Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-25 14:16
https://dane.gov.pl/pl
2 minuty temu, toptwenty napisał:

Z ziemi Wolskiej do Wolski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Zmierzamy w kierunku modelu włoskiego - stwierdził na antenie TVN24 prof. Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Lekarz dodał też, że w jego klinice "sprzętu starczy na trzy dni", a "dyrekcja szpitala i wojewoda są bezsilni".

Tydzień temu myślałem, że będziemy mieli scenariusz niemiecki. Ale my zmierzamy w kierunku modelu włoskiego. To jest wina wszystkich kolejnych ministrów i rządów, które ignorowały medycynę - podkreśla prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych,

Topek - zawsze żałowałem, że nie poszedłem na socjologię.

Ty naprawdę jesteś takim idiotą, czy tylko udajesz? I tak się obrzezałeś na TVN?

Ilu mamy chorych we Włoszech, ilu w PL? Ile trupków?

 

Teraz, Grzegorz7 napisał:

Dobra decyzja to kupować przy dużych spadkach na giełdzie...

Poczekajmy do... maja. Przestaną umierać w Chinach, giełda odleci.

Ja odkupię na największym dole - mam nadzieję, że wyczuję moment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać wszystko to oczywiście bardzo dobrze, ale sprawa jest bardziej skomplikowana. Załamanie na giełdzie i krach prowadzą do zatorów płatniczych,  bankructw i recesji. Pieniądze tracą  na wartości, pojawia się bezrobocie itd. Wszyscy na tym ucierpią. Taki stan  może potrwać kilka a nawet i kilkanaście lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sultanOFswing napisał:

Giełda jest kompletnie przepompowana. To zdrowa reakcja, która wyjdzie gospodarce na dobre.

Giełda zawsze jest przewartościowana w okresie hossy, który pokrywa się z czasem dobrobytu.
Recesja pociągnie w dół i giełdę, chociaż teraz nie mamy jeszcze recesji, tylko panikę.
To jest dobry czas dla krótkoterminowych spekulantów - kupić w dołku i sprzedać możliwie najlepiej na odbiciu w górę.
Nigdy nie udawało mi się trafić optymalnie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, sultanOFswing napisał:

Obłożysz się torebkami z makaronem?

Szanowny Panie Sultan, Pana twarz brzmi znajomo ?

Ale nie mogę jeszcze zidentyfikować... AH?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, toptwenty napisał:

Tydzień temu myślałem, że będziemy mieli scenariusz niemiecki. Ale my zmierzamy w kierunku modelu włoskiego. To jest wina wszystkich kolejnych ministrów i rządów, które ignorowały medycynę - podkreśla prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych,

Za to te 2 mld będą procentować w TVP-PiS. Będziemy pouczani i uspokajani, że nic się nie dzieje, co robić, by unikać zarażeniu, panice i że w sklepach niczego nie zabraknie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotąd przeprowadzono w Polsce około dwóch tysięcy testów na obecność koronawirusa, nie za mało?

– Na pewno byłoby o wiele lepiej i bezpieczniej, gdybyśmy mogli tych testów robić więcej. To, że nie są one robione w większej liczbie, pewnie jest uwarunkowane niestety tym, że mamy ograniczone zasoby tych testów. Ufam, że rząd i minister zdrowia, który podejmuje bardzo racjonalne decyzje w tej trudnej sytuacji, zadbają o to, żeby zwiększyć dostępność testów.

Teraz ma być ich już rzeczywiście więcej, natomiast zastanawiam się, czy gdyby wcześniej wykonywano ich więcej, to czy nie okazałoby się, że chorych mamy w tej chwili znacznie więcej, niż podaje się oficjalnie?

– Prawdopodobnie tak. Na chwilę obecną mamy czterdzieści kilka potwierdzonych zachorowań, ale niestety musimy być świadomi i trzeba o tym głośno mówić – nie możemy spodziewać się cudów, że zamknięcie szkół, uczelni, kin itd. uchroni nas przed tym, że w ciągu najbliższych 8-10 dni będziemy mieli mniej niż tysiąc zakażonych. Musimy się z tym liczyć.

We Włoszech zapadła decyzja o zamknięciu praktycznie wszystkiego, pozostają otwarte sklepy spożywcze i apteki, czy mentalnie my także powinniśmy się szykować na podobną sytuację w jakiejś perspektywie? Czy może ten czasowy dystans i pewna lekcja, którą wyciągamy z wydarzeń włoskich, może nas przed tym uchronić?

– Ja mam nadzieję, że działania, które podjęliśmy znacznie wcześniej, patrząc na te włoskie doświadczenia, być może nas przed tym uchronią. Także pamiętajmy, że nawet jak zostały wprowadzone te już bardziej rygorystyczne działania we Włoszech, ludzie się do nich nie stosowali. Tu więc kolejny apel do naszego społeczeństwa, żebyśmy nie powielali tego błędu. Zostańmy w domach, ograniczmy maksymalnie liczbę bezpośrednich kontaktów, to nie jest czas na imprezowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mushi napisał:

No mnie już korci... ale jeszcze się wstrzymam ??

