Skocz do zawartości
IGNORED

zmiana kabli głośnikowych, tylko na jakie ?


Robert 7800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zmianą kabli głośnikowych . Obecne to Kimber 4 pr i Oyaide explorer v2 połączone w bi-wi. Chociaż zauważyłem, iż częściej słucham na samych Kimber. Podłączając pojedynczo, oba kable są bardzo szczegółowe lecz Kimber daje więcej dołu- i jest o połowę  tańszy. Obecnie myślę, że niczego mi nie brakuje. Lecz zawsze może być lepiej. Nie dowiem się, jak nie zmienię.  Jeśli ktoś z Was może podzielić się podobnymi porównaniami i polecić konkretny model, będę wdzięczny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę wcześniej goście z PremiumSound reklamowali nową markę. Może to jest trop i warto wypróbować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki masz cały tor, jakie brzmienie preferujesz i co chciałbyś zmienić w brzmieniu w tej chwili?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Q21 napisał:

Pytanie jaki masz cały tor

Cyrus One HD, Fyne Audio f 501, muzyka prawie każda. Po kabelku z komputera pliki FLAC,  czasem  czarne płyty, i BT .  Brzmienie jest wypełnione w każdym zakresie. Szczegółowe nie męczące.

Może trochę więcej powietrza / przestrzeni . Może trochę więcej basu, ale nie takiego rozlazłego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YTDY 8x0,5 i więcej nic nie trzeba ? Polecam sam takich używam ? Rewelacja spróbuj , nic nie kosztuje, a dużo wnosi pozytywnego do systemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się bawić w druty, co proponuje Kolega to można wziąć jeszcze pod uwagę ofertę AudioQuesta.

Warto spróbować. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z  ''drucianych'' jeszcze wireworld helicon , i inakustik 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Robert 7800 napisał:

Może trochę więcej powietrza / przestrzeni . Może trochę więcej basu, ale nie takiego rozlazłego. 

I tego wszystkiego oczekujesz od przewodu głośnikowego??? Serio??? A chociaż pofatygowałeś się zrobić sobie ślepe testy??? Szukasz zmiany, poprawy to zadbaj o akustykę, rozstaw kolumn, miejsca odsłuchu...Kablem niczego nie zmienisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hey napisał:

I tego wszystkiego oczekujesz od przewodu głośnikowego??? Serio??? A chociaż pofatygowałeś się zrobić sobie ślepe testy??? Szukasz zmiany, poprawy to zadbaj o akustykę, rozstaw kolumn, miejsca odsłuchu...Kablem niczego nie zmienisz.

Akustyka naprawdę odgrywa kluczową rolę . Potwierdzam. Kable też dużo robią, ale to akustyka odgrywa rzecz pierwszorzędną.Kolega hey ma rację 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Robert 7800 . Nie każdy sprzęt reaguje na zmianę kabli . Ale sa sprzęty które muszą mieć odpowiednie pod siebie kable aby zagrać dobrze . Sa tez sprzęty które dosłownie zagraja na byle kawałku drutu . Nie wiem z którego rodzaju jest twój sprzęt ale jezeli zastanawiasz sie nad głośnikowcem spróbuj AudioQuesta 88 . Kolega wymienił Fadela na AQ 88. Ja mam obecnie Chord Sygnatur XL i jest cudnie ale AQ gra na bardzo zbliżonym poziomie a nawet w pewnych zakresach może nawet ciut lepiej/inaczej . Weź na testy krótkie odcinki i sprawdz . Może sie okazać że nie od razu trafisz . 

Tak od siebie tylko dodam że kable zmieniają dżwìek czy jak powiedza inni graja ale nie każde sprzęty zareagują i tu jest pies pogrzebany i odwieczny problem.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki budżet?

polecam moje jak ma być dużo lepiej od Kimber i więcej dołu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnym i tanim kablem jest Chord Clearway  bez wtyczek. Warto spróbować. Jest to kabel który mało psuje a więcej basu można uzyskać zmieniając zasilający na np Oyaide GPX. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hey napisał:

chociaż pofatygowałeś się zrobić sobie ślepe testy?

do niedawna miałem 3 różne kable, i zaufaj mi są różnice w brzmieniu po mimo tej samej akustyki, tych samych kolumn, więc TAK oczekuje zmian wnoszonych przez kable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, muda44 napisał:

