Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  10 członków

Melodika Klub
IGNORED

MELODIKA BROWN SUGAR


CivisRK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, piotrek7 said:

pobawić się akustyką.

No ja sie przymierzam do poprawy akustyki od dupy strony, mysle nad zmiana wzmaka na taki z korekcja akustyki (Lyngdorf) ale zal mi sie pozbywac sprzetu, ktory mam.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, David_65062 napisał:

Pewnie jest. Mialem Chorda Odyssey jakis czas, zmienilem na Epic, ktory jak sie okazalo ma dokladnie ten sam przewodnik i rozni sie tylko ekranowaniem a dzwiek sie odchudzil itd, zmienilem Epic na Signature (tylko dlatego ze nie musialem duzo dokladac) i roznica dalej na plus ale czy placilbym ogromne sumy za kable. Mysle ze juz nie. Wniosek taki, bierz melodike jesli cena jest okazyjna i tyle...

Pewnie najlepszy stosunek cena-jakosc ma Chord Odyssey.

Zacznę od CHORD CLEARWAY, na razie nie mam zamiaru wydawać sporych sum na kable.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, CivisRK napisał:

Zacznę od CHORD CLEARWAY, na razie nie mam zamiaru wydawać sporych sum na kable.

Tego się trzymaj.

Skorzystaj z możliwości wypożyczenia kabli za kaucją. Większość sklepów nie robi z tym problemów. Niewielkim kosztem sam wyrobisz sobie zdanie "co słyszysz i jak słyszysz" i wtedy będziesz mógł ocenić, jaki wydatek uznajesz za uzasadniony. Kiedyś obowiązywała niepisana zasada - wartość okablowania nie powinna przekraczać 10% wartości całego systemu. I to jest bardzo rozsądne podejście

4 godziny temu, artur 1984 waw napisał:

Zależy gdzie i co pije...

Ja akurat piję kawę. Dlatego cenię sobie trzeźwe spojrzenie na świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CivisRK napisał:

Chciałbym w końcu złapać królika i

Niestety, króliczek nie służy do łapania tylko do gonienia. ? Ale warto nastawić się na rozsądny kompromis. Wtedy można zapomnieć o analizowaniu poszczególnych dźwięków i zacząć czerpać przyjemność z muzyki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, artur 1984 waw napisał:

Zależy gdzie i co pije... ?

No i przede wszystkim z kim....

Ja nie wyobrażam sobie czerpania przyjemności bez jakości. Kiedyś doszedłem do tego, że przy słabej jakości wciągają znane i chwytliwe kawałki. Na Perfect Stranger tytułowy, na koncertowych płytach tylko największe hity itp.

Natomiast słuchając w doskonałej jakości właśnie na tych najmniej znanych kawałkach ukryte są wszystkie smaczki, każdą płytę Rush można słuchać kolejny raz za jednym oddechem. 

Jeszcze jedno- czy nie jest tak, a przynajmniej ja tak mam, że każda zmiana sprzętu jest tak naprawdę tylko pretekstem żeby przesłuchać płyty z kolekcji od początku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
16 minut temu, andaudion napisał:

Ja nie wyobrażam sobie czerpania przyjemności bez jakości. Kiedyś doszedłem do tego, że przy słabej jakości wciągają znane i chwytliwe kawałki. Na Perfect Stranger tytułowy, na koncertowych płytach tylko największe hity itp.
Natomiast słuchając w doskonałej jakości właśnie na tych najmniej znanych kawałkach ukryte są wszystkie smaczki, każdą płytę Rush można słuchać kolejny raz za jednym oddechem. 
Jeszcze jedno- czy nie jest tak, a przynajmniej ja tak mam, że każda zmiana sprzętu jest tak naprawdę tylko pretekstem żeby przesłuchać płyty z kolekcji od początku ?

Moim zdaniem, dokładnie tak jest, tylko na odpowiednio wysokim poziomie  jakości odtwarzania dźwięku można słuchać muzyki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JanF napisał:

Moim zdaniem, dokładnie tak jest, tylko na odpowiednio wysokim poziomie  jakości odtwarzania dźwięku można słuchać muzyki!!!

No może nie tak radykalnie, przy ognisku też mozna słuchać. Kiedyś jakiś muzyk w wywiadzie powiedział rozsądnie, że woli słuchać z dobrego jamnika, niż z kiepskiego stereo z salonu. Sprzęt ma wiernie odtwarzać naturalność dźwięku, jeśli ktoś ma dobry słuch natychmiast wyłapie zniekształcenia i ucieknie do kuchni, do wspomnianego jamnika.

Pozdrawiam

Gdzieś widziałem nieosiągalne już kable konfekcjonowane grubości ręki, sprzedawane kiedyś pod marką Alpharda, potem MRS-a.

Pamiętam że kosztowały coś koło 600zł w kartonie z wymiennymi bananami/widełkami, jak znajdę sprzedawcę to napisze.