Tak mnie zawsze korciło w latach 90-tych i najczęściej źle na tym wychodziłem.
Inwestowanie krótkoterminowe to szkoła wyższa.
Długoterminowe jest łatwiejsze, ale też nie jest proste, bo trzeba wyczuć trend, a przede wszystkim mieć informacje od insiderów. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

Za to te 2 mld będą procentować w TVP-PiS. Będziemy pouczani i uspokajani, że nic się nie dzieje, co robić, by unikać zarażeniu, panice i że w sklepach niczego nie zabraknie. ?

Uważasz, że inny rząd robiłby coś innego? Daj spokój...

I tak jest tak wielu wariatów, którzy ogołacają sklepy.

Opowiadała mi Mama, że jedna z naszych sąsiadek w czasie Kryzysu kubańskiego wykupiła w mydlarni 40 kg mydła Biały Jeleń i 60 kg grochu. 

Wyobrażasz sobie kąpiel w szarym mydle i grochówkę do końca życia? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ArturR napisał:

Oprócz wirusa należy obawiać się jeszcze czegoś. Spójrzcie na giełdy - Dow Jones -10%, bitcoiny i ropa - rzeź, przed nami może być wielki kryzys finansowy, bezrobocie, załamanie sprzedaży, rynku nieruchomości itp. Ale czy człowiek nie zasłużył na to?

Czasem warto oczyścić burdel.

Tylko jakoś nigdy nie ma kto. Teraz robią to samo co zawsze zadrukowuja zamiast pozwolić upaść tym którzy sobie nie radzą i wejść tym którzy sobie poradzą. Także nie ma co panikowac bedzie jak zwykle. Jak coś spadło wystarczy poczekać. 

Ale dla lubiących hazard teraz można szukać okazji na kupno sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

Tak mnie zawsze korciło w latach 90-tych i najczęściej źle na tym wychodziłem.

Ale wtedy wszystko było nowe, 10 spółek na giełdzie fruwających dziennie o 10%.

Wszyscy zrobiliśmy z siebie idiotów. Kupowałem codziennie Parkiet i jakie wnioski wyciągnąłem?

Srakie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

No coś Ty? Ja to chciałbym jeszcze trochę pożyć... mam coś w tym życiu jeszcze do zrobienia.

Planujesz wymianę interconectów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
3 minuty temu, soundchaser napisał:

Tak mnie zawsze korciło w latach 90-tych i najczęściej źle na tym wychodziłem.
Inwestowanie krótkoterminowe to szkoła wyższa.
Długoterminowe jest łatwiejsze, ale też nie jest proste, bo trzeba wyczuć trend, a przede wszystkim mieć informacje od insiderów. ?

Z mojego doświadczenia na krótkoterminowym łatwo zyskać i łatwo stracić. Jak na razie bawię się i uczę. Długoterminowe zawsze bezpieczniejsze i z takim nastawieniem przeważnie podchodzę do tematu, bo po jakimś czasie raczej się odkujesz. Ale jak ktoś liczy na szybki zysk to może się pewnie zdziwić ?

Jak to mówi pewna cyniczna maksyma "Kiedy leję się krew, kupuj nieruchomości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mushi napisał:

Z mojego doświadczenia na krótkoterminowym łatwo zyskać i łatwo stracić. Jak na razie bawię się i uczę. Długoterminowe zawsze bezpieczniejsze i z takim nastawieniem przeważnie podchodzę do tematu, bo po jakimś czasie raczej się odkujesz. Ale jak ktoś liczy na szybki zysk to może się pewnie zdziwić ?

Jak to mówi pewna cyniczna maksyma "Kiedy leję się krew, kupuj nieruchomości".

A na YT już propaganda, że nieruchomości to w zaistniałej sytuacji kula u nogi ............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, skynyrd napisał:

Ale wtedy wszystko było nowe, 10 spółek na giełdzie fruwających dziennie o 10%.

Jakbym wtedy podczepił się pod giełdę to zarobiłbym fortunę na długofalowej inwestycji i nawet spadki by mnie nie ruszały.
Ale ja wszedłem na giełdę tuż przed krachem, a i tak zarobiłem.
Straciłem dopiero sporo na Elektrimie, w którym do dzisiaj mam zamrożone akcje. Teraz mam nadzieję, że PAE, do którego należę coś zdziała i tego złodzieja Solorza postawi przed sądem, a po powrocie na giełdę akcje odzwierciedlą realną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

Jakbym wtedy podczepił się pod giełdę to zarobiłbym fortunę na długofalowej inwestycji i nawet spadki by mnie nie ruszały.
Ale ja wszedłem na giełdę tuż przed krachem, a i tak zarobiłem.
Straciłem dopiero sporo na Elektrimie, w którym do dzisiaj mam zamrożone akcje. Teraz mam nadzieję, że PAE, do którego należę coś zdziała i tego złodzieja Solorza postawi przed sądem, a po powrocie na giełdę akcje odzwierciedlą realną cenę.

