Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze interkonektu rca.


Olek 1492
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam od pewnego czasu o kablo sceptykach. Chcę się podzielić swoimi wrażeniami. Nie posiadam sprzętu z kosmosu,jest to Onkyo 8050,kolumny Quadral Rhodium 500,jako żródło służy mi Pioneer Bdp-x300..spięty Ic Wireworld luna 7. Kable głośnikowe to Inakustik monitor atmos silver 195. Gra to w 15 metrach i jest za ostro momentami. Wpiełem dziś Ic Thompson na próbę,dżwięk zrobił się cieplejszy,mniej dynamiki,mniej detali a bas rozmyty. Z wireworldem  i atmosami bas w tych Quadralach jest świetny,punktowy,dynamiczny,nie rezonuje ani się nie wylewa. Posiadam kable głośnikowe Qed ruby aniversary lecz z nimi było za dużo basu,wylewał się a góra dopiero ostra. Zamówiłem teraz Supra ply 3.4s,mam przekonanie do tych kabelków. Byłem w posiadaniu kiedyś clasic 4 i podoba mi się takie brzmienie. Dodam że poprzednie moje głośniki to monitor audio bx 2 a różnica w dżwięku jest teraz kolosalna,detal przestrzeń...na nowo odkrywam swoją kolekcję płyt. Dodam że ten Pioner moim zdaniem lepiej odtwarza muzykę,więcej detalu,dynamiki i lepsza scena a mam porównanie z Denon 720 ae który na płytach co chwilę się zacinał aż w końcu go sprzedałem. Docelowo myślę nad odtwarzaczem cd np.Yamaha cd 700. Dodam iż Onkyo w moich warunkach jest wykorzystany i chwalę sobie to urządzenie. Ja słucham cd,flac a Żona radia i absolutnie nie chce się zgodzić na czysty wzmacniacz a wiem że było by lepiej...posiadałem Marantz 6010 ose. Słucham spokojnej muzyki,elektroniczna ,popu lekkiego rocka . Myśłałem o jakiejś suprze ic 1 metr,coś co zagra analogowo ale z dobrą przejrzystością i sceną. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za ewentualne porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywanych przez Ciebie różnic po wymianie kabli doświadczam podczas porównywania kolumn i to z różnych poziomów cenowych lub całkowicie różnych konstrukcyjnie. Dlatego bez udawanej zazdrości - gratuluję słuchu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Olek 1492 napisał:

Czytam od pewnego czasu o kablo sceptykach. Chcę się podzielić swoimi wrażeniami. Nie posiadam sprzętu z kosmosu,jest to Onkyo 8050,kolumny Quadral Rhodium 500,jako żródło służy mi Pioneer Bdp-x300..spięty Ic Wireworld luna 7. Kable głośnikowe to Inakustik monitor atmos silver 195. Gra to w 15 metrach i jest za ostro momentami. Wpiełem dziś Ic Thompson na próbę,dżwięk zrobił się cieplejszy,mniej dynamiki,mniej detali a bas rozmyty. Z wireworldem  i atmosami bas w tych Quadralach jest świetny,punktowy,dynamiczny,nie rezonuje ani się nie wylewa. Posiadam kable głośnikowe Qed ruby aniversary lecz z nimi było za dużo basu,wylewał się a góra dopiero ostra. Zamówiłem teraz Supra ply 3.4s,mam przekonanie do tych kabelków. Byłem w posiadaniu kiedyś clasic 4 i podoba mi się takie brzmienie. Dodam że poprzednie moje głośniki to monitor audio bx 2 a różnica w dżwięku jest teraz kolosalna,detal przestrzeń...na nowo odkrywam swoją kolekcję płyt. Dodam że ten Pioner moim zdaniem lepiej odtwarza muzykę,więcej detalu,dynamiki i lepsza scena a mam porównanie z Denon 720 ae który na płytach co chwilę się zacinał aż w końcu go sprzedałem. Docelowo myślę nad odtwarzaczem cd np.Yamaha cd 700. Dodam iż Onkyo w moich warunkach jest wykorzystany i chwalę sobie to urządzenie. Ja słucham cd,flac a Żona radia i absolutnie nie chce się zgodzić na czysty wzmacniacz a wiem że było by lepiej...posiadałem Marantz 6010 ose. Słucham spokojnej muzyki,elektroniczna ,popu lekkiego rocka . Myśłałem o jakiejś suprze ic 1 metr,coś co zagra analogowo ale z dobrą przejrzystością i sceną. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za ewentualne porady.

