Skocz do zawartości
IGNORED

SONY CDP-XA5ES kontra...


xmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeglądam niektóre tematy na forum i uderzyło mnie to, że bardzo wielu z Was chwali sprzęt produkowany w latach 90. Mam pytanie o jakość brzmienia odtwarzaczy produkowanych w latach 90 a odtwarzaczy produkowanych w latach 2000... Np. Czy odtwarzacz SONY CDP-XA5ES zagra lepiej brzmieniowo niż np Marantz sa 8005? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xmen napisał:

Właśnie przeglądam niektóre tematy na forum i uderzyło mnie to, że bardzo wielu z Was chwali sprzęt produkowany w latach 90. Mam pytanie o jakość brzmienia odtwarzaczy produkowanych w latach 90 a odtwarzaczy produkowanych w latach 2000... Np. Czy odtwarzacz SONY CDP-XA5ES zagra lepiej brzmieniowo niż np Marantz sa 8005? 

XA-5ES miałem . Wzór wykonania i działania odtwarzacza CD ale dzisiaj taki Pioneer PD-30AE gra lepiej . Chyba że pasuje Tobie to przymulone , obszerne granie XA-5ES .

Od XA-5ES lepiej gra 50ES ale seria 7 jest jeszcze lepsza tyle że dzisiaj w tych cenach to tylko kokekcjonersko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, xmen napisał:

Właśnie przeglądam niektóre tematy na forum i uderzyło mnie to, że bardzo wielu z Was chwali sprzęt produkowany w latach 90. Mam pytanie o jakość brzmienia odtwarzaczy produkowanych w latach 90 a odtwarzaczy produkowanych w latach 2000... Np. Czy odtwarzacz SONY CDP-XA5ES zagra lepiej brzmieniowo niż np Marantz sa 8005? 

Praktycznie nie sposób nie zgodzić się z przedmówcą, generalnie odpuść sobie stare odtwarzacze może i wykonanie nie jest złe, to jednak dźwiękowo wypadają gorzej od nowych. Aktualne ceny też nie przemawiają na korzyść staroci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były pośiadacz Sony CD 50 ES powiem tylko tyle,ładnie to wyglądało i było solidnie wykonane,ale dla mnie to zamknięta era audio,coś jak stare amplitunery z lat 70-ch ładnie świecące i mrugające wieloma wskaznikami do których wzdychałem a podziwiać mogłem je tylko w katalogach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, margaryna85 napisał:

generalnie odpuść sobie stare odtwarzacze może i wykonanie nie jest złe, to jednak dźwiękowo wypadają gorzej od nowych

A ja bym sugerował odpuścić sobie aż takie generalizacje. Wszystko zależy od tego jakie modele weźmiemy pod lupę. 
No i przy kupowaniu starszych odtwarzaczy sprawą kluczową jest zbadanie dostępności lasera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

A ja bym sugerował odpuścić sobie aż takie generalizacje. Wszystko zależy od tego jakie modele weźmiemy pod lupę. 
No i przy kupowaniu starszych odtwarzaczy sprawą kluczową jest zbadanie dostępności lasera.

Przedstawiłem swoje zdanie którego nie zmienię, nie każdy musi się zgadzać. A co kupi autor wątku to jego sprawa nie moja. Na mnie żaden handlarz starymi trupami nie zarobi choć by zapasowe lasery w cenie dodawał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmiało to jak przedstawienie swojego zdania (do którego rzecz jasna masz prawo) tylko jak sugerowanie pytającemu co ma robić. 
I nie każde starsze urządzenie jest od razu "trupem" bo nie każdy użytkownik jest niechlujem używającym obcęgów do obsługi elektroniki. Oto foto mojego niemal trzydziestoletniego CD transportu który  jest codziennie intensywnie eksploatowany i funkcjonuje wciąż nienagannie:

spacer.png

I uprzedzając, sprzedawać go nie zamierzam. Myślę że ma u mnie dożywocie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, McGyver napisał:

Nie brzmiało to jak przedstawienie swojego zdania (do którego rzecz jasna masz prawo) tylko jak sugerowanie pytającemu co ma robić. 

Dla mnie jedno i to samo. 

