrobiłem ok 100 transakcji z producentami z ChRL. Nigdy ale to nigdy się nie zawiodłem. Oni budują dziś fundamenty zaufania konsumentów z Unii Europejskiej. 

Oszuści z Allegro przez GPW właśnie wyssali wczoraj setki mln kapitału z polskiego rynku. Cel taki by wyprowadzić ten kapitał z Polski. I już to zrobili. Potrzebowali 48 godzin. Bo ziomal jest i będzie głupi.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oczekuję, że personel placówek gminnych zostanie jeszcze w dniu dzisiejszym przeszkolony i zobligowany do agresywnej postawy wobec osób łamiących obostrzenia.  

Lęk przyciąga agresję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, janunio napisał:

Pamiętaj, że tzw. przyłbica to totalny KIT.

Na oczach maseczkę masz? Oczy jak i płuca są "wejściem" dla wirusa. Jak i buzia. Śluzówka.

Przyłbica chroni twarz (w tym oczy) od ewentualnych kropelek z wirusem jak ktoś na ciebie nakicha. Roli maski nie pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JuG napisał:

Na oczach maseczkę masz? Oczy jak i płuca są "wejściem" dla wirusa. Jak i buzia. Śluzówka.

Najgorsze jest to, że zarówno lekarze, jak i rządowcy o tym nie mówią, a właśnie prawda jest taka, że wirus może przeniknąć do organizmu przez nieosłonięte niczym gałki oczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, janunio napisał:

Ziomale z odsłoniętym nosem mogą całkowicie pozbywać się masek, bo stają się one tylko elementem dekoracyjnym. 

Jako osoba 65+ chora na astmę, POChP, Tako-tsubo muszę traktować takich Ziomali jako moich potencjalnych morderców. W sklepach wszczynam głośny alarm. Dzwoniłem już kilka razy do Straży Miejskiej.  Robię foty dla potrzeb materiału dowodowego. 

Tymczasem otoczenie patrzy na mnie jak na idiotę.

Wiem, że covidowego zakażenia nie przeżyję ... Żona samotnie nie da rady utrzymać naszego domu z ogrodem i trafi do jakiegoś domu opieki społecznej. To będzie dramat gorszy od mojej śmierci.  

Piszę to w celu żebyście zrozumieli, że są jednostki dla których przestrzeganie zasady zasłaniania nosa i ust ma naprawdę życiowe znaczenia. 

I zakładasz do tego jeszcze maskę?

Brawo Ty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MSki napisał:

Najgorsze jest to, że zarówno lekarze, jak i rządowcy o tym nie mówią, a właśnie prawda jest taka, że wirus może przeniknąć do organizmu przez nieosłonięte niczym gałki oczne.

Najczęściej to sami sobie pchają na łapach, ale wielu uważa, że jak ma maseczkę to już nic im nie grozi i często zapominają o podstawach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JuG napisał:

Wierzę firmie 3M z Polski

tez mam ich maski w klasie 3

potwierdzam jakosc wykonania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JuG napisał:

Po co ta agresja? Strach i agresja obniżają naturalny immunitet. ?

Wierzę firmie 3M z Polski (maja u nas zakłady) a nie ChujWieJakiej z Chin. ?

Agresję trzeba skierować na wirusa. Trza walczyć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na swoje zdrowie-macie tylko jedno...116 osób nie zyje

wiecie że z pisdzielcami mi cholernie daleko więc nikt mi nie zarzuci że na ta bande głosowałem 

Noszę maseczkę ...moja córka dzięki niej tego świństwa  nie zalapała  pracując z koleżanką które ma covida  

Czytając ten temat czasem mam wrażenie ze myslenie ominęło go ...tyle mego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cir napisał:

tez mam ich maski w klasie 3

potwierdzam jakosc wykonania

To są tez jednorazówki? Cena 6zł/szt za jedno wyjście np. do sklepu, to prawie tyle , co przesyłka ze sklepu.  ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cir napisał:

tez mam ich maski w klasie 3

Klasa 3 dla zwykłego człowieka (nie lekarza) to moim zdaniem przesada - znacznie trudniej się w niej oddycha, wilgoć też się bardziej skrapia (chyba, że opiekujesz się w domu osoba chorą). Ceny są też z sufitu. Wystarczy maska klasy 1 ale prawdziwej nie chińskiej, dobrze przylegająca do twarzy.

Ja na przestrzeni otwartej (np. spacer z psem, dojście do parkingu) noszę zwykłą chirurgiczną (polskiej produkcji). Tylko żeby mandat nie dostać - sensu przy braku ludzi dookoła w tym jest niewiele. Do sklepu ubieram teraz (przy podwyższonym ryzyku) maskę FFP2. W biurze na sporej przestrzeni mamy teraz tylko parę osób więc nie nosimy nic. Ale żadnych buziaczków na powitanie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.