Skocz do zawartości
IGNORED

Allegro - obowiązki kupującego


Meloman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - wystawiłem na sprzedaż po pierwszy w życiu i pewnie ostatni (bo za namową syna) pewnie przedmiot.

Okazało się, że kupujący nie zapłacił. Dzisiaj otrzymałem z Allegro taka ciekawą informację:

Kupujący XXX nie zapłacił za przedmiot w ciągu 5 dni od zakupu.

Zakup został unieważniony a Twoje ogłoszenie nie jest widoczne dla kupujących.

Możesz wystawić je ponownie.

Wydawało mi się, że taka transakcja jest wiążąca i ma (jakieś) skutki prawne, a tutaj jak widać - ani me, ani be, ani kukuryku.

Przecież tym sposobem mogę na np. wszystkich licytacjach dawać horrendalne kwoty, a potem nic nie robić. Tym sposobem nikt nic nie sprzeda, bo jak wystawi, to ja ponownie i tak bez końca.

Przecież to są jakieś jaja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś sprzedawca nie przesłał wylicytowanego przedmiotu i Allegro olał sprawę.

Ale spoko. Wszystko zależy od kwoty i jakości prawników.

Tak, Allegro to jaja ale nie ma nic lepszego... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro kładzie laske na wszystko. Nawet gdy masz problemy, jedyne co ci poleci to kontak z policja. Umywaja ręce od wszystkiego. A prowizje coraz wyższe. A te całe Allegro Lokalnie to już w ogóle porażka. Jak coś sprzedaż i kupujący nie zapłaci i tak musisz zapłacić prowizje od sprzedaży. Kpina i śmiech na sali. Teraz brakuje jakiegoś porządnego serwisu, który by ich skasowal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

wystawiłem na sprzedaż po pierwszy w życiu i pewnie ostatni

Pewnie kupujący po fakcie dostrzegł, że jesteś debiutantem i przestraszył się, że mu nie wyślesz jak zapłaci. Masz jego telefon - skontaktuj się i dojdź do porozumienia.
Sprzedałem na Allegro tysiące różnych przedmiotów i zdarzyło mi się dosłownie kilka takich konfliktowych sytuacji.

9 minut temu, rafal735r napisał:

Allegro kładzie laske na wszystko. Nawet gdy masz problemy, jedyne co ci poleci to kontak z policja. Umywaja ręce od wszystkiego. A prowizje coraz wyższe. A te całe Allegro Lokalnie to już w ogóle porażka. Jak coś sprzedaż i kupujący nie zapłaci i tak musisz zapłacić prowizje od sprzedaży. Kpina i śmiech na sali. Teraz brakuje jakiegoś porządnego serwisu, który by ich skasowal. 

Jakie Ty bzdury opowiadasz to nawet nie chce mi się komentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rafal735r napisał:

Allegro kładzie laske na wszystko. Nawet gdy masz problemy, jedyne co ci poleci to kontak z policja. Umywaja ręce od wszystkiego. A prowizje coraz wyższe. A te całe Allegro Lokalnie to już w ogóle porażka. Jak coś sprzedaż i kupujący nie zapłaci i tak musisz zapłacić prowizje od sprzedaży. Kpina i śmiech na sali. Teraz brakuje jakiegoś porządnego serwisu, który by ich skasowal. 

Dużo sprzedaje na Allegro teraz prywatnie, a kiedyś miałem sklep internetowy, więc jeszcze więcej i nigdy nie miałem problemów ze zwrotem prowizji. Jest jeden haczyk.

Na Allegro jest procedura-automat, zwracasz się o zwrot prowizji, oni pytają kupującego, jeśli potwierdzi jest ok, a jeśli nie ? Dostajesz odmowę z automatu. Wtedy trzeba się zalogować na Allegro i napisać tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Opisujesz problem, ja zawsze pisałem żeby kupujący przedstawił dowód zapłaty bo ja pieniędzy nie mam - zawsze skutkowało.

Wtedy wiesz, że rozmawiasz z pracownikiem.

