Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt do cięższego grania


realbartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, doszedłem do wniosku, że czas najwyższy sprawić sobie przyjemność słuchania muzyki w możliwie najlepszym wydaniu. Nie mam żadnych doświadczeń z hifi, do tej pory słuchałem muzyki z iphona i ipada, jedyne co sensownego kiedyś kupiłem to słuchawki sennheiser hd 180 pro.

Otóż, od kilku dni staram się przebrnąć przez gąszcz ofert, produktów, opinii i oczywiście z każdym dniem wiem może i coraz więcej ale niestety konkretow jest coraz mniej. Zależy mi na tym aby osiągnąć możliwie najlepszą jakość dźwięku, wygląd tudzież szczegółowe parametry mają dla mnie na teraz drugorzędne znaczenie. Słucham przede wszystkim rocka progresywnego, często pojawia się też trash, metal, grunge, punk rock. Rozpiętość od Foo Fighters  czy Weezera przez Soundgarden, Antrax po Sepulturę, Slipknota czy Slayera. Zaczynam mięć jednak ciągoty od czasu do czasu do muzyki poważnej i jazzu. Raczej nie pojawia się w mojej przestrzeni szeroko rozumiany pop (no chyba, że "mam tę moc" dla córek :-))

Pomieszczenie w którym ma znaleść się wymarzone audio to ok 35 m2 w prostokącie ok 7x5, kolumny staną pośrodku na dłuższej ścianie. Mam dużą bibliotekę w spotify i nie chciałbym z tego rezygnować tak więc chciałbym strumieniować muzykę, ale zdecydowaliśmy z żoną, że naszym wspólnym marzeniem od dziecka jest posiadać bibliotekę płyt winylowych oraz cd. Jest w tym coś magicznego, no i jakość. Dla mnie to kwestia najważniejsza. Nie zamierzam podłączać sprzetu do TV, nie mialem go chyba z 9 lat, teraz mam ale raczej zrezygnuję. Ważny jest dla mnie też najlepiej wbudowany dobry wzmacniacz słuchawkowy,  zobaczę ile wydam kasy na ten zestaw. Jeśli budżet pozwoli chcę też kupić dobre, na kablu słuchawki aczkolwiek to poza budżetem. 

Jako, że jestem totalnym amatorem nie chcę kupować sprzętu używanego, bynajmniej na razie. Zakładam budżet na poziomie ok 7 000 - 10 000 zł. +/- 2000 nie robi różnicy, mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Jeśli zbuduję coś fajnego za 8 000 zł - super, jeśli za 11 000 - też nie ma problemu. Nie chciałbym jednak windować tej kwoty, jeśli wydam mniej- świetnie. Chciałbym stworzyć zestaw wzmacniacz, cd, gramofon + kolumny. Jestem z Trójmiasta. Starałem się podejść do tematu zarówno w Top Hifi, Denonie i Albatrosie,. Niestety, po kilku minutach panowie w każdym sklepie stwierdzali, że chyba nie rokuje na transakcję i - mówiąc kolokwialnie olali mnie. najchętniej wsadziliby mnie na pierwszy, lepszy zestaw po puszczeniu jakiejś pierwszej lepszej płyty po 2 minutach odsłuchu. Byłem tam parę dni przed Swiętami Bożego Narodzenia, może stąd taka olewka.

Etap głośnego słuchania muzyki mam już chyba za sobą, jak chcę się potarmosić to założę słuchawki. Marzy mi się, że otoczy mnie muzyka mięsista ale jednocześnie detaliczna, z odpowiednią ilością basu i szczegółowym sopranem. Jak puszczę "Also sprach Zarathustra" to mi gacie spadną a jak puszczę coś wysublimowanego Dire Straits to gacie spadną mojej żonie .....

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za elaborat. Biorąc pod uwagę emocje jakie wyzwala we mnie muzyka ten zakup jest chyba dla mnie najważniejszy z wszystkich do tej , dużo sobie po tym obiecuję. Po przeczytanych opiniach widzę, że znajdują się tu naprawdę zakręceni pozytywnie pasjonaci. Tym bardziej uprzejmie proszę o pomoc. Intuicyjnie ciągnie mnie do sprzętu Rotela (A11 i A12), Nad (np. 366), Pionieera A-70 DA.  Kolumny Canton Chrono lub Kefy (R700). Na wzmacniaczu i kolumnach  się zatrzymałem.

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez realbartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, realbartek napisał:

Cześć wszystkim, doszedłem do wniosku, że czas najwyższy sprawić sobie przyjemność słuchania muzyki w możliwie najlepszym wydaniu. Nie mam żadnych doświadczeń z hifi, do tej pory słuchałem muzyki z iphona i ipada, jedyne co sensownego kiedyś kupiłem to słuchawki sennheiser hd 180 pro.

