Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer - DIY czy gotowiec?


Gość mushi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mushi

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Zwykły Drut napisał:

Nie wiem nawet czy nie wystarczyłby rozmiar 26. Ale ostatecznie najlepiej to chyba skonsultować z kimś kto dobrze zna każdy z tych głośników. Taki pomysł na sporych monitorach i dodatkowym module, można spróbować realizować na różnych głośnikach, niekoniecznie tych, które tu były proponowane.

Czy mogę poprosić o jakieś sugestie?

 

1 godzinę temu, xajas napisał:

Na poczatek, dla poznania/zrozumienia zasady dzialania i ustawiania aktywnych systemow kup prosty 6-cio kanalowy speaker controler typu Behringer DCX2496. Wtedy mozesz wysterowac 2-drozny system plus ten powyzszy subwoofer

Postaram się zamówić w przyszłym tygodniu.

 

 

Do pojedynczej subwooferowej alternatywy, czyli OZ, znalazłem jeszcze AE12  oraz  AE15  ???  Czy ktoś coś  ???

 

 

===   A teraz może z innej beczki   ===

Skoro jestem nowy na osiedlu, to jakoś nie mam specjalnie oporów przed zadawaniem pytań, być może nawet tych głupich, a więc jedziemy:

- mówi się obiegowo, że zwrotnice pasywne są dla kolumn stereo jak epidemia dżumy dla średniowiecznej Europy. Mam już AP Scorpio i jakoś raczej nie będę się chciał z nimi rozstawać, natomiast nie kupiłem jeszcze do nich wzmacniacza, no i przez głowę przeszła mi myśl czy z tych pieniędzy nie można by zafundować przeróbki kolumn na aktywne. Tak teoretycznie. Czy to jest herezja? Czy w tym dziale ktoś kiedyś dokonał takiego czynu?

Rozumiem, że takie kolumny tracą wtedy swoją pierwotną sygnaturę brzmienia - po wyciągnięciu z nich kondensatorów i wstawieniu zwrotnicy aktywnej, tak?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szybko działasz a za malo poznajesz temat

jeśli kupisz tego behingera to ja odpadam z tematu

zanim zdecydujesz się na suba najpierw warto byłoby sprawdzić czy będzie w ogole potrzebny moim zdaniem nie będzie przynajmniej w tym pokoju

poza tym przy kolumnach dwudroznych i dośc drogim głosniku wysokotonowym i tak zalecane jest zastosowanie kondensatora odcinającego pojawienie sie ewentualnie napięcia stalego , ktore może go zabić

więc nie wiem czy jest sens robienia aktywnego podziału jesli dla midwoofera potrzebna jest tylko cewka za 100zł

 

jesli jednak Twoje poglady dryfuja w stronę tezy ,ze zwrotka pasywna jest samym złem, to nie zamierzam Cie przekonywać ,że jest to bzdura

co do 21 we to wersja 4 om

jesli chcesz zrobic na tym głosniku kolumnę to 30-32 l netto strojone na 38-40hz

o mozliwie szerokim froncie nawet 35cm

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem twoj „master plan“.

 

Jesli juz masz AP Scorpio, to po co chcesz majstrowac jakies nowe dwodrozne monitory? Moim zdaniem to „zamienil dziadek siekierke na kijek“. I napewno bym ich nie przerabial na aktywne, przynajmniej nie na tym etapie (twoim aktualnym doswiadczeniu i zapleczu).

Dlatego na twoim miejscu zdecydowal bym sie na „dlugoterminowy“ masterplan (dotychczas to tylko „miotanie“ od pomyslu do pomyslu) i podazal konsekwentnie do celu.

Zakladajac, ze nie masz opcji na wieksze warunki lokalowe i budzet nie jest zbyt ograniczony, zdecydowal bym sie na jedna z dwu opcji

 

1. Rozbudowuje system w oparciu o pasywne AP Scorpio

 

2. Zastepuje AP Scorpio

 

Opcja 1 to

- inteligentne uzycie np. dwoch albo trzech malych subwooferow 10“ albo 12“ w OZ

- korekcja systemu i akustyki za pomoca DSP/DRC

 

Opcja 2 to

- zamiana AP Scorpio na odjazdowe gotowe, aktywne glosniki, ktore juz maja w sobie zabudowany „subwoofer“, takie jak (przyklady pokazujace typ glosnikow, nie musza byc takie za 12.000€)

 

Avantgarde Zero TA XD

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Abacus Horn

 

IMG_2034.thumb.png.c0f614e85f369574439edfd9ce85de3b.png

 

 

Dopoki nie zdecydujesz sie, w jakim kierunku podazac, nie ma sensu cokolwiek kupowac, chyba ze dla zabawy i zdobywania doswiadczenia. Poza tym, w zaleznosci od decyzji/kierunku, zaczal/kupowal bym zupelnie inna amplifikacje.

