Skocz do zawartości
IGNORED

Syczenie w głosnikach wysokotonowych


BartiP20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pozdrawiam użytkowników forum, ja jestem tu nowy i mam pewien problem, posiadam kolumny magnat monitor supreme 1002 i denona avr540bt. Mianowicie podczas słuchania muzyki z kopułek wysokotonowych wydostaje się coś na kształt szumu lub syczenia, wiem że te tematy były już poruszane w internecie ale opisują problem gdy szum występuje z tą samą głośnością a u mnie wraz ze wzrostem głośności wzrasta głośność szumu. Testowałem już każde źródło i problem występuje tak samo na każdym zródle, w temacie jestem zielony więc jakby ktoś umiał pomoc to będę zobowiązany 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki same nie szumią. W szum wprawia je płynący prąd (napięcie w przypadku elektrostatów jako gwizdek). Tak czy owak dostarcza tego szumu wzmacniacz.

I w czym problem?

Szumi i przeszkadza czy szumi bo wsłuchujesz się w pauzach między muzyką...?

Idź do kogoś i posłuchaj jaj gra przeciętny system. Ja u siebie szumu nie słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, BartiP20 napisał:

Witam,

Pozdrawiam użytkowników forum, ja jestem tu nowy i mam pewien problem, posiadam kolumny magnat monitor supreme 1002 i denona avr540bt. Mianowicie podczas słuchania muzyki z kopułek wysokotonowych wydostaje się coś na kształt szumu lub syczenia, wiem że te tematy były już poruszane w internecie ale opisują problem gdy szum występuje z tą samą głośnością a u mnie wraz ze wzrostem głośności wzrasta głośność szumu. Testowałem już każde źródło i problem występuje tak samo na każdym zródle, w temacie jestem zielony więc jakby ktoś umiał pomoc to będę zobowiązany 

Spróbuj na chwikę zmienić wzmacniacz na inny i zobacz czy szumy dalej występują. Jeśli nie występują to winą jest sam wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Przetworniki same nie szumią. W szum wprawia je płynący prąd (napięcie w przypadku elektrostatów jako gwizdek). Tak czy owak dostarcza tego szumu wzmacniacz.

I w czym problem?

Szumi i przeszkadza czy szumi bo wsłuchujesz się w pauzach między muzyką...?

Idź do kogoś i posłuchaj jaj gra przeciętny system. Ja u siebie szumu nie słyszę.

Szum jest w miarę głośny i słyszalny podczas słuchania  w miejscu odsłuchu, a gdy przyłoże ucho do kopułek w jednej i drugiej kolumnie jest już głośniejszy od reszty pasma. Zapomniałem wspomnieć że problem pojawił się z dnia na dzień dlatego jestem zaniepokojony.

50 minut temu, Bukaj napisał:

Spróbuj na chwikę zmienić wzmacniacz na inny i zobacz czy szumy dalej występują. Jeśli nie występują to winą jest sam wzmacniacz.

Nie mam niestety takiej możliwości jak narazie. Nie wspomniałem też o tym że zestaw jest spięty budżetowymi kablami 2,5mm2 z OBI nie wiem czy to może w jakiś sposób wpłynąć na ten problem ale może jednak okaże się pomocne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, BartiP20 napisał:

Szum jest w miarę głośny i słyszalny podczas słuchania  w miejscu odsłuchu, a gdy przyłoże ucho do kopułek w jednej i drugiej kolumnie jest już głośniejszy od reszty pasma. Zapomniałem wspomnieć że problem pojawił się z dnia na dzień dlatego jestem zaniepokojony.

Nie mam niestety takiej możliwości jak narazie. Nie wspomniałem też o tym że zestaw jest spięty budżetowymi kablami 2,5mm2 z OBI nie wiem czy to może w jakiś sposób wpłynąć na ten problem ale może jednak okaże się pomocne.

To idź do kogoś z rodziny i popros go , o podłączenie twoich kolumn na próbę. Zobaczysz czy wszystko gra tak jak powinno. 

Bo bez tego  to możemy gdybać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu kanałach...

