Skocz do zawartości
IGNORED

Audiosymptom i6... sześć powodów do zadowolenia.


AudioRecki

Rekomendowane odpowiedzi

Te recenzje przeczytałem i się zdziwiłem,że sugerujesz że mam jeździć po sklepach stąd moje pytanie w jakim sklepie można je przeczytać.Co do reszty Twoich nerwowych wywodów to nie będę komentował.Utwierdzam się w przekonaniu,że nadal nie ma normalnej recenzji tych kolumn, co mnie dziwi i ciekawi dlaczego. I jeszcze jedno jeśli mnie próbujesz obrazić to nie masz szans.

Szkoda,że Twoje posty zniechęcają i szkodzą tej marce.Wyluzuj chłopie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

20 minut temu, piotr6 napisał:

i się zdziwiłem,że sugerujesz że mam jeździć po sklepach

 

Nadal nie czytasz ze zrozumieniem, a było czarno na białym:

W dniu 21.02.2020 o 22:54, arkadowski napisał:

sprzedawca udostępnia głośniki Audiosymptom na 30 dni bez zobowiązań. Więc może zamiast zarzucać złe intencje w postaci "tekstu sponsorowanego" (ciężko nawet dociec o co w tym określeniu chodzi, czyżbysmy w zamian za pozytywną opinie zostali obdarowani danym produktem??OMG!) propozycja - telefon, kurier, podłączanie i słuchanie.

Dlatego zamiast zarzucać, że są to  "teksty z ulotki" czy "sponsorowane teksty" na zlecenie producenta zacznij czytać ze zrozumieniem.

 

20 minut temu, piotr6 napisał:

Twoje posty zniechęcają i szkodzą tej marce.

 

Totalna bzdura. Już dostałem od 2 osób potwierdzenie, że zamówiły i są zadowolone. Ich spostrzeżenia pokrywają się zasadniczo z nasza oceną.

Na koniec... o szkodzeniu marce pisze ktoś, kto zarzuca sprzedawcy/recenzentowi jakieś niejasne "sponsorowane" działania oraz treść na poziomie "ulotki"

Raz jeszcze - proponuję Ci skończyć dyskusję w tym temacie, bo masz brzydki zwyczaj zarzucania innym niewłasciwego postępowania, na koniec okazuje się - sam raczej swoim zachowaniem wyczerpujesz tego typu zarzuty.

 

20 minut temu, piotr6 napisał:

nadal nie ma normalnej recenzji

 

A co to jest wg. Ciebie normalna recenzja?! Czego oczekujesz od "normalnej recenzji"?! Masz problem ze zrozumieniem słowa recenzja. Ale to już było tłumaczone. I by zakończyć smutny wywód z Tobą - o tym już też pisaliśmy - najlepszą recenzją są własne odsłuchy we własnym systemie. I to na tyle.

20 minut temu, piotr6 napisał:

jeśli mnie próbujesz obrazić

 

I tu się mylisz. Zachęcam Cię do stosowania się do Twoich własnych rad:

W dniu 12.02.2020 o 10:59, piotr6 napisał:

Nie mniej i tak by trzeba posłuchać

 

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc w telegraficznym skrócie: zarzucasz innym, że tworzą jakieś ulotkowe bzdety, nie ma w sieci żadnych sensownych recenzji lub są przekupieni. A nawet nie chce Ci się przeczytać dokładnie tekstu, gdzie masz opisane najważniejsze czynniki, które wpływają na atrakcyjność tych konstrukcji. Masz budowę, masz brzmienie i masz cenę. Masz też podany powód niskiej ceny. W postach też masz powtórzone jak zapoznać się z brzmieniem tych kolumn. Telefon, zamówienie i 30 dni testów. Czego więcej chcieć Piotrze do szczęscia? Na pewno nie kłótni z Tobą, a raczej do odrobiny refleksji byś zaczął stosowac się do swoich (naprawdę mądrych rad) o słuchaniu wszystkiego w swoim domowym zaciszu.