 

24 minuty temu, McGyver napisał:

I nie każde starsze urządzenie jest od razu "trupem" bo nie każdy użytkownik jest niechlujem używającym obcęgów do obsługi elektronik

No tak zapomnialem ze bogaci Niemcy kupuwali najwyższe modele sprzętu hifi tylko do słuchania jedną godzinę na tydzień po obiadku w niedzielę i te wszystkie wysokie starocie są w stanie gabinetowym w naszym kraju na allegro. Z resztą ok autor moje zdanie zna  zrobi jak uważa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt audio to nie to samo co wiertarka udarowa. Normalnie użytkowany sprzęt audio nawet po dwudziestu latach nie musi wyglądać jak wrak. Posiadam co najmniej kilka takich urządzeń. To kwestia sposobu obsługi. Nawet mój smartfon po trzech latach używania wygląda jak kupiony przedwczoraj. Ba, używam kilku długopisów Parkera kupionych jeszcze za komuny. 
Ale oczywiście ktoś, kto nie potrafi poszanować sprzętu tego nie zrozumie, i będzie mu się wydawać że każde urządzenie używane przez kilka tygodni jest już trupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fan64 napisał:

Jako były pośiadacz Sony CD 50 ES powiem tylko tyle,ładnie to wyglądało i było solidnie wykonane,ale dla mnie to zamknięta era audio,coś jak stare amplitunery z lat 70-ch ładnie świecące i mrugające wieloma wskaznikami do których wzdychałem a podziwiać mogłem je tylko w katalogach.

50ES miałem dwa razy . Co ciekawe grał dobrze stojąc na grubym granicie a na płycie wiórowej słabo mu to wychodziło . 

Szuflada , jej praca w tym modelu to top .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, McGyver napisał:

Sprzęt audio to nie to samo co wiertarka udarowa

Zgadza się ale perpetum mobile to też nie jest i nie będzie grało do końca świata a nawet dzień dłużej. 

 

5 minut temu, McGyver napisał:

Ale oczywiście ktoś, kto nie potrafi poszanować sprzętu tego nie zrozumie, i będzie mu się wydawać że każde urządzenie używane przez kilka tygodni jest już trupem.

To aluzja do mojej osoby? 

Na koniec, niestety ale w cenie starych nadmuchanych reklamą i kultem sprzętów często z absurdalna ceną można kupić sprzęt nowy o wiele lepiej brzmiący. Taka jest prawda a żeby nie powiedzieć brzydko osoby które myślą inaczej muszą mieć w tym jakiś interes. 

To też jest żeby nie było moja opinia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, McGyver napisał:

Sprzęt audio to nie to samo co wiertarka udarowa. Normalnie użytkowany sprzęt audio nawet po dwudziestu latach nie musi wyglądać jak wrak. Posiadam co najmniej kilka takich urządzeń. To kwestia sposobu obsługi. Nawet mój smartfon po trzech latach używania wygląda jak kupiony przedwczoraj. Ba, używam kilku długopisów Parkera kupionych jeszcze za komuny. 
Ale oczywiście ktoś, kto nie potrafi poszanować sprzętu tego nie zrozumie, i będzie mu się wydawać że każde urządzenie używane przez kilka tygodni jest już trupem.

Niestety nie dotyczy to najwyższych modeli firm które jak ktoś kupował to po to żeby grały . Sprzedawał i kupował następny płacąc za to żeby to grało . 

Pamiętam jak polowałem na Accuphase DP-75 w ładnym stanie to na taki stan trafiałem w DP-65 a DP-55 kupiłem jak nowy.

W domu stoi u mnie  Sony CDP 897 jak nowy a z serii 7 jak szukałem to stan zaledwie dobry .

Nie twierdzę że nie da się kupić takiego top modelu jak nowy ale wtedy cena jest zaporowa .

Raz znalazłem idealnego XA-7ES za 8500zl czyli więcej niż cena za o niebo lepiej grającego Accuphase DP-65

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal twierdzę że to kwestia pewnej kultury technicznej oraz kultury osobistej. Na początku lat '90 sprzedałem jakoś sześcioletnią "wieżę" Diory. Wyglądała jak nowa. Kilka tygodni później wrócił do mnie wzmacniacz z jakąś błahą usterką do usunięcia. Mało że był cały poobijany, to jeszcze w dodatku uświniony tak, że strach było dotykać.... 
Parę lat temu sprzedawałem nastoletnią Thetę DSPro 2. W stanie idealnym. Nieco później sprzedawałem szesnastoletniego cedeka Meridiana. W stanie idealnym. 
Na serwisie miałem Sonic frontiers SFT-1, dwa identyczne egzemplarze. Jeden w stanie jak nowy, drugi poobijany. 
Rok temu miałem na serwisie Technicsa SL-PA10, prawie trzydziestoletniego. Front idealny, niewielkie ślady tylko na górnej pokrywie. 
Trafił mi się nawet kiedyś Akai CD79 jeszcze z foliami na elementach obudowy. A był normalnie używany, o czym świadczył laser do wymiany.
Jak się szanuje tak się ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Grundiga CD-9009 który był oceniany jako "Absolute Spitzenklasse" w swoim czasie bardzo ciężki mnóstwo miedzi i elitarnych części w porównaniu do Arcama Rdac z zasilaczem DIY na regulatorze Teddy Pardo zagrał gorzej w kwestii rozdzielczości, a przecież taki Rdac nie należy do wybitnie szczegółowych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

