Skocz do zawartości
IGNORED

wyroki sądów - temat na czasie


Meloman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że głównie Ziobro tworzy sobie kapitał polityczny na wydawałoby się rzeczywiście niesprawiedliwych wyrokach polskich sądów.

Dzisiaj dowiedziałem się o złagodzeniu kary do 15 lat (sic!) za zgwałcenie i zamordowanie … trzy letniego (tak trzyletniego) dziecka, choć podobno zarzuty były za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

W tym wszystkim dodatkowo zaskakuje uzasadnienie o złagodzeniu kary:

Sąd Apelacyjny nie ma najmniejszych wątpliwości, co do sprawstwa oskarżonego w zakresie przypisanego mu czynu, jednakże uznaliśmy, że kara 25 lat pozbawienia wolności podobnie, jak i kara dożywotniego pozbawienia wolności, jest karą szczególną. Przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalnych i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne.

Chłopiec był podobno wcześniej katowany. Więc ja się pytam co trzeba w Polsce zrobić, aby dostać pełną czapę. Wyrżnąć pół wioski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Meloman napisał:

Chłopiec był podobno wcześniej katowany. Więc ja się pytam co trzeba w Polsce zrobić, aby dostać pełną czapę.

wyłudzić VAT

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Meloman napisał:

Wiadomo, że głównie Ziobro tworzy sobie kapitał polityczny na wydawałoby się rzeczywiście niesprawiedliwych wyrokach polskich sądów.

Dzisiaj dowiedziałem się o złagodzeniu kary do 15 lat (sic!) za zgwałcenie i zamordowanie … trzy letniego (tak trzyletniego) dziecka, choć podobno zarzuty były za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

W tym wszystkim dodatkowo zaskakuje uzasadnienie o złagodzeniu kary:

Sąd Apelacyjny nie ma najmniejszych wątpliwości, co do sprawstwa oskarżonego w zakresie przypisanego mu czynu, jednakże uznaliśmy, że kara 25 lat pozbawienia wolności podobnie, jak i kara dożywotniego pozbawienia wolności, jest karą szczególną. Przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalnych i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne.

Chłopiec był podobno wcześniej katowany. Więc ja się pytam co trzeba w Polsce zrobić, aby dostać pełną czapę. Wyrżnąć pół wioski?

Jeśli wyrżniesz pół Knesejmu to tak. 

W takim przypadku "kara czapy" może być na krótki okres przywrócona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Meloman napisał:

"...oskarżony zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalnych i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne."

Hmmm... Na mój gust sam fakt, że ktoś wykonał...

21 minut temu, Meloman napisał:

...zgwałcenie i zamordowanie … trzy letniego (tak trzyletniego) dziecka...

...jest wystarczający, aby zastosować karę "szczególną". BTW ciekawy jestem, czy w przepisach jest określone, że...

23 minuty temu, Meloman napisał:

...kara 25 lat pozbawienia wolności podobnie, jak i kara dożywotniego pozbawienia wolności, jest karą szczególną...

...czy to tylko improwizacja prawnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sędzia Krzysztof Eichstaedt złagodził wyrok dla Steve'a V., który zabił oraz zgwałcił trzyletniego chłopca. Zamiast 25 lat więzienia orzekł 15 lat. Zbigniew Ziobro poinformował, że złoży kasację do Sądu Najwyższego w związku z tą decyzją. Okazuje się, że sędzia Krzysztof Eichstaedt w 2018 r. został powołany jako sędzia dyscyplinarny - właśnie przez Zbigniewa Ziobrę."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, jar1 napisał:

Widać już "dobrą zmianę" w systemie sprawiedliwość". ~To działa !

Księża zaś, będą uniewinniani...

Zastanawia mnie tok rozumowania, a w zasadzie jego brak.

Myślicie, że Ziobro od podszewki zna każdego nominowanego?

To chyba za PO tak było...bo mieli ich teczki z dawnych czasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jacchusia napisał:

Zastanawia mnie tok rozumowania, a w zasadzie jego brak.

Myślicie, że Ziobro od podszewki zna każdego nominowanego?

To chyba za PO tak było...bo mieli ich teczki z dawnych czasów.

Strasznie prosty twój łeb jest jacula. A Zbysiu to teczki wyrzucił? To po co do obecnej Bezpieki wszędzie swoich kumpli powsadzał? Kamiński, Wąsik, Bejda. Pogonowskiego też jego znajomek zastąpił. O Pegasusie słyszałeś?

No to nie rób z siebie idioty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaro_747 napisał:

Strasznie prosty twój łeb jest jacula. A Zbysiu to teczki wyrzucił? To po co do obecnej Bezpieki wszędzie swoich kumpli powsadzał? Kamiński, Wąsik, Bejda. Pogonowskiego też jego znajomek zastąpił. O Pegasusie słyszałeś?

No to nie rób z siebie idioty.

