Skocz do zawartości
IGNORED

amazon.de oszust z niemiec:


quatross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Amazon to zarowno sklep jak i tablica ogloszen.

 

Jak kupujesz przez sklep (placisz karta) to masz pewna gwarancje amazona jak z tablicy ogloszen (i przelewem) to nie masz.

 

Zadnych przelewow placisz tylko karta (i to kredytowa a nie debetowa)!!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, file-moon napisał:

Jak kupujesz przez sklep (placisz karta) to masz pewna gwarancje amazona jak z tablicy ogloszen (i przelewem) to nie masz.

Wyraźnie jest napisane, że amazon gwarantuje wszystkie płatności, nawet te które są dokonywane nie na ich stronie (ale ich systemem). Wszystko jest dokładnie opisane, trzeba tylko czytać, a w razie wątpliwości kontaktować się z nimi, a nie otwierać wątek na jakimś forum.

Godzinę temu, quatross napisał:

Lepiej już tam nie kupować.

Też tak myślę.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam, Amazon jak dojdzie do wniosku że transakcja nie doszła do skutku to bez problemu zwroci kasę,  bez obaw, przecież wyraźnie pisze ze towar nawet nie wysłany,  przez Przelewy24 tez zwracają ma konto sam tego doświadczyłem, zaraz po anulowaniu zamówienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he

w kilku postach na paru watkach  napisalem jakie sa okazje cenowe na niemiekim amazonie w porownaniu do drogiej polskiej oferty

no i patrz nagle poajwilo sie straszenie na forum zakupami tam he he

przypadek ?

 

Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sine Metu napisał:

Moment panowie, czyżbym czegoś nie ogarniał?

Kupujecie korzystając z aplikacji Amazon?

Z aplikacji też można. Do czego to pytanie?

6 godzin temu, costa brava napisał:

mam pytanie, co to za sprzedawca A.M.A.Z.O.N-Marketplace (dokładnie tak napisane)?  jesli Amazon Marketplace to powinien byc rzetelny ale czy ktos sie nie podszywa?

To jacyś hiszpanie, w komentarzach jest np. że ktoś miesiąc czekal od nich na towar...

Do pięciu dni zwrócą mi pieniądze. Więcej tam nie kupię niczego .

Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ohmygod napisał:

he he

w kilku postach na paru watkach  napisalem jakie sa okazje cenowe na niemiekim amazonie w porownaniu do drogiej polskiej oferty

no i patrz nagle poajwilo sie straszenie na forum zakupami tam he he

przypadek ?

Bez przesady ... Ja też nie raz pisałem o Amazonie, i nie tylko, i przeszło bez echa.

A wątek pokazuje nieudolność kupującego, a nie problemy z Amazon. Kupować online też trzeba umieć.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, niowluka napisał:

Bez przesady ... Ja też nie raz pisałem o Amazonie, i nie tylko, i przeszło bez echa.

A wątek pokazuje nieudolność kupującego, a nie problemy z Amazon. Kupować online też trzeba umieć.

tam większość sprzedających ma mrowie negatywnych opini i nie ma to niczego wspólnego ze mną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez kiedys napisali że do 5 dni po czym zaraz kasa od przelewow24 pojawila sie na koncie,  co do grosza,  tak że bądź spokojny. I tez byłem niespokojny za pierwszym razem, teraz juz wiem że nawet jak kupisz od oszusta, czy kogos podszywajacego sie, to jesli transakcja jest przez  Amazon nie ma sie czego obawiać. 

Łatwo rozpoznać kombinacje jesli ktos w swoim profilu pisze żeby przed zakupem kontaktowac sie na maila ze sprzedawcą.  

Dlatego pytałem o tego Amazon Marketplace, on nie tych dopiskow, bo cos chciałem kupic od niego i sie zastanawiam czy zawracać sobie głowę...na komentarze nie patrzę,  oszuści potrafią sobie sami doprodukowac.