Nadal twierdzę że to kwestia pewnej kultury technicznej oraz kultury osobistej. Na początku lat '90 sprzedałem jakoś sześcioletnią "wieżę" Diory. Wyglądała jak nowa. Kilka tygodni później wrócił do mnie wzmacniacz z jakąś błahą usterką do usunięcia. Mało że był cały poobijany, to jeszcze w dodatku uświniony tak, że strach było dotykać.... 
Parę lat temu sprzedawałem nastoletnią Thetę DSPro 2. W stanie idealnym. Nieco później sprzedawałem szesnastoletniego cedeka Meridiana. W stanie idealnym. 
Na serwisie miałem Sonic frontiers SFT-1, dwa identyczne egzemplarze. Jeden w stanie jak nowy, drugi poobijany. 
Rok temu miałem na serwisie Technicsa SL-PA10, prawie trzydziestoletniego. Front idealny, niewielkie ślady tylko na górnej pokrywie. 
Trafił mi się nawet kiedyś Akai CD79 jeszcze z foliami na elementach obudowy. A był normalnie używany, o czym świadczył laser do wymiany.
Jak się szanuje tak się ma. 

To było , zobacz co dzisiaj jest na allegro , olx itd . 99% to śmietnik . Ci co zdążyli coś fajnego kupić to kupili jednak te topowe ML, Accuphase , Gryphon itd to już lata temu były zajechane . Tak dobrych urządzeń nie oddaje się handlarzom za bezcen lub w okazyjnych cenach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, muda44 napisał:

To było , zobacz co dzisiaj jest na allegro , olx itd . 99% to śmietnik

Ot cała prawda. Ja bym powiedział nawet że 100 %. Co naprawdę jest dobre to jest sprzedawane z rąk do rąk często przez znajomych znajomemu lub z polecenia poza portalami. 

Dlatego polecanie osobom którzy dopiero zaczynają przygodę z poważnym audio starych przechodzonych sprzetow jest najdelikatniej mówiąc nie na miejscu. 

No chyba że występuje brak sumienia zrekompensowany zyskiem. To Jeszcze choć nie pochwalam, jestem w stanie zrozumieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, muda44 napisał:

zobacz co dzisiaj jest na allegro , olx itd . 99% to śmietnik .

A czy ja pisałem gdzieś o allegro, OLX, tablicy czy innych tego typu bazarach? Nie. Pisałem o tym, że stan sprzętu zależy w znacznie większym stopniu od kultury technicznej tego kto go używa niż od  wieku tego sprzętu. A że kupowanie sprzętu z drugiej ręki wymaga pewnego rozeznania, i najlepiej odbioru osobistego, to jest fakt. W ten właśnie sposób kilka tygodni temu mój dobry kolega zakupił kilkunastoletniego McIntosha za cenę bardzo uczciwą, ale nie za pół darmo. Miałem go w domu. Stan jakby wczoraj został kupiony w sklepie. 
Jednak jeżeli ktoś szuka perełek za pół darmo to znajdzie same szroty. Tak się mści sknerstwo. Trzeba się liczyć z koniecznością zapłacenia uczciwej ceny za uczciwy stan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

A czy ja pisałem gdzieś o allegro, OLX, tablicy czy innych tego typu bazarach? Nie

Prawda , ale jak się poleca starą legendę osobie mało obcykanej w temacie to myślisz że gdzie szuka ?

Godzinę temu, McGyver napisał:

W ten właśnie sposób kilka tygodni temu mój dobry kolega zakupił kilkunastoletniego McIntosha za cenę bardzo uczciwą, ale nie za pół darmo. Miałem go w domu.

Kolegi forsa kolegi wybór . Plus że nie napisałeś że walcuje to wszystko nowe do x $ bo jesteś jednym z nielicznych forumowiczów których cenię za wiedzę a takie wpisy o piszących dobrze nie świadczą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xmen napisał:

Czy odtwarzacz SONY CDP-XA5ES zagra lepiej brzmieniowo niż np Marantz sa 8005?

A ) wszystko zależy od B ) I C) 

B ) co lubisz w dźwięku, miałem XA3ES ( zakładam w ciemno, że 5 ES jest sporo lepszy ) i pomimo, że był to chyba najlepszy CD, jaki miałem, to jednak z pewną manierą SONY ( lekkie przymulenie jest chyba ich nieodłączną cechą - ich czyli serii ES z późniejszych lat )

C ) ile miałbyś za taki cedek zapłacić. Jeśli niedużo - ja bym na Twoim miejscu brał nawet na próbę. Jeśli sporo - mocno bym się zastanowił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SynSama napisał:

lekkie przymulenie jest chyba ich nieodłączną cechą - ich czyli serii ES z późniejszych lat

Każdy na innym przetworniku, kazdy gra inaczej, ja najbardziej cenie sobie X777ES i 557ESD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, margaryna85 napisał:

Kolegi forsa kolegi wybór .

