Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  10 członków

Melodika Klub
IGNORED

MELODIKA BROWN SUGAR


CivisRK

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat o rodzimej produkcji  MELODIKA BROWN SUGAR, ponieważ posiadałem kiedyś wersję o przekroju 3,3 mm którą wyparł kabel Supry PLY 3,4 ale z tyłu głowy cały czas chodzi mi  MELODIKA BROWN SUGAR w wersji 4,5 mm.

Oczywiście branża audio rozpisuje się jaki to wspaniały i wyrafinowany kabel, używają takich słów pochwalny który nawet znany poeta miałby problem ale na forach cisza.

Czy rzeczywiście wytrwali melomani unikają  kabli  MELODIKA BROWN SUGAR, budowa wersji 4,5 różni się budową od wersji 3,3 i tak się zastanawiam czy to przekłada się na jakość brzmienia.

W wersji 3,3 brakowało mi sprężystego i kontrolowanego basu oraz góra była mało błyszcząca.

Co sądzicie na temat naszej rodzimej produkcji.

  

Edytowane przez CivisRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, David_65062 napisał:

Sprobuj cos od Chorda, np Odyssey. Wg mnie duzo lepiej niz Melodika a cena tez jest dobra.

Odyssey też jest cały czas na tapecie, puki co wystarcza mi Supry PLY 3,4 z którego jestem zadowolony ale oczywiście zawsze można lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem w tym samym systemie kable Supra PLY i Melodika BS 4,5 mm.

Nie ma co się rozpisywać: Melodika usuwa ciepłą otoczkę, którą Supra otacza całe pasmo, a szczególnie dół. Być może z tego powodu poprawia się też przetrzeń.

Melodika na tle Supry jest oazą neutralności. Świeży kabel wymaga kilkudziesięciu godzin pogrania w systemie.

Tu nie warto gdybać i słuchać nadętych opinii i kłótni (które pewnie za chwilę się pojawią). Trzeba samemu wypożyczyć i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, miki450 napisał:

Porównywałem w tym samym systemie kable Supra PLY i Melodika BS 4,5 mm.

Nie ma co się rozpisywać: Melodika usuwa ciepłą otoczkę, którą Supra otacza całe pasmo, a szczególnie dół. Być może z tego powodu poprawia się też przetrzeń.

Melodika na tle Supry jest oazą neutralności. Świeży kabel wymaga kilkudziesięciu godzin pogrania w systemie.

Tu nie warto gdybać i słuchać nadętych opinii i kłótni (które pewnie za chwilę się pojawią). Trzeba samemu wypożyczyć i posłuchać.

Myślę nad wypożyczeniem Melodiki tylko muszę znaleźć sklep który oferuje taką możliwość.

Przerabiałem masę budżetowych kabli tylko MELODIKA BROWN SUGAR oraz Supra PLY są godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te kable miałem i uważam, że w swojej cenie są bardzo dobre. W moim systemie (S16 Minas Anor, wtedy z AA Fortissimo) złagodziły cały przekaz. Zmieniałem z Tellurium Blue. Potem przeszedłem na Tellurium Black i te jednak zdeklasowały Brown Sugar. Niemniej jednak uważam, że to bardzo dobre kable, jak to Melodika. Kable trzeba indywidualnie sprawdzić w systemie. Miałem wersję 3,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, artur 1984 waw napisał:

Ja te kable miałem i uważam, że w swojej cenie są bardzo dobre. W moim systemie (S16 Minas Anor, wtedy z AA Fortissimo) złagodziły cały przekaz. Zmieniałem z Tellurium Blue. Potem przeszedłem na Tellurium Black i te jednak zdeklasowały Brown Sugar. Niemniej jednak uważam, że to bardzo dobre kable, jak to Melodika. Kable trzeba indywidualnie sprawdzić w systemie. Miałem wersję 3,3.

U mnie wersja 3,3 przegrała z Suprą PLY 3,4, melodika rzeczywiście łagodzi pasmo oraz balans tonalny przesunięty lekko w dół. 

Natomiast jeśli chodzi o scenę i stereofonie to moim zdaniem Melodika ma lekką przewagę.

