Skocz do zawartości
IGNORED

yamaha450+550 - problem podłączenia TV


ccoki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam od niedawna zestaw dość popularny, jak czytam : yamaha450, dvd550,eltax (ok, ok-znam opinie) ale pytanie jest nie o parametry (dane techniczne znam):

 

1_problem to : KONIECZNOĆŚ PODŁĄCZENIE DVD PRZEZ OPTYCZNE GNIAZDO.

Coaxial-ne jest przypisane cd - a co, jeżeli chciałbym odtwarzać AUDIO na DVD i regulować pilotem od amp'a ? Trzeba się przełączać z powrotem na DVD i dopiero tak regulować utwory bo przy nastawie CD jest zero reakcji?

 

2_ problem to : PRZY PODŁĄCZENU DVD DO FILMU (z DTS) KABLEM COAXIALNYM POD CD (jedyne gniazdo-jak pisałem) NA PANELU NIE WYŚWIETLA WSZYSTKICH PODŁĄCZONYCH GŁOŚNIKÓW-TYLKO L,P FRONTY

Zmiana na PRO LOGIC czy DTS nie uatywnia ikon na wyświetlaczu.

Proszę o pomoc, bo prawdopodobnie drepczę w miejscu ?

Z góry dziekuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale miało być TV:

PANASONIC 3211P ma 2 scart'y (euro)

Prosze o poradę jaki, gdzie i gdzie tu wprząc DVD ? - bo może podłączyć do COMPONENT na ampli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 DVD podłącz albo coaxialem albo optycznym (zresztą to masz już podłączone) a odnośnie podłączenia dvd jako cd (efekt podobny) to należy podłączyć analogiem 2 x rca do wejścia w ampie oznaczonego jako cd, następnie zaprogramować w pilocie od ampa że pod przyciskiem cd jest dvd i po kłapocie

Od 2 to musisz w setup przypisać dvd dla danego wejścia (optyk lub coaxial1 lub coaxial2 ) (prawdopodobnie sygnał przesyłany jest analogiem) albo ustawić AUTO

 

Odnośnie połączenia tv z ampem to odradzam lepiej w tym przypadku będzie podłączyć DVD z TV bezpośrednio do wejścia RGB w tv

Jeżeli chcesz słuchać telewizję przez ampa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coax przypisane do CD? Pierwszo słyszę. Co prawda nie mam Yamahy tylko Pioneera, ale sam decyduję jakie gniazdo i pod co... I tak,: dvd mam podpięte do ampa przez coaxial, kiedy używam dvd jako cd, w amplitunerze nie zmieniam nic (tryb DVD/LD) tylko właczam stereo. Radze pobawić się w setupie amplitunera.

Co do ikonek DTS to nie bardzo rozumiem , przy Dolby Digital jest tak samo? Radzę sprawdzić podłączenie. Połączyć dvd z amplitunerem tylko kablem coaxialnym. Wyłączyć coax2 i opt. Włączyć film z DTS lub Dolby Digital.

W menu filmu ustawić rodzaj sygnału!!!!!! DTS 5.1 English lub 5.1 DD English. Być może ustawiłes Dolby Digital 2.0. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam zestaw

DVD połaczone z amplitunerem przez OPITICAL OUT i nie mam probelmu .Ampituner sam rozpoznaje czy jest to nagrane stereo czy w systemie ,fakt że jeżeli chcesz przy pomocy pilota od amplitunera zmienić ścieszkę w DVD to musisz najpierw wcisnąc na pilocie AMP a następnie DVD określasz w ten sposób jakie urządzenie będziesz obsługiwał.

Telewizor podłaczony kablem EURO-2xRCA z ganiazdem w ampie VCR IN.

