Skocz do zawartości
IGNORED

Wygluszenie pomieszczeń w kamienicy.


Blade88c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. Niedawno wprowadziłem się do kamienicy po remoncie. Wszystko było ładnie i pięknie, aż tu nagle wprowadzili się nowi sąsiedzi u góry, no i się zaczęło. Moja sąsiadka jest juz w wieku podeszłym ale nogi to ma zdrowe jak młody koń. Moim problemem jest zle wykonany sufit jak i ściany . W pokoju sypialnianym wykonałem podwieszany sufit z użyciem wełny mineralnej o grubości 5 cm lecz to również dało wymierny skutek. Robiąc dziurki w suficie wkrętem 10 cm znalazłem co jakiś czas puste i długie przestrzenie które uszczelnilem  pianką montażową i dźwięk się chyba przeniósł na ściany . Co możecie mi na to poradzić? Dodam ze jest to dzwiek basowy oraz ze sciany sa wykonane z karton gipsów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Blade88c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakiej technologii jest wykonany strop ?

Jeśli jest to (od dołu):
- deska
- pustka powietrzna
- deska
- polepa
- deska

to poprawne wykonanie jest (od dołu)
- stelaże
- wełna (między stelażami i w miejscu pustki)
- deska / płyta + filce (również na belkach)
- keramzyt izolacyjny
- szpryc cementowy
- keramzyt podsypkowy
- płyty suchego jastrychu
 

warstwy wierzchnie można wymienić na system fermacell, to jest poprawna i w 100% izolująca konstrukcja jeśli jest inaczej a zwłaszcza jeśli brakuje keramzytu / polepy / podsypki to będzie bardzo ciężko. 

Przy remontach i nowych instalacjach w podłodze znajdziesz rury PCV, PEX/PP więc za długimi wkrętami nie grzeb bo się nie miło zaskoczysz.

Co do ścian to mówisz o ściankach działowych czy zew, które najprawdopodobniej są ceglane ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2020 o 07:31, Blade88c napisał:

Niedawno wprowadziłem się do kamienicy po remoncie.

Jeśli był to legalny remont, to zgłoś problem do nadzoru budowlanego.

Jak nielegalny, to tęż do nadzoru a wykonawcę postrasz sądem.

I pod uwagę weź zalecenia kol. fetek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kazik II napisał:

Jeśli był to legalny remont, to zgłoś problem do nadzoru budowlanego.

Jak nielegalny, to tęż do nadzoru a wykonawcę postrasz sądem.

remont wewnętrzny jeśli nie jest przeprowadzany w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej nie wymaga nadzoru budowlanego i nie funkcjonuje tu pojęcie legalny / nie legalny. Nie rozumiem co niby ma zgłaszać...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, fetek napisał:

 

Co do ścian to mówisz o ściankach działowych czy zew, które najprawdopodobniej są ceglane ?

 

Mowa tutaj o ścianach ceglanych (tzn gołych) , jak i otynkowanych zakrytych w niektórych miejscach płytą GK przyklejonych plackami oraz płytach GK zrobionych na stelażu. 

Co do sufitu to jest wykonany od dołu :

- płyta gK

-stelaż z desek. 

-pusta powierzchnia ok 15cm.

-deski (wyżej juz nie wiem)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Blade88c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15cm to bardzo dużo, chyba brakuje warstw w stropie. Jeśli to Twoje lub masz zgodę i chcesz inwestować możesz z dołu ściągnąć wszystko aż do górnych desek, całą pustkę powietrzną uzupełnić wełną i pod całością dać jeszcze minimum 5 cm gęstej wełny na całej powierzchni tak by przykryć belki. Potem stelaże i płyta, tu można zastosować produkty fermacell'a ale trzeba pamiętać o wadze, masz też płyty gipsowe o zwiększonej gęstości tzn izolacyjne.

Jaki będzie efekt, trudno określić ale na pewno będzie lepiej. Generalnie takie dźwięki tłumi się ciężkimi gęstymi, porowatymi materiałami, dlatego często wymiana na wełnę jest strzałem w kolano a dodatkowo dochodzą nam potężne problemy z ewentualną wilgocią.

Co do ścian, tu trzeba zrobić odkrywkę i zobaczyć jak mocna jest korekta krzywizny, ile mamy powietrza itd. Tam gdzie jest dużo powietrza możesz na próbę zrobić kilka dziur i wstrzyknąć piankę niskoprężną ale ostrożnie by nie odsadzić płyt. Możesz zacząć od sufitu po obwodzie i obserwować.

Są do tego specjalne piany / kleje, dodatkowo usztywni konstrukcję, to jest chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Blade88c said:

Mowa tutaj o ścianach ceglanych (tzn gołych) , jak i otynkowanych zakrytych w niektórych miejscach płytą GK przyklejonych plackami oraz płytach GK zrobionych na stelażu. 

Co do sufitu to jest wykonany od dołu :

- płyta gK

-stelaż z desek. 

-pusta powierzchnia ok 15cm.

-deski (wyżej juz nie wiem)

 

 

Tu problem musisz potraktować całościowo niestety, bo dźwięki od chodzenia to tzw. dźwięki uderzeniowe i one się rozchodzą tak jak napisałeś poprzez konstrukcje. 