Oyaide GPX

mam dwa różne kable zasilające  Wireworld Aurora 7 Power Cord (AUP) - Individual  i Xindak top-grade do tego listwa, zasilające nie zmieniają aż tyle co głośnikowe

właśnie kabel Chord Clearway przykuł moją uwage już wcześniej

9 godzin temu, Misio38 napisał:

Zmień kolumny. Spoko. Nie trzeba dziękowac.

bez trolowania proszę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Robert 7800 napisał:

mam dwa różne kable zasilające  Wireworld Aurora 7 Power Cord (AUP) - Individual  i Xindak top-grade do tego listwa, zasilające nie zmieniają aż tyle co głośnikowe

właśnie kabel Chord Clearway przykuł moją uwage już wcześniej

 

Aurorę miałem na std wtykach. Ma mało basu. Stratus ma więcej ale to nie poziom Oyaide a Oyaide też inaczej gra w zależności od wtyczek. Ja do źródeł używam GPX Re v2. Jest barwa, jest dociążenie jest rozdzielczość. 

 

Clearway nie ma dużo basu ale całościowo ja go wolę niż np 4TC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Robert 7800 napisał:

do niedawna miałem 3 różne kable, i zaufaj mi są różnice w brzmieniu

Ale ja Ci ufam że słyszysz różnicę i absolutnie nie wątpię w to. Zapytałem tylko czy próbowałeś odróżnić swoje kable w ślepych testach? Jeśli nie, to polecam to zrobić. Zdziwienie może być takie że gały wychodzą z orbit. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hey napisał:

Zdziwienie może być takie że gały wychodzą z orbit. 

To zdziwienie, jego wielkość jest porównywalne do wielkości zmian, które się rzekomo słyszy.

(jakbyś chciał srebra czystego, mam na zbyciu...dodam tylko, że to srebro nic takiego nie robi o czym "szumią [audiofilskie] wierzby" ?...w razie co info via PW)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert 7800 napisał:

do niedawna miałem 3 różne kable, i zaufaj mi są różnice w brzmieniu po mimo tej samej akustyki, tych samych kolumn, więc TAK oczekuje zmian wnoszonych przez kable

Spróbuj tych YTDY. Za grosze kupisz, a może akurat zostaną u Ciebie na stałe. Sprawdź warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert 7800 napisał:

mam dwa różne kable zasilające  Wireworld Aurora 7 Power Cord (AUP) - Individual  i Xindak top-grade do tego listwa, zasilające nie zmieniają aż tyle co głośnikowe

właśnie kabel Chord Clearway przykuł moją uwage już wcześniej

Jak chodzi o kable zasilające trochę sie tym bawiłem i tutaj nie szukałbym basu, nie szukałbym żadnej zmiany. Zresztą proponuję znaleźć i  na YT kanał Reduktor Szumu odc. bodajże 8 tam jest to omówione. 

Jak chodzi o kable głośnikowe to tutaj tak. Tu można  zyskać lub stracić. Np. proponowane kable Chord Clearway próbowałem i  nie chcę napisać, że jest słaby, ale nie polecam. Po prostu zamula. Chord odyssey2  tu mamy srebro, a to albo polubimy w dźwięku albo znienawidzimy. Ja miałem te kable przez rok na zmianę z WW Oasis 8. WW wygrał, Odysseya z ulgą sprzedałem. Nie twierdzę że Chord to zła firma, bo  np. używam cincha Chorda Clerwaya i jest ok. Szczerze przyznam się, że kabli głośnikowych przerobiłem sporo na różnych systemach.  I to tych droższych jak i tańszych.  

Kolega szuka kabla który dał by mocniejszy bas nie rozlazły, może raczej punktowy. Też taki lubię i dlatego mam Kimbera 4TC.  AudioQuest 88  tez potrafi basowo zagrać. Ja nie mówię , żeby odrazu gnać do sklepu i się opkupić.  Trzeba pożyczyć posłuchać. 