 

I teraz jesli ma uruchomione DVD i TV jednoczesnie a na pilocie wciskam VCR to mam dziwięk z TV jeśli DVD to dziwięk z płyty np CD nagrany np. w stereo

 

aha DVD z TV nan przez EURO-EURO i jeśli w TV "źle "wybiorę sygnał wyjścia VIEDO (np,video 1 ) to mimo że płyta jest nagrana w systemie DD lub DTS to idzie tylko na dwa kanały dlatego że jest "przepuszczna" przez telewizor a on daje tylko na wyjściu dwa kanały wię tu może tkiw Twój problem.

 

porada nowego który sam ma poroblemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupiter. Czytam i nie rozumiem. Sygnał DTS lub DD wychodzi z odtwarzacza dvd w postaci skompresowanej bezpośrednio do amplitunera, gdzie jest dekodowany przez dekoder !!!! Jeżeli dvd jest podłączony do ampli kablem cyfrowym coax lub opt oczywiście. Co ma do tego telewizor???? Nie rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupiter trochę namieszałeś TV to powinno się samo przełączać jak jest podłączone do gniazda euro które obsługuje RGB (proponuję to euro boposiada ono dużo lepszy obraz) a nawet jeśli masz podpięte pod gniazdo euro S-video to i tak nie ma żadnego znaczenia na aplituner bo sygnał idzie bezpośrenio z dvd do ampa i jeśli jest to połączenie cyfrowe między nimi to powinno wskazywać wszystkie kanały dd czy dts

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się rozjaśnia ale nie wszystko: Tak, w Yam450 dla digit audio są 3 wejścia: coax dla cd, opti dla dvd i opti dla dtv.

W instrukcji też nie ma wzmianki o mozliwości włączenia dvd w coaxialne wejście.

Jezeli chodzi o obraz dla dvd: to jedynie 'video in' - 1rca , lub 'component'-3rca. Wwybiore 3rca bo dzieli kolor na składowe wg rbg.

Jeżeli chodzi o tv - muszę chyba wyjść: euro-euro w dvd i euro-3rca do componentowego w ampie

 

Co możecie powiedzieć na temat tych ikon? Czy one same się pojawiają jeżeli jest sygnał DTS lub PLII ?Wspomne jeszcze że wszystkie 5 głośników mam przypisanych i rozpoznanych włącznie z testem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jezeli chodzi o obraz dla dvd: to jedynie 'video in' - 1rca , lub 'component'-3rca. Wwybiore 3rca bo dzieli kolor na składowe wg rbB"

Bez urazy ale to jakaś bzdura mam to dvd i albo się nie rozumiemy albo....niewiem

Połącz dvd z tv euro - euro(sprawdz ile masz w tv gniazd jak jedno to pewnie jest to od rgb) i koniec wizję masz załatwioną

Jeżeli chodzi o fonię to podłącz obojętnie jakim kablem Warunek musi być to połączenie cyfrowe (bzdurą jest że są na stałe przypisane wejścia w setup wszystko możesz zmienić) i tu masz załatwioną fonię

 

"Wwybiore 3rca bo dzieli kolor na składowe wg rbB""

nie da się tego podłączyć do większości tv to gniazdo jest dedykowane głównie dla projektorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to gniazdo jest dedykowane głównie dla projektorów"

w takim razie mylą się w instrukcji proponując tak podłączyć z tv/cbl sygnał "video out" bo optycznego z tv nie mam.

dvd z ampli proponują dla audio tylko opti a dla video component lub video in

cd - tylko coaxial lub audio in

a ikon głośników i tak nie widać ;-( tylko L,P FRONTY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i namieszałem ale przecież jeżeli DVD jest podłączone kablem EURO-EURO(pełne 21 pin) z telewizorem to żeby mieć fonię nie jest potrzebny wcale amplituner .Dźwięk jest podawny do telewizora i może być z niego "oddawanny" poprze drugie gniazdo SCARD do którego mozna podłaczyć np kabel EURO_6xRCA gdzie AUDIO OUT (R,L) podłaczyć do prostych zestawów głosnikowych mini-wieża .Tak miałem poprzednio DVD AIWA +SONY XB-8AV fakt że nie mogłem wtedy cieszyć się np. DTS-em

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>ccoki

A instrukcję to masz po polsku czy .....