 

Zostaniesz „pasywny“, potrzebujesz inny frontend niz jesli podazysz w kierunktu „aktywizacji“.

 

Jesli podazysz w kierunku DSP/DRC to uwzglednij odpowiednie wzmacniacze z zintegrowana funkcja DSP/DRC

 

Jesli cie rece swierzbia (co rozumiem i znam) i chcesz koniecznie cos na szybko wyprobowac, to kup dwa przetworniki 10“ albo 12“ (Scanspeak, Eminence,...), zmajstruj prosta OZ, kup czterokanalowa koncowke Crown i Behringera, i wtedy masz naped na 2 Subwoofery i na dwie AP Scorpio plus maly DSP i mozesz sie pobawic i poznac mozliwosci takiego systemu bez wielkich inwestycji. A jak pokapujesz jak to dziala i czy to cos poprawia, to wtedy mozesz podjac decyzje o koncowej wersji.

 

Male Suby na 10“ mieszcza sie w kazdym pomieszczeniu dowolnie rozstawione (a to jest wazne -> optymalizacja modow przez wlasciwe rozstawienie subow)

 

 

Przyklad: Behringera sprzedac, Crowna zachowac (do Subow), suby zachowac i dobudowac trzeci (Crown ma naped na 4), kupic lepszy wzmacniacz z DSP napedzajacy AP Scorpio,....

 

Czyli plan pozwalajacy rozbudowe bez wielkich strat przy wymianie elementow

 

 

PS.

AE robi fajne przetworniki, ale wyspecjalizowali sie w OB.

Do malego subwoofera wybral bym co innego np. Scanspeaki, Wavecore albo Eminence LAB

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.

Zainteresuj sie tymi artykulami/publikacjami, to zrozumiesz dlaczego wspominam kilka malych subwooferow (ktore wtedy pasuja do kazdego pomieszczenia, zarowno jesli chodzi o wielkosc jak i forme pomieszczenia (np. otwarte, nieregularne,...)

 

SFM (Sound  Field Management -> np. metoda Geddesa), CABS (Controlled Acoustic Bass System) albo DBA (Double Bass Array)

 

U ciebie najlepiej pasuje setup zgodnie z Geddesem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
W dniu 9.03.2020 o 04:17, slawek.xm napisał:

za szybko działasz a za malo poznajesz temat

Chyba masz raję, palce mnie świerzbią i bym je w coś już włożył.

W dniu 9.03.2020 o 04:17, slawek.xm napisał:

jesli jednak Twoje poglady dryfuja w stronę tezy ,ze zwrotka pasywna jest samym złem, to nie zamierzam Cie przekonywać ,że jest to bzdura

Nie nie nie, to nie tak: na razie słyszę że dzwony gdzieś biją, ale wciąż nie wiem wiem w którym kościele ;-)

Generalnie to bardzo bym chciał zmontować coś swojego i próbuję dociec, co się sprawdzi a co nie. Dostałem właśnie odpowiedź od AE i wiem już, że OB się u mnie na sprawdzi na 100% ? trudno, bardzo zależało mi na basie z wyższej półki, najwidoczniej to rozwiązanie musi poczekać na większe mieszkanie. John z AE sugerował ewentualnie jeden subwoofer w OZ ustawiony w miejscu rośliny, na środku pokoju lub w rogu w którym łączą się półki.

Już powoli zaczynam układać sobie w głowie plan działania. Teraz już wiem, że będę majstrował przy małych monitorach, to będzie fun! ale w drugiej kolejności. W pierwszej wzmacniacz do Scorpio. @xajas masz rację, że z tymi aktywnymi głośnikami to za daleko do przodu wybiegam, dzwony dzwonią... odpuszczam całkowicie tą zabawę na dzisiaj.

 

A więc nowy master plan wygląda tak:

1) dopięcie toru ze Scorpio

2) zmontowanie dwóch małych subwooferów w OZ

3) zmontowanie dwóch monitorów, dla czystej przyjemności i dalszego poznawania tematu

 

Trzymajcie kciuki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Gość mushi

(Konto usunięte)

Hej!

 

Jestem teraz w trakcie szukania specjalisty, który podejmie się wykonania skrzynek do subwooferów, czy macie może jakieś namiary??

