Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-19 19:32
https://dane.gov.pl/pl
6 minut temu, dudek1 napisał:

A co ci mam powiedzieć. Nie obraź się, ale skoro nadal tkwisz w tych mętnych wywodach, które powyżej przedstawiłeś, mimo wielu informacji, które nawet w tym wątku można znaleźć, o nic ci już nie pomoże.

To jest jak rozmowa ze studentem, który uczył się i uczył przez pół roku, ale prostego dowodu nie potrafi przeprowadzić, bo jak się okazuje leży to poza jego możliwością pojmowania. To nie jest oczywiście jego wina. Tak jest zbudowany.

Prawda bywa przykra.

Jak ktoś się do czegoś nie nadaje, to choćby trenował przez wieki nic na to nie poradzi.

A coś na temat? To jest poza Twoją możliwością pojęcia?

Widocznie zdałeś maturę z matmy, skoro nie potrafisz liczyć..

 

Dudek faktycznie pieprzy bez składu i ładu...

Takie dno dna:( Ale, cięgle kłapie, kąsa i szczeka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypier..lać !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braun prosto po demonstracji na komisariat idzie przeprowadzić interwencję poselską, jest moc! ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, zukzukzuk said:

A coś na temat? To jest poza Twoją możliwością pojęcia?

Widocznie zdałeś maturę z matmy, skoro nie potrafisz liczyć...

Parę stron wcześniej masz odpowiedź. Z prostymi obliczeniami. Jeśli do tej pory jej nie zrozumiałeś, ba, być może nie zauważyłeś, to powtarzanie jej w kółko nie ma sensu. Chcesz to sobie poszukaj, nie chcesz, twoja sprawa.

Materiałów na ten temat jest sporo. jest arXiv, biorXiv, research gate i inne tego typu miejsca - tam jest mnóstwo artykułów napisanych przez fachowców.

Trzeba tylko chcieć i włożyć w to trochę wysiłku, a nie polegać na portalach a la onet, interia, wp, niezalezna, najwyzszy czas, tvp, tvn24 itd. W tych miejscach to tylko przefiltrowana informacja przez dziennikarzy, którzy mają zupełnie inne priorytety niż rzetelne przekazywanie informacji. A i z przygotawniem do zrozumienia pewnych rzeczy bywa u nich różnie. I to niezależnie od opcji politycznej, która w gruncie rzeczy w tej sprawie nie ma żadnego znaczenia.

12 minutes ago, soundchaser said:

Dlatego taka mała prośba - w y p i e r d a l a j !

Wzajemnie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dudek1 napisał:

Parę stron wcześniej masz odpowiedź. Z prostymi obliczeniami. Jeśli do tej pory jej nie zrozumiałeś, ba, być może nie zauważyłeś, to powtarzanie jej w kółko nie ma sensu. Chcesz to sobie poszukaj, nie chcesz, twoja sprawa.

Materiałów na ten temat jest sporo. jest arXiv, biorXiv, research gate i inne tego typu miejsca - tam jest mnóstwo artykułów napisanych przez fachowców.

 

Fachowcow czy FachoFcow.....  bo tych od teorii spiskowych pelno ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dudek1 napisał:

Parę stron wcześniej masz odpowiedź. Z prostymi obliczeniami.

Kretyn.
To jest komentarz do Twojego całego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cir napisał:

więc ja twoje razy tysiąc - wiele lat dorabiałem w zespole piszącym opinie

 

 

Zdaje się, ze zaszło nieporozumienie. Ja pisałem o sprawach które prowadziłem.  Nie mam powodu, żeby Ci nie wierzyć w sporządzenie tych kilkunastu tysięcy opinii, zakładam że obaj jesteśmy dorośli. Z drugiej strony sporządzając nawet jedną dziennie przez siedem dni w tygodniu musiało by to zająć ze 40 lat. Do tego piszesz, że miało to miejsce "kiedyś" więc ( bez urazy ) sądzę, że możesz kształtować swoją opinię w oparciu o zachowania pacjentów z tych dawnych czasów.

P.s.  Przepraszam jeśli nie doniosłem się merytorycznie do Twojej wypowiedzi ale nie śledzę zbyt uważnie tego wątku więc nie bardzo wiem jaka jest teza którą reprezentujesz w naszej rozmowie, jedynie domyślam się że chodzi o powszechność strategii procesowej o której pisałem wcześniej.  

         

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Lolo2 said:

Fachowcow czy FachoFcow.....  bo tych od teorii spiskowych pelno ?