1 godzinę temu, Meloman napisał:

Mam pytanie - wystawiłem na sprzedaż po pierwszy w życiu i pewnie ostatni (bo za namową syna) pewnie przedmiot.

Okazało się, że kupujący nie zapłacił. Dzisiaj otrzymałem z Allegro taka ciekawą informację:

Kupujący XXX nie zapłacił za przedmiot w ciągu 5 dni od zakupu.

Zakup został unieważniony a Twoje ogłoszenie nie jest widoczne dla kupujących.

Możesz wystawić je ponownie.

Wydawało mi się, że taka transakcja jest wiążąca i ma (jakieś) skutki prawne, a tutaj jak widać - ani me, ani be, ani kukuryku.

Przecież tym sposobem mogę na np. wszystkich licytacjach dawać horrendalne kwoty, a potem nic nie robić. Tym sposobem nikt nic nie sprzeda, bo jak wystawi, to ja ponownie i tak bez końca.

Przecież to są jakieś jaja.

 

Przechodziłem to nie jeden raz, jedyne co ci pozostaje to wystawić przedmiot jeszcze raz i sprawdź, czy ci wrócili prowizję.

Obowiązek jest, "kup teraz" to zatwierdzenie umowy kupna-sprzedaży , musiałbyś iść do sądu. Sprawa wygrana, ale kłopot i strata czasu większa niż to pewnie warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie 2 razy oszukano na allegro (kwoty rzędu kilkuset zł).
Allegro zwróciło kasę, bez żadnych problemów, bez konieczności zgłaszania przeze mnie sprawy na policję czy jakichś wyjaśnień.
Szybki zwrot i po sprawie.
Miałem zaledwie 2 takie przypadki od 2004 roku, kupuję ok. 200-300 przedmiotów w ciągu roku.
Może więc uznano mnie za dobrze rokującego na przyszłość i stąd zwrot?
Nigdy zaś nie kupiłem w ciemno przez portale typu OLX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Kupujący XXX nie zapłacił za przedmiot w ciągu 5 dni od zakupu.

Zakup został unieważniony a Twoje ogłoszenie nie jest widoczne dla kupujących.

Możesz wystawić je ponownie.

To dotyczy wyłącznie nowej usługi Allegro nazwanej "Allegro Lokalnie".

21 minut temu, Jacchusia napisał:

Przechodziłem to nie jeden raz, jedyne co ci pozostaje to wystawić przedmiot jeszcze raz i sprawdź, czy ci wrócili prowizję.

Nie zwrócili, bo nie pobrali. Na Allegro Lokalnie pobierają dopiero po wpłacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, soundchaser napisał:

Pewnie kupujący po fakcie dostrzegł, że jesteś debiutantem i przestraszył się, że mu nie wyślesz jak zapłaci. Masz jego telefon - skontaktuj się i dojdź do porozumienia.

Okej. Rozumiem, że klient mógł się rozmyśleć, ale z drugiej strony wypadałoby może choć coś napisać, np. "sorki"...

Muszę sobie poczytać dokładnie raz jeszcze regulamin Allegro. Nie mniej uważam, że w momencie wygrania licytacji sprzedającego i kupującego wiąże umowa. Można ją oczywiście anulować, ale przy obopólnej zgodzie, a nie - że mi się tak podoba. Przecież w tym wypadku zaczyna poza regulaminem portalu obowiązywać także Kodeks cywilny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, soundchaser napisał:

Pewnie kupujący po fakcie dostrzegł, że jesteś debiutantem i przestraszył się, że mu nie wyślesz jak zapłaci. Masz jego telefon - skontaktuj się i dojdź do porozumienia.
Sprzedałem na Allegro tysiące różnych przedmiotów i zdarzyło mi się dosłownie kilka takich konfliktowych sytuacji.

Jakie Ty bzdury opowiadasz to nawet nie chce mi się komentować.

Doszkol się zanim coś napiszesz. Wiesz co to w ogóle Allegro Lokalnie? 

9 godzin temu, zetempowiec napisał:

 

Nie zwrócili, bo nie pobrali. Na Allegro Lokalnie pobierają dopiero po wpłacie.