Najpewniej jest kupowac od sprzedawcy Amazon i wysylka od Amazon, wtedy przynajmniej wiadomo ze nikt sobie jaj nie robi, a transakcja jest na poważnie...tylko ceny od nich są przeważnie mało atrakcyjne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze teraz zauważyłem że co chwila zmienia sie nazwa tego mojego sprzedawcy, bylo A.M.A.Z.O.N-Marketplace, potem jakas inna, teraz Amazon Marketplace ..tamten z komentarzami,  ten bez, i pisze ze nowy sprzedawca...i jakis podejrzany adres z Hiszpanii...chyba lepiej dac sobie spokój,  zapłacę a potem mi napiszą jak kiedys że towar niedostepny , anulacja zamówienia,  zwrot kasy i dalej zabawa w ciuciubabke...szkoda czasu i nerwów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he nawet nie czekali na wpłatę tylko juz przyszedł mail od Amazona

Dzień dobry

 Twoje zamówienie... od sprzedawcy A.M.A.Z.O. N-Marketplace zostało anulowane.

 Płatności już dokonane za to zamówienie zostaną zwrócone w ciągu 5–7 dni roboczych.
 Artykuł jest obecnie niedostępny.

 Jeśli nadal jesteś zainteresowany tym artykułem, możesz złożyć nowe zamówienie w dowolnym momencie za pośrednictwem Amazon.de.

 Poniżej ponownie znajdziesz szczegóły zamówienia.

 Cieszymy się, że jesteś naszym klientem i mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce na Amazon.de.

a co najśmieszniejsze ten produkt jeszcze wisi u tego sprzedawcy 

czyli ten caly Amazon to hulaj dusza Boga nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/12/2020 at 12:24 PM, costa brava said:

czyli ten caly Amazon to hulaj dusza Boga nie ma 

Amazon, Allegro czy Ebay,.. jeden pies. Zaraz się okaże, że Ali najlepszy ?

A ja kiedyś zamówiłem na Amazonie, miałem problem z płatnością, więc nie zapłaciłem i sobie odpuściłem, a tu zonk, za dwa dni towar był u mnie. Potem przyszło upomnienie, że nie zapłaciłem za towar, kazali przelać na podane konto więc przelałem i po sprawie ?

 

Edytowane przez januss73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dzis tez zlozylem zamówienie na Amazon.de na produkt w okazyjnej cenie, od wydawaloby sie porządnego sprzedawcy, oczywiście na razie nie płaciłem, za to wysłałem wiadomość do sprzedawcy czy produkt dostępny,  czy oferta jest realna itp. 

Oto ich odpowiedź ( byla w jezyku niemieckim i angielskim):

Dear Sirs and Madames,

 

!!! PLEASE NOTE !!!

 

Our Amazon account was hacked.

 

unfortunately amazon does not help us.

 

They are scammers who offer through our platform. we only sell car floor mats.

 

We already filed Amazon on February 25th, 2020 in knowledge of the law and filed a complaint with the police.

 

You're welcome   !! DO NOT PAY !! If possible, we ask you to complain to Amazon so that the account is blocked.

 

We kindly ask you to submit a complaint to Amazon Customer Service.

Niech to będzie przestrogą i uświadomi niektórym co tam sie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 19.06.2020 o 23:01, Millerek napisał:

....ponieważ Polska to fajny kraj w którym przewidziano stosowanie marży w wysokości minimum 100%.

W punkt :-)))))

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dla porównania nie śledzę cen na rynkach Europy, ponieważ już mnie to nie interesuje, ale jak byłem zainteresowany parę lat wstecz, to wolałem kupić PMA 1520AE z oficjalnego sklepu w DE o 1900zl taniej jak w Hornie i z wysyłką DHL w cenie wysyłki kopertowej w PL.
Jak również, do pary kupiłem DCD 1520AE który przyjechał z Belgii za połowę ceny jak w polskim Hornie. Wtedy oba klocki wyszły mnie prawie tyle co PMA w Hornie.
Oba sprzęty nowe, nówki sztuki z papierami i gwarancją oczywiście wszędzie tylko nie w Polsce ponieważ Horn nie uznaje napraw sprzętu z poza granic PL, i to też jest niezgodne z prawem EU ponieważ wszędzie jest to dozwolone oprócz polskiego Horna.
Blado to wypada jak by nie patrzeć, a miliarderem widocznie są ci którzy przepłacają dwukrotnie kupując u polskiego przedstawiciela przykładowo Denona w pl.