 Kusi mnie cały czas wypróbować MELODIKA BROWN SUGAR w wersji 4,5 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kusi, to wypróbuj. Pierwszym efektem, który pojawi się po zakupie tych kabli będzie zmniejszenie dostępnych środków na koncie bankowym. Zmiany w dźwięku jeśli będą, to na granicy percepcji. Z mojego punktu widzenia zmiana pozbawiona sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Jeśli kusi, to wypróbuj. Pierwszym efektem, który pojawi się po zakupie tych kabli będzie zmniejszenie dostępnych środków na koncie bankowym. Zmiany w dźwięku jeśli będą, to na granicy percepcji. Z mojego punktu widzenia zmiana pozbawiona sensu

Prawdopodobnie masz rację w 100%, jeśli się zdecyduję na MELODIKA BROWN SUGAR to tylko wypożyczenie i przetestowanie kabla.

Nie mam zamiaru wywalać na kolejny kabel ponad tysiąc złotych, i potem mieć wyrzuty sumienia że wywaliłem pieniądze w błoto.

Rozsądek podpowiada że mam dobry kabel i nowy żadnej rewolucji czy ewolucji w jakości dźwięku nie wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika BS 45 ma 3 rodzaje przekrojów linek wewnątrz kabla.

Opis jest łatwo dostępny w necie i nie ma sensu tu jego przepisywać.

W porównaniu do Supry Ply jest (moim zdaniem) znacznie lepszym kablem.

Sprawia wrażenie neutralności, braku kolorowania, przy tym nie ogranicza przestrzeni. Przy tym wszystkim może dziwić cena (w sensie, że jest dość niska porównując z podobną cenowo konkurencją).

Ale to produkt polski, więc z założenia ma trudniej ze wszystkim Suprami, Chordami, Cardasami itd..

Oczywiście żeby zabrać się do porównywania kabli, warto mieć przyzwoitą akustykę pokoju, prawidłowo ustawione głośniki no i dobrej jakości sprzęt. Jest to niby oczywista oczywistość ale napisałem to bo czasem widzę jak, gdzie (i co) mają ustawione eksperci od audio (w sensie, że byle jak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
22 godziny temu, audioburak napisał:

Ciekawe, czy by zamiótł ten najtańszy - uważany przez wielu za szczyt mezaliansu - YTDY ? 

Myślę, że trzeba by to sprawdzić, bo zdecydowana większość kabli (w tym przedziale cenowym) nie zdaje testu 24 AWG Cu Standard?
Jakiś czas temu, umożliwiłem jednemu muzykowi z wyrobionym słuchem porównanie YTDY z używanymi przez niego kablami firmy K. za 25 zł mb. Posłuchał kabli K, potem YTDY, które szybko zyebał za 'fatalne' brzmienie, potem, po ponownym podpięciu kabli firmy K.  nie trwało nawet 30 s, kiedy wzburzony zażądał ponownego podpięcia YTDY! Powiedział, że rozumie, co się dzieje, kable firmy K. w pewnych aspektach poprawiają brzmienie, ale w pozostałych je niszczą, tylko YTDY prawidłowo pokazuje całą sygnaturę dźwięku!  
Kolego Audioburaku, jest tak jak piszesz i chwała Ci za to, że otwierasz innym uszy!  
   

 

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest tak zdecydowanie pisać o kablach. Czasami człowiekowi wydaje się że wie wszystko, ma w garści jak dany kabel gra, a chwilę potem ten sam kabel z inną elektroniką pokazuje zupełnie co innego.

Na tę chwilę u mnie Brown Sugar 3,3 ociepliły dźwięk, jednocześnie dając bardzo jędrny bas i analogową górę.

Korci mnie druga para do biwiringu, w końcu to tylko dodatkowe 400zł. Jednak tu mam problem, którego nikt nie poruszł- może jako drugi kupić 4,5. jeśli tak to który na niskośrednie a który na wysokie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego nie podpowie, bo im gorszy system, tym więcej niespodzianek ? 