Tak czy siak, nie zwracaja. Człowiek wpłacił mi pieniądze, a potem zadzwonił że nie chce. I co miałem mu na siłę wysłać, żeby nie odebrał. 

9 godzin temu, konradwo napisał:

Mnie 2 razy oszukano na allegro (kwoty rzędu kilkuset zł).
Allegro zwróciło kasę, bez żadnych problemów, bez konieczności zgłaszania przeze mnie sprawy na policję czy jakichś wyjaśnień.
Szybki zwrot i po sprawie.

Program ochrony kupujących działa tylko gdy wpłacisz pieniądze i nic nie dostaniesz. W każdym innym przypadku możesz sobie pomarzyć o pieniądzach

Kup np wzmacniacz, który okaże się po przyjściu ruina. Zobaczysz co dostaniesz. "proszę zwrócić się do rzecznika, albo na policję, dziekujemy" 

29 minut temu, Meloman napisał:

 Przecież w tym wypadku zaczyna poza regulaminem portalu obowiązywać także Kodeks cywilny.

Problem polega na tym komu teraz chce się bawić w kodeksy, rzeczników praw konsumentów itp? Jak ja miałbym przechodzić przez te wszystkie procedury i w zasadzie nie wiadomo co z tego wyjdzie to bym się zastanowił czy warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Doszkol się zanim coś napiszesz

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Tak czy siak, nie zwracaja

Ja mam się doszkolić jak od 20 lat sprzedaję i kupuję na Allegro?
Zwracają - wystarczy uruchomić procedurę zwrotu prowizji. Poczytaj sobie na ten temat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Doszkol się zanim coś napiszesz. Wiesz co to w ogóle Allegro Lokalnie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "W przypadku transakcji zawieranych między osobami prywatnymi, a wyłącznie do takich dochodzi na Allegro Lokalnie, kupujący nie ma możliwości odstąpienia od umowy po zakupie."

Mialem mu na siłe wysłać przedmiot i narażać się na opłaty za przesyłkę lub uszkodzenia przedmiotu? Zadzownił i powiedział że się rozmyślił i tyle. A ten dalej będzie trajkotał swoje. Czytasz co piszę? Oczywiście mogłbym się nie zgodzić i co będę się po sądach ciągał? W przypadku zwykłgeo allegro zatwierdził by po prostu zwrot prowizji i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Meloman napisał:

Możesz wystawić je ponownie.

a ponownie zapłacić czasem nie musisz? ?

z allegro różnie bywa, kiedyś koleś mi wcisnął pirata master of puppets, dostałem standardowe info że mogę zgłosić sprawę na policję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafal735r napisał:

Program ochrony kupujących działa tylko gdy wpłacisz pieniądze i nic nie dostaniesz. W każdym innym przypadku możesz sobie pomarzyć o pieniądzach

Musisz również zgłosić sprawę na policje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Problem polega na tym komu teraz chce się bawić w kodeksy, rzeczników praw konsumentów itp? Jak ja miałbym przechodzić przez te wszystkie procedury i w zasadzie nie wiadomo co z tego wyjdzie to bym się zastanowił czy warto?

Masz rację. Sprawę oleję. Mnie tam na kasie nie zależało, bo jak pisałem mój syn mnie namówił na transakcję.

Oferta w sumie była fajna, bo dotyczyła praktycznie niedostępnych tytułów. Jego strata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, Jacchusia napisał:

Musisz również zgłosić sprawę na policje.

Ta, i do sądu najwyższego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Czytasz co piszę?

Gdzie masz napisane, że jeśli kupujący nie zapłacił za przedmiot to Allegro Lokalne nalicza Ci prowizję?

"Samo kliknięcie przycisku kup teraz lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty".