Generalna zasada jest taka: zawsze najlepiej (najtaniej i najbardziej efektywnie) jest im zapobiegać u źródła - czyli u sąsiadki/sąsiadów niż zwalczać u siebie! Powierzchnia podłogi u sąsiadów ZAWSZE jest mniejsza niż powierzchnia twojego sufitu i ścian - i to wielokrotnie. Lepiej dać sąsiadce na remont (i wyciszenie) podłogi u niej niż zapłacić wielokrotnie więcej na izolację u siebie. 

Ale jeśli nie można u sąsiadów to: (nie jestem ekspertem w tym temacie, lecz z tego co przeczytałem i zobaczyłem to wywnioskowałem że)

a) jak wyciszysz wszystkie ściany oprócz jednej to dużo nie poprawisz, bo ta jedna będzie przenosić dźwięki. To ma znaczenie o tyle, że jeśli myślisz o zostawieniu gdzieś gołej ściany z cegieł (bo ładna np.) to za wiele nie ugrasz

b) każdą ścianę która przenosi dźwięki musisz poprawić:

- jeśli się da (np. Wewnętrzna ścianka z GK na stelażu) to należy zdemontować ściankę i dać izolator po obwodzie rusztowania z pianki, SBR lub innego przeznaczonego materiału aby oddzielić ją od konstrukcji przegród budynku i dodatkowo dać piankę po obwodzie podłogi, najlepiej pływającej

- albo dać na nią przedściankę z pustką powietrzna i jakimś materiałem tłumiącym - izolacyjnym. Na to coś ciężkiego - fermacell lub GK ognio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit to prawdopodobnie Ackermann więc to jest powód pustych przestrzeni. Pozdrawiam

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, arczi87 napisał:

Sufit to prawdopodobnie Ackermann więc to jest powód pustych przestrzeni. Pozdrawiam

nie w drewnie i nie w starej kamienicy ?

9 godzin temu, avilla napisał:

dać izolator po obwodzie rusztowania z pianki, SBR lub innego przeznaczonego materiału aby oddzielić ją od konstrukcji przegród budynku

pianka niczego nie da i dodatkowo sama będzie hałasować, do tego służą taśmy akustyczne, które powinny tam być bo od wielu lat są standardem.

9 godzin temu, avilla napisał:

albo dać na nią przedściankę z pustką powietrzna i jakimś materiałem tłumiącym - izolacyjnym. Na to coś ciężkiego - fermacell lub GK ognio

do takich rzeczy są specjalne płyty izolacyjne, kupisz nawet w Castoramie, niestety cena odstrasza.

 

9 godzin temu, avilla napisał:

Generalna zasada jest taka: zawsze najlepiej (najtaniej i najbardziej efektywnie) jest im zapobiegać u źródła - czyli u sąsiadki/sąsiadów niż zwalczać u siebie!

smutna prawda, zawsze można jej pod drzwiami położyć podkład akustyczny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fetek napisał:

15cm to bardzo dużo, chyba brakuje warstw w stropie. Jeśli to Twoje lub masz zgodę i chcesz inwestować możesz z dołu ściągnąć wszystko aż do górnych desek, całą

Jestem pod wrażeniem. Jak ktoś nie remontował starego domu to  nie zwróciłby uwagi na ten szczegół. A myślałem, że jesteś z branży IT. Faktycznie wychodzi na to, że brakuje deseczek z polepą, może tylko częściowo. Blade robił dziurki  w stropie wkrętem, czyli nie jest to Ackermann.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Warm Hoxton napisał:

A myślałem, że jesteś z branży IT.

byłem, znudziło mi się to zmieniłem. Generalnie branża mnie mierzi...

trochę latam po budowach ale z branży nie jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za pomoc. W niektórych miejscach wyciąłem kwadraty w ścianach i wypełniłem je wełną i okazało się ze bas zrobił sie jeszcze mocniejszy co utwierdziło mnie w przekonaniu że dzwieki z sufitu tzw drgania, przenoszą się na ścianę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, fetek said:

pianka niczego nie da i dodatkowo sama będzie hałasować, do tego służą taśmy akustyczne, które powinny tam być bo od wielu lat są standardem.

 

O tą taśmę akustyczną z takiej szarej pianki mi chodziło - skrót myślowy - sorki.   

Sam ją stosowałem jak robiłem sobie ścianki. A robiłem sam po tym jak pogoniłem ekipę „fachowców” co taśmy akustycznej nie używali: „bo to panie przesada, nigdy tego nie robiliśmy i nikt nie narzekał”. Dodatkowo chłopaki chcieli kręcić profile pionowe do poziomych na pchełki! ?

Smutny morał: jak masz ściankę GK w domu i ona ładnie „niesie” dźwięki uderzeniowe to ekipa zapewne była „fachowa” i nie użyła taśmy akustycznej ?

Drugi smutny morał: chcesz wynająć ekipę to sam musisz lepiej wiedzieć co i jak należy zrobić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez avilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neoprenowe kawałki tworzywa o grubości 1 cm. Takie jak sprzedają w sklepach agd jako mata wytłumiająca pod pralkę. Coś jak średnio twarda guma. Robię akurat sufity podwieszane, tylko, że w drewnie, i daję kawałki tego tworzywa pomiędzy łatę a mur, w miejscu każdego dybla. Taki pływający sufit podwieszany ?

Wytrzymałościowo jest ok, wieszałem się całym ciężarem na tym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.