Kłótnia? Ale o co? Nie zarabiamy na sprzedaży tych czy innych produktów, podajemy Wam pewne informacje mające przybliżyć sprzęt i wskazać na jego najlepsze (a czasem najsłabsze) strony. Jeśli wymagasz czegoś więcej i jak się okazuje (co pokazujesz) nikt nie spełnił w sieci Twoich oczekiwań - zacznij żyć swoją złotą zasadą:

W dniu 12.02.2020 o 10:59, piotr6 napisał:

Nie mniej i tak by trzeba posłuchać

Nie ma w tym jak widzisz chęci do wywołania kłótni. 

Raz jeszcze - serdeczności i podziel się swoimi uwagami jeśli Audiosymptom zagości u Ciebie w Twoim systemie.

Z pozdrowieniami

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik i8, zupełnie niesponsorowany, jestem mega zadowolony z dźwięku. Klipsch tak chwalony w testach nie ma z Audiosymptom żadnych szans, oczywiście według mojej oceny na tranzystorze 2x120W. I nie jest to kwestia małych różnic - z i8 wydobywają się dźwięki niedostępne dla R-820f. Brawa dla tych kolumn należą się również za to, że widząc mój salon niejednemu opadłyby ręce - gołe ściany, żadnych dywanów czy firan. Akustycznie do bani, a jest niecałe 50m2. Rozstaw to jakieś 4m, odległość od ściany nie istnieje i w takich warunkach kolumny nie mają problemów z kontrolą niskich tonów. Podłączone są za pomocą tymczasowych przewodów z marketu, co będzie kiedy wymienię je na coś lepszego? Zamówić i słuchać, tylko pilnować palety - żona porwała mi ją pod posłanie dla psa... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Eugene napisał:

pilnować palety - żona porwała mi ją pod posłanie dla psa... ?

Czyli łóżko dla kochanego pupila gratis! A podobno takie rzyczy tylko w Erze ?

Niech się dobrze słuchają kolumny, a psiak solidnie wysypia!

Pozdr.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Czytając dyskusję nt. kolumn Audiosymptom i6/i8, pytań jak grają itd., mogę podzielić się swoją opinią, osoby, która nie zna się na tych opisach dźwięku, systemów itd., tylko sugeruje się swoimi własnymi odczuciami. Do tej pory posiadałem amplituner kina domowego Onkyo TX-SR608 oraz kolumny (zestaw) Jamo e470 + satelity + subwoofer E4SUB.1. Wcześniej z tymi kolumnami grał amplituner Philipsa (niestety nie pamiętam teraz modelu). Po zmianie amplitunera na Onkyo TX-SR608 kolumny dostały drugie życie i zaczęły grać dużo lepiej. Muzykę słucham tylko w stereo lub też w 2+1. Po kilku latach, stwierdziłem, że czas wrócić do korzeni i zacząć słuchać muzyki w stereo, ewentualnie wzbogaconej o subwoofer dla potężniejszego basu. Lubię słuchać ciężkiego metalu, chociaż rock'a z rozbudowaną aranżacją utworu i smaczkami gitarowymi też chętnie posłucham.

Na tym może zakończę mój przydługi wstęp. Tak więc postanowiłem nabyć sprzęt stereo (Odtwarzacz CD, amplituner stereo + kolumny) za w miarę przyzwoite pieniądze, które nie zrujnują mojej kieszeni(ok. 6-7k PLN). Czytałem dużo opisów odtwarzaczy, amplitunerów, kolumn i zbytnio nie pomagało mi to w wyborze. W końcu mając odrobinę wolnego czasu poszedłem do paru salonów odsłuchać różnych zestawów kolumn i ampli. Przesłuchałem kolumn firmy Polk, Wilson i jeszcze innych. W każdych z nich mi czegoś brakowało, czy to basu, czy sopranu, czasami wszystkiego na raz. Więc szukałem dalej. W końcu przez przypadek wszedłem do jednego z salonów audio w Poznaniu i ku mojemu zaskoczeniu mieli na stanie kolumny Audiosymptom i8. Poprosiłem o odsłuch i pomijając szczegóły do tego jak wyglądała jakość obsługi udało mi się je usłyszeć. Więc muszę powiedzieć, że jak tylko usiadłem i przesłuchałem kilka cięższych kawałków np. Avenged Sevenfold - Almost Easy gdzie oczekiwałem soczystego basu, później Megadeth - Tornado of Souls gdzie chciałem usłyszeć precyzję wysokich tonów to już wiedziałem, że to jest to. Natomiast największe wrażenie zrobił na mnie utwór Megadeth - Conqer or Die, gdzie brzmienie gitary akustycznej po prostu mnie powaliło.