44 minuty temu, Jacchusia napisał:

Musisz również zgłosić sprawę na policje

To nic nie da. Miałem kilka lat temu przypadek zwrócenia wadliwego towaru sprzedającemu, po uprzednim uzgodnieniu tego drogą mailową i telefoniczną, ale sprzedający wypiął się na mnie i pieniędzy nie zwrócił.
Powiadomiłem policję i prokuraturę nawet.
Policja - owszem - przesłuchała sprzedawcę, a ten stwierdził, że towar wysłał sprawny i to ja go popsułem...tak więc słowo przeciw słowu - nic więcej nie mogli zrobić, a sąd umorzył postępowanie wobec niskiej szkodliwości czynu i braku innych dowodów, a z ust sędziego usłyszałem, że tylko im dupę zawracam takimi duperelami. ;-)
Chodziło o kwotę ok. 270 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Program ochrony kupujących działa tylko gdy wpłacisz pieniądze i nic nie dostaniesz. W każdym innym przypadku możesz sobie pomarzyć o pieniądzach

Kup np wzmacniacz, który okaże się po przyjściu ruina. Zobaczysz co dostaniesz. "proszę zwrócić się do rzecznika, albo na policję, dziekujemy" 

 

Z dwojga wolę i tak pomoc w takich przypadkach.
Przez kilkanaście lat tylko raz kupiłem przedmiot odbiegający od tego co pisał sprzedawca.
Za to 2 razy ktoś nie wysłał nic i w tym przypadku poniósłbym dużo większe straty gdyby nie zwrot z allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne,  mości  sędziowie mają teraz polityke na glowie a nie czyjes marne 270 zł...

to jak w końcu z tym allegrolokalnie jest? naliczaja prowizje dopiero po wpłacie na konto a potem nie ma możliwości zwrotu gdy kupujący zmieni zdanie i chce zwrotu kasy i uniewaznienia transakcji?

a za pobraniem to kiedy naliczaja prowizję?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, costa brava napisał:

no jasne,  mości  sędziowie mają teraz polityke na glowie a nie czyjes marne 270 zł...

to jak w końcu z tym allegrolokalnie jest? naliczaja prowizje dopiero po wpłacie na konto a potem nie ma możliwości zwrotu gdy kupujący zmieni zdanie i chce zwrotu kasy i uniewaznienia transakcji?

 

Jak odnotują wpłatę biorą prowizje. O sorry, jak to teraz się nazywa? Obsługa transakcji. Jak ktoś się rozmyśli to nic nie zrobisz już. Zasłaniają się przepisem ze między dwoma osobami fizycznymi nie można anulować żadnych transakcji. Jak zresztą napisane w regulaminie. Więc albo zapalisz te 50zl albo ryzykuj i baw się z kupującym w kotka i myszkę. Ot impreza. 

39 minut temu, konradwo napisał:

Z dwojga wolę i tak pomoc w takich przypadkach.
Przez kilkanaście lat tylko raz kupiłem przedmiot odbiegający od tego co pisał sprzedawca.
Za to 2 razy ktoś nie wysłał nic i w tym przypadku poniósłbym dużo większe straty gdyby nie zwrot z allegro.

W dzisiejszych czasach ciężko trafić na oszusta, który sprzedaje rzeczy na allegro, a potem ich nie wysyła. Taki oszust to raczej nie pełno sprytny umysłowo musi być. 

Mi allegro nigdy w niczym nie pomogło, a zostawiłem u nich przez dobrych kilka lat pewnie z parę tysięcy. Nie mówiąc o tym ile kupilem, co za tym idzie, ile też sprzedający zaplacili prowizji za te zakupy. To już pewnie będzie nie parę tysięcy, a paręnaście samych kosztów prowizji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jest teraz promocja 0 zł za obsługę transakcji, ale chyba tylko naszej pierwszej na allegrolokalnie..tak mi cos pisze w Centrum znizek..aktywowalem :)

czyli normalnie jest tak jak pisze 10 proc. ale nie więcej niż 50 zł? potwierdzi ktos? to i tak duzo taniej w przypadku drogiego sprzętu niz na zwyklym Allegro, tam jest 5 proc od całości ceny a niedlugo i z kosztami wysyłki (mowa o dziale Sprzęt audio)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie więcej jak 50zl. Jest teraz promocja, za pierwszą sprzedaż na allegrolokalnie.pl niby nic nie pobiorą. Ale to chyba tylko do 23 lutego chyba. 