Opinie miały niesamowite, w wyszukiwarce wszędzie pokazuje stany zerowe w magazynach. Widziałem parę razy na aukcjach ale schodzą błyskawicznie, wiem że ludzie na nie polują. Oczywiście piszę o *-kach, 10-tki pewnie sporo droższe, ja na oczy ich nie widziałem, słyszałem tylko że grały więcej niż poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Od tygodnia testuję CHORD CLEARWAY i muszę przyznać że kabel bardzo dobrze wpisuje się w mój system, można powiedzieć że jest "przezroczysty lub neutralny" żadne pasmo nie góruje wszystko jest wyrównane.

Muszę przyznać wyższość CHORD CLEARWAY nad Suprą PLY 3.4.

W dniu 20.02.2020 o 20:31, andaudion napisał:

No może nie tak radykalnie, przy ognisku też mozna słuchać. Kiedyś jakiś muzyk w wywiadzie powiedział rozsądnie, że woli słuchać z dobrego jamnika, niż z kiepskiego stereo z salonu. Sprzęt ma wiernie odtwarzać naturalność dźwięku, jeśli ktoś ma dobry słuch natychmiast wyłapie zniekształcenia i ucieknie do kuchni, do wspomnianego jamnika.

Pozdrawiam

Gdzieś widziałem nieosiągalne już kable konfekcjonowane grubości ręki, sprzedawane kiedyś pod marką Alpharda, potem MRS-a.

Pamiętam że kosztowały coś koło 600zł w kartonie z wymiennymi bananami/widełkami, jak znajdę sprzedawcę to napisze.

Opinie miały niesamowite, w wyszukiwarce wszędzie pokazuje stany zerowe w magazynach. Widziałem parę razy na aukcjach ale schodzą błyskawicznie, wiem że ludzie na nie polują. Oczywiście piszę o *-kach, 10-tki pewnie sporo droższe, ja na oczy ich nie widziałem, słyszałem tylko że grały więcej niż poprawnie.

Kable głośnikowe  MRS 800 można spokojnie kupić np na Alledrogo https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-mrs-800-2x2-5m-banany-widelce-6834605809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, CivisRK napisał:

Witam ponownie.

Od tygodnia testuję CHORD CLEARWAY i muszę przyznać że kabel bardzo dobrze wpisuje się w mój system, można powiedzieć że jest "przezroczysty lub neutralny" żadne pasmo nie góruje wszystko jest wyrównane.

Muszę przyznać wyższość CHORD CLEARWAY nad Suprą PLY 3.4.

Kable głośnikowe  MRS 800 można spokojnie kupić np na Alledrogo https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-mrs-800-2x2-5m-banany-widelce-6834605809

Czyżby marka MRS była bardziej znana od Alpharda że cenę podnieśli 2 razy ? Rozumiem że w linku to odpowiednik tańszej wersji DaVinci8 a nie 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2020 o 13:13, CivisRK napisał:

Witam ponownie.

Od tygodnia testuję CHORD CLEARWAY i muszę przyznać że kabel bardzo dobrze wpisuje się w mój system, można powiedzieć że jest "przezroczysty lub neutralny" żadne pasmo nie góruje wszystko jest wyrównane.

Muszę przyznać wyższość CHORD CLEARWAY nad Suprą PLY 3.4.

Kiedyś grałem na tym Chordzie i jakoś tak mi przygasił, no to wszystko zależy od systemu, ale porównywałem go do CARDASA 101 i Cardas wypadł dużo lepiej ostatecznie po różnych próbach zostałem przy Kimber 4TC 

Co do tematu to kolega też szukał kabla,  grał na Melodice BS 3.3 i był niezadowolony. Spięte ma Yamaha 701 z Dali Z7. Strasznie psuły wysokie tony, były  takie suche,zapiaszczone. wymienił na Tellurium blue i bardzo fajnie mu to teraz gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vade napisał:

Kiedyś grałem na tym Chordzie i jakoś tak mi przygasił, no to wszystko zależy od systemu, ale porównywałem go do CARDASA 101 i Cardas wypadł dużo lepiej ostatecznie po różnych próbach zostałem przy Kimber 4TC 

Co do tematu to kolega też szukał kabla,  grał na Melodice BS 3.3 i był niezadowolony. Spięte ma Yamaha 701 z Dali Z7. Strasznie psuły wysokie tony, były  takie suche,zapiaszczone. wymienił na Tellurium blue i bardzo fajnie mu to teraz gra 

Na razie będę używał CHORD CLEARWAY, ale nie wykluczam dalszych poszukiwań, Cardasa 101 też mi polecano zamiast CHORD CLEARWAY. Kimber 4TC musiałbym wypożyczyć bo cena dość wysoka ale to temat na przyszłość.

Po wakacjach pomyślę nad kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.