Ale żeby nie było szaro buro, to słyszę ciągle w telewizji że dzisiaj Polacy są bardzo bogaci, stać ich na wiele, kupują jeszcze więcej i nie ma potrzeby patrzeć na rynek sklepowy na zachodzie.
Niestety rzeczywistość jest odmienna, ale kto to zrozumie skoro wszyscy mogą być miliarderami jak napisałeś....

Niestety wspomniany sklep (jak inne w pl) kiedyś sprzedał mi towar z etykietą wysyłkową z...., Niemiec. Niektórzy wiedzą jak to się rozgrywa, skąd kupują, ale sprzedają w polszy z marzą grubo przekraczającą nawet wspomniane 100%.

A jeśli chodzi o eBay, to tam też są oficjalne stoiska oficjalnych sklepów, w dobrych cenach oczywiście patrząc na PL, ale trzeba wiedzieć od kogo się kupuje. Ja kupowałem wtedy poza eBay, używałem stron przedstawicieli Denona w de oraz be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kupowałem przedmioty w Niemczech, z adresem dostawy w Niemczech - na poczcie w pobliżu granicy. Tam też można było złożyć podpis przy załatwianiu konta bankowego(internetowego) w Niemczech.

To była w czasach, gdy nie było Revoluta i trudno było o kartę v-pay w Polsce.

Innym sposobem było wskazanie adresu dostawy u znajomego mieszkającego tuż za granicą z Polską.

Oczywiście, korzystałem wtedy, gdy sprzedający nie wysyłał towaru do Polski.

Zaoszczędziłem sporo pieniędzy.

 

Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Niemczech od kilku dobrych lat co tydzien kupuje cos na ebay i amazon, tutaj jest tak, Tylko i Wyłacznie placic przez PayPal sa to transakcje pewne, w razie czego wracasz bez problemu wplate, żadne wplaty na konta bankowe!!!! ZADNE PRZELEWY!!! Nie raz tu bylem z rodakami na policji bo placili przelewem, mieli dane mieli numery konta adres, odpowiedz zawsze ta sama, Prosze sie zwrocic do ebay lub amazon. I nigdy nie otrzymali zwrotu pieniedzy. Bo te serwisy oferuja tylko zwrot po zaplacie PayPal sa to transakcje ubezpieczone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Grzegorz79 napisał:

placili przelewem, mieli dane mieli numery konta adres, odpowiedz zawsze ta sama, Prosze sie zwrocic do ebay lub amazon. I nigdy nie otrzymali zwrotu pieniedzy. Bo te serwisy oferuja tylko zwrot po zaplacie PayPal sa to transakcje ubezpieczone

Zalando od razu, kiedy nie mieli towaru i wycofałem zamówienie - całość przelali zwrotnie (chyba to nawet w nocy było ?!).

O ile skorzystam z usługi - będę brał pod uwagę te (cytowane) przestrogi.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2020 o 12:56, quatross napisał:

W szczegółach zamówienia jest że opłacone przez Przelewy24 5.02.2020. Ten niemiec myśli że to mu pójdzie płazem. Jeżeli uda mi się odzyskać pieniądze to rezygnuję z amazonu nawet jak powstanie polski ;( To moja pierwsza transakcja tam. Na ebay takie same wzmaki są 2 razy droższe i nie ma używanych jak tak pobierznie sprawdziłem .

Korzystam z amazona z UK i nie ma tragedii. Raz mi tylko zamiast kubka termicznego Contigo West Loop  przysłali podróbkę. Ale narobiłem rabanu, zrobiłem darmowy zwrot i przelali mi kasę z powrotem na końto.

 

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.