Myślę bardziej o pracy w drewnie, ale jak znajdzie się możliwość zrobienia w MDFie to też spoko.

 

Z mojej strony pisałem do @zolf.design (bodajże żółwik z DIYaudio) lecz niestety brak odpowiedzi.

 

Pisałem również do YB Audio, efekty jak wyżej.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 SKART sp.z o.o.        ul. Samolotowa 2/25          03-984 Warszawa

 [email protected]                 [email protected]

Może oni - są długie lata w branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość mushi

(Konto usunięte)

Ok, sprawy mają się tak: w lipcu zamówiłem ze strony audio-hi.fi (mieli dobrą cenę..) dwa głośniki, padło na scan-speak 28" (revelator z papierową membraną). Ze względu na brak magazynowy (mieli w lipcu tylko jeden na stanie) i postój scan-speaka z produkcją w okresie letnim, oba głośniki przyjechały dopiero dzisiaj. Po otworzeniu paczki nie ucieszyło mnie do końca to co ujrzałem w środku, tzn jakość wykonania.. dobra, to były dość drogie głośniki i liczyłem że jakość będzie tip top:

pierwszy głośnik ma przesunięte gumowe zawieszenie w prawo, gumowe zawieszenie jest obsmarowane czarnym klejem/gumą które je trzyma na stalowej ramie, ten klej miejscami wylewa się ze szczelin.. tył jest mocno porysowany

a1.thumb.jpg.37fd71b5ff2e9cdb9dc09dccac05f571.jpg

a2.thumb.jpg.57e70be55fbe5f4c702a352ca93fb16b.jpg

a3.thumb.jpg.ada5bf1186233e8e79e1f54a8d7c16fa.jpg

a4.thumb.jpg.fc9c7ccff5fc52a58f22ed779ee91d2b.jpg

a5.thumb.jpg.1592c0d46096726f3f4f3cb74d20c9e1.jpg

a6.thumb.jpg.81601a7b6b896fd1bbdc70d293081711.jpg

Drugi głośnik ma wychodzący na wierzch klej łączący papierową membranę z zawieszeniem i w paru miejscach odchodzi od zawieszenia na ok 1mm, reszta w porównaniu do pierwszego wygląda 100x lepiej

b1.thumb.jpg.4d54ac4bcdf82f3d5db8d34b41c447a7.jpg

b2.thumb.jpg.f1f95c2c569a0119555d5997b3e79598.jpg

b3.thumb.jpg.798d41b502fc75444a98dff2173750fc.jpg

b4.thumb.jpg.4b27aaa81b12b285bce67386e6c6538a.jpg

b5.thumb.jpg.6f676b78391ec7b34a8b3ff4c0e45fd3.jpg

 

I teraz pytanie: czy to normalne???

Jak dla mnie te głośniki wyglądają jak z taniej chińskiej manufaktury, szczególnie ten pierwszy..

pierwszy raz mam do czynienia z zamawianiem głośników pod DIY, czy takie rzeczy to norma? u scan-speaka?

Czy Waszym zdaniem powinienem je zwracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
2 godziny temu, malikali napisał:

To teraz już wiesz dlaczego mieli dobrą cenę.

Szału nie było: tylko 25 ojro taniej. Przy zakupie dwóch dodatkowy rabat i wychodziło 35 ojro taniej na jeden głośnik w odniesieniu do regularnej ceny europejskiej. Na stronie sklepu to co widzimy nie zawiera VATu, podczas finalizacji koszty zwiększają się znacznie. Dla przykładu zamówiony w W..e multimetr Brymena kosztował mnie 30 ojro mniej w odniesieniu do oficjalnej polskiej dystrybucji, a był prawie 3x tańszy od pojedynczego głośnika..

 

1 godzinę temu, przemak napisał:

Wygląda niestety na włoską firmę "robioni w piwnicci"...

Patrz.. a tu taka zmyłka:

271023473_Beztytuu.thumb.jpg.998b7a4992bb808532e5554710c2b9c1.jpg

oficjalny dystrybutor według strony Scam-Speaka ?

 

@Buzzer, @pataus dzięki, tak zrobię. Napisałem już maila do SS z załączonymi tymi wszystkimi zdjęciami oraz zapytaniem, czy faktycznie głośniki u nich schodzą z linii produkcyjnej w takim stanie. Jeśli nie, to może chociaż ten sklep zniknie z listy oficjalnych dystrybutorów.

 

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemak napisał:

włoską firmę "robioni w piwnicci"...