Spróbuj Van Den Hula - First . Im starsza wersja tym gra spokojniej ale mniej rozdzielczo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za wskazówkę. Choć tak myślę ...może brakować mi tej przejrzystości. Jutro powinna przyjść supra ply 3.4 s,wygrzeje się i zobaczę jak to się zgra z Luną. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Olek 1492
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Olek 1492 napisał:

dzięki bardzo za wskazówkę. Choć tak myślę ...może brakować mi tej przejrzystości. Jutro powinna przyjść supra ply 3.4 s,wygrzeje się i zobaczę jak to się zgra z Luną. Pozdrawiam.

Można lepiej niż First .

PAD Genesis . Nie muli jak First ale jest barwny , naturalny , rozdzielczy i z klasą .

Tylko to inna cena ale i też  bardzo wysoki poziom .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,właśnie czytałem recenzję i opinie,dobre swoją drogą ale ta cena...przy pensji kolejowej będzie ciężko no i również nie ta klasa sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable to istotny składnik systemu ale nie dajmy się zwariować. Trudno traktować poważnie propozycje bardzo drogich kabli do budżetowego systemu. Nie tędy droga. Dlatego zapomnijmy o PAD, Tarach czy innych markach z tego poziomu. Raz, że cena absurdalna w porównaniu do pozostałych elementów systemu. Dwa - takie kable wyciągają na wierzch wszystkie jego niedomagania.

Proponowałbym kupno kabli ze szpuli i dobranie do nich odpowiednich wtyków. Choćby taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór interkonektu jest bardzo prosty. Powinien mieć minimalną impedancję własną ,dobre wtyki (nie utleniające się, porządnie wykonane mechanicznie) i dobrze gdy jest elastyczny - łatwo wtedy go ułożyć. Jeśli komuś zależy, może jeszcze postarać się o stronę wizualną.

I to wszystko. Wszelkie sugestie jakoby interkonekt wpływał na brzmienie lub służył do jego kształtowania są błędne i wynikają albo z niewiedzy, albo z powodów czysto merkantylnych - amatorow łatwego zarobku nigdy nie brakowało. 

10 minutes ago, piotrek7 said:

Trudno traktować poważnie propozycje bardzo drogich kabli do budżetowego systemu.

Takich propozycji nie należy traktować poważnie niezależnie od tego czy system jest budżetowy czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje i porady. Z Quadral jestem zadowolony,moim zdaniem prezentują ciekawe brzmienie. Oczywiście przy tym Onkyo nie pokażą wszystkich swoich aspektów brzmieniowych. Będę myślał nad piecem i żródłem do nich a odnośnie interkonektu rzuciły mi się w oczy w sieci pochlebne opinie o firmie Neotech np: Nei 3002III. Myślę nad czymś takim lub podobnym z tej firmy. Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Olek 1492 napisał:

Dzięki wszystkim za propozycje i porady. Z Quadral jestem zadowolony,moim zdaniem prezentują ciekawe brzmienie. Oczywiście przy tym Onkyo nie pokażą wszystkich swoich aspektów brzmieniowych. Będę myślał nad piecem i żródłem do nich a odnośnie interkonektu rzuciły mi się w oczy w sieci pochlebne opinie o firmie Neotech np: Nei 3002III. Myślę nad czymś takim lub podobnym z tej firmy. Pozdrowionka.

Nie baw się w robienie kabli . Wyjdzie niewiadoma której nie sprzedasz albo sprzedasz z dużą stratą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Olek 1492 napisał:

Dzięki. Myślałem o gotowym i jest 14 dni na zwrot.