Zimne luty w okolicach potencjometru głośności albo wejścia. Szukałbym wątpliwych połączeń masy. Ale z reguły pogorszyłoby to samą jakość dźwięku (abstrahując od tego szumu), np. zmniejszenie głośności, być może brum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szum wzrasta wraz z zwiększeniem głośności to usterka jest w przedwzmacniaczu. jeśli ampli ma dużo lat to kondensatory ale w obu kanałach na raz  ?! Może jest tam scalony przedwzmacniacz to on lub kondensatory koło niego lub zasilanie do niego. Sluszna podpowiedz ze potencjometr ma zimny lut lub na wejściu. Popatrz może cos nie styka, spuchnięty elektrolit ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, BartiP20 napisał:

Nie wspomniałem też o tym że zestaw jest spięty budżetowymi kablami 2,5mm2 z OBI

To nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 12.02.2020 o 20:16, Bukaj napisał:

Spróbuj na chwikę zmienić wzmacniacz na inny i zobacz czy szumy dalej występują. Jeśli nie występują to winą jest sam wzmacniacz.

 

W dniu 12.02.2020 o 21:15, Bukaj napisał:

To idź do kogoś z rodziny i popros go , o podłączenie twoich kolumn na próbę. Zobaczysz czy wszystko gra tak jak powinno. 

Bo bez tego  to możemy gdybać...

 

W dniu 12.02.2020 o 21:16, Grzegorz7 napisał:

W obu kanałach...

Zimne luty w okolicach potencjometru głośności albo wejścia. Szukałbym wątpliwych połączeń masy. Ale z reguły pogorszyłoby to samą jakość dźwięku (abstrahując od tego szumu), np. zmniejszenie głośności, być może brum...

 

W dniu 12.02.2020 o 23:57, stalin napisał:

szum wzrasta wraz z zwiększeniem głośności to usterka jest w przedwzmacniaczu. jeśli ampli ma dużo lat to kondensatory ale w obu kanałach na raz  ?! Może jest tam scalony przedwzmacniacz to on lub kondensatory koło niego lub zasilanie do niego. Sluszna podpowiedz ze potencjometr ma zimny lut lub na wejściu. Popatrz może cos nie styka, spuchnięty elektrolit ...

Witam ponownie,

Przetestowałem kolumny na amplitunerze Yamaha rxv440rds i otrzymałem takie rezultaty:

- Szum występuje na jednym kanale,

- Kolumny generalnie zaczęły grać lepiej, czyściej i głośniej zanim zaczynają występować zniekształcenia które na denonie występowały na nieporównywalnie mniejszych głośnościach,

- Nie występuje też świerczenie wysokotonowców przy dużych ustawieniach basu 

Czyli generalnie na logikę coś ze wzmacniaczem jest nie tak, tylko martwi mnie ten szum w jednym z kanałów. Może to podsunie wam parę nowych wniosków.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź podłącz pod normalny wzmacniacz , a nie  nowe i 15 letnie padliny  , 

A to że się ''kończy'' mocowo  wzmacniacz albo kolumny to normalna rzecz ,  tam są trzy duże głośniki jest czym wachlować ,  

widzę kolejny osobnik przekonany że max moc wzmacniacza to gała do oporu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, jarekb napisał:

widzę kolejny osobnik przekonany że max moc wzmacniacza to gała do oporu 

Wątki, na której godzinie słuchasz, zbierają żniwo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2020 o 12:59, jarekb napisał:

Weź podłącz pod normalny wzmacniacz , a nie  nowe i 15 letnie padliny  , 

A to że się ''kończy'' mocowo  wzmacniacz albo kolumny to normalna rzecz ,  tam są trzy duże głośniki jest czym wachlować ,  

widzę kolejny osobnik przekonany że max moc wzmacniacza to gała do oporu 

Postaram się w takim razie ogarnąć jeszcze jakiś inny ampli, natomiast szum pojawia się po kilku minutach pracy na wartości 60 ( bass w ustawieniach na maksymalną wartość, w źródle też podbity) w skali od 0 do 98, nigdy nie przeszedłem wartości 72 bo potem już ewidentnie brakuje mocy, ale jeśli te problemy są efektem braku mocy  w  ampli to w sumie można zamknąć temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś strasznie dziwnie słuchasz , bas dowalony na wszystkie możliwe sposoby ? , bez tego się nie da na okręta buuubuu ? , trza było kupić jakieś starsze kolumny na większych głośnikach typu DALI coś na porządnych głośnikach   20 cm , nie taniutkie magnaty ale ''góra głośnika za patyka '' kusi i wyszła góra ale gó..a 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.