 

 

Fachowcow od FachoFcow to jest plaskoziemcy.com albo antycovid.com,  albo plandemia.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaranek. napisał:

Zdaje się, ze zaszło nieporozumienie

Wcale Ci się nie dziwię. Cira zrozumieć trudno. Ma specyficzny sposób przekazywania swojej "wiedzy", a w dodatku nie używa znaków interpunkcyjnych, więc prawie zawsze wychodzi bełkot. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, soundchaser said:

Kretyn.
To jest komentarz do Twojego całego wpisu.

Ani przez moment nie liczyłem na to, że cokolwiek zrozumiesz. To nie twoja wina, Taki jesteś i chcąc nie chcąc musisz się z tym pogodzić. Przykro mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dudek1 napisał:

Przykro mi.

A mnie nie. Ale cieszę się, że w końcu zrozumiałeś, że na tym forum tacy idioci jak Ty są skazani na pożarcie i rozdeptani jak zwykłe robaki.

Mimo to śpij dobrze. Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

są skazani na pożarcie i rozdeptani jak zwykłe robaki.

Ja robala ignoruję. troll zdycha bez pokarmu.

28 minut temu, Piotr_1 napisał:

Braun prosto po demonstracji na komisariat idzie przeprowadzić interwencję poselską

OTO CZŁOWIEK! ? Mój człowiek! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, il Dottore said:

Ja robala ignoruję. troll zdycha bez pokarmu.

Myślisz, że ktoś ci w to uwierzy 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6 minutes ago, soundchaser said:

A mnie nie. Ale cieszę się, że w końcu zrozumiałeś, że na tym forum tacy idioci jak Ty są skazani na pożarcie i rozdeptani jak zwykłe robaki.

Mimo to śpij dobrze. Dobranoc.

Znowu opatrznie to zrozumiałeś. Przykro mi, że musiałem ci powiedzieć w ten sposób, że jednak jesteś idiotą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jaranek. napisał:

 

Zdaje się, ze zaszło nieporozumienie. Ja pisałem o sprawach które prowadziłem.  Nie mam powodu, żeby Ci nie wierzyć w sporządzenie tych kilkunastu tysięcy opinii, zakładam że obaj jesteśmy dorośli. Z drugiej strony sporządzając nawet jedną dziennie przez siedem dni w tygodniu musiało by to zająć ze 40 lat. Do tego piszesz, że miało to miejsce "kiedyś" więc ( bez urazy ) sądzę, że możesz kształtować swoją opinię w oparciu o zachowania pacjentów z tych dawnych czasów.

P.s.  Przepraszam jeśli nie doniosłem się merytorycznie do Twojej wypowiedzi ale nie śledzę zbyt uważnie tego wątku więc nie bardzo wiem jaka jest teza którą reprezentujesz w naszej rozmowie, jedynie domyślam się że chodzi o powszechność strategii procesowej o której pisałem wcześniej.  

         

samych równolegle prowadzonych spraw karne/cywilnej jest w Polsce z 50 %

jesli mnie nie wierzysz sprawdz sam ile jest cywilnych , łatwiej oczywiscie dostac info ile jest karnych

ilosc opinii wynika z pracy w grupie przez wiele lat, nauka to poznanie równiez archiwaliów , grupa pracuje nadal i wiem co robią bo łączą nas nadal głowne zawody

aktualnie nie robie tego z powodu innych obowiązków a nie starosci

tematem ktory nakrecił wymiane zdan było info ze pis wprowadza ustawe samarytanina

pisanie o bezkarnosci lekarzy przy covidzie jest zwyczajnie  nadużyciem bo prawo jest nadal i sprawy bedą mimo tej ustawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Biedka, po dzisiejszych starciach, jest bardzo poważnie, oglądałem go czasem, po dzisiejszych akcjach zmienił nastawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, il Dottore napisał:

 

OTO CZŁOWIEK! ? Mój człowiek! ?

fanfaronada poselska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pomyślmy...
Podają, że na całym świecie na Covid-19 zmarło do dziś 1,1 mln ludzi (jeśli przyjąć, że nie robiono tak, jak u nas - a to trudne). Populacja świata, to jakieś 7,8 mld.
Ktoś szybko policzy, jaki procent (promil i wiele razy mniej) uśmierciła ta choroba, że nazywamy to "epidemią"? 
Czy ta, bardzo niewielka cząstka całości, uprawnia rządy do wdrożenia zupełnie nieadekwatnych (do  faktycznego zagrożenia) obostrzeń i tym samym, nakładania obywatelom kagańca? 
Przecież to śmiech, jeśli porównać Covid-19 do znanych epidemii z dziejów, któe pochłonęly dziesiatki milionów ludzi (a żyło ich wówczas o wiele, wiele mniej, niż dziś i mamy dane w zasadzie tylko z części świata). Liczba zgonów przekraczała nieraz KILKA TYSIĘCY DZIENNIE W JEDNYM MIEŚCIE (sic!).
Teraz czas na tłumaczenia naszych znafców od plandemii...