Dobry kierunek masz 14 dni na zwrot  kup i sprawdz w swoim systemie bo jeżeli u kogoś się nie sprawdził nie znaczy, że tak będzie w Twoim systemie . Jedynie własny odsłuch .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jarekb napisał:

Przez 14 dni to będziesz podniecony jak nową żoną , kupuj używane okazyjnie sprzedasz dalej , nauka za parę złotych 

za to przez 14 dni nie straci nic kasy jak zwróci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Klecha86 napisał:

za to przez 14 dni nie straci nic kasy jak zwróci...

chodziło mi o to że będzie napalony nowym nabytkiem , 14 dni to za krótko , jak z nową kobietą demon w łóżku ale z gotowania PAŁA ! 14 dni wytrzymasz  nawet chodząc głodny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jarekb napisał:

chodziło mi o to że będzie napalony nowym nabytkiem , 14 dni to za krótko , jak z nową kobietą demon w łóżku ale z gotowania PAŁA ! 14 dni wytrzymasz  nawet chodząc głodny ?

kiedyś kupiłem Burson V6 Vivid do wzmaka po modyfikacji.. pierwszy dzień wow ale na 2 je odesłałem ?  tak, że 14 dni to kupa czasu ?

Nie mniej jednak warto sprawdzić coś u siebie w systemie niż bazować na opiniach innych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Moontan napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zachować opakowanie nie niszczyć jeszcze  pięciu innym ''poszukiwaczom '' posłuży 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, muda44 said:

Nie baw się w robienie kabli . Wyjdzie niewiadoma której nie sprzedasz albo sprzedasz z dużą stratą .

A to czemu? To bardzo dobry sposób. Rezultat będzie identyczny jak dla fabrycznego kabla. To nie jest jakaś skomplikowana czynność. Wystarczy umieć trochę lutować. Kupowanie drogich kabli to największy bezsens pod słońcem.

Nie rób po raz kolejny ludziom wody z mózgu, narażasz ich w ten sposób na straty moralne, finansowe i wprowadzasz w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mittelpunkt napisał:

A to czemu? To bardzo dobry sposób. Rezultat będzie identyczny jak dla fabrycznego kabla. To nie jest jakaś skomplikowana czynność. Wystarczy umieć trochę lutować. Kupowanie drogich kabli to największy bezsens pod słońcem.

Nie rób po raz kolejny ludziom wody z mózgu, narażasz ich w ten sposób na straty moralne, finansowe i wprowadzasz w błąd.

A to temu że składając taki kabel nie znasz jak będzie wpływał na brzmienie i czy ten wpływ będzie w danym systemie pasował . Zainwestuje jakieś pieniądze i sprzedaż za 1/3 jeżeli sprzeda . Dzisiaj rynek kabli używanych jest tak duży że nie ma problemu coś znaleźć i później sprzedać bez lub z minimalną stratą . Wypożyczenie to też dobry pomysł ale przykładowo kable PAD według producenta potrzebują 150-250h wygrzewania więc to trochę trwa .

 

Mało tego składając kabel nie da się przeskoczyć pewnego poziomu producentów którzy takie kable robią sami albo pod swoje zamówienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, muda44 napisał:

A to temu że składając taki kabel nie znasz jak będzie wpływał na brzmienie i czy ten wpływ będzie w danym systemie pasował .

Chłopie co ty piep............?!?!?!!?

No rzesz... ratunku

Nawet jeżeli uznać że te cudowne kable mają wbudowany super korektor i cuda robią z sygnałem audio, to jednak ZAWSZE na forum pada że trzeba w swoim systemie sprawdzić jak zadziałają. Ileż razy na wszelkich tego typu bajkowych forach były zdziwienia że dany kabel u jednego grał "siak" a u drugiego kompletnie inaczej.

Przyjmując założenie że kable grają, a po wypocinach kablofilów widać że "grają zupełnie różnie", to nie ma znaczenia czy zrobi kabel sam czy wypożyczy czy kupi używany.