Poprosiłem w salonie o wycenę zestawu Onkyo TX-8390 + Audiosymptomy i8, ale w sumie do dzisiaj się jej nie doczekałem. Nie mogąc doprosić się wyceny z salonu postanowiłem kupić je przez internet od dystrybutora. Rozmawiając ze sprzedawcą nt., które kolumny wybrać czy i6 czy i8 (i8 wyglądają super - wielkość i wygląd robi naprawdę niesamowite wrażenie) poszedłem za  rozumem zamiast za sercem, zaryzykowałem i kupiłem i6-ki. Są mniejsze od i8 nie robią już takiego wizualnego efektu WOW ale dzięki temu nie musiałem przemeblowywać salonu i pewnie dzięki temu też nie dominują i nie przytłaczają tak bardzo swoją wielkością (dopowiem tylko, że mój salon to ok. 20m2). W pierwszy dzień, bawiłem się konfiguracją zestawu, ustawianiem parametrów kolumn, amplitunera, podłączaniem odtwarzacza CD, Spotify itd., i kiedy w końcu udało mi się ustawić to wszystko włączyłem sobie wcześniej wymienione utwory, ponownie aby przesłuchać ich w domu to muszę przyznać, że zrobiły na mnie jeszcze większe wrażenie niż i8 w salonie, w pomieszczeniu odsłuchowym chociaż myślałem, że bas będzie bardziej miąższysty. Natomiast moc kolumn uważam, że wystarczająca jak na wielkość pomieszczenia, w którym się znajdują. Mieszkam w bloku i nie chciałbym zbyt często i mocno frustrować sąsiadów swoimi odsłuchami :-). W porównaniu do poprzedniego zestawu - dzień do nocy, chociaż myślałem, że już wtedy grało całkiem nieźle (mówię o trybie stereo na amplitunerze 5.1). Następnego dnia, bawiłem się dalej ustawieniami nowego amplitunera i zauważyłem, że nie miałem ustawionych kolumn na podłogowe tylko na podstawkowe. Szybka zmiana ustawień kolumn, ustawienie equalizera i... po prostu powaliło mnie na kolana. Bas w Avenged Sevenfold - Almost Easy jest tak soczysty, że poprzedni zestaw ze subwooferem tak nie grał, wysokie tony są klarowne i wyraziste. Wcześniej zastanawiałem się nad dokupieniem subwoofera jak tylko pojawi się w ofercie, a teraz zastanawiam się czy w ogóle jest mi potrzebny.

Kończąc już mój w sumie przydługi wywód mogę powiedzieć, że był to bardzo udany zakup i polecam z czystym sumieniem. W tej chwili siedzę całymi godzinami słuchając starych utworów i odkrywając je na nowo oraz szukając nowych piosenek. Bawię się, i cieszę dźwiękiem, którego słucham. Jedyne czego mi brakuje lub nie umiem ustawić to przy niektórych piosenkach nagranych akustycznie brakuje mi małej sceny żeby poczuć się jakby gitara/wokal był tuż obok mnie.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogę innym tym wpisem w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sly76 napisał:

Mam nadzieję, że choć trochę pomogę innym tym wpisem w wyborze.

Gratuluję tej basowej recenzji, studenci słuchający techno mają  konkurenta dla najtańszych magnatów. Teraz tylko czekać, aż inny user tak jak Ty rozpocznie "działalność" na forum AS od recenzji np. kolumn Wilson a przy okazji całkiem przypadkowo ? oberwie się kolumnom Audiosymptom ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adam 38 napisał:

Gratuluję tej basowej recenzji, studenci słuchający techno mają  konkurenta dla najtańszych magnatów. Teraz tylko czekać, aż inny user tak jak Ty rozpocznie "działalność" na forum AS od recenzji np. kolumn Wilson a przy okazji całkiem przypadkowo ? oberwie się kolumnom Audiosymptom ?