Ja z bodaj 60 własnych tysięcy, a może sześciuset bo już tego nie pamiętam, doszedłem do sumy, za którą można było kupić kawalerkę na Krasińskiego.

Ale poczekałem sobie, bo chciałem mieć balkon do tej kawalerki, a balkon kosztował jeszcze 2 giełdy ?

W poniedziałek miałem już pół balkonu, a we wtorek wszystko się sp***doliło.

Akcji nie wyprzedawałem i doszedłem do początkowego wkładu + 15%. Wtedy się uspokoiłem i założyłem swój pierwszy sklep.

W każdym razie, było to bardzo pouczające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
Godzinę temu, ArturR napisał:

Dzisiaj po pracy podjechałem do wielkiej Galerii we Wrocławiu - do sklepu T&J. Miałem założoną maskę - więc byłem chojrakiem...

Wrocław powiadasz, podobno macie już ośmiu klientów, niedobrze ? coraz bliżej Lubina

U mnie wczoraj wieczorem i jeszcze dzisiaj rano przez sklepy przetaczała się fala paniki (Lubin/Głogów), janusze wykupywali co popadło. Dzisiaj powrót do normalności i wieczorem można było już dostać prawie wszystko. Dolnośląska fala januszowej paniki czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Pytałem cię żebyś wskazał w którym miejscu.

To co myślisz nikogo tu nie obchodzi.

Ponownie mnie obrażasz.

 

1. Zacytowałem to do czego się odniosłem.

2. Nie pytałeś mnie o wskazanie w którym miejscu gadasz głupoty.

3. Ad personam.

4. Twoje odwracanie kota ogonem mnie nie bawi.

 

I, jak uprzedziłem Cię poprzednio, do trzech razy sztuka.

 

Ergo, PLONK.

 

PS. Może nie siadaj do forum zbyt późnym wieczorem, ponieważ - jak sprawdziłem - zapytałeś sam siebie

 

c494bb2e7f1aba934d52969916c9a30f.jpg

2d0fea29dc1544d8d044db4bca89284a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mushi napisał:

Wrocław powiadasz, podobno macie już ośmiu klientów, niedobrze ? coraz bliżej Lubina

U mnie wczoraj wieczorem i jeszcze dzisiaj rano przez sklepy przetaczała się fala paniki (Lubin/Głogów), janusze wykupywali co popadło. Dzisiaj powrót do normalności i wieczorem można było już dostać prawie wszystko. Dolnośląska fala januszowej paniki czy jakoś tak.

Zamawiam sobie przez Api.pl 2 skrzynki piwa. Rano zamawiam, po południu przywożą.

Teraz mam termin na 25 marca.

Wchodzę na Frisco.pl - lubię mieć w domu glutaminian sodu jak Woody Allen, a tam... ani jednej chińskiej zupki.

Idę po dzienniku do Odido, a tam... znalazłem 3 cebule ?

Akurat były mi potrzebne do pasty jajecznej. Wódka, piwo, fajki i chipsy, czyli podstawa - jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ArturR napisał:

Oprócz wirusa należy obawiać się jeszcze czegoś. Spójrzcie na giełdy - Dow Jones -10%, bitcoiny i ropa - rzeź, przed nami może być wielki kryzys finansowy, bezrobocie, załamanie sprzedaży, rynku nieruchomości itp. Ale czy człowiek nie zasłużył na to?

A wiesz ilu z kasą czeka na tanie akcje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
A jak tak pozamykają wszystko, nikt już nie będzie pracował i nałożą obowiązek niewychodzenia z domów pod groźbą nawet rozstrzelania, to wszyscy zdechniemy z głodu we własnych mieszkaniach.
Miesiąc bez jedzenia przeżyjesz bez problemu, byle woda była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skynyrd napisał:

Ale wtedy wszystko było nowe, 10 spółek na giełdzie fruwających dziennie o 10%.

Wszyscy zrobiliśmy z siebie idiotów. Kupowałem codziennie Parkiet i jakie wnioski wyciągnąłem?

Srakie.

E tam, było super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sine Metu coś napisał! A mógł wkleić.

Toż to niespodziewany postęp! Nie mniej, co napisał kwalifikuje go tam, gdzie się znajduje...

Te konfucjańskie przemyślenia... Ja tam jestem pod wrażeniem!

Teraz, jezz napisał:

E tam, było super.

Do dziś odczuwam to dość boleśnie :O)

Nie mniej, odkułem się. Giełda mnie nie zdeprawowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.