Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ PM 94 WARTO??!!


noovik

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.Jestem pierwszy raz na forum.Zacząłem kompletować sobie sprzęt stereo.Nie mam rozeznania w sprzęcie.

kupiłem wzmacniacz WZMACNIACZ PM 94. Był to zakup przypadkowy.Nigdzie nie ma opinii na temat tego sprzętu.

Czy to dobry początek audiofilski?? Czy zakup ten to pomyłka?Jakie CD i kolumny do niego?Czy wymaga poprawek ze względu na wiek?Będę wdzięczny za każdą informację i opinię nt tego wzmacniacza.

Jeśli chodzi o kolumny to jestem zapatrzony w AE EVO3-czy będą pasowały?-jeżeli nie to jakie do 3tys?

z góry dziękuję za zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę całkowity brak zainteresowania "dziwnym"marantzem".Czy naprawdę nikt nie może nic powiedzieć na ten temat.Może chociaż jakieś sugestie co do kolumn do marantzów wogóle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem co w nim takiego dziwnego. Informacji w necie trochę o nim jest, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do kompletu by pasował CD-94 ;) ale o tego dosyć ciężko. Mam nadzieję, że ktoś kompetentny Ci wkrótce pomoże.

Pozdrawiam,

haearn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O człowieku, gdzie żeś to znalazłm i za ile? Poluję na ten sprzęt od dawna... jeśli chodzi o kolumny to budżet 3000 dla tego ampa będzie zdecydowanie za niski, do tego pieca można śmiało podłączać kolumny nawet za 20 000 PLN...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

ARGOS - 4YOU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... CD94 mówicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchatek: dobrze wiedzieć że będzie dobre źródło :)

 

co do PM 94: prywatnie używam PM 64 Mk II, którego nabyłem za astronomiczną sumę 750 PLN :) Swego czasu marantz wypuscił cała serię wzmacniaczy, nazwijmy to z przyzwoitej półki, w skład której wchodziły modele PM 64 mk II, PM 74, PM 84 i topowy PM 94. w odróżnieniu od pozostałych modeli PM 94 miał konstrukcję prawie-dual-mono, tzn. oprócz trafa (olbrzymiego zresztą) obydwa kanały były w pełni odseparowane. W końcówce mocy pracowało 6 tranzystorów na kanał. PM 64 Mk II na jego tle prezentuje się biednie, gorsze komponenty (nie znaczy że złe, w dalszym ciągu kondensatory pochodzą od Elny) "tylko" 4 tranzystory na kanał, oba kanały znajdują się na jednej płytce drukowanej. Mimo to nadaje się z całą pewnoscią do współpracy z kolumnami wycenianymi nawet powyżej 10 000 PLN. Zresztą jeśli damy radę (przypuszczam że tak, przy ciężarach jakie będziemy wozić te 12 kg niewiele zmieni) to spróbuję zabrać go na odsłuch. Jedno można powiedzieć: tamte wzmaki nie mają nic wspólnego z dzisiejszymi Marantzami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak dzisiejsze CD-ki :)

 

no to moze nawet CD80 zagra lepiej, bo na razie slabo kontroluje bass --- ale wiadomo o co chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchatek: CD 80 to z kolei mój prywatny odtwarzacz, na kontrolę basu nijak nie mogę narzekać... Owszem jest go może niezbyt dużo, tzn. nie jest jakiś słaby pod tym względem, ale w porównaniu do np. CD 84 wypada gorzej pod tym względem. Wszystko okaże się na miejscu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.cieszę się że znane jest TO co kupiłem.już myślałem że kupiłem jakieś cudo za 2tys.Daliście mi nadzieję że będę się z tego cieszył.Pozostało mi skompletowanie reszty klocków-kolumny i cd.ćhętnie zrobię to wspólnie-podzielę sie wrażeniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

novik,

też miałem chrapke na tego marantza, ale nie miałem teraz kasy.

Nie musisz mieć do niego cd 94 żeby dobrze zagrał - koledzy fanatycy-estetycy chcieliby łączyć rozkosze i błogosci, ale możesz nie trafić w Polsce na cd 94. Przez nieustanne poszukiwanie CD 94 frustracja jakaś jeszcze się przypałęta.

Każde cd z wyższej półki będzie ładnie z nim brzmiało.