Nie o to chodzi, tylko o FAKT że kupione dziś na rynku wtórnym kilkunastoletnie urządzenie może być w nienagannym stanie. Oczywiście nie twierdzę że KAŻDE takie będzie, więc ZAWSZE trzeba uważać, również przy kupowaniu nowych. Istnieją takie nowe które są zepsute lub prawie zepsute jeszcze przed zakupem ?

 

48 minut temu, margaryna85 napisał:

Plus że nie napisałeś że walcuje to wszystko nowe do x $

Prawdę mówiąc o połowę tańszego klocka kultowej kanadyjskiej marki zwalcował ?

9 minut temu, Bumpalump napisał:

najbardziej cenie sobie X777ES i 557ESD

A ja X7ESD, ale do tego nie ma laserów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile dojdziemy do kwestii cen, jak zostalo wspomniane w temacie, urzadzenia naprawde zadbane nie beda w okazyjnych cenach i tu dochodzimy do kwestii czy warto czy jednak nie warto.

Z tym ze na portalach jest sam smietnik nie moge sie zgodzic, kazdy sprzet jaki osobiscie kupilem zawsze byl w co najmniej bdb stanie wizualnym i byl nie grzabany, kilka razy udalo sie kupic urzadzenia z papierami, pilotami, kolumny kupilem z calym fabrycznym zestawem, kolce, pudla, papiery, rachunek zakupu

kupic na przyklad Accuphase z pudlem, papierami to tez nie problem

10 minut temu, McGyver napisał:

A ja X7ESD, ale do tego nie ma laserów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jesli bys kiedys potrzebowal to pomoge w zakupie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy już nie kupię urządzenia z takim laserem. Zresztą mam bardzo dobry DAC więc mogą mnie ewentualnie interesować tylko czyste transporty.

17 minut temu, Bumpalump napisał:

Z tym ze na portalach jest sam smietnik nie moge sie zgodzic, kazdy sprzet jaki osobiscie kupilem zawsze byl w co najmniej bdb stanie wizualnym i byl nie grzabany, kilka razy udalo sie kupic urzadzenia z papierami, pilotami, kolumny kupilem z calym fabrycznym zestawem, kolce, pudla, papiery, rachunek zakupu

kupic na przyklad Accuphase z pudlem, papierami to tez nie problem

Zgadza się, niemniej takie zakupy wymagają jednak rozeznania i doświadczenia, bo na minę się wpakować nietrudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SynSama napisał:

 

B ) co lubisz w dźwięku, miałem XA3ES ( zakładam w ciemno, że 5 ES jest sporo lepszy ) i pomimo, że był to chyba najlepszy CD, jaki miałem, to jednak z pewną manierą SONY ( lekkie przymulenie jest chyba ich nieodłączną cechą - ich czyli serii ES z późniejszych lat )

 

XA3ES nie powinien mieć końcówki ES. Wizualnie ładny ale brzmieniowo porażka. Wielki bas i nic więcej. Najtańszy dobry Sony jaki znam to X505ES. Tyle że dać dzisiaj za niego 2000 to tylko kolekcjonersko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SynSama napisał:

A ) wszystko zależy od B ) I C) 

B ) co lubisz w dźwięku, miałem XA3ES ( zakładam w ciemno, że 5 ES jest sporo lepszy ) i pomimo, że był to chyba najlepszy CD, jaki miałem, to jednak z pewną manierą SONY ( lekkie przymulenie jest chyba ich nieodłączną cechą - ich czyli serii ES z późniejszych lat )

C ) ile miałbyś za taki cedek zapłacić. Jeśli niedużo - ja bym na Twoim miejscu brał nawet na próbę. Jeśli sporo - mocno bym się zastanowił.

XA3ES,byl lepszy od zwyklego Technicsa,duzo gorszy od 50ES,

z kolei 50ES ,polegl przy Micromedze stage 6,a ta przy audio reserchu cd 1,ktorego mam od 15lat,i nie wiem,czy chce go sprzedac,czy zostawic dozywotnio,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tomek7776 napisał:

XA3ES,byl lepszy od zwyklego Technicsa,duzo gorszy od 50ES,

z kolei 50ES ,polegl przy Micromedze stage 6,a ta przy audio reserchu cd 1,ktorego mam od 15lat,i nie wiem,czy chce go sprzedac,czy zostawic dozywotnio,

Kupić wyższy model AR ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.