Otóż, od kilku dni staram się przebrnąć przez gąszcz ofert, produktów, opinii i oczywiście z każdym dniem wiem może i coraz więcej ale niestety konkretow jest coraz mniej. Zależy mi na tym aby osiągnąć możliwie najlepszą jakość dźwięku, wygląd tudzież szczegółowe parametry mają dla mnie na teraz drugorzędne znaczenie. Słucham przede wszystkim rocka progresywnego, często pojawia się też trash, metal, grunge, punk rock. Rozpiętość od Foo Fighters  czy Weezera przez Soundgarden, Antrax po Sepulturę, Slipknota czy Slayera. Zaczynam mięć jednak ciągoty od czasu do czasu do muzyki poważnej i jazzu. Raczej nie pojawia się w mojej przestrzeni szeroko rozumiany pop (no chyba, że "mam tę moc" dla córek :-))

Pomieszczenie w którym ma znaleść się wymarzone audio to ok 35 m2 w prostokącie ok 7x5, kolumny staną pośrodku na dłuższej ścianie. Mam dużą bibliotekę w spotify i nie chciałbym z tego rezygnować tak więc chciałbym strumieniować muzykę, ale zdecydowaliśmy z żoną, że naszym wspólnym marzeniem od dziecka jest posiadać bibliotekę płyt winylowych oraz cd. Jest w tym coś magicznego, no i jakość. Dla mnie to kwestia najważniejsza. Nie zamierzam podłączać sprzetu do TV, nie mialem go chyba z 9 lat, teraz mam ale raczej zrezygnuję. Ważny jest dla mnie też najlepiej wbudowany dobry wzmacniacz słuchawkowy,  zobaczę ile wydam kasy na ten zestaw. Jeśli budżet pozwoli chcę też kupić dobre, na kablu słuchawki aczkolwiek to poza budżetem. 

Jako, że jestem totalnym amatorem nie chcę kupować sprzętu używanego, bynajmniej na razie. Zakładam budżet na poziomie ok 7 000 - 10 000 zł. +/- 2000 nie robi różnicy, mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Jeśli zbuduję coś fajnego za 8 000 zł - super, jeśli za 11 000 - też nie ma problemu. Nie chciałbym jednak windować tej kwoty, jeśli wydam mniej- świetnie. Chciałbym stworzyć zestaw wzmacniacz, cd, gramofon + kolumny. Jestem z Trójmiasta. Starałem się podejść do tematu zarówno w Top Hifi, Denonie i Albatrosie,. Niestety, po kilku minutach panowie w każdym sklepie stwierdzali, że chyba nie rokuje na transakcję i - mówiąc kolokwialnie olali mnie. najchętniej wsadziliby mnie na pierwszy, lepszy zestaw po puszczeniu jakiejś pierwszej lepszej płyty po 2 minutach odsłuchu. Byłem tam parę dni przed Swiętami Bożego Narodzenia, może stąd taka olewka.

Etap głośnego słuchania muzyki mam już chyba za sobą, jak chcę się potarmosić to założę słuchawki. Marzy mi się, że otoczy mnie muzyka mięsista ale jednocześnie detaliczna, z odpowiednią ilością basu i szczegółowym sopranem. Jak puszczę "Also sprach Zarathustra" to mi gacie spadną a jak puszczę coś wysublimowanego Dire Straits to gacie spadną mojej żonie .....

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za elaborat. Biorąc pod uwagę emocje jakie wyzwala we mnie muzyka ten zakup jest chyba dla mnie najważniejszy z wszystkich do tej , dużo sobie po tym obiecuję. Po przeczytanych opiniach widzę, że znajdują się tu naprawdę zakręceni pozytywnie pasjonaci. Tym bardziej uprzejmie proszę o pomoc. Intuicyjnie ciągnie mnie do sprzętu Rotela (A11 i A12), Nad (np. 366), Pionieera A-70 DA.  Kolumny Canton Chrono lub Kefy (R700). Na wzmacniaczu i kolumnach  się zatrzymałem.

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Witaj, 

do cięższego grania Rotel to będzie świetny pomysł. Model A11 nie ma DAC, A12 ma. Do rocka nadają się świetnie kolumny Elac z serii Debut. Na Twój metraż posłuchałbym tego zestawu: https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/rotel-a12-elac-debut-2-0-f6-2.html Do tego dokładasz streamer Bluesound Node 2i i masz komplet. Przetestowałbym także Spotify vs Tidal na odsłuchu, ponieważ różnica jest spora na korzyść tego drugiego. Moim zdaniem nie warto się ograniczać już na początku jakością stremingu... 

Zapraszam do nas na odsłuchy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem kiedys takie same oczekiwania jak Ty. Słucham podobnej muzyki. W kwocie 10tys za nowy zestaw niestety, bedziesz miał tylko poprawny dzwięk. Tym bardziej w 35m, bo bedziesz potrzebował mocniejszego wzmaka i wiekszych kolumn. Nad-em czy Rotelem szybko sie znudzisz.