Ty myślisz, że mnie to zirytuje, że jakiś cham mnie od idiotów wyzwie? Otóż nie.

38 minut temu, jar1 napisał:

bez jaj

Dokładnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skynyrd napisał:

Jedno jest pocieszające, że więźniowie załatwią sprawę, ale pewnie trzymają go w klatce z pedofilami

Dobrze bedzie , teraz on bedzie jeb.ny !

Potem zwyrodnialca powieszą za jajca !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity Kolega @Meloman pyta, co trzeba w Polsce zrobić, by dostać pełną czapę.

Tego nie wiem, natomiast na "ćwiarę" przepis jest następujący:

Jeśli jesteś niepełnosprawny intelektualnie i w wieku 23 lat masz umysłowość dziecka (wg opinii biegłych psychologów) i mordujesz dwie kobiety - popełniasz zbrodnię doskonałą.

Do przepisu potrzebujesz jeszcze przed popełnieniem czynu wychlać litr (!!!) gorzały i cztery piwa, nie zostawić żadnych, nawet najmniejszych śladów w miejscu przestępstwa i po wielu miesiącach znakomicie pamiętać ułożenie ciał.

Wtedy dostajesz 25 lat kazamatów, poniewierania i gwałcenia przez współwięźniów i takie tam insze przyjemności...

Można się nazywać jakkolwiek; ta akurat ofiara sędziatego sqrwysyństwa nazywa się Piotr Mikołajczyk.

" - Krzyczeli. Chcieli mnie bić. Mówili, co tam się stało. Że tam byłem. Kazali się przyznać. Bardzo się bałem. Przyznałem się..." - mówił Piotr w rozmowie z dziennikarką Wirtualnej Polski.

Wczoraj wyrok przyklepał Sąd (przepraszam za wyrażenie) Najwyższy.

 

 

 

Cóż - wypada się tylko cieszyć, że jeden z drugim sendziate xhuje poszły spać z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Rano wstaną rześcy, wypoczęci i szczęśliwi, mogąc dalej pełnić zaszczytne swe funkcje. I w ogóle będzie git.

 

Aha! Obrońcy nieszczęśnika zapowiadają złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

10 godzin temu, billy idol napisał:

wyłudzić VAT

 

 

Nie tylko.

Karą za podrabianie pieniędzy jest od piątki do ćwiartki.

(art 310, paragraf 1 k.k.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Meloman napisał:

Wiadomo, że głównie Ziobro tworzy (...)

I wyrok wydał jego twór:

"W 2018 r. Krzysztof Eichstaedt był wśród 134 sędziów powołanych przez Zbigniewa Ziobrę na funkcję sędziego dyscyplinarnego

Eichstaedt jest jednym z organizatorów Międzynarodowego Kongresu Psychiatrii Sądowej, który odbywa się od kilku lat

Sędzia Eichstaedt jest także autorem publikacji dotyczących postępowania karnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zyzol napisał:

W 2018 r. Krzysztof Eichstaedt był wśród 134 sędziów powołanych przez Zbigniewa Ziobrę na funkcję sędziego dyscyplinarnego

Pilnie poszukiwana "dobra zmiana". Ktokolwiek widział lub słyszał, gdzie przebywa proszony niezwłocznie przekazać tą informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, skynyrd napisał:

Jedno jest pocieszające, że więźniowie załatwią sprawę, ale pewnie trzymają go w klatce z pedofilami

Ostatnio była informacja a dwóch pedofilach, których współwięzień potraktował w brutalny sposób laską inwalidzką, powodując ich zejście z ziemskiego padołu. Najciekawszy z tego wszystkiego jest wyrok jaki ta dwójka odsiadywała za gwałt na14 latku.

"Skazani za pedofilię. Zarówno 48 – i 62-latek odsiadywali karę dożywotniego pozbawienia wolności za dopuszczenie się napaści seksualnej na 14-letnim chłopcu w hrabstwie San Diego".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jezz napisał:

Ostatnio była informacja a dwóch pedofilach, których współwięzień potraktował w brutalny sposób laską inwalidzką, powodując ich zejście z ziemskiego padołu.

Bodajże rok temu w USA zapadł wyrok dożywocia "tylko" za porwanie dziecka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sędziowie Sądu Rejonowego w Olsztynie podczas zebrania, na którym obecny był zawieszony sędzia Juszczyszyn, odrzucili sprawozdanie roczne z działalności sądu na rok 2019 r. Wezwali też prezesa sądu Marcina Nawackiego do "zaniechania działań utrudniających sędziemu Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków". Prezes Nawacki podarł propozycje uchwał przekazaną przez sędziów."

sedzia-maciej-nawacki.webp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Komentując krótko - buta i smuta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot ciekawostka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 godziny temu, Zyzol napisał:

Komentując krótko - buta i smuta.