Dla tych co w te kable nie wierzą. Ja też nie wierzyłem. Ale jak jeszcze miałem Melodikę tą purpurową to tak się złożyło, że miałem okazję porównać do Tellurium Q black II. I tutaj można robić ślepe testy, aby sie przekonać. Przełączałem jak i grałem na zmianę, potem przez parę dni grałem na TQ II. I problem pojawił się jak musiałem przejść powrotem na Melodiki. Po prostu jak by z tej muzyki coś zabrano, zdegradowano, straciła klasę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vade napisał:

Np. proponowane kable Chord Clearway próbowałem i  nie chcę napisać, że jest słaby, ale nie polecam. Po prostu zamula.

Napisz z jakim wzmacniaczem, w jakim systemie podpinałeś te kable, dochodząc do wniosków j/w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vade napisał:

Jak chodzi o kable zasilające trochę sie tym bawiłem i tutaj nie szukałbym basu, nie szukałbym żadnej zmiany

Tez tak myslalem dopoki nie dostalem do rak Yarbo 1100. Jest dociazenie, „bas” i szczegolowosc po dodaniu wtykow rodowanych, co nie zawsze musi byc najlepszym rozwiazaniem. Porownane ze zwyklym kablem PC. Zmiany raczej delikatne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cortes napisał:

Napisz z jakim wzmacniaczem, w jakim systemie podpinałeś te kable, dochodząc do wniosków j/w.

Wtedy miałem yamahe 803d i zensor7 potem próbowałem że wzmacniaczem Fischera 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardas Cross jest takim kablem zasilającym który daje duży bas i duże dociążenie ale kosztem reszty .

Świetny jest Beyond ale ta cena ...

Dlatego z tych rozsądnych cenowo Oyaide + dobre wtyczki .

 

Clearway zamula ? A może ten drugi wyostrza ?

Na tle tych które miałem do 15000zł nic takiego nie stwierdziłem . Owszem , większy bas miał Cardas Clear Reflection ale reszta lepsza w Chordzie w cenie pewnie 1 wtyczki Cardasa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2020 o 20:44, Robert 7800 napisał:

 

Może trochę więcej powietrza / przestrzeni . Może trochę więcej basu, ale nie takiego rozlazłego. 

 

7 godzin temu, muda44 napisał:

 

Clearway nie ma dużo basu ale całościowo ja go wolę niż np 4TC

Może coś źle zrozumiałem, bo kolega szuka czegoś basowego, ale nie rozlazłego. A w odpowiedzi dostaje kabel, który nie ma dużo basu, z argumentem bo ja go wolę. Ok można i tak. Powyżej napisałem, że ja też szukałem podobnie i z wielu, które przesłuchałem podałem dwa, które moim zdaniem wpisują się w oczekiwania. Fakt nie jest to szczyt, bo można znaleźć lepiej i drożej, tylko trzeba sobie ustalić jakąś granicę choćby cenową. Ja się nie upieram u jednego 4TC może wyostrzyć u drugiego Clearway zamulić. No trzeba szukać próbować. Każdy ma inny system, inne warunki, inne ucho czy upodobania. Te kable są przystępne cenowo i ogólnie łatwe do pożyczenia na odsłuchy.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, vade napisał:

 

Może coś źle zrozumiałem, bo kolega szuka czegoś basowego, ale nie rozlazłego. A w odpowiedzi dostaje kabel, który nie ma dużo basu, z argumentem bo ja go wolę. Ok można i tak. Powyżej napisałem, że ja też szukałem podobnie i z wielu, które przesłuchałem podałem dwa, które moim zdaniem wpisują się w oczekiwania. Fakt nie jest to szczyt, bo można znaleźć lepiej i drożej, tylko trzeba sobie ustalić jakąś granicę choćby cenową. Ja się nie upieram u jednego 4TC może wyostrzyć u drugiego Clearway zamulić. No trzeba szukać próbować. Każdy ma inny system, inne warunki, inne ucho czy upodobania. Te kable są przystępne cenowo i ogólnie łatwe do pożyczenia na odsłuchy.  

Dobre kable czyli takie które mało psują a mają duży bas są drogie. Dlatego podałem propozycje Clearway który uważam za wybitny a więcej basu uzyskać z pozostałych kabli. 

Chodzi o to żeby nie kupować kabla który ma duży bas ale zepsuje resztę. 

Z dobrych kabli z dużym basem można spróbować np VDH Magnum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.