To raczej polska firma z włoskich to można wymienić Ciara, ale jak ktoś obejrzy produkcję w tej firmie to na pewno podejdzie bardziej powściągliwie do takich porównań ?. Oczywiście naprawa głośnika bardzo nieprofesjonalna. A można to było zrobić tak że wyglądałby jak nowy i nie tylko wyglądał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)

Dostałem przed chwilą odpowiedź od sprzedawcy:

..."We received all Scan-Speak drivers directly from factory (in Denmark).
Both drivers had been received from factory only a few days before they were shipped to you.
As you can see, drivers have been supplied in original (and even not opened) packages."...

Ciekawe, w poniedziałek sprawdzą numery seryjne i się odezwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)

A teraz odpowiedź od Scam-Speaka:

.."We are of course very sorry that you have received substandard drivers from Scan-Speak and they will be replaced.
How drivers like that could leave our factory is not know."..

Frank Hasselriis
Inside Sales

Frank niestety nie wie jak do tego mogło dojść. Tajemnicza sprawa..

? dzwonię do Rutkowskiego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 32W, chyba z 1500zl taniej od cen widocznych na stronach np akustyka(2x2880zl). Są na szczęście bez takich niespodzianek. Jedynie zawieszenia grube są czymś przesmarowane, ale to chyba jest ok:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć Wam,

Są na forum osoby które robią diy subwoofery na zlecenie ? Kiedyś jeden zrobiłem ale wykończył go czas i dzieci, obecnie nie mam czasu robić nowego (masa teorii do przypomnienia), smak jest na 15" (ostatecznie 12")  + membrana bierna, np na RSS390HF-4 

Ewentualnie szukam gotowego SPRAWDZONEGO projektu obudowy pod w/w głośnik + membrana bierna oraz wskazania gdzie kupić można rozsądny panel (wzmacniacz) jeśli mój aktualny będzie za słaby na taki głośnik - mam od Irka (możliwe że z tego forum lata temu, z 10 z pewnością) - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 00w na 4ohm

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.09.2020 o 07:27, Krzysztof_58225 napisał:

Cześć Wam,

Są na forum osoby które robią diy subwoofery na zlecenie ? Kiedyś jeden zrobiłem ale wykończył go czas i dzieci, obecnie nie mam czasu robić nowego (masa teorii do przypomnienia), smak jest na 15" (ostatecznie 12")  + membrana bierna, np na RSS390HF-4 

Ewentualnie szukam gotowego SPRAWDZONEGO projektu obudowy pod w/w głośnik + membrana bierna oraz wskazania gdzie kupić można rozsądny panel (wzmacniacz) jeśli mój aktualny będzie za słaby na taki głośnik - mam od Irka (możliwe że z tego forum lata temu, z 10 z pewnością) - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 00w na 4ohm

 

 

 

Podbijam temat,też myślę o dwóch subach opartych na głośniku Dayton RSS390HF-4 czy jest ktoś kto jest w stanie pomuc przy budowie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Powitawszy grono,

Sub do muzy wyłącznie. Wykonywałem już głośniki sam. Jednak tutaj musi być solidne pudło. Skrzynię zamierzam sam zrobić. MDF czy sklejka lepsza?

Wizja ... coś na zasadzie BK Monolith Plus albo konstrukcja zamknięta typu BK XXLS400.

Teraz pytanko o osprzęt: Scan Speak czy Peerless? Wzmak?

Pozdr

Seb

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile?
Ja bym budowal zamkniety (latwiejszy) ze Sklejki, albo wielowarstwowy, mieszany

Jesli tylko jeden, to

Przetwornik ScanSpeak

Wzmacniacz Hypex FA 501 (jesli jestes w stanie skonfigurowac DSP)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jesli za drogi, to o jeden numer mniejszy i FA 251
IMG_6453.thumb.png.c345183f1ace9adff59501e700bd051c.pngJa osobiscie zbudowal bym dwa mniejsze napedzane jednym wspolnym modulem stereo FA 502 albo 252

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Za ile?

To ma być do drobnego pomieszczenia i tylko do muzyki.

Tak by nie przekroczyć 2,5k PLN na same bebechy. Czy warto używany wzmak szukać?

Hypexy maja funkcję uśpienia? - Jak z kablami to gniazda High-level Input (w zestawie)?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam możliwość nabyć DIY sub:
buda 22mm MDF - klejona - lakierowana 4 razy

Główny głośnik to Hertz ES 300.5

dodatkowo 2x membrany bierne 12" Dayton Audio SD315-PR

waga 22KG

Pytanie czy w ogóle Hertz nadaje się do stereo. Jeżeli tak jaki wzmacniacz byście tam polecili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.