Jedyna różnica polega na możliwości odsprzedaży i tu się z tobą zgodzę. Obcmokany ałdiofilski kabelek prędzej sprzeda z niewielką stratą a jak dośpiewa trochę bajek o brzmieniu to może i zarobi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, M-K napisał:

Chłopie co ty piep............?!?!?!!?

No rzesz... ratunku

Nawet jeżeli uznać że te cudowne kable mają wbudowany super korektor i cuda robią z sygnałem audio, to jednak ZAWSZE na forum pada że trzeba w swoim systemie sprawdzić jak zadziałają. Ileż razy na wszelkich tego typu bajkowych forach były zdziwienia że dany kabel u jednego grał "siak" a u drugiego kompletnie inaczej.

Przyjmując założenie że kable grają, a po wypocinach kablofilów widać że "grają zupełnie różnie", to nie ma znaczenia czy zrobi kabel sam czy wypożyczy czy kupi używany.

Jedyna różnica polega na możliwości odsprzedaży i tu się z tobą zgodzę. Obcmokany ałdiofilski kabelek prędzej sprzeda z niewielką stratą a jak dośpiewa trochę bajek o brzmieniu to może i zarobi ?

Podam tylko 2 kable .

Nordost Red Dawn i Van Den Hul First .

Niezależnie od systemu kable te wpinając na zmianę w to samo miejsce  będą grały zawsze z tą samą różnicą ale wielkość tej różnicy będzie zależała od sprzętu i naszej wrażliwości słuchu .

Dlatego w systemie grającym jasno i szczupło nie poleca się Nordosta i na odwrót .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ?

A potem jak okaże się że jednak "zadziałały" inaczej, zacznie się poszukiwanie rozwiązania i padnie pewnie na przyzwyczajenia/oczekiwania słuchającego (co jest tutaj podstawą)

Nie będę szukał ale cosik mi sie wydaje że widziałem na któryms forum dyskusję i wrażenia człowieka były chyba odwrotne, lub braku róznicy

A swoją drogą, nie ma to jak podawać skrajności do opisania całości ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie jakieś tam opinie kogoś . Jeżeli szukam opinii to biorę pod uwagę tylko tych którzy mają na danym polu duże  doświadczenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mittelpunkt napisał:

Dobór interkonektu jest bardzo prosty. Powinien mieć minimalną impedancję własną ,dobre wtyki (nie utleniające się, porządnie wykonane mechanicznie) i dobrze gdy jest elastyczny - łatwo wtedy go ułożyć. Jeśli komuś zależy, może jeszcze postarać się o stronę wizualną.

I to wszystko.

Niestety, nie masz racji.

Zapomniałeś o bardzo ważnym parametrze- MUSI BYĆ ODPOWIEDNIEJ DŁUGOŚCI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

Nie interesują mnie jakieś tam opinie kogoś . Jeżeli szukam opinii to biorę pod uwagę tylko tych którzy mają na danym polu duże  doświadczenie .

Czyli nie rozumiesz podstawowej sprawy - różnic pomiędzy ludźmi

Nara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie masz racji.

Zapomniałeś o bardzo ważnym parametrze- MUSI BYĆ ODPOWIEDNIEJ DŁUGOŚCI.

 

 

Masz rację. Nie może być za krótki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mittelpunkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, muda44 napisał:

Można lepiej niż First .

PAD Genesis . Nie muli jak First ale jest barwny , naturalny , rozdzielczy i z klasą .

Tylko to inna cena ale i też  bardzo wysoki poziom .

Używam ic Tara Labs Apollo I lub II (nie pamietam dokładnego oznaczenia ale na pewno wyższy model) poleconego przez kolegę muda44. To jest znakomity kabel w swoim przedziale cenowym dający odpowiednie dociążenie, kontrolę niskich tonów ale i wystarczającą rozdzielczość, piękne niemęczącą wysokie. Miałem okazję porównać mój ic z PAD Genesis u konstruktora kolumn BMN w Bydgoszczy. Ten drugi był nieznacznie ale jeszcze lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.