A czego się spodziewałeś? Odkręcanie tego gówna po nich będzie trwało latami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Meloman napisał:

Ot ciekawostka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widziałem na YT, jak byk zgwałcił motocykl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam.

Jakoś tak kilka dni temu sąd skazał szczecińskiego emeryta za zjedzenie w sklepie cukierka za 40gr...

Wysoki Sąd wymierzył 20 zł kary i zwrot kosztów 200zł...

Zdarzenie miało miejsce latem ubiegłego roku nad morzem.

Co tu jest istotne? 

Normalnie sprawa powinna być zakończona nazajutrz rozstrzygnięciem. Przypominam, że Wysoki Sędzia, który zabrał nie swoje 50 zł został przez kolegów uniewinniony.

KONSTYTUCJA!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2020 o 19:19, Meloman napisał:

Przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić(sic!) przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalnych i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne.

To jest to "prawo" i ta "sprawiedliwość".
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
E tam. Jakoś tak kilka dni temu sąd skazał szczecińskiego emeryta za zjedzenie w sklepie cukierka za 40gr...

Wysoki Sąd wymierzył 20 zł kary i zwrot kosztów 200zł...

Zdarzenie miało miejsce latem ubiegłego roku nad morzem.

Co tu jest istotne? 

Normalnie sprawa powinna być zakończona nazajutrz rozstrzygnięciem. Przypominam, że Wysoki Sędzia, który zabrał nie swoje 50 zł został przez kolegów uniewinniony.

KONSTYTUCJA!

 

 

Tam naprawdę żadnej sensacji z tym cukierkiem nie ma.

 

Gość zjadł i wyrzucił papierek. Zapłacić tych 40 groszy nie chciał, bo stwierdził że mu się należało spróbować za darmo. Mandatu od policji też nie przyjął, to i wylądował w sądzie.

 

I sąd, jak najbardziej prawidłowo, uznał że w tym konkretnym przypadku nie ma mowy o małej szkodliwości społecznej.

 

A rozstrzygnięcie w trybie nakazowym było ale gość złożył sprzeciw.

 

 

A co do sprawy tych 50 zł to kwestia linii obrony, że niby przez roztargnienie, bo ja na filmie z monitoringu żadnego roztargnienia nie zauważyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

E tam.

Jakoś tak kilka dni temu sąd skazał szczecińskiego emeryta za zjedzenie w sklepie cukierka za 40gr...

Wysoki Sąd wymierzył 20 zł kary i zwrot kosztów 200zł...

Zdarzenie miało miejsce latem ubiegłego roku nad morzem.

Co tu jest istotne? 

Normalnie sprawa powinna być zakończona nazajutrz rozstrzygnięciem. Przypominam, że Wysoki Sędzia, który zabrał nie swoje 50 zł został przez kolegów uniewinniony.

KONSTYTUCJA!

 

Co tu jest istotne?

Ano to, że dziadek szedł w zaparte od samego początku.

Ani nie zjadł tego z głodu ani machinalnie. On całkiem świadomie wp...ł śliwkę w czekoladzie po czym stwierdził, że takie degustowanie towaru "po prostu mu się należało" i nie zapłaci, bo mu nie smakowało.

Gdyby sąd go uniewinnił to za chwilę mieli byśmy najazd takich "koneserów" na sklepy. Za chwilę jeden z drugim golnąłby na monopolowym małpkę, po czym stwierdził "nie zapłacę bo mi nie smakowało" i wyszedł.

A teraz mamy sensację wywołaną przez pismaków a podchwyconą przez przekaziory PiSowskiego reżimu. Pod tytułem  "jacy to ci sędziowie głupi i nieludzcy".

A zapytał ktoś sklepikarza co o tym sądzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golnięcie małpki? Tylko?

Słabo.

 

Ja mam dziś w planie iść do Liroya się ostrzyc (maszynka mi oczywiście nie spasuje, bo czerwona), zaś potem, po obfitym obiedzie iść uwalić kupę do Ikei. Muszli też nie kupię, bo biała.

 

A sprawa z łakociem za 40 groszy jest rozwojowa. Prokuratura się będzie odwoływać.?

 

Bogaty kraj, zaiste...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem:

- sprawa 40 gr póki co - wyrok prawidłowy uznając całą zaistniałą sytuację;

- sprawa 50 zeta - ewidentna ochrona swojego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Golnięcie małpki? Tylko?
Słabo.
 
Ja mam dziś w planie iść do Liroya się ostrzyc (maszynka mi oczywiście nie spasuje, bo czerwona), zaś potem, po obfitym obiedzie iść uwalić kupę do Ikei. Muszli też nie kupię, bo biała.
 
A sprawa z łakociem za 40 groszy jest rozwojowa. Prokuratura się będzie odwoływać.
 
Bogaty kraj, zaiste...



Ciagle aktualne jest powiedzenie - “Jak krasc to miliony” - uczcie sie rodacy od (wszelakich) rzadzacych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.