(... a inkasent z elektrowni jak się będzie cieszył, że go sobie kupieś - zobaczysz - he he)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o CD to w pierwszej kolej ności polecam dobre odtwarzacze oparte o przetwornik TDA 1541 A. Z moją 64rką testowałem różne odtwarzacze, ogólnie moż na powiedzieć ze ten wzmak preferuje żródła dające dużo informacji, ale też duzo barw. Informacja jest jednak przed barwą, jeśli podłączy sięźródło grające zby miękko dźwięk będzie nudny, mdły. Jeśli podłaczy się bardzo analityczne źródło, ale dosyć drapieżne (np. cos z oferty Sony) możemy spodziewać znacznie lepszego dźwięku niż w pierwszym przypadku, któremu jednak w dalszym ciągu będzie brakowało ogłady, blasku. Polecam więc odtwarzacze:

 

Philips 303*

Philips 304 Mk II*

Marantz CD 74/84* - przetornik 1540, znacznie gorszy od 1541, ale całość godna polecenia.

Cyrus/Mission PCM II*

Marantz CD 80

Marantz CD 94

 

 

*- występują problemy z odczytem CDR

 

Oprócz tych zabawek z czystym sumieniem mogę polecić:

 

Pioneer PD-S 901

marantz CD 63 KI (to nie jest już tak dbry sprzęt jak stare czołgi, ale wciąż godny polecenia

 

Wydaje mi się że dobrze powinien współpracować z odtwarzaczami micromega, jeżeli ktos ma możliwość przesłuchania takiej konfiguracji prosiłbym o opinię na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Któryś wzmacniacz z tej linii był testowany rok lub dwa temu w HiFi World, jako oldeworlde. Może to był właśnie 94. Wielkie to było, czarne i bezbożne. Bardzo im się podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. rok czy dwa lata temu? trochę późno... Ale że wielkie czarne i bezbożne to by się zgadzało... PM 94 wgląda prawie tak samo jak to na zdjęciu, ma tylko dodane "klepki" po bokach.

[obrazekLUKASZ-249497_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

ARGOS - tutaj masz PM-74D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

A tutaj PM-84

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-94 review in Audio Magazine (USA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten złoty (z drewnianymi panelami bocznymi), to wersja na rynek amerykański.

 

Dawno temu, porównywałem z Accuphase E-303X (5500 DM) i Luxman`em L-530 (2600 DM).

Marantz PM-94 (3300 DM), okazał sie gorszy od obydwu wymienionych :-(

(również, poprzez wejście na końcówkę mocy).

Cena 2000 zł, wydaje mi się przyzwoita.

 

Poprzednia (jeszcze starsza seria, np. PM-8) wzmacniaczy Marantza, też była ciekawa dźwiękowo.

Następcą modelu PM-94, był model PM-95 (z wbudowanym DAC`kiem, cena: 6000 DM) - to ten, na ostatnim zdjęciu.

 

Z jakim odtwarzaczem CD połączyć, nie wiem :-(

Raczej z niezbyt miękkim.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia:

[obrazekLUKASZ-250670_1.jpg] [obrazekLUKASZ-250670_2.jpg] [obrazekLUKASZ-250670_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-151-100000206 1170263854_thumb.jpg

post-151-100000207 1170263852_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

AK tego nie będzie miał? W końcu to dystrybutor. Aha, była tam wątpliwość co do testu 94 w HFW. Otóż był on testowany w dziale przedstawiającym stary sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszyskich uczestników tego wątku. zacząłem go w związku z małą orientacją w sprzęcie hi-fi a w marantzu żadną.śledząc wasze głosy wycztałem opinie i przeczesałem allegro.-niewiele jest tego "starego dobrego sprzętu ". teraz sądzę że ten przypadkowy zakup za te pieniądze nie był taki zły.nie mogą się doczeka kiedy napiszę zdanie na temat tego co skompletuję.spróbuję znależć pm 80 lub 94.jeśli znajdę ciekawy egzemplarz to nie będę czekał na gwiazdkę z nieba.prześledziłem propozycje ARGOSA(dzięki) ale nic z tych rzeczy nie znalazłem,no tylko cd 63 KI,ale jeszcze troszkę poszukam.czy sony i onkyo (tego jest sporo) to dobra propozycja dla marantza?.........właściwie połykam każdy dopisek w tym wątku i chyba każdy kto tu zagląda jest zainteresowany....awięc narezie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj raczej Pionka 904, gdzieś takiego ostatnio widziałem na allegro... Z onkyo dałbym sobie spokój próbowałem z moim wzmakiem model oczko niżej niż integra. Dźwięk był szegółowy, z dużą ilością barw, także strero było OK, ale był w tym jakiś bałagan, nie składało się o razem w jakąś spójną całość. Poza tym jak w onkyo padnie laser to czeka Cię niemały wydatek... Kupując Sony masz 95% szans na porażkę, nie miałem w swoich rękach żadnego Sony który by dobrze zagrał z moim Marantzem, a miewałem rózne, nawet wysokie modele.