 

 

Cooki występują następujące podłączenia

1dvd-tv i to realizujesz za pomocą euro euro (w tym połączeniu chodzi głównie o wizję czyli obraz-fonia czyli głos jest nie istotna chyba że chcesz słuchać tego przez tv)

2 dvd - amplituner przewodem optycznym lub coaxialem (jeżeli w twojej instrukcji jest inaczej to ją wywal) (w tym połączeniu chodzi głównie o fonię czyli czyli głos a obraz nie jest istotny) Ty uparłeś się żeby podłączyć jeszcze wizję czyli obraz ale to jest bez sensu ponieważ ten amplituner pomimo tego że ma taką opcję to nie nadaje się do tego(połączenie takie stosuje się aby móc sterować tv pilotem od amplitunera)

 

>>>>Jupiter

No właśnie takie podłączenie jak twoje powoduje że sygnał jest analogowy -- prawidłowe podłączenie patrz wyżej.

 

Mam nadzieję że teraz już jest wszystko jasne

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Kynio_s

 

ja ma prawidłowe połaczenie oraz nie "prawidłowe" czyli analogowe ale podałem je dlatego bo w pytaniu było dlaczego mimo że DVD w DTS wyświetlane jest na mplitunerze tylko jako 2 kanały

 

chciałem tylko wyjaśnić ale jak to nowy tylko namieszałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jeśli chodz o podłączenie kompleksowo:

 

1.) DVD z TV - kabel euro - euro - W TV wybierasz gniazdo z RGB czywiście co daje dużo lepszą jakość obrazu

2.) TV z ampli (chcesz wykorzystać Pro-logic doczytałem) - tu Dwie możliwości

- jeżeli TV posiada wyjściowe gniazda stereo RCA - kabelek 2xRCA - 2xRCA do analogowego wejścia w ampli np.DTV/CBL lub VCR

- jeżeli TV nie posiada wyjść RCA - kabelek EURO - 2xRCA - do drugiego gniazda euro w TV a RCA do ampli jak wyżej

3.) DVD z ampli - tutaj można kombinować ale napewno musisz wykorzystać choć jedno połączenie cyfrowe ( coaxial lub optical 1lub2) które daje możliwość korzystania z dekoderów DD czy DTS. Dodatkowo proponuje połączenie analogiem do wejścia CD w ampli co da możliwość podziału na odsłuch muzyki i oglądanie filmów:

- na wejściu cyfrowym do którego przypisujesz DVD ustawiasz system dolby pro-logic ( na DD lub DTS przełączy się automatycznie)

- na wejściu analogowym CD ustawiasz sobie stereo lub jego odmiany

W ten sposób korzystając tylko z DVD masz zawsze ustawione te same parametry niezależnie czy słuchasz muzyki czy oglądzasz ( przełączając tylko źródło dźwięku między cd a dvd)

Tak jak już wcześniej napisali koledzy DAJ SOBIE SPOKÓJ z prowadzeniem wizji przez ampli bo to tylko strata sygnału a żadnych korzyści.

Myślę że zrozumiesz bo strasznie się rozpisałem - Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAREL48 - wspaniale ! Dziekuję Tobie oraz oczywiście innym za rady - wszysko hula jak "wiatra pod czaszką blondynki" - Jeszcze raz dzięki

Powiem szczerze , że nie miałem zbyt dużo nadziei na konstruktywne odpowiedzi: moja sprawa jedna z wielu, czasu mało - a jednak.............

POZDRAWIAM JESZCZE RAZ ŻYCZĄC WIELU WRAŻEŃ SŁUCHOWYCH I ESTETYCZNYCH

ALOHA -do następnego problemu ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.