Skocz do zawartości
IGNORED

Najstarszy sprzęt audio jaki masz od nowości i używasz na co dzień


Airmike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na forum często wieje nudą, zabawmy się! Wpisujcie sprzęty jakie macie od nowości i używacie nadal na co dzień.

Nie liczy się jakość urządzeń, mają być kupione przez was jako nowe i nadal używane przez Was na co dzień.

Nie liczą się NOS NIB kupione X lat po wyprodukowaniu nawet w zamkniętym fabrycznie pudełku, nie liczą się sprzety kupione do szafy czyli nieużywane.

Podawajcie daty zakupu. Dopisane historie, motywacje i anegdoty mile widziane.

Zobaczymy kto przeżył ze swoim nowo zakupionym audio najdłużej. Dla przypomnienia średnia trwania małżeństwa do rozwodu w Polsce wynosi ok. 14 lat wg. GUS. Ilości przeżytych rozwodów ? od czasu zakupu sprzętu audio proszę nie podawać! ?

Od czegoś trzeba zacząć a zatem stawkę otwiera mój...

Amplituner Kenwood KRF-V5030D zakup 2000r. 

Kto da więcej? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Radmor LS10- grudzień 1998. Numery seryjne znacznie poniżej setki.

Przeżyły co najmniej trzy próby zamachu (chęci wymiany). ??

Obecnie w trakcie czwartej...

Tv Trilux 28', też '98. Obecnie gra z tunerkiem dvbt u mojego teścia. Polska produkcja, 2x w serwisie- raz usunięta "wada wrodzona", następnie po ok 2 latach naprawa jakiegoś drobiazgu po przeprowadzce (zima- zmiana temp.), od tej pory bezawaryjny.

Sony STR GX 315- chyba 1996r. (Obecnie gra w pokoju syna, z rówieśnikiem CDP 311). Po awarii procesora w czasie burzy, parę lat stał na szafie. Na Alle kupiłem padlinę, zabawiłem się w dr Frankensteina- zrobiłem przeszczep i wrócił do życia. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki KENWOOD KH-3000 kupione w "Baltonie" ok. 1985-6r.

Tuner FM  TECHNICS ST-X999 (Pewex, część tzw. wieży, rozmiar midi - szer. 36cm) z roku ok. 1989-90

Obydwa sprzęty - Made in Japan

Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zmian wewnętrznych mam tylko ten z 2016 roku - konwerter c/a.

Wszystkie prawie klocki musiałem poprawiać z racji niedoróbek mechanicznych, albo zużycia (niektórych składników) po 3-30 latach.

W transporcie wsuwane złącza odpadają, od ciepła skręcane połączenia się luzują- tak już jest. 

Max to dekada bez ingerencji.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rodzicielka używa czasami radyjka, to czy  (bateryjny kombajn) Sanyo MW 171 też by pasował ?

Kiedy go mogłem kupić?  Nie wiem, czy to jeszcze było w PRLu - stereo tam jest, poza tym on taki ponadprzeciętnie uniwersalny ( chyba również z mikrofonem?).

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Marek-41 said:

Magnetofon Philips N-7125. Kupiony w 1980 roku i nieprzerwanie używany z powodzeniem do dnia dzisiejszego .Oryginalny główny pasek i żarówki .Jakby nie liczyć , 40 lat . Mam też sprzęt znacznie starszy ,ale nie posiadam go od nowości .

40 lat to naprawdę piękny wynik. Tak, prawdopodobnie wielu z nas ma jakieś starsze (nawet znacznie) urządzenia, ale tutaj zgłaszamy tylko te w posiadaniu od nowości. Może kiedyś w innym wątku zbierzemy takie najstarsze sprawne bez dodatkowych warunków, najlepiej z fotkami, też byłby fajny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża midi Technics SC-CH530 zakupiona 24 lata temu. Śmiga do dziś bez awarii jako "sprzęt kuchenny"
?
Jedyne niedomaganie to kapryśny odtwarzacz CD. Często lepiej czyta CD-R niż oryginał.
Również posiadam sprzęt znacznie starszy, ale nie byłem pierwszym właścicielem.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2020 o 18:08, porlick napisał:

Kolumny Radmor LS10- grudzień 1998. Numery seryjne znacznie poniżej setki.

Przeżyły co najmniej trzy próby zamachu (chęci wymiany). ??

Obecnie w trakcie czwartej...

?

Też zazdraszczam. Gratulacje.

W dniu 7.02.2020 o 13:33, Airmike napisał:

Może kiedyś w innym wątku zbierzemy takie najstarsze sprawne bez dodatkowych warunków, najlepiej z fotkami, też byłby fajny temat ?

Przypomniała mi się jubileuszowa ankieta Neumanna Gmbh(Berlin), podobnie zorientowana. Prawie 80letni ich mikrofon w którejś rozgłośni wygrał wtedy.

 

Edytowane przez xetras
Gmbh

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkyo A -9911

od 3 lat tylko jako końcówka mocy

rok 1998 lub 99

szkoda ze rotel rcd 971 nie dotrwał do dzić - wykrzaczył sie rok tamu  ?

 

senheiser hd 600

ten sam rok

 

kable też sie liczą "  ?

Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.