4 minuty temu, costa brava napisał:

 

czyli normalnie jest tak jak pisze 10 proc. ale nie więcej niż 50 zł? potwierdzi ktos? to i tak duzo taniej w przypadku drogiego sprzętu niz na zwyklym Allegro, tam jest 5 proc od całości ceny a niedlugo i z kosztami wysyłki (mowa o dziale Sprzęt audio)

Niby tak, ale popatrz na te całe Allegro Lokalnie. Wszystko jest okrojone i nie dopracowane. Dobrze że przynajmniej dodali opcje że można więcej zdjęć wstawić, bo było tylko 4 na początku. Do tego nie można usuwać starych konwersacji. Tak wszystko wisi i wisi. Zrobili coś na wzór OLX. Czyli prosto i czytelnie, ale jakoś wszystko takie kwadratowe. Wszyscy zaczęli się na to skarżyć i wrócili opcje na starym formularzu wystawiania. Więc nie trzeba jak narazie iść te lokalnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jacchusia napisał:

Na Allegro jest procedura-automat, zwracasz się o zwrot prowizji, oni pytają kupującego, jeśli potwierdzi jest ok, a jeśli nie ? Dostajesz odmowę z automatu. Wtedy trzeba się zalogować na Allegro i napisać tutaj:

To ma niedługo zniknąć, a zwrot prowizji na podstawie wykonanego zwrotnego przelewu do kupującego, lub braku wpłaty od kupującego i tak powinno być już dawno...

Co do tych prowizji tutaj poruszanych to największy problem, prowizja od prowizji itd, a niedługo chcą wprowadzić prowizję za cały koszt transakcji łącznie od kosztów przesyłki i to jest dopiero kpina w kwadrat wzięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, soundchaser napisał:

od 20 lat sprzedaję i kupuję na Allegro?

bezpiczniki ?  ?

bo to by wiele wyjaśniało 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, promocja bodajze do 22 lutego do północy , tak wiem ze to całe allegrolokalnie to jakby jakas wersja beta, nawet nie można obserwować aukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rafal735r napisał:

Jak odnotują wpłatę biorą prowizje. O sorry, jak to teraz się nazywa? Obsługa transakcji. Jak ktoś się rozmyśli to nic nie zrobisz już.

To trzeba nieuczciwemu kupującemu potrącić tę prowizję z kasy, którą trzeba mu zwrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rafal735r napisał:

Mi allegro nigdy w niczym nie pomogło, a zostawiłem u nich przez dobrych kilka lat pewnie z parę tysięcy

Pewnie dlatego, że za bardzo pyskaty jesteś i roszczeniowy. (sorki za przytyk). ?
Mnie kilka razy pomogli, ale ja grzecznie i kulturalnie prośby do nich pisałem, a nie żądania, to może dlatego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje wycieczki osobiste zachowaj dla siebie. Nie kojarzę żebym prosił cię o komentarz. 

Może oświec mnie w czym te allegro kiedykolwiek ci pomogło? Rozumiem że dostałeś kiedyś coś uszkodzonego i zwrócili ci pieniądze? A może z tego tytułu chociaż zablokowali konto sprzedajacemu? A może oddali chociaż część pieniedzy? Cokolwiek poza "Przepraszam, zgłosi się Pan do rzecznika lub na policje". Bardzo mnie to interesuje?

Takie aliexpress bije ich na głowę pod każdym względem, dlatego dostają sraczki jak wprowadzaja kolejne zmiany, które służą kupującemu. Jak myślisz, skąd chociażby wzięło się te całe Smart na Allegro? Bo chcieli zwiększyć swoją atrakcyjność? Nie, bo mnóstwo ludzi zaczęło kupować na aliexpres. Dostali sraczki do tego stopnia że zaczęli nadawać do urzędu celnego o uszczelnienie granicy. Ale różnica jest taka że tam klient jest przysłowiowym Panem. Coś nie gra z zamówieniem, kasa na kącie w dwa dni i gościa już nie ma w serwisie. Nikt się nie patyczkuje. Zresztą ebay też ich bije na głowę. Jakby ostro weszli na polski rynek, allegro mocno musiało by się trzymać fotela. Ale jak dalej będą tak pajacować to nie wróżę szczęścia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.