To wszystko jest smiechem, dopoki samemu nie nalezysz do tej „bardzo niewielkiej czastki calosci“

Teraz czas na wytlumaczenie tego zbednego kaganca tym, ktorzy nalezeli to tego 1,1 mln ludzi i czlonkom ich rodzin

Ty prymitywny egoistyczny arogancki „znafco“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xajas napisał:

Teraz czas na wytlumaczenie tego zbednego kaganca tym, ktorzy nalezeli to tego 1,1 mln ludzi i czlonkom ich rodzin

Nie przesadzajmy. Na coś trzeba umrzeć.

Czy jak staruszkowie umierali na grypę zwykłą to też tak się ciskałeś, wyzywałeś ludzi od aroganckich egoistów, żądałeś namordników i zamknięcia całego kraju???

Przeciez to to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu mnie, mozesz umierac na co chcesz, ja tam jeszcze chetnie pozyje
Umieraja nie tylko staruszkowie
Gdybym wiedzial, ze moge im pomoc to nie robilbym takich cyrkow, jak ci wszyscy (powtorze sie) arognccy egoisci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, xajas napisał:

Umieraja nie tylko staruszkowie

Jasne. Tak było, jest i będzie. Choć oczywiście proporcja osób młodszych do starców jest mizerna.

OK, jak wytłumaczysz ten wykres? Gdzie jest rzekoma pandemia?

54b270c6-272d-49c1-bf28-117c0b4a2791.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jar1 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odlegle miejsca.. 

Wpisal ich aby tylko lista byla kompletna xD

2 godziny temu, il Dottore napisał:

Jasne. Tak było, jest i będzie. Choć oczywiście proporcja osób młodszych do starców jest mizerna.

OK, jak wytłumaczysz ten wykres? Gdzie jest rzekoma pandemia?

54b270c6-272d-49c1-bf28-117c0b4a2791.png

 

No bardzo proste. 

 

W tym okresie byl LockDown, nie wykonywano zabiegow, operacji, zakaz bylo jechac samochodem bez powodu, czesc zakladow zamknieta, Ogolnie ciezko o smierc npm w wypadku gdy kaza ci siedziec w domu. Dzieki restrykcja bylo o wiele mniej zakazonych niz jest to teraz. 

 

Zrobisz sobie taki sam wykresik dla pazdzienika i listopada gdzie mamy po kilka tysiecy zakazonych i zobaczymy.... 

I nie chodzi o samego wirusa, ale tez o caly lancuszek jaki on generuje. Szpitale przepelnione, badan na raka nikt nie robi bo raz ze nie ma kto tych badan robic a dwa kazdy sie boi isc do szpitala.. 

 

Podobno jestem ratownikiem czy kims tam.  A takie dziwne plytkie myslenie masz. Widzisz wykres i nie potrafisz go zinterpretowac. 

2 godziny temu, il Dottore napisał:

 

54b270c6-272d-49c1-bf28-117c0b4a2791.png

 

Tu masz z tego samego zrodla dane ze sierpien i wrzesien...  ale to jeszcze nie to ? Poczekajmy ten miesiac i nastepny to juz bedzie bardziej widac xD 

 

"Przyrost liczby zgonów między wrześniem 2020 a wrześniem 2019 wyniósł 7,4 proc., natomiast między sierpniem 2020 a sierpniem 2019 - 8,4 proc. ."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

"Przyrost liczby zgonów między wrześniem 2020 a wrześniem 2019 wyniósł 7,4 proc., natomiast między sierpniem 2020 a sierpniem 2019 - 8,4 proc. ."

No OK - i jak to będzie wyglądało na wykresie? Gdzie będzie czerwona linia? Jesteś w stanie podać liczby bezwzględne? ?

I porównać to z latami ubiegłymi?

To mówisz że ludzie nie umierali bo się... nie leczyli? To bardzo interesujące, co mówisz. ?