Zwykle daje się na górę pasma mniejsze przekroje, ale jeśli graty są agresywne,

to 8 mm2 zwykła linka może być jedynym lekarstwem na ostrość góry pasma.

Są kolumny ( np. Lecontoure ) całe okablowane drucikiem 0,2 mm2 więc w ich

przypadku każda linka popsuje wszystko, ale głośniki są liniowe do 40 kHz ...

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, andaudion napisał:

Korci mnie druga para do biwiringu, w końcu to tylko dodatkowe 400zł.

Zastanów się, jaki to ma sens. Czy na terminalach wzmacniacza znajdują się filtry, które rozdzielają sygnał? Jedną parą terminali idą wysokie a drugą średnica i bas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotrek7 napisał:

Zastanów się, jaki to ma sens. Czy na terminalach wzmacniacza znajdują się filtry, które rozdzielają sygnał? Jedną parą terminali idą wysokie a drugą średnica i bas? 

Jakie filtry ?

Kable mają wpływ na dźwięk poprzez dopasowanie impedancyjne między klockami jak i kolumnami i tyle. Zwykły drut od lampki może zagrać tak że szczęka opadnie jeśli trafi w punkt. 

Kable to często loteria stąd wymiana doświadczeń, najlepiej w konkretnych setach na Forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audioburak napisał:

Nikt Ci tego nie podpowie, bo im gorszy system, tym więcej niespodzianek ? 

Zwykle daje się na górę pasma mniejsze przekroje, ale jeśli graty są agresywne,

to 8 mm2 zwykła linka może być jedynym lekarstwem na ostrość góry pasma.

Są kolumny ( np. Lecontoure ) całe okablowane drucikiem 0,2 mm2 więc w ich

przypadku każda linka popsuje wszystko, ale głośniki są liniowe do 40 kHz ...

Moim zdaniem niespodzianki dotyczą tylko i wyłącznie drogich i bardzo drogich systemów. Tani zestaw i tak wyżej, czy jak kto woli za wysoko nie podskoczy, natomiast jak źle podłączysz Bowersy czy drogie Kefy to albo krew z uszu w pierwszym wypadku albo koc w drugim.

Teraz, piotrek7 napisał:

Filtry portfela ?.

Do przesłania sygnału ze wzmacniacza do głośników wystarczy jeden, dobry kabel.

Przepraszam ale do jazdy wystarczy jedno koło !

Natomiast w temacie co tu ma do rzeczy portfel, mówimy o ultratanich kabelkach za 400zł. Tyle kosztuje sam alkohol na jedną imprezę, a kable masz na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, andaudion napisał:

Przepraszam ale do jazdy wystarczy jedno koło !

Natomiast w temacie co tu ma do rzeczy portfel, mówimy o ultratanich kabelkach za 400zł. Tyle kosztuje sam alkohol na jedną imprezę, a kable masz na lata.

I tym magicznym sposobem powstają systemy audio, w których wartość kabli przekracza łączną wartość pozostałych elementów. Jakże często można przeczytać tu wpisy dumnych nabywców kabelka za 2 tys zł, który jest podpięty do odtwarzacza za 900 zł. A ile opadów szczęk przy tym zaliczają!!!! Ja (ze swojego poziomu wzmacniacza i głośników za ok 25 tys zł) używam pojedynczego kabla. Za 900 zł. I uważam go za całkowicie wystarczający.

A jeśli w trakcie jednej imprezki wywalasz  400 zł na alkohol, to albo jesteś bardzo bogatym człowiekiem albo masz poważny problem z piciem i może powinieneś z kimś porozmawiać. 

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zł to tanie kabelki ? , w przeciętnej ''forumowej'' kolumnie jest głośnik za 100-150 zł sztuka  , czyli wychodzi że kable są równorzędne z głośnikami 

,tylko litości ,,,,, nie pisz że tanie głośniki miszczu nastroi łatwiej  niż kabel , do kabla musi być sensej a ten się ceni stąd kable droższe od głośników użytych w kolumnie ,, Szminda  czeka za rogiem 

Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 12:59, piotrek7 napisał:

I tym magicznym sposobem powstają systemy audio, w których wartość kabli przekracza łączną wartość pozostałych elementów. Jakże często można przeczytać tu wpisy dumnych nabywców kabelka za 2 tys zł, który jest podpięty do odtwarzacza za 900 zł. A ile opadów szczęk przy tym zaliczają!!!! Ja (ze swojego poziomu wzmacniacza i głośników za ok 25 tys zł) używam pojedynczego kabla. Za 900 zł. I uważam go za całkowicie wystarczający.