Dziękuję?. Chciałem trochę dodać od siebie jako od osoby, która nie zna się na sprzęcie?, a mimo to lubi posłuchać dobrego dźwięku. Czytając ten wątek nt. Audiospymtom'ów mnóstwo było nerwów i niepotrzebnych emocji, dlatego też dodałem coś od siebie. Trudno jest kupić kolumny mając tylko profesjonalne opisy, bo mogą być super obrazowe itd., ale całkowicie rozmijać się z naszym własnym odczuciem co do jakości brzmienia. Dlatego też warto poczytać opisy, ale jako wskazówkę co do zestawów, które chcemy przesłuchać przed zakupem a nie jako pewnik i wyrocznię. Oferta Audiosymptom jest fajna, bo można odsłuchać kolumny przez 30 dni i ewentualnie je zwrócić, ale nie wiem czy miałbym tyle silnej woli żeby je pakować z powrotem w kartony i odsyłać. U mnie na szczęście nie było takiej potrzeby.

Niech inni opisują swoje doświadczenia i wrażenia z odsłuchów, bo to mimo wszystko pomaga podjąć decyzję co do tego czy zdecydujemy się chociaż na odsłuch danego sprzętu.

5 godzin temu, szpotek73 napisał:

bardzo dobry kawałek do testowania sprzętu?

Idealny do testowania basów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 13.02.2020 o 20:21, Eugene napisał:

U mnie nie było tak wesoło, jak wynika to z testu. .

 

Test w ogóle niesie ze sobą mało informacji na temat wyrobu - nie wiemy nawet ile waza co jednak przy zestawach głośnikowych mówi sporo o jakości materiałowej. Równie dobrze wystarczyłyby same zdjęcia bez raczej oczywistych opisów.

Na oko więcej widać tutaj:

https://www.infoaudio.pl/test/1801,test-kolumny-audiosymptom-i6

ale także tylko dlatego, że wstawiono więcej zdjęć konstrukcji.

Na zdjęciach wygląda bardzo dobrze. Solidna konstrukcja wzmacniana, złożona zwrotnica na płytce, głośniki wyglądające solidnie i driver kompresyjny. To wszystko samo w sobie niewiele znaczy mając na uwadze niską cenę. Ale marketing pokazujący wartość materiałową wyrobu jest na wysokim poziomie.

 

W dniu 13.02.2020 o 20:21, Eugene napisał:

co do jakości mam zastrzeżenia. ...

Co do dźwięku - potwierdzam, klasa. I8 zniszczyły R-820F, które miałem wcześniej. Klipsch miał ogromne problemy ...

I8 są o wiele lepiej wykonane, o wiele lepiej brzmią. ...

Podsumowując - dźwięk wzorowy, design też. Jedynie jakość wykonania i kontrola końcowa powinna mieć wyższy poziom, gdyż dzięki tym małym wadom zastanawiam się, czy ich nie zwrócić. Inaczej nie byłoby mowy.

Obie kolumny - podobne konstrukcyjnie  Audiosymptom i6 - i8 oraz Klipsch R-620F - R-820F, o których piszesz, to chińska masówka.

Wiele lat temu rozczarowałem się marketowymi Wharfedale'ami, które z odległości metra wyglądały na wykonane gorzej niż najtańsza komoda z Ikei. Sprzęt wystawiony na salę sprzedaży wyglądał jakby przestał tam co najmniej od epoki lodowcowej. Z kolei inne zestawy tego typu jak Jamo czy sprzęty typowo dystrybucyjne typu jakiś Prism, które mimo niskiej ceny wyglądały o wiele lepiej, ważyły tak jakby były wykonane z tektury.

Nie słyszałem tych konkretnie Klipsch'ów za to znalazłem recenzję z pomiarami (kiedyś jeszcze rozbierali sprzęty ale od jakiegoś czasu wyraźnie idą na ilość i nie badają konstrukcji wewnętrznej

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3359-klipsch-r-620f

Patrząc jednak na ich pomiary i stosowane głośniki mam wrażenie, że nie jest specjalnie wielkim wyczynem pokonanie ich brzmieniowo w tym zakresie ceny. Klipsch nawet w czasach kiedy jeszcze był dobry - to nie był taki dobry. Więc czego spodziewać się teraz - w epoce globalizacji i podbijania ceny za dominację kapitałową, a nie faktyczną wartość użytkową wyrobu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.