I nie umierali bo nie jeździli samochodem? Aha... To znaczy że jak zrobimy lockdown całoroczny to Polacy przestaną umierać? ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jar1 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kahał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Poczekajmy ten miesiac i nastepny to juz bedzie bardziej widac xD 

 

Obawiam się, że będziesz mocno rozczarowany... nic nie będzie widać. Widzisz... oni mają ogromny problem, bo choćby nie wiem jak fałszowali statystyki dziennych zgonów, wpisując np. zmarłych w wypadku motocyklistów jako ofiary świrusa (prawdziwy numer z Commieforni) to za cholerę nie uda im się sfałszować generalnej statystyki zgonów. Bo zgon to zgon. Nieważne na co. I te zgony rzekomo na świrusa wchodzą w ogólną ilość. Tego nie sfałszujesz bo to akta stanu cywilnego. Tylu się urodziło a tylu umarło. Na wszystko jest papier. Więc można sobie KAŻDY zgon w Polsce zakwalifikować jako świrusa, ale jeśli to nie zmieni w żaden sposób przebiegu czerwonej linii, czyli ogólnej liczy zgonów to każdy myślący człowiek w dalszym ciągu będzie pytać: gdzie ta wasza plandemia? Bo kto miał umrzeć - ten umarł. Wykres taki sam jak w latach ubiegłych. Te same fale, fluktuacje sezonowe... Dalej chyba nie muszę tłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, il Dottore said:

, fluktuacje sezonowe...

Nie używaj wyrazów, których nie pojmujesz.

Jesteś tak zafiksowany na tym swoim debiliźmie, że żaden argument do ciebie nie trafi. W związku z tym jakiekolwiek tłumaczenie nic nie da.

Niestety jesteś osobą, która nigdy pewnych rzeczy nie zrozumie, bo brak ci potencjału intelektualnego.

Dlatego nie powinieneś być lekarzem (choć sądzę, że udajesz).

Taka jest smutna prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak wytłumaczysz ten wykres? Gdzie jest rzekoma pandemia?
 

Nie zamierzam tlumaczyc, czy to jest pandemia czy sezonowa fluktuacja albo jak wygladaja cytowane wykresy itd. i jest mi to obojetne.
Co mi nie jest obojetne, to te dotychczasowe 1,1 mln ofiar smiertenych.. I na tym sie nie skoczy. Miedzy innymi dzieki takim aroganckim egoistom jak wyzej wspominalem.

Jesli wiem, ze mogl bym sie przyczynic do pomniejszenia, zachamowania tego problemu, a mimo to swiadomie tego odmawiam i powojujac sie na „wolnosc osobista“ i jakies debilne anty-Coronowe teorie, to jest to dla mnie ta NAJNIZSZA SZUFLADA

Dla przypomnienia 1,1 mln to jest 1.100.000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zukzukzuk napisał:

Pomyślmy...

Podają, że na całym świecie na Covid-19 zmarło do dziś 1,1 mln ludzi (jeśli przyjąć, że nie robiono tak, jak u nas - a to trudne). Populacja świata, to jakieś 7,8 mld.

Ktoś szybko policzy, jaki procent (promil i wiele razy mniej) uśmierciła ta choroba, że nazywamy to "epidemią"? 

Czy ta, bardzo niewielka cząstka całości, uprawnia rządy do wdrożenia zupełnie nieadekwatnych (do  faktycznego zagrożenia) obostrzeń i tym samym, nakładania obywatelom kagańca? 

Przecież to śmiech, jeśli porównać Covid-19 do znanych epidemii z dziejów, któe pochłonęly dziesiatki milionów ludzi (a żyło ich wówczas o wiele, wiele mniej, niż dziś i mamy dane w zasadzie tylko z części świata). Liczba zgonów przekraczała nieraz KILKA TYSIĘCY DZIENNIE W JEDNYM MIEŚCIE (sic!).

Teraz czas na tłumaczenia naszych znafców od plandemii...

Ok, pomyślmy.

Ale zanim zaczniemy myśleć ...z czynnością którą niewielu sobie radzi ...zrozummy w końcu, że stan służby zdrowia w okresach pandemii stał na znacznie niższym poziomie niż obecnie. I ilość ofiar nie wynikała głównie z tego powodu, bo na ilość zakażeń i liczbę zgonów miały wpływ inne czynniki, jak transport, dostęp do wody, do środków higieny osobistej, brak izolatoriów jakie dziś są dostępne, o całym zapleczu i wyposażeniu anty-wirusowym, na laboratoriach kończąc, nie wspominając.

Dlatego szafując w ten sposób cyframi dopuszczasz się nieuprawnionej i niepopartej niczym manipulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MSki

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.