A jeśli w trakcie jednej imprezki wywalasz  400 zł na alkohol, to albo jesteś bardzo bogatym człowiekiem albo masz poważny problem z piciem i może powinieneś z kimś porozmawiać. 

Przepraszam ale o co Tobie chodzi ?

Podepnij sobie drut od lampki i po zawodach, a i na alkohol zostanie Ci tyle że do lata styknie...

A tak serio to największym błędem jest zakup elektroniki i kolumn za 20kzł, a to chyba jedna z najniższych cen za kompletny system i do tego kable po 50gr. za metr.

Masz sporo wpisów, jesteś klubowiczem a takie dziwne wpisy, których nikt by się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andaudion napisał:

Masz sporo wpisów, jesteś klubowiczem

A jakie to ma znaczenie?

7 minut temu, andaudion napisał:

a takie dziwne wpisy, których nikt by się nie spodziewał.

Jakie?

A czego się spodziewałeś? Że będę pieprzył bzdury o sensie kupowania kabli w cenie dorównującej cenie głośników? Lub droższych? 

8 minut temu, andaudion napisał:

Podepnij sobie drut od lampki i po zawodach

Po co mam to robić. Mam Chorda Odyssey i uważam go za wystarczający

Nie wierzę w magiczne kabelki. Natomiast twierdzę, że kable muszą być wystarczająco dobre . I tyle

15 minut temu, andaudion napisał:

A tak serio to największym błędem jest zakup elektroniki i kolumn za 20kzł, a to chyba jedna z najniższych cen za kompletny system i do tego kable po 50gr. za metr.

A te przemyślenia z czego się zrodziły? Mam nadzieję, że nie z pozostałości po imprezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

A jakie to ma znaczenie?

Jakie?

A czego się spodziewałeś? Że będę pieprzył bzdury o sensie kupowania kabli w cenie dorównującej cenie głośników? Lub droższych? 

Po co mam to robić. Mam Chorda Odyssey i uważam go za wystarczający

Nie wierzę w magiczne kabelki. Natomiast twierdzę, że kable muszą być wystarczająco dobre . I tyle

A te przemyślenia z czego się zrodziły? Mam nadzieję, że nie z pozostałości po imprezie

Chłopie opamietaj się, do każdego tak się napinasz ? Ani my się znamy, ani ódkę razem piliśmy...

Pamiętaj że to forum audiofilskie i to zobowiązuje przynajmniej do kultury.

jeśli masz coś jeszcze merytorycznie do napisania w tym temacie to proszę bardzo, jeśli nie proszę do mnie personalnie nie pisać, nie mam ochoty czytać takich wypocin.

PS- od tego czy kable słychać itp. są bardzo stare i bogate tematy na forum, tu mamy ciekawy temat o kablach Melodika Brown Sugar- zdaje się że zadałem w tym temacie ciekawe pytanie i czekam na odpowiedź ludzi którzy tych kabelków słuchali a Ty po prostu przeszkadzasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, piotrek7 said:

Mam Chorda Odyssey i uważam go za wystarczający

Pewnie jest. Mialem Chorda Odyssey jakis czas, zmienilem na Epic, ktory jak sie okazalo ma dokladnie ten sam przewodnik i rozni sie tylko ekranowaniem a dzwiek sie odchudzil itd, zmienilem Epic na Signature (tylko dlatego ze nie musialem duzo dokladac) i roznica dalej na plus ale czy placilbym ogromne sumy za kable. Mysle ze juz nie. Wniosek taki, bierz melodike jesli cena jest okazyjna i tyle...

Pewnie najlepszy stosunek cena-jakosc ma Chord Odyssey.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.