Ja, gdybym miał taki dylemat, to wybrałbym jakiś uzywany all-in-one, ( Naim Atom lub Uniti, Superuniti - bo Naim ma ten rytm i puls, którego u innych trudno znaleść (wady tez ma) ).  A kolumn to sam bym nie umiał wybrac.

W kazdym razie, jesli wolisz spokój i muzyke od często rozczarowującej i kosztownej zabawy z różnymi klockami i kablami, to sprzęt all- in- one jest raczej dobrym krokiem. Ograniczasz ilość decyzji do 2 - urządzenie + kolumny. 

Takie zintegrowane urządzenia robi Naim, Atoll czy NAD. Ja znam i mam Naima, wiec do 35m2 wybrałbym uzywane urządzenia: Superuniti (ok 6-7tys) ale zakładam ze chcesz jak najtaniej wieć Uniti 2 lub starszy Uniti ( 3-5tys). Kable głośnikowe 500zł -1tyś. A kolumny to juz bardzo osobisty wybór. Moga Ci sie spodobac te za 3tys bardziej od tych za 6tys. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Jeszcze od siebie. Wg moich doswiadczen do cięższego rocka, metalu zestawy / kolumny zbyt detalicze, gęstę czy neutrane nie sprawdzają sie. Miałem okazje słuchac takiej muzyki na 2 setach sporo ponad 50tyś i nie było to inspirujące doswiadczenia, raczej otrzeźwiające. Delikatne granie super, cięższe, ze względu na w większosci słabe realizacje krzykliwe. Po 20-30 min brzmienie dla mnie zbyt angazujące i...kaprysne. Zalezne od materiału, akustyki itd. Niby nic nowego nie odkryłem ale weź to prosze pod uwage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2020 o 21:02, realbartek napisał:

Pionieera A-70 DA.  Kolumny Canton Chrono lub Kefy (R700).

Pioneer A-70DA i KEF to zdecydowanie dobre połączenie.

Tego Pioneera poszukaj na rynku niemieckim. Ostatnio był tam dostępny w bardzo niskich cenach.  Ciekawą i wartościową alternatywą dla KEF mogą być głośniki Phonar. Zapoznaj się z też ofertą głośników Akustyk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wybierając opcję zakupu DIY, spokojnie zmieścisz się w założonej kwocie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu nic ciekawego z nowego sprzętu nie znajdziesz a im drożej tym gorzej. Do rocka prędzej choć też niełatwe to zadanie. Do jazzu masz do wyboru  do koloru. W miarę uniwersalnie może być połączenie Nad+Canton Chrono ujdzie w tłoku posłuchaj może się spodoba. Spróbuj też Definitive Technology z aktywnym basem. Jak nie podejdą to tylko sprzęt z lat 80 zostaje albo słuchać tylko jazzu:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku-Audio Bright Mk4 i Vienna Acoustics JOKER + Pioneer N30, QED Ruby i jakiś IC; tak na "początek".

Chociaż można inaczej (gorzej wg mnie): Rotel A12, Heco Aurora 1000, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto z piszących słucha takiej muzy jak @realbartek.....................od lat podziwiam doradzających tutaj za niezwykłą wręcz umiejętność osłuchania i znajomości sprzętu?......................w Gdańsku nie powinno być problemu z wypożyczeniem sprzętu do domu i posłuchania go w warunkach w jakich ma grać, musisz sam zdecydować co będzie odpowiednie dla Ciebie ( familii ).............licząc na porady na tym forum dostaniesz tylko rozdwojenia jaźni.............prawdziwa jazda zacznie się jak będziesz szukał kabli.......................pozdrawiam i życzę udanych łowów..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mdhjhw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mdhjhw napisał:

Ciekawe kto z piszących słucha takiej muzy jak @realbartek

Ja słucham także takiej muzyki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys wstawilem sobie do pokoju JBL Studio 580. Do metalu calkiem fajne bo nie draznily na dluzsza mete, byla energia. Budzetu nie zrujnuja i na 35m tez powinny dac rade. 

Ps W innych garunkach muzycznych tez sie sprawdzaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2020 o 10:31, Krzysz napisał:

Nad-em czy Rotelem szybko sie znudzisz.

Niestety tak. Najpierw jest zachwyt po przesiadce z przysłowiowego "Technicsa", ale potem okazuje się, że czegoś brakuje, może być lepiej. Zwłaszcza jeżeli jesteś świadomy jakości brzmienia systemu audio.

Oczywiście - wszystko zależy od budżetu. Przede wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się odbierać muzykę tylko barwą, to tak jak koledzy piszą, NAD, Rotel, Klipsch, ....a później dochodzi się do wniosku, że chciałoby się polatać po poszczególnych planach po scenie, mieć wyselekcjonowane grupy instrumentów nawet w tym metalu i okazuje się że jednak trzeba system złożyć poprawnie ? ....bo taki system gra muzykę każdą, bez względu czy to metal czy jazz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.