Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Kef/Tannoy do wzmacniacza Marantz PM7004 15S1


B41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Dzień Dobry!

Dodawałem już kilka postów odnośnie kabelków, DAC, dzięki za wszystkie sugestie, powstał z tego zestaw:

Tanoy Mercury 7.4 ( Dali rm230)
Marantz PM7004 (Electrocompaniet EC-K3 + Oyaide)
Chromecast audio  +  Smsl m8 + rca melodika + jack toslink – tidal master

 - Gra to świetnie, ale czuję że może zagrać lepiej, zawsze jest ten niedosyt który można zaspokoić:)


Słucham głównie akustycznych utworów albo delikatnej elektroniki z szeroką sceną, trochę rapu i klasyki również. Do takiej muzyki szukam zestawu.


Na początku chciałbym wymienić kolumny,
Poczytałem trochę w Internecie i moją uwagę najbardziej przykuły:
- Tanoy XT6F; Tanoy DC6T, B&W 683, KEF R500, KEF Q500,
(ewentualnie jakieś podstawkowe, tylko żadnych nie słuchałem, będę wdzięczny za polecenie jakiejś marki, gdyby to była jednak lepsza opcja:) )

Później Wzmacniacz:
- Marantz PM 15S1; Cyrus ONE, Cyrus 8DAC, Denon PMA-1520AE

 

Teraz mogę tanio kupić: - atoll in100se  - Creek 50a – Jest sens wymieniać? Czy lepiej poczekać i wybrać coś z tych wyżej?

Na zdjęciu przedstawiłem plan pokoju który ma ok 24,m2 dług:szer:wys 7,5 : 3,5 : 3, od szafki z tv do kanapy gdzie głównie będę słuchał mam 2m.

 

Byłbym wdzięczny za podpowiedź które kolumny z tych które wymieniłem albo z waszych propozycji, najlepiej zgrają się z wzmacniaczem Marantz PM7004, ewentualnie z tym z listy przyszłościowej ? Czy lepiej dobrać kolumny pod obecny wzmacniacz, czy lepiej zrobić przystawkę pod przyszłą zmianę ?

- Czy jest teraz sens zmieniać wzmacniacz na in100se/50a, mogę je mieć w podobnych pieniądzach do PM7004

Dziękuję za wszelkie sugestie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Atoll in100 to bardzo dobry wzmacniacz o rewelacyjnej dynamice i na pewno będzie to duży krok w przód względem Marantza pm7004 i jeśli masz okazję kupić w dobrych pieniądzach to warto rozważyć jego zakup. W przyszłości proponuję rozważyć Kef q750, Pylon Audio Diamond 28 lub Focal Chora 826 jeśli cenisz sobie dynamiczne i szczegółowe brzmienie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Obecnie mój zestaw:
Marantz PM7004 + ST6003 + SA7003 + Akai GX 65 + Xavian Gran Colonna
To czego mi najbardziej brakuje w dźwięku to wypełnienie dolnej części pasma oraz energii w dynamicznych utworach.
Po przeczytaniu wielu opinii, komentarzy, recenzji i testów wybrałem się na wycieczkę po salonach audio aby wybrać nowe kolumny. Na liście do odsłuchu znalazły się: 1. Dali, 2. KEF, 3. Klipsch. Po prostu to co jest dostępne, bez specjalnych zamówień.
W trakcie słuchania wielu kolumn w salonach, wielokrotnie ale nie zawsze pojawiała się myśl: przecież te kolumny grają inaczej niż można przeczytać w internecie. Druga myśl: chyba trzeba będzie kupić nową elektronikę.
Po przedstawieniu sprzedawcy moich wrażeń, wytypowałem kilka kolumn i wypożyczyłem do domu. Wnioski z odsłuchów domowych są trzy. Po pierwsze to muszę kupić nowe kolumny. Po drugie ten mój wzmacniacz wcale nie jest taki zły, raczej nie będę wymieniał. Po trzecie: moja lista kolumn wylądowała w koszu na śmieci.
W odsłuchach wystąpili dobrze wszystkim znani: Denon, Marantz, Yamaha, Naim, Dali, Focal, Tannoy, KEF. Na podstawie przeprowadzonych odsłuchów domowych i konsultacji w gronie rodzinnym stwierdziliśmy, że najbardziej odpowiednią kolumną dla nas jest Tannoy XT8F.

Wniosek końcowy: sprzęt trzeba odsłuchać w domu w miejscu docelowym czyli tam gdzie będzie stał. Nie jest to nic nowego. Po prostu czasami można się zdziwić, np Focal Chora 826 grała u nas przez kilka minut, bo dłużej nie daliśmy rady słuchać tego jazgotu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.