 

R.u.s.t. : nie dziwię się ze marantz mógł Ci się nie spodobać, to jest ten rodzaj sprzętu co Arcam, potrafi zagrać bardzo dobrze, ale tylko w określonych konfguracjach. Dobór kolumn nie jest aż tak krytyczny, mojego PM 64 II katowałem z różnymi głośnikami, od Audaxów po Vify M-ki i zawsze dawał radę, wybrzydzał za to mocno w odtwarzaczach CD. Generalnie zawsze najlepiej sprawdzała się z nim cała stara Philipsowska szkoła, napędy z laserem prowadzonym po łuku i TDA 1541A.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS

 

Co do odtwarzacza, dobrze współpracujacego z Marantzem PM-94, pisząc:

"Raczej z niezbyt miękkim" - rownież miałem na mysli,stare odtwarzacze Philipsa.

 

Z Arcam`ów, miałem Deltę 290 - nie odpowiadał mi dźwiękowo :-(

(takze poprzez końcówę mocy).

Bardziej odpowiadał mi tańszy model - Alpha 3, mimo, że nie był zbyt wyrafinowany :-)

 

 

Zamiast Marantza PM-94 (w USA, swego czasu, kosztował $3000), osobiście wolałbym któryś ze straszych modeli wzmacniaczy firmy Dual (topowych, np. model CV-1460), który można dostać (czasem) na niemieckich flohmarkt`ach, za 30 - 50 EURO (w komisach w Poznaniu, "trochę"drożej ,bo za 400 - 500 zł).

Trochę go "odkurzyć i dopieścić" (i wyrzucić co niepotrzebne)i jest porządny wzmacniacz.

Ze dwa, trzy miesiące, bedzie jeszcze trochę "skrzypiał" zanim się "dotrze", jak stare papcie :-)

Dźwiękowo, nie będzie odstawał od drogiego Marantza :-)

A gdy z Duala, pozostawi się tylko końćówkę mocy (a resztę wyrzuci), dźwięk będzie ciekawszy, niż dźwięk modelu PM-94 (sprawdziłem, kilku kolegów używa takiej kombinacji).

 

Nie jestem fanem firmy Marantz (zresztą w firmy nie "wierzę" już od dawna :-) ).

Robili ciekawe odtwarzacze CD (na bazie modeli Philipsa), ciekawe wzmacniacze lampowe.

Mam sentyment do kilku firm (np. Luxman, Mission Cyrus,...), ale to ze względu na dźwięk, nie za wygląd :-)

 

Z tranzystorowych wzmacniaczy firmy Marantz, bardziej mi odpowiadał dźwięk starszego modelu - PM-8 (na zdjeciu).

Dźwiękowo jest bardziej finezyjny i muzykalny (nie w znaczeniu rozmycia dźwięku czy ogólnego "sflaczenia"), niż "miedziany" model PM-94.

 

Marantz PM-94, to nie jest dźwięk klasy Luxmana L-530.

Również nie dorównuje Accuphase E-303X (jeden z najciekawszych modeli zintegrowanych firmy Accuphase, wliczając ich współczesne).

Podobnie jak Marantz, posiada końcówkę mocy opartą na MOSFETach, dopiero przez wejście na końcówkę mocy gra dobrze (standardowo dźwięk to trochę "kaszana").

 

Marantz PM-94, to przyjemny wzmacniacz (ale drogi).

Chociaż brakuje mu dynamiki (mikro i makro), szybkości, dźwięk jest zbyt "przymulony" i stateczny, trochę brakuje szczegółówości,...

Rzadko coś "zaświszczy i zazgrzyta" :-).

Osobiście taki "dyrektorski dźwięk" mi nie odpowiada :-)

Dobrze współpracuje z kolumnami typu JBL.

 

Przepraszam, za narzekania i wybrzydzania :-)

 

Pozdrawiam

[obrazekLUKASZ-251394_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.